Lakeville North Paul Wolf Panther Invite

1. Hudson (HUD) 183
2. Scott West (SW) 172
3. Lakeville North (LN) 117
4. Park Cottage Grove (PCG) 112.5
5. Chaska/Chanhassen (CC) 112
6. Henry Sibley (HS) 107.5
7. Farmington (FARM) 99
8. Lakeville South (LS) 98.5
9. New Richmond (NR) 92
10. Woodbury (WBRY) 90
11. Northfield (NFLD) 88
12. South Saint Paul (SSP) 82
13. Eagan (EGN) 75
14. Turtle Lake (TL) 16

106 lbs.
1. Jamie LeDuc (FARM) 8-6 OT
2. Wade Sullivan (LN)
3. Carter Piche (SW) Fall 2:59
4. Seth Leavents (NR)
5. Naser Ali (EGN) 3-2
6. Collin Olevson (CC)
113 lbs.
1. Taylor Venz (FARM) 6-4
2. Collin LaBrosse (PCG)
3. Austin Braun (WBRY) 8-4
4. Dylan Dowd (NR)
5. Ben Kelvington (SW) 7-0
6. Jalen Thul (HS)
120 lbs.
1. David Flynn (SW) 3-0
2. Shane Blackman (NR)
3. Collin Degrammont (LN) 2-1
4. Ty Johnson (WBRY)
5. Nick Nelson (HUD) Fall :49
6. Ryan Duffy (SSP)
126 lbs.
1. Isaac Loosbrock (CC) 4-2
2. Matt Metcalf (NFLD)
3. Sawyer Massie (HUD) 6-5
4. Derek Dowd (NR)
5. Dawit Gabreab (EGN) 8-6
6. Jacob Blacklund (SW)
132 lbs.
1. Zach Siegle (SW) 7-0
2. Trent Butcher (CC)
3. Alberto Ramirez (HS) 9-1
4. C.J. Steiner (HUD)
5. Kyle Benjamin (FARM) 13-0
6. Daniel Duval (PCG)
138 lbs.
1. Carson Canedy (NFLD) 5-1
2. Abe Anderson (NR)
3. Shamar Williams (LS) 16-7
4. Jake Weirke (SW)
5. Nic Johnson (HUD) 9-1
6. Matt Delaney (WBRY)
145 lbs.
1. Luke Zilverberg (SW) 4-2
2. Ben Donnelly (WBRY)
3. Brenden Olevson (CC) 13-5
4. Garret Beaman (HS)
5. David Giadyu (PCG) 16-1
6. Austin Anderson (NR)
152 lbs.
1. Austin Koski (HUD) 16-2
2. Colton Pasvogel (LN)
3. Jose Rodriguez (HS) 5-1
4. Jake Rudeen (FARM)
5. Victor Tokman (EGN) 4-1
6. Michael Mason (SSP)
160 lbs.
1. Andrew Fogarty (SW) 6-2
2. Justin Herold-Plakut (WBRY)
3. Lucas Westrich (LN) 6-3
4. Joe Hoeve (FARM)
5. Austen Bauer (SSP) Fall 1:59
6. Wade Malecha (HUD)
170 lbs.
1. Ethan Loosbrock (CC) 9-2
2. Dima Hawksford (HUD)
3. Taylor Beaman (HS) DFLT
4. Howard Jones (WBRY)
5. Cory Flaata (PCG) Fall 1:57
6. Daniel Rodriguez (SSP)
182 lbs.
1. Derek Schindler (HUD) DFLT
2. Zach Wills (PCG)
3. Sam Minske (NFLD) 4-2
4. Tristyn Hanson (LN )
5. Hayden Cameron (SSP) Fall 1:52
6. Nick Foss (LS)
195 lbs.
1. Tommy Petersen (LS) 23-8
2. Zak Bakko (NFLD)
3. Kevin Martinez (EGN) 9-5
4. Max Gierke (HUD)
5. Jake Ihrke (HS) Fall 1:45
6. Ray Carter (SW)
220 lbs.
1. Cody Linssen (PCG) Fall 1:10
2. Eliot Motu (HUD)
3. Aaron Almedina (LN) Fall :57
4. Matt Nelson (LS)
5. Jake Schultz (SW) 4-3
6. Tristan Truttman (TL)
Hwt
1. Colin Fisher (EGN) 3-1
2. Preston Woods (SSP)
3. Alonte Alexander (LS) 8-3
4. Reid Johnson (CC)
5. Mathias Tobin (Hud) 2-0
6. Geovanti Humphrey (HS)