High School Results – Thursday, January 3, 2013

Alexandria 31 Willmar 30
Anoka 51, Andover 20
Apple Valley 33 Eagan 6
Austin/Austin Pacelli 44 Mankato West 33
Badger/Greenbush-Middle River 40 Crookston 36
Blackduck/Cass Lake-Bena 60 Red Lake County Central 9
Blue Earth 49 Fairmont/Martin County West 23
Brainerd/Pillager 41 Fergus Falls 27
Border West 35 Pelican Rapids 32
Cannon Falls 58, La Crescent 3
Chatfield 50, Caledonia/Houston/Spring Grove 12 
Dover-Eyota 42 Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 31
Elk River 34, Champlin Park 30
Faribault 46, Rochester John Marshall 24
Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton 34, Wabasha-Kellogg 33
Hastings 51 Park 14
Jackson County Central 38 Adrian 30
Kasson-Mantorville 74 Goodhue 6
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 35 New London-Spicer 21
Lake City 55, Hayfield 15
Madelia/Truman/Martin Luther 48 River Valley 24
Monticello 66, Buffalo 18
New York Mills 58 West Central Area/Ashby/Evansville 18
Northwood-Kensett 36 Southland 21
Osakis 55 Browerville 19
Owatonna 46 Rochester Mayo 20
Perham 65, Ottertail Central 9
Pine Island 38, Triton 33
Saint Cloud Apollo 44 Rocori 30
Saint James 61 Waseca 12
Saint Micheal Albertville 55 Big Lake 12
Saint Paul Harding 55, Saint Paul Como Park 30
Saint Paul Central 36 Saint Paul Johnson 34
Sartell-Saint Stephen 41 Sauk Rapids-Rice 25
Scott West 62 LeSueur-Henderson 10
Sibley East 48, Tri-City United/Cleveland 21
Stillwater 31 Mounds View 29
United North Central 67, Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 9
United South Central 45, Maple River 31
Zumbrota-Mazeppa 58 Stewartville 11
Coon Rapids Triangular
Coon Rapids 60, Maple Grove 12
Coon Rapids 61, Osseo 4
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie Triangular
Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart 52, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 23
Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart 48, Waconia 16
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 42, Waconia 30
Grand Meadow Triangular
Plainview-Elgin-Millville 34 Riceville St. Ansgar 33
Riceville St. Ansgar 36 Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland 33
Plainview-Elgin-Millville 48, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland 28
Kimball Area Triangular
Kimball 54 Paynesville 21
Wayzata 49 Paynesville 23
Kimball 36 Wayzata 27
Mankato East Triangular
Albert Lea 48 WEM/JWP 21
Albert Lea 65 Mankato East 12
WEM/JWP 40 Mankato East 29
Northwood-Kensett (IA) Triangular
North Butler 60 Southland 6
Quad County Triangular
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley 47 Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove 22
Quad County 47 Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove 18
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley 36 Quad County 34
Robbinsdale Armstrong Triangular
Blaine 54 Robbinsdale Armstrong 18
Blaine 51 Minneapolis South 24
Minneapolis South 47 Robbinsdale Armstrong 27
Saint Thomas Academy Triangular
South Saint Paul 72, North Saint Paul 3
South Saint Paul 75, Saint Thomas Academy 6
Saint Thomas Academy 42, North Saint Paul 36
Tartan Triangular
Tartan 57, Richfield 21
Tartan 60, Mahtomedi 12

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?