Team Minnesota places 5th at Schoolboy Freestyle National Duals

USA Wrestling Schoolboy Freestyle National Duals results. June 8-9 at Indianapolis, IN.

Brackets/Results on TrackWrestling.com

Schoolboy National Duals Freestyle All-Tournament Team – themat.com

Championship Round

Gold/Silver Pool Results (Places 1-8)
1st: Team Illinois defeated Pennsylvania Blue 41-34
3rd: Oklahoma Red defeated Kansas Gold 44-35
5th: Minnesota 1 defeated Iowa 55-23
7th: New Jersey defeated Utah 56-23

Bronze/Copper Pool Results (Places 9-16)
9th: Indiana Gold defeated Wisconsin Red 41-36
11th: Missouri defeated Ohio 45-33
13th: Washington Defeated Georgia 51-29
15th: Colorado Red defeated Idaho 50-26

Red/Blue Pool Results (Places 17-24)
17th: New York defeated Michigan Blue 50-28
19th: Florida defeated Indiana Blue 43-31
21st: Kansas Silver defeated Arizona 47-23
23rd: Virginia defeated Colorado Blue 41-26

Pool A

Match #1 Champ. Round 1: Minnesota 1 F received a Bye

Match #2 Quarterfinal: Minnesota 1 F defeated Colorado Red F 55-22
70 – Max Crowe (Minnesota 1 F) over Patrick Allis (Colorado Red F) TF 10-0
77 – Malik Heinselman (Colorado Red F) over Tyler Jones (Minnesota 1 F) TF 10-0
84 – Sam Webster (Minnesota 1 F) over Job Greenwood (Colorado Red F) Pin 2:52
91 – Jason Hanenberg (Colorado Red F) over Cain Van Ryn (Minnesota 1 F) TF 12-2
98 – Rylee Molitor (Minnesota 1 F) over Kian Colonese (Colorado Red F) TF 13-2
105 – Wade Sullivan (Minnesota 1 F) over Jerzie Estrada (Colorado Red F) TF 13-0
112 – Tyler Shilson (Minnesota 1 F) over Luke White (Colorado Red F) Pin 1:09
120 – Kenny O`Neil (Minnesota 1 F) over Cole Pollucuni (Colorado Red F) TF 10-0
128 – Bailee O`Reilly (Minnesota 1 F) over Britton Holmes (Colorado Red F) Pin 2:30
136 – Tyler Buesgens (Minnesota 1 F) over Sergio Chavez (Colorado Red F) Pin 3:29
144 – Mason Rutt (Minnesota 1 F) over Colby Ball (Colorado Red F) TF 10-0
152 – Jared Florell (Minnesota 1 F) over Angel Mata (Colorado Red F) TF 12-0
160 – Mason Watt (Colorado Red F) over Unknown (Unattached) TF 15-4
175 – Tyler Snoberger (Minnesota 1 F) over Tino Lopez (Colorado Red F) TF 11-0
190 – Zac Garrard (Colorado Red F) over Keegan Cavallero (Minnesota 1 F) TF 11-0
210 – Trent Esping (Minnesota 1 F) over Sam De Seriere (Colorado Red F) Pin 1:15
265 – Adrian Naranjo (Colorado Red F) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 Semifinal: Minnesota 1 F defeated Team Virginia F 67-9
70 – Max Crowe (Minnesota 1 F) over Kurt McHenry (Team Virginia F) Inj 2:55
77 – Patrick McKee (Minnesota 1 F) over Nicky Zoski (Team Virginia F) Pin 2:11
84 – Sam Webster (Minnesota 1 F) over Matt Vinci (Team Virginia F) TF 17-6
91 – Jake Gliva (Minnesota 1 F) over Patrick McCormick (Team Virginia F) TF 10-0
98 – Rylee Molitor (Minnesota 1 F) over Grant Gorvette (Team Virginia F) Pin 3:27
105 – Wade Sullivan (Minnesota 1 F) over Robert Garnett (Team Virginia F) Dec 11-5
112 – Unknown (Unattached) over Tatum Tyree (Team Virginia F) TF 13-2
120 – Kelby O`Reilly (Minnesota 1 F) over Jacob Martinez (Team Virginia F) Dec 12-4
128 – Kenny O`Neil (Minnesota 1 F) over Clay Smith (Team Virginia F) TF 19-8
136 – Bailee O`Reilly (Minnesota 1 F) over Stan Smeltzer (Team Virginia F) TF 10-0
144 – John Borst (Team Virginia F) over Tyler Buesgens (Minnesota 1 F) TF 18-7
152 – Mason Rutt (Minnesota 1 F) over Unknown (Unattached) Forf
160 – Jared Florell (Minnesota 1 F) over Trent Ragland (Team Virginia F) Pin 1:53
175 – Unknown (Unattached) over Unknown (Unattached) Forf
190 – Keegan Cavallero (Minnesota 1 F) over Unknown (Unattached) Forf
210 – Trent Esping (Minnesota 1 F) over Unknown (Unattached) Forf
265 – Double Forfeit

Match #4 1st Place Match: Team Illinois F defeated Minnesota 1 F 50-24
70 – Max Crowe (Minnesota 1 F) over Justin Cardani (Team Illinois F) TF 11-0
77 – Joey Melendez (Team Illinois F) over Patrick McKee (Minnesota 1 F) Dec 12-11
84 – Sam Webster (Minnesota 1 F) over Sean McKenna (Team Illinois F) Dec 23-15
91 – Tony Madrigal (Team Illinois F) over Jake Gliva (Minnesota 1 F) TF 13-2
98 – Rylee Molitor (Minnesota 1 F) over Will Lewan (Team Illinois F) TF 10-0
105 – Jason Renteria (Team Illinois F) over Unknown (Unattached) Dec 16-11
112 – Zach Villareal (Team Illinois F) over Tyler Shilson (Minnesota 1 F) Pin 0:53
120 – Blaize Punke (Team Illinois F) over Kenny O`Neil (Minnesota 1 F) Dec 10-7
128 – Jaime Hernandez (Team Illinois F) over Bailee O`Reilly (Minnesota 1 F) TF 10-0
136 – Trevell Timmons (Team Illinois F) over Tyler Buesgens (Minnesota 1 F) TF 11-0
144 – Jack Jessen (Team Illinois F) over Mason Rutt (Minnesota 1 F) TF 14-3
152 – Jared Florell (Minnesota 1 F) over Nate Jiminez (Team Illinois F) Dec 10-4
160 – Jacob Warner (Team Illinois F) over Tyler Snoberger (Minnesota 1 F) TF 11-0
175 – Cole Bateman (Team Illinois F) over Unknown (Unattached) TF 10-0
190 – Nathan Shultz (Team Illinois F) over Keegan Cavallero (Minnesota 1 F) Pin 0:23
210 – Trent Esping (Minnesota 1 F) over Blake Zalapi (Team Illinois F) Pin 0:13
265 – Hunter Bowles (Team Illinois F) over Unknown (Unattached) Forf

Gold /Silver Pool

Match #1 Round 1: Oklahoma Red F defeated Minnesota 1 F 50-31
70 – Max Crowe (Minnesota 1 F) over Riley Weir (Oklahoma Red F) TF 11-0
77 – Billy Simpson (Oklahoma Red F) over Tyler Jones (Minnesota 1 F) TF 18-6
84 – Rhett Golowenski (Oklahoma Red F) over Sam Webster (Minnesota 1 F) TF 13-3
91 – Rodrick Mosely (Oklahoma Red F) over Jake Gliva (Minnesota 1 F) Dec 11-4
98 – Rylee Molitor (Minnesota 1 F) over Jack Karstetter (Oklahoma Red F) TF 13-3
105 – Reggie Thompson (Oklahoma Red F) over Unknown (Unattached) Pin 4:20
112 – Beau Bratcher (Oklahoma Red F) over Wade Sullivan (Minnesota 1 F) Dec 10-4
120 – Kenny O`Neil (Minnesota 1 F) over Ryan Swanson (Oklahoma Red F) TF 14-2
128 – Payton Scott (Oklahoma Red F) over Bailee O`Reilly (Minnesota 1 F) Pin 2:49
136 – Jermain Herring (Oklahoma Red F) over Noah Peichel (Minnesota 1 F) TF 11-1
144 – Mason Rutt (Minnesota 1 F) over Dalton Morgan (Oklahoma Red F) TF 10-0
152 – Jared Florell (Minnesota 1 F) over Demetrion Payne (Oklahoma Red F) Pin 1:17
160 – Brock Martin (Oklahoma Red F) over Tyler Snoberger (Minnesota 1 F) Pin 2:28
175 – Dan Baker (Oklahoma Red F) over Unknown (Unattached) Pin 0:58
190 – Drake Barbie (Oklahoma Red F) over Keegan Cavallero (Minnesota 1 F) Pin 2:50
210 – Trent Esping (Minnesota 1 F) over Unknown (Unattached) Forf
265 – George Munoz (Oklahoma Red F) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Round 2: Pennsylvania Blue F defeated Minnesota 1 F 52-22
70 – Max Crowe (Minnesota 1 F) over JJ Wilson (Pennsylvania Blue F) TF 11-0
77 – Connor Keivman (Pennsylvania Blue F) over Patrick McKee (Minnesota 1 F) TF 20-9
84 – Matt Parker (Pennsylvania Blue F) over Sam Webster (Minnesota 1 F) TF 10-0
91 – Jason Amy (Pennsylvania Blue F) over Cain Van Ryn (Minnesota 1 F) Pin 1:24
98 – Justin McCoy (Pennsylvania Blue F) over Rylee Molitor (Minnesota 1 F) TF 11-0
105 – Wade Sullivan (Minnesota 1 F) over Cole Matthews (Pennsylvania Blue F) Dec 13-9
112 – Tyler Shilson (Minnesota 1 F) over Ty Bagoly (Pennsylvania Blue F) TF 11-0
120 – Jake Hendricks (Pennsylvania Blue F) over Kelby O`Reilly (Minnesota 1 F) TF 14-2
128 – Matt O`Block (Pennsylvania Blue F) over Bailee O`Reilly (Minnesota 1 F) Dec 8-1
136 – Anthony Vitale (Pennsylvania Blue F) over Tyler Buesgens (Minnesota 1 F) TF 14-4
144 – Mason Rutt (Minnesota 1 F) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Blake Barrick (Pennsylvania Blue F) over Jared Florell (Minnesota 1 F) Dec 4-2
160 – Quentin Milliken (Pennsylvania Blue F) over Tyler Snoberger (Minnesota 1 F) TF 11-0
175 – Collin Funkhouser (Pennsylvania Blue F) over Unknown (Unattached) TF 10-0
190 – Josiah Jones (Pennsylvania Blue F) over Keegan Cavallero (Minnesota 1 F) TF 11-0
210 – Cole Rickert (Pennsylvania Blue F) over Trent Esping (Minnesota 1 F) Dec 8-8
265 – Brendan Furman (Pennsylvania Blue F) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 Round 3: Minnesota 1 F defeated New Jersey F 39-38
70 – Max Crowe (Minnesota 1 F) over Brandon LaRue (New Jersey F) TF 11-0
77 – Michael Kelly (New Jersey F) over Tyler Jones (Minnesota 1 F) TF 12-2
84 – Sam Webster (Minnesota 1 F) over Joe Heilman (New Jersey F) Dec 11-7
91 – Jake Gliva (Minnesota 1 F) over PJ Gohn (New Jersey F) TF 11-0
98 – Andrew Merola (New Jersey F) over Rylee Molitor (Minnesota 1 F) Dec 8-7
105 – Wade Sullivan (Minnesota 1 F) over Garrett Beam (New Jersey F) TF 10-0
112 – Cole Corrigan (New Jersey F) over Unknown (Unattached) Pin 2:17
120 – Kenny O`Neil (Minnesota 1 F) over Aidan Monteverdi (New Jersey F) Dec 22-20
128 – Bailee O`Reilly (Minnesota 1 F) over TJ Calas (New Jersey F) TF 15-4
136 – Dalyn Woody (New Jersey F) over Noah Peichel (Minnesota 1 F) TF 13-3
144 – Mason Rutt (Minnesota 1 F) over Michael Ilic (New Jersey F) Dec 12-3
152 – Jared Florell (Minnesota 1 F) over Freddie Miller (New Jersey F) Pin 1:41
160 – AJ Meyers (New Jersey F) over Tyler Snoberger (Minnesota 1 F) TF 18-6
175 – Peter Acciardi (New Jersey F) over Unknown (Unattached) TF 11-1
190 – Jacob Raboy (New Jersey F) over Keegan Cavallero (Minnesota 1 F) Pin 1:38
210 – Trent Esping (Minnesota 1 F) over Hunter Mahran (New Jersey F) TF 10-0
265 – Eric Luna (New Jersey F) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 5th Place Match: Minnesota 1 F defeated Iowa F 55-23
70 – Max Crowe (Minnesota 1 F) over Conrad Braswell (Iowa F) TF 10-0
77 – Patrick McKee (Minnesota 1 F) over Kyle Biscoglia (Iowa F) TF 14-4
84 – Sam Webster (Minnesota 1 F) over Grayson Kesterson (Iowa F) TF 14-4
91 – Jake Gliva (Minnesota 1 F) over Nathan Lendt (Iowa F) Dec 7-7
98 – Alex Thomsen (Iowa F) over Rylee Molitor (Minnesota 1 F) Dec 13-11
105 – Unknown (Unattached) over Nelson Brands (Iowa F) TF 15-4
112 – Tyler Shilson (Minnesota 1 F) over Garrett Niel (Iowa F) TF 11-0
120 – Kenny O`Neil (Minnesota 1 F) over Trey Brisker (Iowa F) Pin 3:23
128 – Ben Sarasin (Iowa F) over Bailee O`Reilly (Minnesota 1 F) TF 14-3
136 – Noah Peichel (Minnesota 1 F) over Joseph Kelly (Iowa F) Pin 1:36
144 – Mason Rutt (Minnesota 1 F) over Isaac Bartel (Iowa F) TF 10-0
152 – Anthony Sherry (Iowa F) over Jared Florell (Minnesota 1 F) TF 10-0
160 – Tyler Snoberger (Minnesota 1 F) over Unknown (Unattached) Forf
175 – Kaleb Reeves (Iowa F) over Unknown (Unattached) Dec 13-7
190 – Keegan Cavallero (Minnesota 1 F) over Rhett Jaeger (Iowa F) Pin 1:04
210 – Trent Esping (Minnesota 1 F) over Matt Naig (Iowa F) Pin 0:39
265 – Treyshawn Plunkett (Iowa F) over Unknown (Unattached) Forf


Pool C

Match #1 Quarterfinal: Team Missouri F defeated Minnesota 2 F 52-25
70 – Ashton Clark (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
77 – Kelvin Eblen (Team Missouri F) over Teddy Pesch (Minnesota 2 F) TF 10-0
84 – Parker Huss (Minnesota 2 F) over Anthony Pisciotta (Team Missouri F) Pin 2:13
91 – Cameron Spires (Team Missouri F) over Brady Gross (Minnesota 2 F) Dec 14-14
98 – Jackson Henson (Team Missouri F) over Jackson Stauffacher (Minnesota 2 F) Dec 10-6
105 – Kyran Hagen (Team Missouri F) over Peyton Robb (Minnesota 2 F) Pin 0:30
112 – Calvin Germinaro (Minnesota 2 F) over Alec Hagen (Team Missouri F) Dec 11-11
120 – McCoy Tekautz (Minnesota 2 F) over Tyler Craig (Team Missouri F) Pin 2:16
128 – Shawn Kavadas (Team Missouri F) over Mason Hall (Minnesota 2 F) TF 10-0
136 – Elias Vaoifi (Team Missouri F) over Aaron Zosel (Minnesota 2 F) TF 11-0
144 – Zach Elam (Team Missouri F) over Cody Dravis (Minnesota 2 F) Pin 1:26
152 – Max Darrah (Team Missouri F) over Tony Struntz (Minnesota 2 F) Dec 12-5
160 – Jacob Scherber (Minnesota 2 F) over Remington Brelsford (Team Missouri F) TF 12-2
175 – Nick Wily (Team Missouri F) over Phillip Murphy (Minnesota 2 F) TF 11-0
190 – Tyler Curd (Team Missouri F) over Unknown (Unattached) Forf
210 – Tage McNutt (Team Missouri F) over Unknown (Unattached) Forf
265 – Bronnie Kinser (Team Missouri F) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Cons. Round 1: Utah F defeated Minnesota 2 F 49-31
70 – Dayne Morton (Minnesota 2 F) over Quenton Mortimer (Utah F) Pin 1:04
77 – Zak Kohler (Utah F) over Teddy Pesch (Minnesota 2 F) TF 10-0
84 – Parker Huss (Minnesota 2 F) over Isaac Wilcox (Utah F) Pin 0:48
91 – Anthony Meister (Minnesota 2 F) over Tanner Benedict (Utah F) TF 18-8
98 – Taten Ringel (Utah F) over Peyton Robb (Minnesota 2 F) Dec 20-16
105 – Ryan Hansen (Utah F) over Jackson Stauffacher (Minnesota 2 F) TF 14-3
112 – Calvin Germinaro (Minnesota 2 F) over Owen Pentz (Utah F) Pin 4:15
120 – Brock Hardy (Utah F) over McCoy Tekautz (Minnesota 2 F) TF 11-0
128 – Steven Quintana (Utah F) over Kyle Erickson (Minnesota 2 F) Pin 2:07
136 – Aaron Zosel (Minnesota 2 F) over Tucker Tomlinson (Utah F) TF 10-0
144 – Ritchie Heywood (Utah F) over Cody Dravis (Minnesota 2 F) TF 11-1
152 – Mac Peterson (Utah F) over Tony Struntz (Minnesota 2 F) TF 10-0
160 – Jacob Scherber (Minnesota 2 F) over Jacob Rhoton (Utah F) Pin 3:54
175 – Brandon Closson (Utah F) over Phillip Murphy (Minnesota 2 F) Pin 0:52
190 – Dylan White (Utah F) over Unknown (Unattached) Forf
210 – Brady Briskey (Utah F) over Unknown (Unattached) Forf
265 – Braxton Vakautakakala (Utah F) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 7th Place Match: Minnesota 2 F defeated Maryland Gold F 52-12
70 – Dayne Morton (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
77 – Teddy Pesch (Minnesota 2 F) over Ricky Couch (Maryland Gold F) Pin 0:31
84 – Anthony Meister (Minnesota 2 F) over King Sandoval (Maryland Gold F) Dec 6-6
91 – Brady Gross (Minnesota 2 F) over Alexander LaVeck (Maryland Gold F) TF 22-11
98 – Peyton Robb (Minnesota 2 F) over Joshua Laubach (Maryland Gold F) TF 14-2
105 – Unknown (Unattached) over Nathan Thacker (Maryland Gold F) Pin 1:33
112 – Calvin Germinaro (Minnesota 2 F) over Ethan Krause (Maryland Gold F) TF 10-0
120 – McCoy Tekautz (Minnesota 2 F) over Imran Heard (Maryland Gold F) Pin 1:42
128 – Mason Hall (Minnesota 2 F) over Scott Miser (Maryland Gold F) Dec 9-0
136 – Aaron Zosel (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
144 – Tony Struntz (Minnesota 2 F) over Justin Henry (Maryland Gold F) TF 12-2
152 – Ernie Sigmon (Maryland Gold F) over Danyel Olivera (Minnesota 2 F) TF 10-0
160 – Brady Daniel (Maryland Gold F) over Jacob Scherber (Minnesota 2 F) TF 12-0
175 – Phillip Murphy (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
190 – Double Forfeit
210 – Double Forfeit
265 – Double Forfeit

Yellow Pool

Match #1 Round 1: Minnesota 2 F received a Bye

Match #2 Round 2: Minnesota 2 F defeated Pennsylvania Red F 45-19
70 – Ashton Clark (Minnesota 2 F) over Amanda Walker (Pennsylvania Red F) Pin 2:39
77 – Teddy Pesch (Minnesota 2 F) over Cameron Enriquez (Pennsylvania Red F) TF 10-0
84 – Parker Huss (Minnesota 2 F) over Zachary McCann (Pennsylvania Red F) Pin 0:54
91 – Gabe Miller (Pennsylvania Red F) over Brady Gross (Minnesota 2 F) TF 14-4
98 – Peyton Robb (Minnesota 2 F) over Jake Cherry (Pennsylvania Red F) Pin 3:37
105 – Dominic Paar (Pennsylvania Red F) over Jackson Stauffacher (Minnesota 2 F) Dec 8-6
112 – Chase Hauck (Pennsylvania Red F) over Calvin Germinaro (Minnesota 2 F) Dec 10-10
120 – McCoy Tekautz (Minnesota 2 F) over Tanner McHugh (Pennsylvania Red F) TF 22-11
128 – Kyle Erickson (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
136 – Mason Hall (Minnesota 2 F) over Jack Wimmer (Pennsylvania Red F) TF 10-0
144 – Gavin Hoffman (Pennsylvania Red F) over Cody Dravis (Minnesota 2 F) TF 10-0
152 – Jacob Scherber (Minnesota 2 F) over Anthony Zaitsev (Pennsylvania Red F) Pin 1:07
160 – Danyel Olivera (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
175 – Dymir Davis-Karrugh (Pennsylvania Red F) over Phillip Murphy (Minnesota 2 F) TF 10-0
190 – Double Forfeit
210 – Double Forfeit
265 – Double Forfeit

Match #3 Round 3: Minnesota 2 F defeated Team Texas Blue F 42-28
70 – Dayne Morton (Minnesota 2 F) over Cagen Wallace (Team Texas Blue F) Dec 5-2
77 – Teddy Pesch (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
84 – Parker Huss (Minnesota 2 F) over Gregory Coapstick (Team Texas Blue F) Pin 1:10
91 – Eric Two-Lance (Team Texas Blue F) over Brady Gross (Minnesota 2 F) Dec 5-3
98 – Jackson Stauffacher (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
105 – Peyton Robb (Minnesota 2 F) over Connor Manderfield (Team Texas Blue F) TF 16-6
112 – Calvin Germinaro (Minnesota 2 F) over Xavier Torres (Team Texas Blue F) TF 10-0
120 – David Reyes (Team Texas Blue F) over McCoy Tekautz (Minnesota 2 F) TF 13-1
128 – Braeden Redlin (Team Texas Blue F) over Mason Hall (Minnesota 2 F) Pin 3:13
136 – Ryan Angeloni (Team Texas Blue F) over Aaron Zosel (Minnesota 2 F) TF 10-0
144 – Tony Struntz (Minnesota 2 F) over Balparteek Mann (Team Texas Blue F) TF 10-0
152 – Jacob Scherber (Minnesota 2 F) over Josh Myers (Team Texas Blue F) Pin 2:14
160 – Danyel Olivera (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
175 – Noah Sims (Team Texas Blue F) over Phillip Murphy (Minnesota 2 F) Pin 0:32
190 – Double Forfeit
210 – Double Forfeit
265 – Marcos Bribiesca (Team Texas Blue F) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 Round 4: Minnesota 2 F defeated Team Georgia B F 63-5
70 – Dayne Morton (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
77 – Teddy Pesch (Minnesota 2 F) over Dakota Moon (Team Georgia B F) TF 10-0
84 – Van Schmidt (Team Georgia B F) over Anthony Meister (Minnesota 2 F) TF 13-2
91 – Brady Gross (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
98 – Peyton Robb (Minnesota 2 F) over Collin Kasler (Team Georgia B F) TF 10-0
105 – Unknown (Unattached) over Unknown (Unattached) Forf
112 – Calvin Germinaro (Minnesota 2 F) over Yhsaac Bringer (Team Georgia B F) TF 13-3
120 – McCoy Tekautz (Minnesota 2 F) over Ian Darling (Team Georgia B F) Pin 1:43
128 – Kyle Erickson (Minnesota 2 F) over Abe Elias (Team Georgia B F) Pin 0:19
136 – Aaron Zosel (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
144 – Cody Dravis (Minnesota 2 F) over Garrett Ash (Team Georgia B F) Pin 1:34
152 – Jacob Scherber (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
160 – Unknown (Unattached) over Unknown (Unattached) Forf
175 – Phillip Murphy (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
190 – Double Forfeit
210 – Double Forfeit
265 – Double Forfeit

Match #5 Round 5: Minnesota 2 F defeated North Carolina F 47-18
70 – Ashton Clark (Minnesota 2 F) over Clay Beach (North Carolina F) TF 14-3
77 – Gavin Bipes (North Carolina F) over Teddy Pesch (Minnesota 2 F) TF 11-0
84 – Parker Huss (Minnesota 2 F) over Nate Wysong,Jr (North Carolina F) Pin 1:03
91 – Anthony Meister (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
98 – Peyton Robb (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
105 – Robbie Hallman (North Carolina F) over Unknown (Unattached) TF 10-0
112 – Calvin Germinaro (Minnesota 2 F) over Jesse Taylor (North Carolina F) TF 10-0
120 – McCoy Tekautz (Minnesota 2 F) over Kylan Thomas (North Carolina F) TF 12-0
128 – Kyle Erickson (Minnesota 2 F) over Tanner Riddle (North Carolina F) Pin 3:30
136 – Garrett Ward (North Carolina F) over Aaron Zosel (Minnesota 2 F) TF 12-0
144 – Matt Ceparano (North Carolina F) over Tony Struntz (Minnesota 2 F) Inj 3:00
152 – Jacob Scherber (Minnesota 2 F) over Thomas Neil (North Carolina F) Pin 0:36
160 – Danyel Olivera (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
175 – Phillip Murphy (Minnesota 2 F) over Unknown (Unattached) Forf
190 – Double Forfeit
210 – Double Forfeit
265 – Double Forfeit

Bookmark the permalink.

Comments are closed.