High School Results – January 2000

Sat., Jan. 29
Apple Valley Invitational
First round
Apple Valley 41, Anoka 11
Cambridge 40, Dassel-Cokato 21
Second round
Anoka 35, Elk River 22
Dassel-Cokato 35, New Prague 16
Third round
Apple Valley 64, Elk River 6
Cambridge 57, New Prague 12
Championship
Apple Valley 33, Cambridge 22
Third place
Anoka 32, Dassel-Cokato 24
Fifth place
Elk River 31, new Prague 22
Bloomington Kennedy Invitational
First round
Bloomington Kennedy 45, Fridley 24
Champlin Park 39, Armstrong 29
Hastings 54, Annandale/Maple Lake 17
Lake City 49, Blaine 24
Semifinals
Hastings 48, Champlin Park 6
Lake City 40, Bloomington Kennedy 35
Consolation semifinals
Armstrong 41, Annandale/Maple Lake 23
Blaine 35, Fridley 35
Championship
Hastings 53, Lake City 15
Third place
Bloomington Kennedy 36, Champlin Park 27
Fifth place
Armstrong 30, Blaine 28
Seventh place
Annandale/Maple Lake 37, Fridley 32
Chaska Quad
Goodhue 52, Lester Prairie 6
Goodhue 61, Minnetonka 6
Goodhue 63, Chaska 4
Lester Prairie 37, Minnetonka 24
Lester Prairie 44, Chaska 27
Minnetonka 34, Chaska 30
Cooper Invitational
Robbinsdale/Cooper 175.5, Mounds View 168, Burnsville 157.5, Monticello 140, Colombia Heights 108.5, Park Center 73.5, Minneapolis North 42, Minneapolis South 27
Detroit Lakes Invitational
1st: Blackduck/Cass Lake-Bena 43, Ottertail Central 16
3rd: Fergus Falls 40, Moorhead 15
5th: Thief River Falls 34, Roseau 28
7th: Detroit Lakes 42, Red Lake County Central 24
First Round
Blackduck/Cass Lake-Bena 54, Thief River Falls 9
Moorhead 41, Red Lake County Central 29
Fergus Falls 50, Roseau 6
Ottertail Central 39, Detroit Lakes 16
Second Round
Blackduck/Cass Lake-Bena 60, Moorhead 6
Ottertail Central 34, Fergus Falls 26
Thief River Falls 35, Red Lake County Central 29
Roseau 31, Detroit Lakes 26
Eden Prairie Invitational
Mankato West 245, Eden Prairie 153, Wayzata 141.5, Minnetonka 107, St. Paul Highland 104, Hopkins 89, Summerset (Wis.) 87
Heart of Lakes Invitational
1. Frazee 246.5, 2. Perham 188.5, 3. Barnsville 135, 4. Pelican Rapids 131.5, 5. Mahnomen/Waubun 109, 6. Breckenridge 98.5, 7. DGF 59, 8. LPA 48.5
Henry Sibley Invitational
Eagan 220.5, Como Park 152, Woodbury 145, Henry Sibley 127, Rochester John Marshall 125, St. Paul Central 122, St. Paul Harding 60, St. Paul Humbolt 43
Kasson-Mantorville Invitational
Zumbrota-Mazeppa 48, St. Charles 16
Zumbrota-Mazeppa 57, Rochester Mayo 15
Quarterfinals
Adrian 38, Zumbrota-Mazeppa 21
Dover-Eyota 36, Kasson-Mantorville 17
Fillmore-Central 35, Wabasha-Kellogg 29
Triton 35, NRHEG 28
Semifinals
Adrian 40, Fillmore-Central 23
Dover-Eyota 57, Triton 29
Championship
Dover-Eyota 36, Adrian 21
Third place
Fillmore-Central 46, Triton 23
Consolation championship
Zumbrota-Mazeppa 32, Wabasha-Kellogg
Consolation third place
Kasson-Mantorville 61, Byron 6
Osseo Triangular
St. Michael-Albertville 36, Totino-Grace 23
St. Michael-Albertville 47, Osseo 15
Totino-Grace 36, Osseo 24
Scott West Invitational
BOLD 41, Madelia/Trumen 21
BOLD 44, Janesville-Waldorf-Pemberton 27
Scott West 36, BOLD 21
Scott West 50, Janesville-Waldorf-Pemberton 15
Scott West 50, Madelia/Truman 15
White Bear Lake Invitational
First round
Coon Rapids 66, Irondale 6
Forest Lake 67, Richfield/Edina 4
Pine Island 34, Centennial 29
White Bear Lake 51, St. Paul Johnson 10
Second round
Centennial 64, Richfield/Edina 6
Pine Island 30, Forest Lake 27
St. Paul Johnson 40, Irondale 30
White Bear Lake 31, Coon Rapids 26
Championship
Pine Island 37, White Bear Lake 25
Third place
Coon Rapids 43, Forest Lake 18
Fifth place
Centennial 55, St. Paul Johnson 14
Seventh place
Irondale 35, Richfield/Edina 35


Fri., Jan. 28
Atwater-Cosmos-Grove City 42,
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 27
Bertha-Hewitt/Verndale 51, Menagha/Sebeka 12
Blue Earth Area 55, Janesville-Waldorf-Pemberton 9
Buffalo 37, Monticello 27
Chisago Lakes 40, North Branch 23
Dassel-Cokato 42, Becker 12
Fertile-Beltrami 33, Greenbush/Middle River 30
Glencoe-Silver Lake 57, Howard Lake-Waverly-Winsted 12
Mora 43, Pine City 30
Mound-Westonka 41, Minnehaha Academy/Minneapolis Lutheran 20
Norwood-Young America 39, Montgomery-Lonsdale 19
Ogilvie 42, Rush City 31
Ottertail Central 42, Parkers Prairie 28
Owatonna 46, Faribault 11
Prior Lake 53, Shakopee 15
St. Francis 54, Totino-Grace 3
St. Michael-Albertville 44, Elk River 17
Waseca 60, United South Central 12
Watertown-Mayer 40, Delano 22
Apple Valley Quad
Apple Valley 68, Rosemount 4
Apple Valley 66, Bloomington Jefferson 0
Bloomington Jefferson 34, Eden Prairie 20
Eden Prairie 44, Rosemount 18
Bloomington Kennedy Quad
Bloomington Kennedy 43, Burnsville 15
Bloomington Kennedy 57, Chaska 15
Lakeville 36, Burnsville 31
Lakeville 56, Chaska 12
Foley Quad
St. Cloud Tech 34, Foley 21
St. Cloud Tech 61, Belgrade-Brooten-Elrosa 9
Mankato East Triangular
Mankato West 39, Mankato East 22
Winona 40, Mankato East 22
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis Invitational
1. Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 182, 2. Park Rapids Area 177.5, 3. Deer River/Northland (Remer) 157, 4. Pine River-Backus/Pequot Lakes 155, 5. Crosby-Ironton 122, 6. Nashwauk-Keewatin 104
West Central Conference South Tournament
1. Minnewaska 225.5, 2. Morris Area/Hancock 174.5, 3. New London-Spicer 168, 4. Montevideo 147, 5. Benson 107, 6. Lac Qui Parle Valley 105


Thurs., Jan. 27
Austin 35, Albert Lea 24
Anoka 42, Champlin Park 9
Atwater Cosmos Grove City 54, Buffalo Lake-Hector-McLeod West 13
Barnesville 39, Moorhead 25
Belview-Danube-Renville-Sacred-Heart 29, Wabasso 25
Big Lake 70, Howard Lake-W-6
BOLD 49, MACCRAY 13
Braham 63, Hinckley-Finlayson 3
Cannon Falls 34, Lake City 25
Central 42, Highland Park 33
Chatfield 37, Wabasha-Kellogg 21
Como Park 48, Arlington 16
Concordia Academy 59, St. Croix Lutheran 18
Dover-Eyota 54, St. Charles 9
Edison 46, South 21
Fosston/Bagley 43, Crookston 28
Grand Rapids 30, Virginia 22
Harding 49, Humboldt 24
Hastings 59, St. Thomas 3
Kimball Area 36, Rockford 30
Lester Prairie/Winsted/Holy Trinity 38, Gibbon-Fairfax-Winthrop 23
Luverne/Hills-Beaver Creek/Ellsworth 61, Marshall 7
Maple Grove 51, Park Center 18
Milaca 58, Princeton 6
Nashwauk/Keewatin-Greenway 33, Deer River 33
New Prague 36, Hutchinson 24
New Ulm 42, River Valley 15
Northfield 36, Farmington 30
Osseo 30, Coon Rapids 27
Park of Cottage Grove 48, North St. Paul 27
Park Rapids Area 46, Detroit Lakes 16
Perham 54, Dilworth-Glyndon-Felton 15
Pine Island 38, Triton 24
Plainview/E-M 47, Lewiston-Altura 18
Robbinsdale/Cooper 38, Wayzata 36
Rochester JM 30, Rochester Mayo 29
Royalton 47, Browerville 13
Scott West 61, Sibley East 0
Simley 59, South St. Paul 6
Southwest 36, North 30
St. James 61, Madelia/Truman 0
Stewartville 63, Byron 4
Stillwater 39, Forest Lake 36
Tartan 44, Henry Sibley 23
Wadena 43, New York Mills 24
Waterville 45, LeCenter 23
West Central Area 32, Wheaton-Herman-Norcross 27
White Bear Lake 47, Roseville Area 12
Winona 60, Rochester Century 17
Zumbrota-Mazeppa 36, Hayfield 25
Adrian Triangular
Adrian 54, Worthington 15
Canby 22, Adrian 21
Canby 60, Worthington 12
Aitkin Triangular
Aitkin 56, Crosby-Ironton 15
Aitkin 36, Staples-Motley 18
Staples-Motley 53, Crosby-Ironton 19
Chokio-Alberta/Clinton-Graceville Triangular
Breckenridge 41, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville 29
Osakis 47, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville 13
Osakis 40, Breckenridge 30
Kasson-Mantorville Triangular
Grand Meadow/L-O47, Kenyon-Wan. 24
Kasson-Mantorville 41, Grand Meadow/L-O 19
Kasson-Mantorville 50, Kenyon-Wanamingo 9
Blooming Prairie Triangular
Montgomery-Lonsdale 32, Blooming Prairie 31
Southland 28, Montgomery-Lonsdale 27
Southland 40, Blooming Prairie 27
Waconia Triangular
Annandale/Maple Lake 43, De La Salle 27
Annandale/Maple Lake 31, Waconia 27
Waconia 69, De La Salle 6


Tues., Jan. 25
Adrian 61, Fulda/Murray County Central 8
Bertha-Hewitt/Verndale 57, Osakis 13
Big Lake 49, Royalton 21
Blackduck/Cass Lake-Bena 47, Fosston/Bagley 21
Buffalo Lake-Hector-McLeod West 34, Glencoe Silver Lake 32
Fertile-Beltrami 40, Red Lake County Central 22
Frazee 61, Pelican Rapids 9
Fillmore Central 39, Caledonia 23
Hibbing/Chisholm 28, Virginia 27
Jackson County Central 38, Emmetsburg/Armstrong-Ringsted 23
Lake Crystal-Wellcome Memorial 31, Nicollet 28
Litchfield 61, Long Prairie-Grey Eagle 6
Luverne/Hills-Beaver Creek 49, Tracy-Milroy 18
Mahnomen/Waubun 36, Thief River Falls 25
Medford 67, Saint Clair 3
Mille Lacs 55, Crosby-Ironton 14
New Ulm 69, Fairmont 3
Norwood Young America 52, Concordia Academy 15
Otter Tail Central 30, Menahga/Sebeka 29
Orono 40, Minneapolis Lutheran/Minnehaha Academy 30
Parkers Prairie 42, Browerville 22
Perham 32, New York Mills 21
Redwood Valley 44, Gibbon-Fairfax-Winthrop 18
Southland 42, Alden-Conger 21
St. Cloud Tech 48, Alexandria 18
St. James 66, St. Peter 0
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 31, Detroit Lakes 29
Bemidji Triangular
Bemidji 49, Moorhead 16
Bemidji 55, Park Rapids 5
Pierz Quad
Pierz 57, Meadow Creek 7
Pierz 43, Braham 20
Pierz 30, Paynesville 29
Paynesville 58, Meadow Creek 7
Paynesville 59, Braham 9
Braham 37, Meadow Creek 24
Rockford Triangular
Annandale/Maple Lake 39, Belgrade-Brooten-Elrosa 30
Annandale/Maple Lake 49, Rockford 15
Rockford 39, Belgrade-Brooten-Elrosa 21
Woodbury Triangular
Woodbury 45, Minneapolis Edison 21
Zumbrota-Mazeppa 63, Minneapolis Edison 6
Zumbrota-Mazeppa 43, Woodbury 24


Sat., Jan. 22
Apple Valley 28, Wisconsin Rapids Lincoln 24
Faribault 47, Rochester Mayo 15
Bemidji Rick Lee Invitational
1. Bemidji 208.5, 2. Little Falls 140.0, 3. Hibbing 131.0, 4. Greenbush 131.0, 5. Aitken 125.0, 6. Detroit Lakes 98.0, 7. Fertile/Beltrami 82.0, 8. Nashwauk/Keewatin 66.0, 9. Roseau 50.0
Canby Triangular
Canby 50, Wheaton-Herman-Norcross 9
Canby 43, Minneota 21
Minneota 44, Wheaton-Herman-Norcross 28
Janesville Invitational
Janesville-Waldorf-Pemberton 36, Sibley East 25
St. James 25, Simley 21
Simley 51, Janesville-Waldorf-Pemberton 16
Simley 53, Sibley East 12
St, James 49, Janesville-Waldorf-Pemberton 12
St. James 52, Sibley East 6
Luverne Invitational
Brandon Valley 30, Luverne 26
Luverne 36, Madelia Truman 27
Medelia Truman 24, Brandon Valley 7
Wabasso 35, Brandon Valley (S.D.) 18
Wabasso 42, Luverne 18
Wabasso 57, Madelia Truman 3
Eastview Lightning Invitational
First round
Austin 40, St. Cloud Tech 18
Dassel-Cokato 60, Blaine 13
Eastview 30, Prior Lake 29
Paynesville 76, Arlington 0
Second round
Dassel-Cokato 42, Eastview 14
Paynesville 39, Austin 24
Prior Lake 47, Blaine 19
St. Cloud Tech 60, Arlington 9
Championship
Paynesville 28, Dassel-Cokato 21
Third place
Eastview 37, Austin 28
Consolation championship
St. Cloud Tech 35, Prior Lake 24
Seventh place
Blaine 42, Arlington 32
Plainview-Elgin-Millville Tournament
1. Wabasha-Kellogg 164.5, 2. Fillmore Central 164, 3. Chatfield 156.5, 4. Plainview, 5. Lewiston-Altura, 6. Southland, 7. Osseo, 8. Byron, 9. Henry-Sibley
Woodbury Duals
First round
Spring Lake Park 63, St. Paul Humboldt 6
Waterville-Elysian -Morristown 30, Cannon Falls 26
Woodbury 39, St. Paul Central 29
Second round
Cannon Falls 64, St. Paul Humboldt 3
Spring Lake Park 51, St. Paul Central 18
Waterville-Elysian -Morristown 63, Woodbury 11
Third round
Cannon Falls 39, Spring Lake Park 30
Waterville-Elysian -Morristown 58, St. Paul Central 16
Woodbury 64, St. Paul Humboldt 6
Fourth round
Cannon Falls 55, St. Paul Central 15
Spring Lake Park 42, Woodbury 25
Waterville-Elysian -Morristown 72, St. Paul Humboldt 6
Fifth round
Cannon Falls 50, Woodbury 18
Waterville-Elysian-Morristown 39, Spring Lake Park 27
Staples Cardinal Dual Invite
Wadena-Deer Creek 50, Alexandria 11
Blackduck/Cass Lake 30, Perham 27
Frazee 40, Staples 16
Wadena-Deer Creek 44, Blackduck/Cass Lake 15
Perham 41, Alexandria 20
Stpales 42, Alexandria 42-20
Championship
Frazee 33, Wadena-Deer Creek 21


Fri., Jan. 21
Big Lake 66, Holdingford 9
Brooklyn Center 45, Benilde-St. Margaret’s 24
Centenial 48, Monticello 22
Chatfield 50, Lewiston-Altura 23
Dover-Eyota 28, Goodhue 21
Eden Valley-Watkins 32, Albany 27
Jackson County Central 49, Pipestone-Jasper 13
Milaca 66, Pine City 3
Mille Lacs 45, Ogilvie 20
Minnewaska Area 55, Montevideo 12
Mora 42, North Branch 27
Morris Area/Hancock 34, New London-Spicer 24
Montgomery-Lonsdale 47, Mankato Loyola 16
New Ulm 40, Waseca 19
Nicollet 45, Maple River 17
Norwood-Young America 35, Sibley East 19
United South Central 32, St. Peter 31
Wabasha-Kellogg 45, St. Charles 23
Cambridge Triangular
Cambridge-Isanti 43, Hastings 15
Hastings 32, Totino-Grace 28
Cambridge-Isanti 36, Totino-Grace 23
Lac Qui Parle Valley Triangular
Lac Qui Parle Valley 42, Benson 21
Benson 48, Ortonville 25
Lake Park-Audubon Invitationla
1. Fergus Falls/Hillcrest Lutheran Academy 191.5, 2. Menahga/Sebeka 136.5, 3. Pelican Rapids 131, 4. Mahnomen/Waubun 129.5, 5. Barnesville 128, 6. Lake-Park-Audubon 114, 7. Fosston/Bagley 102, 8. Dilworth-Glyndon-Felton 99, 9. Warren-Alvarado-Oslo 64
Prairie Conference Tournament
1. Osakis 213, 2. Royalton 209, 3. Eagle Valley 153, 4. Browerville 97 5. Swanville/Upsala 21
Sauk Centre Triangular
Litchfield 33, Sauk Centre 24
Willmar 43, Sauk Centre 22


Thurs., Jan. 20
Annandale/Maple Lake 37, Glencoe-Silver Lake 26
Anoka 47, Osseo 16
Apple Valley 58, Burnsville 9
Becker 44, Watertown-Mayer 23
Blooming Prairie 42, Alden-Conger 27
Bloomington Jefferson 33, Eastview 30
BOLD 49, Yellow Medicine East 6
Braham 31, Aitkin 27
Cannon Falls 46, Kenyon-Wanamingo 18
Central 43, Harding 30
Champlin Park 51, Maple Grove 17
Como Park 58, Humboldt 6
Cooper 31, Armstrong 27
Cretin-Derham Hall 48, Highland Park 20
Dawson-Boyd 70, at Ortonville 0
Detroit Lakes 34, Staples-Motley 24
Eagan 56, Chaska 8
Edison 60, North 22
Elk River 38, Stillwater 24
Forest Lake 36, White Bear Lake 24
Hayfield 37, Triton 22
Henry Sibley 43, St. Thomas 21
Hutchinson 57, Richfield/ Edina 6
Kasson-Man. 35, Lake City 18
Lakeville 42, Eden Prairie 15
Long Prairie-Grey Eagle 45, Melrose 30
Medford 48, Janesville Waldorf Pemberton 10
Madelia Truman 40, Gibbon-Fairfax-Winthrop 19
Menahga/Sebeka 51, Browerville 15
Minnewaska Area 34, Minneota 16
New Prague 46, Shakopee 15
Pequot Lakes/Pine River-Backus 63, Crosby-Ironton 12
Pine Island 43, Byron 22
River Valley 38, Red Rock Central-WWG 24
Roosevelt 75, Washburn 0
Rush City 45, Hinkley-Finlayson 24
Sauk Rapids 32, Chisago Lakes 32
Simley 35, Tartan 30
Southwest 34, South 28
South St. Paul 46, North St. Paul 22
St. James 29, Blue Earth Area 25
St. Michael-Albertville 36, Dassel-Cokato 24
Stewartville 36, Zumbrota-Mazzeppa 27
Waconia 47, Delano 15
Wadena-Deer Creek 51, Park Rapids 12
Waterville-Elysian-Morristown 42, New Richland-HEG 21
Wayzata 37, Minnetonka 26
Woodbury 45, Park of Cottage Grove 19
Concordia Triangular
Brooklyn Center 59, Concordia 10
Brooklyn Center 54, De La Salle 15
Concordia 39, De La Salle 33
Fosston/Bagley Triangular
Deer River 41, Fosston/Bagley 28
Foston/Bagley 61, East Grand Forks 12
Deer River 63, East Grand Forks 6
Howard Lake Triangular
Pierz 53, Howard Lake-Waverly-Winsted 4
Pierz 60, Belgrade-Brooten-Elrosa 6
Belgrade-Brooten-Elrosa 40, Howard Lake-Waverly-Winsted 25
Pipestone-Jasper Triangular
Pipestone-Jasper 50, Dell Rapids (SD) 21
Pipestone-Jasper 45, McCook Central (SD) 19


Tues., Jan. 18
Adrian 47, Madison (SD) 21
Big Lake 50, Belgrade-Brooten-Elrosa 6
BDRSH 58, Buffalo Lake-Hector-McLeod West 7
BOLD 68, Tracy-Milroy 3
Breckenridge 48, Eagle Valley 22
Burnsville 52, Minnetonka 11
Caledonia 27, LaCrescent 27
Deer River 32, Blackduck-Cass Lake-Bena 30
Eden Valley-Watkins 60, Holdingford 9
Farmington 52, Henry Sibley 12
Faribault 32, Austin 29
Fertile-Beltrami 48, Dilworth-Glyndon-Felton 16
Forest Lake 45, Chisago Lakes 16
Fridley 42, Orono 21
Lake Crystal-Wellcome Memorial 45, Martin County West 10
Meadow Creek 36, Lester Praire-Holy Trinity 27.
Menahga/Sebeka 36, Parkers Prairie 30
Norwood Young America 36, LeCenter 21
Osakis 43, Long Prairie-Grey Eagle 25
Park Rapids Area 50, Crookston 15
Pelican Rapids 36, Lake Park/Audubon 30
Pequot Lakes/Pine River-Backus 32, New York Mills 30
Pierz 48, Aitkin 22
Royalton 52, Ogilvie 18
St. Francis 41, Spring Lake Park/St. Anthony 15
St. Paul Central 40, Minneapolis Edison 25
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 36, Fosston/Bagley 30
White Bear Lake 41, Hopkins 24
Benilde-St. Margaret’s Triangular
Concordia Academy 46, Benilde-St. Margaret’s 30
Mound-Westonka 52, Benilde-St. Margaret’s 15
Mound-Westonka 51, Concordia Academy 12
Glencoe-Silver Lake Triangular
Glencoe-Silver Lake 37, Delano 19
St. Michael-Albertville 65, Delano 3
St. Michael-Albertville 62, Glencoe-Silver Lake 3
New London-Spicer Triangular
Annandale/Maple Lake 32, New London-Spicer 30
Buffalo 48, Annandale/Maple Lake 20
New London-Spicer 33, Buffalo 33 (tie)
Owatonna Quadrangular
Fillmore Central 37, Hayfield 23
Fillmore Central 51, St. Paul Como Park 19
Hayfield 38, St. Paul Como Park 22
Owatonna 39, Fillmore Central 24
Owatonna 45, Hayfield 19
Owatonna 51, St. Paul Como Park 18
Prior Lake Triangular
Lakeville 41, Prior Lake 22
Prior Lake 40, Eden Prairie 22
St. Clair Triangular
Nicollet 47, Alden-Conger 21
Nicollet 51, St. Clair 12
St. Cloud Apollo Triangular
St. Cloud Tech 39, Sauk Rapids 18
St. Cloud Tech 62, St. Cloud Apollo 0
St. Peter Triangular
Albert Lea 32, Mankato East 30
Albert Lea 42, St. Peter 18
Mankato East 49, St. Peter 20


Sat., Jan. 15
Irondale 37, St. Paul Highland Park 30
Anoka Invitational
Bemidji 177, Anoka 143, River Falls (Wis.) 133.5, White Bear Lake 128, Alexandria 108, Armstrong 108, Lakeville 101.5, Henry Sibley 61
Kaukauna, WI, Cheesehead Invitational
Apple Valley 637, Coleman (Wis.) 437, Luxemburg-Casco (Wis.) 425, Kaukauna (Wis.) 412, Stoughton (Wis.) 393, Wausau West (Wis.) 286, Wrightston (Wis.) 262, St. Laurence (Wis.) 237
Harrisburg Invitational (Harrisburg, SD)
Adrian 75, Beresford, SD 0
Adrian 72, Vermillion, SD 6
Adrian 64, Flandreau, SD 3
Harrisburg, SD 30, Adrian 29
Harrisburg 60, Flandreau 18
Harrisburg 61, Vermillion 12
Harrisburg 60, Beresford 12
Beresford 42, Flandreau 36
Beresford 51, Vermillion 23
Flandreau 36, Vermillion 22
Hinckley-Finlayson Invitational
1. Pierz 207.5, 2. Mound-Westonka 187, 3. Pine City 135, 4. Rush City 125.5, 5. Hinckley-Finlayson 108, 6. Holdingford 97.5, 7. St. Cloud Apollo 73.5, 8. Trinity (Bloomington) 60.5
Hopkins Invitational
St. Paul Como Park 199.5, Princeton 138.5, Montevideo 134, Hopkins 129, Mounds View 118.5, Maple Grove 114, Minnetonka 103, Orono 87
Kimball Duals
Quarterfinals
St. James 68, Melrose 6
Sauk Rapids 44, Cooper 22
Waterville-Elysian-Morristown 34, Kimball 18
Goodhue 44, Belgrade-Brooten-Elrosa 21
Semifinals
Goodhue 34, Waterville-Elysian-Morristown 18
St. James 51, Sauk Rapids 5
Consolation semifinals
Cooper 45, Melrose 19
Belgrade-Brooten-Elrosa 31, Kimball 27
Championship
St. James 34, Goodhue 15
Third place
Sauk Rapids 34, Waterville-Elysian-Morristown 31
Fifth place
Cooper 40, Belgrade-Brooten-Elrosa 21
Seventh place
Kimball 46, Melrose 27
Milbank, S.D. Dual Tournament
1st: Jackson County Central
Jackson County Central 37, Wheaton/Herman-Norcross 21
Jackson County Central 36, Watertown 16
Jackson County Central 40, Milbank 22
Jackson County Central 32, Canby 27
Minnewaska Duals
Bertha-Hewitt/Verndale 53, Meadow Creek-Alliance Academy 9
Bertha-Hewitt/Verndale 31, Dawson-Boyd 23
Dawson-Boyd 45, Meadow Creek-Alliance Academy 19
Championship
Bertha-Hewitt/Verndale 41, Minnewaska 19
Third place
Dawson-Boyd 30, Litchfield 30
Fifth place
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 45, Meadow Creek-Alliance Academy 20
Monticello Invitational
Prior Lake 171, Blue Earth 154, Foley 148.5, Albert Lea 144, Farmington 39.5, Monticello 105.5, Buffalo 105, Fairmont 50.5
Osakis Duals
Albany 30, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville-Beardsley 25
Albany 38, Osakis 22
Chokio-Alberta/Clinton-Graceville-Beardsley 36, Browerville 20
Coon Rapids 36, Osakis 17
Coon Rapids 42, Albany 13
Coon Rapids 53, Browerville 7
Osakis 61, Browerville 4
Parkers Prairie Panther Invitational
1. Royalton 199, 2. Breckenridge 196, 3. Parkers Prairie 178, 4. Crosby-Ironton 121, 5. Eagle Valley 119, 6. Benson 108.5, 7. Ortonville 97, 8. Upsala/Swanville 18
Paynesville Invitational
Paynesville 206.5, Scott West 149.5, Dassel Cokato 145, Forest Lake 144.5, Minneota 111, West Central 99, Deer River 89.5, Morris 79
Stewartville Invitational
1. Dover-Eyota 220.5, 2. Zumbrota-Mazeppa 172.0, 3. Stewartville 156.0, 4. Hayfield 135.5, 5. Caledonia 121.5, 6. Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland 118.0, 7. Rochester Mayo 84.5, 8. Rochester John Marshall 51.0
Stillwater Invitational
Quarterfinals
Milaca 32, New Prague 15
Owatonna 51, Centennial 15
Simley 36, Minneapolis Rosevelt 23
Stillwater 48, Tartan 10
Semifinals
Milaca 39, Stillwater 20
Owatonna 51, Simley 11
Consolation Semifinals
New Prague 48, Tartan 14
Centennial 50, Roosevelt 23
Championship
Owatonna 39, Milaca 16
Third place
Stillwater 40, Simley 30
Fifth place
New Prague 39, Centennial 28
Seventh place
Tartan 52, Roosevelt 21
St. Cloud Tech Kiffmeyer Duals
First Round
Hastings 37, Moorhead 27
St. Cloud Tech 30, Hutchinson 26
Cambridge 50, Brainerd 19
Elk River 36, Waconia 16
Second Round
Hastings 43, St. Cloud Tech 12
Cambrdige 37, Elk River 17
Hutchinson 36, Moorhead 30
Brainerd 31, Waconia 27
Seventh place
Waconia 33, Moorhead 30
Fifth place
Hutchinson 36, Brainerd 30
Third place
Elk River 42, St. Cloud Tech 16
Championship
Cambridge 32, Hastings 26
South St. Paul Veldman Invitational
Mankato East 154.5, Hudson (Wis.) 139.5, Eagan 136, North Branch 120, Winona 93, Woodbury 92.5, South St. Paul 63.5, Park of Cottage Grove 56, Benilde-St. Margaret’s 51, St. Paul Harding 50, St. Paul Central 48, North St. Paul 25.5
Wabasso Quadragular
New Ulm 28, Wabasso 27
New Ulm 56, Tracy-Milroy 12
New Ulm 69, Lac Qui Parle Valley 0
Tracy-Milroy 18, Wabasso 5
Tracy-Milroy 31, Lac Qui Parle Valley 31 (TIE)
Wabasso 64, Lac Qui Parle Valley 0
Yellow Medicine Invitational
Belview-Danube-Renville-Sacred Heart 36, BOLD 18
Belview-Danube-Renville-Sacred Heart 56, Fulda/Murray County Central 12
Belview-Danube-Renville-Sacred Heart 57, Yellow Medicine East 4
BOLD 46, Yellow Medicine East 15
BOLD 50, Fulda/Murray County Central 17
Yellow Medicine East 43, Fulda/Murray County Central 30


Fri., Jan. 14
Cannon Falls/Randolph 33, Zumbrota-Mazeppa 29
Dover-Eyota 37, Plainview/Elgin-Millville 16
Eastview 30, Lakeville 27
Eden Valley-Watkins 51, Rockford 15
Frazee 54, Crookston 16
Hayfield 32, Kasson-Mantorville 28
Kimball Area 48, Holdingford 16
Lakeville 31, Bloomington Kennedy 27
Monticello 38, Irondale 32
New Ulm 58, St. Peter 12
Pipestone-Jasper 48, Marshall 21
Southland 35, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland 28
St. Francis 28, Cambridge-Isanti 22
Totino-Grace 35, Spring Lake Park 16
Waconia 45, Watertown-Mayer 12
Becker Invitational
1. Big Lake 190.5, 2. Becker 167, 3. Braham 166, 4. New York Mills 161, 5. Mille Lacs Raiders 138, 6. Delano 83, 7. Howard Lake-Waverly-Winsted 75
Blooming Prairie Triangular
Blooming Prairie 44, Mankato Loyola 24
Nicollet 40, Blooming Prairie 26
Nicollet 42, Mankato Loyola 27
Mahnoman/Waubun Tournament
1st: Frazee 31, Wadena-Deer Creek 29
3rd: Greenbush-Badger-Middle River 31, Blackduck/Cass Lake-Bena 25
5th: Menagha/Sebeka 45, Mahnomen/Waubun 23
7th: Crookston 68, Red Lake County Central 6
Semifinals
Wadena 46, Greenbush 21
Frazee 42, Blackduck/Cass Lake-Bena 16
Menagha 64, Red Lake County Central 9
Mahnomen/Waubun 36, Crookston 36 tiebreaker
Quarterfinals
Wadena-Deer Creek 67, Red Lake County Central 0
Greenbush 42, Menagha/Sebeka 22
Blackduck/Cass Lake-Bena 71, Mahnomen/Waubun 0
Frazee 54, Crookston 16


Thurs., Jan. 13
Aitkin 54, Rush City 19
Albert Lea 40, Rochester Mayo 16
Apple Valley 65, Eden Prairie 7
Bemidji 38, Blackduck/Cass Lake/Bena 15
Braham 38, North Branch 25
Burnsville 33, Chaska 26
Como Park 63, Central 6
Cooper 31, Hopkins 26
Coon Rapids 57, Maple Grove 9
Cretin-Derham Hall 36, Arlington 27
Dassel-Cokato 50, Annandale/Maple Lake 15
Eagan 40, Burnsville 15
East Grand Forks 39, Warren-Alvarado-Oslo 32
Edison 72, Washburn 0
Elk River 36, Forest Lake 27
Fertile-Beltrami 43, Thief River Falls 21
Hastings 63, Park of Cottage Grove 9
Henry 38, South 21
Hutchinson 45, Shakopee 15
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 42, MACCRAY 18
Lake City 31, Stewartville 31
Luverne/Hills-Beaver Creek/Ellsworth 41, Worthington 16
Madelia/Truman 64, St. Clair 12
Mankato West 33, Faribault 18
Medford 25, St. Michael-Albertville 25
Milaca 41, Chisago Lakes 9
Minnewaska Area 49, New London-Spicer 19
Montevideo 42, Benson 33
Mora 41, Olgive 19
New Prague 41, Farmington 21
Northfield 61, Richfield 9
Pequot Lakes/Pine River-Backus 50, Parkers Prairie 18
Pine Island 49, Kenyon-Wanamingo 13
Plainview/Elgin-Millville 34, Fillmore Central 33
Princeton 33, Pine City 27
Rochester Century 37, Rochester John Marshall 36
Scott West 33, Norwood Young America 17
Simley 43, Henry Sibley 16
St. Cloud Tech 38, Willmar 21
St. James 40, River Valley 15
Staples-Motley 31, Grand Rapids 26
Stillwater 46, Roseville Area 25
Tartan 46, South St. Paul 18
Wabasha-Kellogg 23, Goodue 21
Wabasso 53, Gibbon-Fairfax-Winthrop 6
Woodbury 61, North St. Paul 12
Brooklyn Center Triangular
Brooklyn Center 52, Columbia Heights 18
Brooklyn Center 72, St. Croix Lutheran 6
St. Croix Lutheran 37, Columbia Heights 36
Lester Prairie/Winsted Holy Trinity Triangular
Lester Prairie/Winsted Holy Trinity 37, Minnehaha Academy 27
Lester Prairie/Winsted Holy Trinity 39, Watertown-Mayer 24
Watertown-Mayer 48, Minnehaha Academy 18
Owatonna Quadrangular
Chatfield 36, NRHEG 28
Chatfield 39, Winona 27
NRHEG 42, Winona 30
Owatonna 40, Chatfield 27
Owatonna 43, NRHEG 30
Owatonna 58, Winona 9
Paynesville Area Quadrangular
Atwater-Cosmos-Grove City 36, Long Prairie-Grey Eagle 28
Paynesville 44, Melrose 22
Paynesville 66, Long Prairie-Grey Eagle 5
Paynesville 68, Atwater-Grove City-Cosmos 4
Atwater-Cosmos-Grove City 45, Melrose 28
Pelican Rapids Triangular
Breckenridge 42, Pelican Rapids 26
Perham 48, Pelican Rapids 15
Sibley East Triangular
BOLD 43, LeCenter 13
LeCenter 34, Sibley East 27
BOLD 43, Sibley East 7


Tues., Jan. 11
Adrian 30, Wabasso 15
Albert Lea 48, Rochester John Marshall 19
Badger/Greenbush-Middle River 41, Crookston 27
BDRSH 32, Dawson-Boyd 22
Bertha-Hewitt/Verndale 30, Wadena-Deer Creek 26
Blackduck/Cass Lake-Bena 34, Pequot Lakes/Pine River-Backus 26
Byron 33, Wabasha-Kellogg 30
Chisago Lakes 61, Pine City 6
Fertile-Beltrami 49, Moorhead 15
Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland 48, Alden-Conger 18
Hayfield 41, Blooming Prairie 17
LeCenter 55, Mankato Loyola 18
Litchfield 39, Albany 15
MACCRAY 42, Buffalo Lake-Hector-McLeod West 26
Mound-Westonka 39, Glencoe-Silver Lake 24
New Ulm 44, Lake Crystal-Wellcome Memorial 15
Parkers Prairie 43, Eagle Valley 24
Rockford 31, Delano 30
Sauk Centre 51, Melrose 21
Sauk Rapids 42, North Branch 23
St. James 40, Martin Co. West 18
Wheaton/Herman-Norcross 40, Osakis 27
Windom Area/Mt. Lake Butterfield-Odin 40, Pipestone-Jasper 13
Belgrade-Brooten-Elrosa Triangular
Atwater-Cosmos-Grove City 31, Belgrade-Brooten-Elrosa 25
Eden Valley-Watkins 42, Belgrade-Brooten-Elrosa 18
Eden Valley-Watkins 53, Atwater-Cosmos-Grove City
Benilde-St. Margaret’s Triangular
Benilde-St. Margaret’s 37, Minnehaha Academy 27
Benilde-St. Margaret’s 65, Delasalle 3
Minnehaha Academy 42, Delasalle 27
Braham Triangular
Braham 45, Ogilvie 10
Braham 55, St. Paul Central 12
Ogilvie 36, St. Paul Central 30
Detroit Lakes Triangular
Detroit Lakes 50, Crosby-Ironton 19
Detroit Lakes 52, Dilworth-Glyndon-Felton 18
Fosston/Bagley Triangular
Fosston/Bagley 38, Roseau 23
Fosston/Bagley 49, Mahnomen 22
Roseau 49, Mahnomen 16
Mankato East Quadrangular
Austin 42, Mankato East 22
Prior Lake 38, Mankato East 25
Waseca 40, Mankato East 30
Norwood-Young America Triangular
Norwood Young America 32, Lester Prairie 22
Norwood Young America 38, Waconia 25
Waconia 29, Lester Prairie 27


Sat., Jan. 8
Harrisburg 51, Pipestone-Jasper 22
Pipestone-Jasper 40, Sioux City North 23
Spencer 45, Pipestone-Jasper 25
West Lyon 30, Pipestone-Jasper 29
Benson Braves Classic
1. Minnewaska Area 201, 2. Minneota180, 3. Redwood Valley 171, 4. Sauk Centre 125, 5. Benson 107, 6. Lac Qui Parle Valley 100.5, 7. Marshall 61, 8. Chokio-Alberta-Clinton-Graceville 56
Bismarck, ND Rotary Tournament
1. Frazee 209, 2. Rapid City Stevens, SD, 3. Jamestown 151.5, 4. Sidney, Mont. 142.5, 5. Bismarck, ND 141.5, 6. Beulah, ND 128, 7. Bismarck Century 105, 8. Mandan, ND 95.5, 9. Wahpeton, ND 91.5, 10. Williston, ND 88.5, 11. Fargo North 86.5, 12. Rapid City Central, SD 82
Brooklyn Center Invitational
1. Brooklyn Center 215, 2. Minneapolis Patrick Henry 163, 3. St. Paul Arlington 151.5, 4. Minnehaha / Mpls. Lutheran 142, 5. Watertown / Mayer 140.5, 6. St. Paul Central 139.5, 7. Minneapolis Washburn 46, 8. St. Croix Lutheran 43
Buffalo Invitational
First Round
Anoka 45, Buffalo 18
Big Lake 49, Montevideo 14
Foley 40, Champlin Park 21
NRHEG 39, Robbinsdale-Armstrong 31
Quaterfinals
Anoka 35, Big Lake 21
Foley 41, NRHEG 22
Championship
Anoka 41, Foley 14
Third Place
Big Lake 45, NRHEG 21
Fifth Place
Champlin Park 45, Buffalo 12
Seventh Place
Robbinsdale-Armstrong 36, Montevideo 26
Burnsville Tournament
Austin 182, Hastings 172.5, Eastview 169.5, Burnsville 104, St. Paul Como 101.5, Byron 97, Eagan 88, Rochester Mayo 87
Cambridge-Isanti Bluejacket Invitiational
1. Cambridge-Isanti 193.0, 2. Elk River 175.5, 3. Bemidji 163.0, 4. Grand Rapids 160.0, 5. Simley 135.5, 6. Brainerd 100.0, 7. St. Paul Johnson 66.5
Cannon Falls Invitational
1. Southland 203.5, 2. Cannon Falls 188.5, 3. Shakopee 174.5, 4. Benilde-St. Margaret 140.5, 5. Mpls-Edison 126.0, 6. Gibbon-Fairfax-Winthrop 105.0, 7. St. Thomas Academy 95.0, 8. Mankato-Loyola 90.5, 9. Rochester-Century 79.0, 10. Orono 67.5, 11. Mpls Southwest 38.5, 12. Elmore Academy 18.0
Charles City Duals
Apple Valley 50, Fort Dodge (Iowa) 12
Apple Valley 65, Mason City (Iowa) 18
Apple Valley 50, Chales City (Iowa) 12
Apple Valley 48, Emmetsburg (Iowa) 12
Apple Valley 55, West Des Moines Dowling (Iowa) 5
Columbia Heights Invitational
St. Francis 249.5, Chisago Lakes 188, Coon Rapids 186.5, Osseo 134.5, Fridley 93.5, Columbia Heights 70, St. Paul Harding 51, DeLasalle 32
Dam Site Tournament
1. Dawson-Boyd 167, 1. Canby 167 (Tie for 1st), 3. Wabasso 151.5, 4. Windom Area (WMLB) 96, 5. Yellow Medicine East 67, 6. Atwater-Cosmos-Grove City 65.5, 7. Tracy Milroy 54
Farmington Duals
1st: Jackson County Central 32, St. Michael-Albertville 26
3rd: Paynesville 48, Blue Earth Area 22
5th: Goodhue 60, Lakeville 12
7th: Bloomington Kennedy 34, Northfield 33
9th: Faribualt 60, Henrey Sibley 9
11th: Farmington 63, Rochester John Marshall 9
Championship Pool
Jackson County Central 35, Paynesville 16
St. Michael-Albertville 37, Blue Earth Area 18
5th Place Pool
Lakeville 36, Northfield 27
Goodhue 48, Bloomington Kennedy 15
Consolation Pool
Faribault 41, Farmington 21
Henry Sibley 49, Rochester John Marshall 19
Pool A
Lakeville 36, Faribault 25
Paynesville 54, Lakeville 12
Paynesville 36, Faribault 24
Pool B
Bloomington Kennedy 44, Farmington 22
Blue Earth Area 40, Bloomington Kennedy 26
Blue Earth Area 32, Farmington 28
Pool C
Goodhue 51, Henry Sibley 12
Jackson County Central 44, Goodhue 9
Jackson County Central 55, Henry Sibley 9
Pool D
Northfield 60, Rochester John Marshall 13
St. Michael-Albertville 64, Rochester John Marshall 7
St. Michael-Albertville 33, Northfield 19
Fertile-Beltrami Pine-To-Prairie Tournament
1. Fertile-Beltrami 202, 2. Fosston-Bagley 158, 3. Pelican Rapids 158, 4. Red Lake Co. Central 149, 5. Dilworth-Glyndon-Felton 126, 6. Their River Falls 114, 7. Lake Park-Audubon 95, 8. EGF Sacred Heart 21
Hudson Invitational
Championship
Spring Lake Park 42, Hutchinson 18
Third Place
Plaineview 34, Stillwater 32
Fifth Place
Hudson 36, Menomonie
Seventh Place
Somerset 45, Luck 23
Lacrescent Invitational
Championship
Dover-Eyota 42, Lacrescent 19
Third Place
Wabasha-Kellogg 34, Hayfield 26
LeCenter Invitational
Waseca 151, New Prague 121.5, Mankato East 118, Lesueur-Henderson 102, River Valley 101.5, Lecenter 94.5, Janesville-Waldorf-Pemberton 56, Kenyon-Wanamingo 43.5
Little Falls Flyer Invitational
1. Wadena-Deer Creek 181.5, 2. Litchfield 178.5, 3. Pierz 144, 4. Blackduck-Cass Lake-Bena 140, 5. Sauk Rapids 123.5, 6. Little Falls 120, 7. Blaine 75
Mora Invitational
1. Albany 182.5, 2. Mora 175, 3. Annadale-Maple Lake 167.5, 4. Waconia 144.5, 5. Pine City 116, 6. Sartell 96, 7. Hinckley-Finlayson 75, 8. St. Cloud Apollo 49
Mound-Westonka Verne Gagne Invitational
First Round
Centennial 57, Glencoe-Silver Lake 18
Delano 40, Irondale 20
Mound-Westonka 59, Centennial JV 15
Nicollet 38, Bloomington Jefferson 28
Second Round
Bloomington Jefferson 36, Glencoe-Silver 24
Irondale 49, Centennial JV 12
Mound-Westonka 58, Delano 9
Nicollet 37, Centennial 30
Championship
Nicollet 41, Mound-Westonka 21
Third Place
Centennial 53, Delano 3
Fifth Place
Bloomington Jefferson 59, Irondale 15
Seventh Place
Glencoe-Silver Lake 57, Centennial JV 12
Norwood-Young America Invitational
Scott West 235, Waterville-Elysian-Morristown 172.5, Norwood Young America 142.5, Lester Prairie-Winsted-Holy Trinity 116.5, St. Peter 109, Eden Prairie 99.5, Buffalo-Lake Hector-Mcleod West 47
Ogilvie Invitational
Janesville/Parker (Wi) 190, Mille Lacs 173, Robbinsdale-Cooper 166, Meadow Creek Christian-Alliance 159, Rush City 147, Ogilvie 131, South St. Paul 94, St. Paul Humboldt 38, Minneapolis South 36
Perham Invitational
1. Perham 184, 2. Walker-Hackensack 161, 3. Staples-Motley 147.5, 4. New London Spicer 133, 5. New York Mills 130.5, 6. Park Rapids 123, 7. Roseau 113, 8. Crosby Ironton 65
Red Bird Invitational
Lake Crystal-Wellcome Memorial 234, Martin County West 164, Lewiston-Altura 130.5, Blooming Prairie 129.5, Montgomery-Lonsadale 117.5, Cretin-Derham Hall 115.5, Maple River 105, St. Clair 56, Howard Lake-Waverly-Winsted 49.5
Royalton Invitational
1. Braham 207, 2. Royalton 189.5, 3. Princeton 165.5, 4. Long Prairie 144, 5. Holdingford 125, 6. Eagle Valley 96.5, 7. Granite City Baptist 59.5, 8. North Saint Paul 41.5
Tartan Tournament
Totino-Grace 231, Tartan 163, North Branch 154.5, Roseville 132, Rosemount 121, Maple Grove 110.5, Park Of Cottage Grove 65, Chaska 65


Fri., Jan. 7
Caledonia/Spring Grove 64, Rushford-Peterson 9
Coon Rapids 49, Blaine 19
Dover- Eyota 33, Chatfield 30
Goodhue 43, Lewiston-Altura 12
Jackson County Central 36, Anoka 15
Mankato West 40, Rochester Mayo 17
Minnewaska Area 51, Benson 9
Morris Area 39, Montevideo 29
New Ulm 35, Blue Earth Area 23
Northfield 33, Hutchinson 27
Osakis 66, Browerville 6
Prior Lake 35, New Prague 32
Scott West 47, Montgomery-Lonsdale 3
Stewartville 39, Pine Island 18
Wabasha-Kellogg 30, Plainview/Elgin-Millville 30, tie
Belgrade Tournament
Ottertail Central 164.5, West Central 140, BOLD 136, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 102.5, Atwater-Cosmos-Grove City 89, Belgrade-Brooten-Elrosa 83.5, Becker 59, Melrose 58.5
Burnsville Triangular
Burnsville 36, Eden Prairie 33
Eden Prairie 40, Wayzata 25
Wayzata 39, Burnsville 30
Chaska Quadrangular
Apple Valley 55, Eastview 3
Apple Valley 67, Chaska 3
Eastview 54, Rosemount 5
Rosemount 46, Chaska 27
Eagan Triangular
Bloomington Kennedy 44, Eagan 20
Lakeville 38, Bloomington Jefferson 19
Lakeville 43, Eagan 20
Mound-Westonka Triangular
Mound-Westonka 38, Orono 28
Shakopee 36, Mound-Westonka 34
Shakopee 54, Orono 16
Rockford Invitational
1. Milaca Wolves 224, 2. Eden Valley-Watwtkins Eagles 165.5, 3. Kimball Cubs 128, 4. Monticello Magic 125.5, 5. Rockford Rockets 113, 6. Concordia Academy 109, 7. Sibley East 81, 8. Trinity of Bloomington 39


Thurs., Jan. 6
Albert Lea 48, Rochester Century 24
Anoka 68, Maple Grove 4
Becker 30, Waconia/Mayer Lutheran 28
Belview-Danube-Renville-Sacred Heart 33, Minneota 18
Bertha-Hewitt/Verndale 36, Pequot Lakes/Pine River-Backus 31
Blooming Prairie 41, Janesville-Waldorf-Pemberton 26
Braham 47, Rush City 20
Breckenridge 42, Dilworth-Glyndon-Felton 21
Byron 36, Lake City 36, Ot
Cambridge 43, Buffalo 21
Cretin-Derham Hall 45, St. Paul Central 21
Dassel-Cokato 52, Delano 9
Dawson-Boyd 42, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville 16
Fertile-Beltrami 67, East Grand Forks 3
Fillmore Central 35, Southland 29
Elk River 63, Mounds View 10
Henry 48, Southwest 23
Hill-Murray 4, Roseville Area 3
Holdingford 51, Howard Lake-Waverly-Winsted 19
Kasson-Mantorville 47, Triton 9
Kimball Area 42, Belgrade-Brooten-Elrosa 27
Lac Qui Parle Valley 36, New London-Spicer 31
Little Falls 44, Alexandria 24
Mankato East 48, Rochester John Marshall 18
Martin Co. West 34, Madelia/Truman 26
Medford 33, Waterville-Elysian-Morristown 13
Milaca 28, Foley 23
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 37, Alden-Conger 27
North 54, Washburn 21
Osseo 53, Park Center 18
Owatonna 33, Austin 19
Princeton 37, North Branch 24
Rocori 46, St. Cloud Apollo 19
Roosevelt 42, Edison 22
Spring Lake Park 39, Monticello 22
St. Cloud Tech 33, Brainerd 26
St. Francis 43, Centennial 9
St. James 65, United South Central 4
St. Michael-Albertville 57, Annandale/Maple Lake 9
St. Paul Como Park 66, St. Paul Harding 11
St. Peter 44, Fairmont 27
Greenbush 59, Theif River Falls 9
Totino-Grace 67, Irondale 3
Wadena-Deer Creek 46, Menahga/Sebeka 13
Watertown Mayer 34, Glencoe-Silver Lake 31
Yellow Medicine East 58, Buffalo Lake-Hector-McLeod West 9
Zumbrota-Mazeppa 54, Kenyon-Wanamingo 15
Cannon Falls Triangular
Cannon Falls 69, Elmore Academy 6
Hayfield 48, Cannon Falls 24
Hayfield 75, Elmore 0
Henry Sibley Triangular
Henry Sibley 42, South St. Paul 23
Henry Sibley 57, North St. Paul 14
Paynesville Triangular
Paynesville Area 39, Albany 16
Paynesville Area 46, Big Lake 20
St. Croix Luth. Triangular
Lester Prairie/Winsted Holy Trinity 43, Trinity (Bloom.) 24
Lester Prairie/Winsted Holy Trinity 54, St. Croix Lutheran 22
Trinity (Bloom.) 54, St. Croix Lutheran 18
Tartan Triangular
Hastings 40, Tartan 25
Tartan 60, St. Thomas Academy 13


Tues., Jan. 4
Big Lake 38, Eden Valley-Watkins 36
Dawson-Boyd 52, MACCRAY 15
Eagle Valley 48, Browerville 18
Fergus Falls 42, Breckenridge 28
Frazee 42, Detroit Lakes 12
Litchfield 64, Melrose 6
Montevideo 49, Yellow Medicine East 18
Sauk Centre 51, Long Prairie-Grey Eagle 18
Scott West 64, Mankato Loyola 4
St. Michael-Albertville 60, Watertown-Mayer 6
Windom Area/Mountain Lake-Butterfield-Odin 42, Fulda/Murray CC 12
New Ulm Triangular
Mankato East 30, Hutchinson 23
New Ulm 44, Hutchinson 21
New Ulm 59, Mankato East 3
Rockford Triangular
Pierz 53, Rockford 18
Pierz 56, Holdingford 6
Rockford 31, Holdingford 30
St. Peter Triangular
Mankato West 32, Prior Lake 30
Mankato West 66, St. Peter 6
Prior Lake 44, St. Peter 28

Bookmark the permalink.

Comments are closed.