High School Results – Friday, February 8, 2013

Albert Lea 46 Rochester John Marshall 23
Atwater-Cosmos-Grove City 40 Litchfield 21
Border West 50 MAHACA 21
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley 37 Canby 29
Foley 40, Coon Rapids 21
Frazee 50, Detroit Lakes 9
Jackson County Central 42 New London-Spicer 33
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 43 Fergus Falls 18
Kimball 65 Rockford 12
Little Falls 63 Princeton 17
Pelican Rapids 62 Wadena-Deer Creek 6
Scott West 72, Norwood-Young America 3
Shakopee 51 Tri City United 26
Totino Grace 48 North Branch 30
Albany Purple Pride Invitational
1. Becker 194.0
2. Mora 161.0
3. Saint Cloud Apollo 151.0
4. Osakis 138.5
5. BOLD 135.0
6. Sauk Centre-Melrose 96.5
7. Albany 90.5
8. Montevideo 87.0
9. Staples-Motley 67.0
Bemidji Triangular
Bemidji 40 Saint Cloud Tech 23
Moorhead 38, Bemidji 26
Moorhead 54, Saint Cloud Tech 11
Benilde-Saint Margaret's Triangular
Benilde-Saint Margaret's 49 Robbinsdale Cooper 24
Benilde-Saint Margaret's 40 Chisago Lakes 27
Chisago Lakes 36 Robbinsdale Cooper 35
Dover-Eyota Triangular
Austin/Austin Pacelli 40 Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland 35
Dover-Eyota 47 Austin/Austin Pacelli 26
Dover-Eyota 39 Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland 36
Goodhue Triangular
Stewartville 42 Goodhue 29
Stewartville 63 La Crescent 7
Goodhue 62 La Crescent 13
Great River Conference Tournament
1. Pine City/Hinckley-Finlayson 241.0
2. Aitkin 239.0
3. Rush City/Braham 161.0
4. Cloquet-Esko 133.0
5. Mille Lacs 108.0
6. Ogilvie 82.0
Henry Sibley Triangular
Henry Sibley 50 Park 20
Park 51 Burnsville 30
Henry Sibley 59 Burnsville 21
Howard Lake-Waverly-Winsted Triangular
Paynesville 45 Howard Lake-Waverly-Winsted 27
Paynesville 66 LeSueur-Henderson 9
Mankato East Triangular
Sibley East 55, Rochester Century 9
Sibley East 58, Mankato East 9
Mankato East 42, Rochester Century 31
Mound-Westonka Leopold/Haglund Tournament
1. Monticello 192.0
2. South Saint Paul 160.5
3. Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 144.5
4. Eastview 142.5
5. Mound-Westonka 120.0
6. Waconia 106.0
7. Buffalo 93.0
8. WEM/JWP 86.5
9. Saint Paul Como Park 48.0
Rogers Triangular
Centennial 55 Mounds View 15
Centennial 61 Rogers 10
Mounds View 49 Rogers 16
Saint Michael-Albertville Triangular
Saint Michael-Albertville 68 Irondale 3
Saint Michael-Albertville 77 Maple Grove 0
Valley Conference Tournament
1. Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 208.5
2. Fairmont/Martin County West 162.0
3. Madelia/Truman/Martin Luther 144.0
4. Maple River 132.5
5. River Valley 94.0
6. Saint Clair/Mankato Loyola 53.5
White Bear Lake Triangular
White Bear Lake 63, North Saint Paul 10
East Ridge 48, North Saint Paul 19
White Bear Lake 68, East Ridge 12
Zimmerman Triangular
Farmington 62, Zimmerman 12
Anoka 41, Farmington 19

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?