High School Results – February 2006

Tuesday, February 14
Alexandria 52, St. Cloud Tech 12
Brainerd 39, St. Cloud Apollo 29


Saturday, February 11
Breckenridge Cowboy Invite Dual Tournament
Breckenridge 40, Browerville-Eagle Valley 34
Wheaton-Herman-Norcross 69, Lac Qui Parle Valley 9
Browerville-Eagle Valley 49, Lac Qui Parle Valley 23
Breckenridge 48, Chokio-Alberta-Clinton-Graceville-Beardsley 25
Wheaton-Herman-Norcoss 36, Breckenridge 25
Chokio-Alberta-Clinton-Graceville-Beardsley 58, Hawley 18
Lac Qui Parle Valley 50, Hawley 30
Wheaton-Herman-Norcross 58, Hawley 12
Browerville-Eagle Valley 43, Chokio-Alberta-Clinton-Graceville-Beardsley 25
Minnetonka Tournament
New Ulm 39, Minnetonka 31
New Ulm 60, Minneapolis South 14
New Ulm 60, Park Center 9
New Ulm 63, St. Paul Humboldt 16
New Ulm 69, De La Salle 6
Minnetonka 72, Minnehaha Academy/Concordia Academy 12
Minnehaha Academy/Concordia Academy 25, De La Salle 24 (criteria H)
Minneapolis South 66, Minnehaha Academy/Concordia Academy 3
Park Center 73, Minnehaha Academy/Concordia Academy 6
St. Paul Humboldt 51, Minnehaha Academy/Concordia Academy 18
Park Center 56, Minneapolis South 12
St. Paul Humboldt 48, De La Salle 16
Park Center 57, St. Paul Humboldt 18
Minneapolis South 45, St. Paul Humboldt 30
Park Center 42, Minnetonka 32
Minnetonka 58, Minneapolis South 14
Minnetonka 63, De La Salle 16
South St. Paul Packers Duals
Pool One
Round 1
Apple Valley 58, Minneapolis Southwest 6
Prior Lake 54, Chatfield 14
Round 2
Apple Valley 61, Chatfield 12
Prior Lake 63, Minneapolis Southwest 0
Round 3
Prior Lake 38, Apple Valley 21
Chatfield 63, Minneapolis Southwest 0
Pool Two
Round 1
Owatonna 64, Faribault 12
South St. Paul 63, Columbia Heights 15
Round 2
Owatonna 74, Columbia Heights 6
South St. Paul 41, Faribault 33
Round 3
Owatonna 68, South St. Paul 6
Faribault 60, Columbia Heights 24
Finals
1st: Owatonna 34, Prior Lake 24
3rd: Apple Valley 56, South St. Paul 12
5th: Chatfield 44, Faribault 36
7th: Columbia Heights 45, Minneapolis Southwest 36
Suburban East Conference Tournament 
1 Forest Lake 260.5
2 Hastings 240.5
3 Park (Cottage Grove) I 178
4 Park (Cottage Grove) II 145
5 Stillwater 117
6 Mounds View 88
7 Woodbury 56
8 Roseville 54
9 Cretin-Derham Hall 32


Friday, February 10
Albert Lea Area 68, Rochester Mayo 0
Anoka 27, Coon Rapids 25
Brainerd 35, Fergus Falls 26
Burnsville 56, Lakeville South 16
Frazee 53, Bertha-Hewitt/Verndale 10
Milaca 75, St. Cloud Tech 3
New Ulm 51, St. Peter 27
Robbinsdale Armstrong 44, Hopkins 31
Albany Purple Pride Tournament 
1. New London Spicer 166.5
2. Becker 161.5
3. Montevideo 145
4. Mora 142
5. Osakis 140
6. Albany 122
7. St. Cloud Apollo 109.5
8. Melrose 37
Bemidji Triangular
Bemidji 43, Moorhead 20
Moorhead 35, Thief River Falls 27
Bemidji 40, Thief River Falls 33
Dassel-Cokato Quadrangular
St. Michael-Albertville 57, Dassel-Cokato 6
Wayzata 57, Dassel-Cokato 16
Centennial 52, Dassel-Cokato 13
St. Michael-Albertville 52, Wayzata 14
St. Michael-Albertville 56, Centennial 9
Wayzata 44, Centennial 20
Great River Conference Tournament
1. Aitkin 279
2. Mille Lacs 184.5
3. Rush City 161
4. Braham 132
5. Ogilvie 108
6. Hinckley-Finlayson/Pine City 92.5
Minnesota River Conference Individual Championships
Teams:
LeSueur-Henderson
Montgomery-Lonsdale/Le Center
Norwood Young America
Sibley East
Minnetonka Quadrangular
Minnetonka 49, Minneapolis Henry 27
Minnetonka 54, Orono 24
Minnetonka 54, Rockford 19
Orono 41, Minneapolis Henry 23
Orono 44, Rockford 15
Minneapolis Henry 37, Rockford 30
Mound-Westonka Whitehawk Invitational
1. Buffalo 217.5
2. Hutchinson 165.5
3. Chaska 154.0
4. Eastview JV 143.5
5. Mound-Westonka 130.0
6. Mahtomedi 87.0
7. St. Paul Como Park 75.5
8. Minneapolis De La Salle 65.0
New Richland Triangular
Jackson County Central 46, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 24
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 57, Blooming Prairie 18
Jackson County Central 57, Blooming Prairie 24
Rocori Quadrangular
Rocori 34, MCCRAY 33
Rocori 49, Kimball 22
Paynesville 44, Rocori 24
Paynesville 52, MACCRAY 19
Paynesville 70, Kimball 3
St. Francis Triangular
St. Francis 56, Elk River 24
St. Francis 80, Fridley 0
Valley Conference Tournament
1. Lake Crystal Wellcome Memorial 173.0
2. Madelia-Truman 163.5
3. Maple River 142.0
4. St. Clair 121.0
5. Nicollet 81.0
6. Martin County West 9.0


Thursday, February 9
Adrian 38, Pipestone Area 18
Austin 76, Winona 4
Barnesville 35, Detroit Lakes 30
Blue Earth Area 53, Fairmont 15
Buffalo 67, Rogers 6
Byron 39, Cannon Falls 27
Caledonia/Houston/Spring Grove 41, Decorah (IA) 19
Champlin Park def. Blaine, forfeit
Eastview 43, Bloomington Kennedy 25
Eden Valley-Watkins 69, Holdingford 11
Forest Lake 65, Mounds View 4
Jackson County Central 56, Fulda/Murray County Central 15
Lakeville North 52, Eden Prairie 23
Litchfield 52, Willmar 14
Minneapolis South 47, St. Paul Como Park 24
Monticello 60, Princeton 12
New York Mills 69, Walker-Hackensack-Ackley-Nevis 4
Park Center 48, Maple Grove 27
Perham 51, Wadena-Deer Creek 18
Pine Island 35, Lake City 32
Plainview/Elgin-Millville 42, Goodhue 17
Prior Lake 45, New Prague 24
Roseau 36, Crookston 30
Sauk Rapids-Rice 37, Fergus Falls 25
Scott West 30, Sibley East 27
Shakopee 64, Farmington 12
Stewartville 48, Kenyon-Wanamingo 18
St. Michael-Albertville 52, Cambridge-Isanti 6
St. Paul Johnson 34, Minneapolis Southwest 30
Tartan 52, Woodbury 21
United South Central 42, Waterville-Elysian-Morristown 24
Wayzata 54, Minnetonka 13
Yellow Medicine East 39, Wabasso 19
Big Lake Triangular
Becker 35, Mora 31
Big Lake 37, Becker 24
Big Lake 44, Mora 30
Breckenridge Triangular
Breckenridge 41, Ottertail Central 33
Dilworth-Glyndon-Felton 66, Ottertail Central 12
Centennial Triangular
Centennial 38, Totino-Grace 15
Centennial 64, Osseo 10
Totino-Grace 63, Osseo 17
Eagan Triangular
Eagan 46, Henry Sibley 20
Eagan 56, Irondale 18
Henry Sibley 55, Irondale 18
Howard Lake-Waverly-Winsted Triangular
Howard Lake-Waverly-Winsted/Lester Prairie 45, Belgrade-Brooten-Elrosa 21
Pierz 49, Howard Lake-Waverly-Winsted/Lester Prairie 18
Pierz 56, Belgrade-Brooten-Elrosa 12
Kasson Triangular
Grand Meadow/Kingsland/LeRoy-Ostrander 39, Kasson-Mantorville 26
Kasson-Mantorville 67, Triton 10
Grand Meadow/Kingsland/LeRoy-Ostrander 53, Triton 10
Mankato West Triangular
St. Peter 42, Faribault 38
Mankato West 44, St. Peter 33
Morris Area/Hancock Tiger Invitational 

1. Wheaton-Herman/Norcross 192
2. Kerkhoven-Murdock-Sunburg 181
3. Bertha-Hewitt/Verndale 163
4. Benson 120
5. West Central Area 111. 5
6. Morris Area/Hancock 96.5
7. Ortonville 94.5
8. Chokio-Alberta-Clinton-Gracevile/Beardsley 90
North Branch Triangular
Foley 40, North Branch 12
North Branch 36, Spring Lake Park 20
St. Croix Lutheran Triangular
Meadow Creek/Rivers Christian 49, St. Croix Lutheran 22
St. Croix Lutheran 50, St. Thomas Academy 21
Staples-Motley Triangular
Browerville/Eagle Valley 48, Menahga/Sebeka 32
Staples-Motley 43, Menahga/Sebeka 29
Staples-Motley 46, Browerville/Eagle Valley 29
Watertown-Mayer Triangular
Atwater-Cosmos-Grove City 41, Watertown-Mayer 20
Atwater-Cosmos-Grove City 61, Norwood-Young America 12
Watertown-Mayer 56, Norwood-Young America 21
Twin City Championship
1st: Minneapolis Edison 45, St. Paul Highland Park 15
3rd: Minneapolis Patrick Henry 42, St. Paul Humboldt 34


Tuesday, February 7
Annandale/Maple Lake 49, Delano 18
Barnesville 34, Fertile-Beltrami 32
BOLD/Buffalo Lake-Hector 35, Wabasso 27
Chokio-Alberta/Clinton-Graceville-Beardsley 60, Sisseton (SD) 18
Frazee 52, Park Rapids Area 12
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 40, Hayfield 20
Little Falls 53, Brainerd/Pillager 18
Mahnomen/Waubun 29, Dilworth-Glydon-Felton 28
Milaca 52, Big Lake 11
Moorhead 53, Pelican Rapids 13
North Branch 49, Zimmerman 24
Osakis 39, Belgrade-Brooten-Elrosa 34
Sauk Rapids-Rice 61, St. Cloud Tech 9
South St. Paul 60, Minnehaha Academy/Concordia Academy 28
St. Cloud Apollo 45, Sartell 35
Willmar 40, Fergus Falls 27
Benilde-St. Margaret’s Triangular
Glencoe-Silver Lake 46, Benilde-St. Margaret’s 23
Glencoe-Silver Lake 47, Hopkins 27
Hopkins 43, Benilde-St. Margaret’s 27
Bertha-Hewitt/Verndale Triangular
Bertha-Hewitt/Verndale 45, Detroit Lakes 36
Long Prairie-Grey Eagle 49, Detroit Lakes 27
Long Prairie-Grey Eagle 44, Bertha-Hewitt/Verndale 33
Blackduck/Cass Lake-Bena Triangular
Crookston 51, Blackduck/Cass Lake-Bena 29
Deer River/Northland 39, Crookston 36
Cannon Falls Triangular
Cannon Falls 48, Lakeville North 31
Wabasha-Kellogg 44, Cannon Falls 14
Wabasha-Kellogg 67, Lakeville North 12
Columbia Heights Triangular
Mound Westonka 47, Columbia Heights 31
Mound Westonka 42, Rogers 36
Rogers 48, Columbia Heights 26
Cretin-Derham Hall Quadrangular
Cretin-Derham Hall 39, De La Salle 27
Cretin-Derham Hall 53, St. Paul Arlington 9
Cretin-Derham Hall 61, Minneapolis North 12
St. Thomas Academy 48, Cretin-Derham Hall 24
Howard Lake-Waverly-Winsted/Lester Prairie Triangular
Howard Lake-Waverly-Winsted/Lester Prairie 51 46, Holdingford 28
Holdingford 46, Royalton 26
Howard Lake-Waverly-Winsted/Lester Prairie 51, Royalton 27
Milaca Triangular

Big Lake 66, Hinckley-Finlayson/Pine City/Willow River 6
Milaca 52, Big Lake 11
Milaca 74, Hinckley-Finlayson/Pine City/Willow River 0
Perham Triangular
Perham 41, Minnewaska 21
Minnewaska 69, Staples-Motley 10
Perham 70, Staple-Motley 10
Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin Triangular
St. James 42, River Valley 27
Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin 40, River Valley 24
Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin 48, St. James 16
Nicollet Triangular
Fairmont 43, Nicollet 27
Fairmont 52, Martin County West 23
Park Rapids Triangular
Frazee 53, Park Rapids 12
Perham Triangular
Minnewaska 70, Staples-Motley 10
Perham 41, Minnewaska 21
Perham 69, Staples-Motley 6
Red Rock Central/Westbrook-Walnut Grove Triangular
Renville County West 40, Red Rock Central/Westbrook-Walnut Grove 28
Renville County West 43, Worthington/Sioux Valley-Round Lake-Brewster 30
Worthington/Sioux Valley-Round Lake-Brewster 40, Red Rock Central/Westbrook-Walnut Grove 33
Redwood Falls Triangular
Tracy-Milroy-Balaton 65, Redwood Valley 4
Adrian 36, Tracy-Milroy-Balaton 25
Adrian 52, Redwood Valley 21
Tartan Triangular
Park 51, Tartan 21
Simley 44, Tartan 15


Monday, February 6
Kimball 39, Gibbon-Fairfax-Winthrop/McLeod West 34
Atwater-Cosmos-Grove City Triangular
Atwater-Cosmos-Grove City 39, New London-Spicer 14
Atwater-Cosmos-Grove City 60, MACCRAY 9
New London-Spicer 47, MACCRAY 24


Saturday, February 4
Canby 33, Wabasso 18
9th Grade and Under League Individual State Tournament
(Individual Brackets)
Alexandria Big Ole Tournament
 
1 Minnewaska 177.5
2 Moorhead 173
3 Wadena-Deer Creek 172.5
4 Frazee 143
5 Alexandria 117.5
6 Rocori 113
7 Willmar 81.5
8 Morris Area/Hancock 57
Anoka Tournament
First Round
Anoka 64, Rosemount 3
Eagan 35, Yellow Medicine East 28
Hastings 51, Sauk Rapids-Rice 9
Wayzata 41, Stillwater 28
Second Round
Anoka 50, Eagan 18
Hastings 27, Wayzata 25
Sauk Rapids-Rice 36, Stillwater 32
Yellow Medicine East 45, Rosemount 17
7th: Stillwater 48, Rosemount 29
5th: Yellow Medicine East 42, Sauk Rapids-Rice 18
3rd: Wayzata 42, Eagan 19
1st: Anoka 31, Hastings 22
Blaine Tournament
First Round
Apple Valley 63, Blaine 6
Cambridge-Isanti 26, Hutchinson 25
Coon Rapids 54, Rochester Mayo 19
Simley 69, Highland Park 0
Second Round
Apple Valley 53, Cambridge-Isanti 9
Hutchinson 52, Blaine 26
Rochester Mayo 36, Highland Park 33
Simley 34, Coon Rapids 24
7th: Blaine 48, Highland Park 30
5th: Hutchinson 45, Rochester Mayo 21
3rd: Coon Rapids 34, Cambridge-Isanti 28
1st: Apple Valley 49, Simley 15
Cannon Falls Tournament
Pool A
Cannon Falls 36, Rochester John Marshall/Lourdes 35
Cannon Falls 70, St. Paul Humboldt 10
Rochester John Marshall/Lourdes 58, St. Paul Humboldt 24
Pool B
Austin 67, Farmington 6
Montgomery-Lonsdale 30, Austin 22
Montgomery-Lonsdale 60, Farmington 12
Finals
Austin 42, Rochester John Marshall/Lourdes 30
Farmington 36, St. Paul Humboldt 34
Montgomery-Lonsdale 40, Cannon Falls 24
Janesville-Waldorf-Pemberton Tournament
1 Jackson County Central 203
2. Sibley East (SE) 183
3. Minneapolis Edison (ME) 150
4 Maple River 117.5
5 Chatfield 95
6 Norwood-Young America 77.5
7 Waterville-Elysian-Morristown 74
8 Janesville-Waldorf-Pemberton 71.5
9 Northfield 52
10 Triton 32
Martin County West Maverick Invitational
1. Pipestone Area 204.5
2. Lac qui Parle Valley 129
3. Lakeville South 121
4. Nicollet 98
5. Fairmont 77
6. Redwood Valley 71
7. Martin County West 70
8. Luverne 24
Northwest Tournament
1. Greenbush-Middle River/Badger 228.0
2. Thief River Falls 179.5
3. Fertile-Beltrami 161.5
4. Roseau 148.0
5. Crookston 112.0
6. Red Lake County Central/Win-E-Mac 107.0
7. Mahnomen/Waubun 100.5
8. Park Rapids Area 93.5
9. Warren-Alvarado-Oslo 66.5
10. Blackduck/Cass Lake-Bena 53.0
Park Region Conference Tournament
1 New York Mills 221.5
2 Osakis 171
3 Bertha-Hewitt/Verndale 152
4 Browerville/Eagle Valley 130
5 Pequot Lakes/Pine River-Backus 111
6 Ottertail Central 106.5
7 Menahga/Sebeka 101.5
8 Parkers Prairie 99
Paynesville Dual Tournament
First Round
Milaca 64, Sauk Centre 4
Grand Rapids 36, Paynesville 28
BOLD/Buffalo Lake-Hector 48, Long Prairie-Grey Eagle 22
Perham 49, Watertown-Mayer 20
Semifinals
Milaca 64, Grand Rapids 16
Perham 30, BOLD/Buffalo Lake-Hector 26
Consolation Semifinals
Paynesville 41, Sauk Centre 32
Watertown-Mayer 46, Long Prairie-Grey Eagle 20
1st: Milaca 33, Perham 19
3rd: BOLD/Buffalo Lake-Hector 41, Grand Rapids 21
5th: Paynesville 41, Watertown-Mayer 36
7th: Sauk Centre 41, Long Prairie-Grey Eagle 36
Robbinsdale Armstrong Tournament
First Round
Bloomington Kennedy 41, Minneapolis South 21
Eastview 57, Robbinsdale Armstrong 17
North St. Paul 36, Eden Prairie 33
Second Round
Eastview 60, North St. Paul 6
Plainview/Elgin-Millville 39, Bloomington Kennedy 21
Consolation
Minneapolis South 38, Eden Prairie 24
Minneapolis South 42, Robbinsdale Armstrong 36
Robbinsdale Armstrong 48, Eden Prairie 25
3rd: Bloomington Kennedy 63, North St. Paul 12
1st: Eastview 38, Plainview/Elgin-Millville 33
Rogers Quadrangular
Mille Lacs 44, Renville County West 29
Mille Lacs 59, Minnehaha Academy/Concordia-Bloomington 21
Mille Lacs 60, Rogers 20
Renville County West 48, Rogers 16
Renville County West 64, Minnehaha Academy/Concordia-Bloomington 12
Rogers 42, Minnehaha Academy/Concordia-Bloomington 21
St. Michael-Albertville Triangular
St. Michael-Albertville 40, Pierz 15
Owatonna 47, Pierz 24
St. Michael-Albertville 38, Owatonna 16
Zumbrota-Mazeppa Tournament
1 Mankato East 199
2 Prior Lake 162.5
3 Pine Island 161
4 Kasson-Mantorville 159.5
5 Zumbrota-Mazeppa 132.5
6 Dover-Eyota 124.5
7 Kenyon-Wanamingo 117.5
8 Rochester Century 96
9 Hayfield 63
10 Lakeville North 61


Friday, February 3
Atwater-Cosmos-Grove City 48, Paynesville 13
Becker 35, Monticello 21
Blue Earth Area 45, New Ulm 23
Caledonia/Houston/Spring Grove 30, Grand Meadow/Kingsland/LeRoy-Ostrander 26
Cambridge-Isanti 47, Buffalo 14
Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton 43, Chatfield 23
Litchfield 30, Annandale/Maple Lake 24
New Prague 37, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 32
Rocori 42, Albany 30
Southland 52, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 13
Breckenridge Triangular
Breckenridge 56, Lake Park-Audubon 12
Barnesville 60, Lake Park-Audubon 16
Barnesville 47, Breckenridge 16
Forest Lake Quadrangular
Apple Valley 68, Minneapolis 
Patrick Henry 9
Forest Lake 28, Apple Valley 27
Forest Lake 75, Minneapolis 
Patrick Henry 3
St. Francis 33, Forest Lake 25
St. Francis 34, Apple Valley 27
St. Francis 71, Minneapolis 
Patrick Henry 6
Goodhue Triangular
Wabasha Kellogg 54, Medford 19
Goodhue 48, Medford 24
Wabasha Kellogg 36, Goodhue 27
Minnetonka Quadrangular
Minnetonka 56, Robbinsdale Armstrong 9
Minnetonka 49, Osseo 22
Minnetonka 84, Minneapolis North 0
Osseo 42, Robbinsdale Armstrong 32
Osseo 66, Minneapolis North 9
Robbinsdale Armstrong 72, Minneapolis North 9
Montevideo Tournament
Semifinals
Montevideo 49, Red Rock Central/Westbrook-Walnut Grove 25
Dawson-Boyd 61, Melrose 12
1st: Dawson-Boyd 51, Montevideo 21
3rd: Red Rock Central/Westbrook-Walnut Grove 63 Melrose 17
Ogilvie Quadrangular
Rush City 40, Holdingford 27
Rush City 51, Ogilvie 24
St. Cloud Tech 42, Ogilvie 39
St. James Triangular
St. Peter 50, Worthington 26
St. James 42, St. Peter 21
St. James 57, Worthington 24
Stillwater Triangular
Stillwater 54, Spring Lake Park 15
Tartan 30, Spring Lake Park 25
Tartan 32, Stillwater 24
Walker-Hackensack-Akeley Wolf Pack Invitational
1 Deer River/Northland 235
2 Staples Motley 210.5
3 Crosby-Ironton 135
4 Virginia/Mountain Iron-Buhl 124.5
5 East Grand Forks 122
6 Walker-Hackensack-Akeley 117.5
7 Nashwauk-Keewatin 86
8 Fisher/Sacred Heart 78


Thursday, February 2
Aitkin 64, Hinckley-Finlayson/Pine City/Willow River 4
Albert Lea Area 53, Mankato East 12
Anoka 58, Elk River 10
Apple Valley 55, Rosemont 14
Apple Valley 72, Lakeville North 6
Austin 39, Rochester Century 32
Bemidji 52, Brainerd 21
Big Lake 56, Rogers 9
Bloomington Kennedy 64, Lakeville South 10
Burnsville 39, Chaska 34
Cannon Falls 63, Triton 15
Centennial 61, Maple Grove 11
Chisago Lakes Area 52, Irondale 18
Chokio-Alberta/Clinton-Graceville-Beardsley 39, Ortonville 36
Coon Rapids 52, Blaine 16
Crookston 54, East Grand Forks 12
Dassel-Cokato 58, Mound-Westonka 19
Eastview 35, Eagan 29
Fulda/Murray County Central 35, Pipestone 32
Greenbush-Middle River/Badger 42, Red Lake County Central/Win-E-Mac 22
Hastings 45, Stillwater 18
Hutchinson 33, New Prague 23
Kasson-Mantorville 40, Pine Island 25
Kenyon-Wanamingo 38, Byron 29
Lake Crystal-Wellcome Memorial 33, Maple River 25
Little Falls 50, Willmar 6
Long Prairie-Grey Eagle 45, Osakis 26
Madelia/Truman 43, St. Clair 23
Marshall 39, Lac qui Parle Valley 29
Meadow Creek Christian/Rivers Christian Academy 45, Kimball 30
Minnehaha Academy/Concordia Academy 30, Columbia Heights 40
Minnewaska 49, Fergus Falls 13
Montgomery-Lonsdale/Le Center 53, Gibbon-Fairfax-Winthrop/McLeod West 19
New York Mills 54, Pequot Lakes/Pine River-Backus 19
Park 44, Mounds View 27
Park Center 45, Osseo 21
Prior Lake 41, Shakopee 25
River Valley 54, Redwood Valley 15
Rochester Mayo 45, Mankato West 27
Simley 39, Henry Sibley 28
St. Francis 65, Robbinsdale Cooper 3
St. Michael-Albertville 74, Princeton 0
St. Paul Como Park 45, St. Paul Johnson 31
St. Paul Highland Park 57, St. Paul Harding 24
South St. Paul 55, Richfield 24
Stewartville 63, Hayfield 4
Waconia 39, Delano 19
Wadena-Deer Creek 52, Staples-Motley 24
Wheaton/Herman-Norcross 59, West Central Area 24
White Bear Lake 75, Cretin-Derham Hall 0
Zumbrota-Mazeppa 31, Lake City 17
Bagley/Fosston Triangular
Detroit Lakes 51, Bagley/Fosston 21
Detroit Lakes 38, Thief River Falls 28
Belgrade-Brooten Quadrangular
Belgrade-Brooten-Elrosa 44, Morris Area/Hancock 28
Sauk Centre 41, Belgrade-Brooten-Elrosa 34
Parkers Prairie 45, Belgrade-Brooten-Elrosa 34
Morris Area/Hancock 40, Parkers Prairie 33
Sauk Centre 57, Morris Area/Hancock 18
Sauk Centre 47, Parkers Prairie 25
Faribault Triangular
Rochester John Marshall/Lourdes 42, Faribault 30
Rochester John Marshall/Lourdes 49, Janesville-Waldorf-Pemberton 25
Fridley Triangular
Minneapolis Edison 44, Spring Lake Park 33
Minneapolis Edison 57, Fridley 9
Spring Lake Park 57, Fridley 22
North Branch Triangular
North Branch 51, Benilde-St. Margaret’s 21
Totino-Grace 39, North Branch 28
Northfield Triangular
Northfield 44, Waterville-Elysian-Morristown 30
Waterville-Elysian-Morristown 48, Farmington 34
Royalton Triangular
Crosby-Ironton 48, Royalton 24
Pierz 28, Crosby-Ironton 6
Pierz 41, Royalton 18
St. Croix Lutheran Triangular
St. Croix Lutheran 39, Trinity 29
St. Croix Lutheran 53, Brooklyn Center 29
Trinity 41, Brooklyn Center 31
St. Paul Arlington Triangular
Roseville 63, St. Paul Central 15
Roseville 68, St. Paul Arlington 12
St. Paul Central 55, St. Paul Arlington 12
St. Thomas Academy Triangular
North St. Paul 46, St. Thomas Academy 21
North St. Paul 61, Minneapolis Washburn 12
St. Thomas Academy 40, Minneapolis Washburn 30
Tartan Triangular
Hopkins 52, Mahtomedi 23
Tartan 47, Mahtomedi 15
Tartan 48, Hopkins 29
Wabasso Traingular
Wabasso 31, Tracy-Milroy-Balaton 30
Wabasso 35, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin 30
Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin 40, Tracy-Milroy-Balaton 21
Watertown-Mayer Triangular
Becker 40, Watertown-Mayer 24
Becker 43, Glencoe-Silver Lake 24
Glencoe-Silver Lake 40, Watertown-Mayer 26

Bookmark the permalink.

Comments are closed.