Team Minnesota places 5th at Schoolboy Greco-Roman National Duals

USA Wrestling Schoolboy Greco-Roman National Duals results. June 6-7 at Indianapolis, IN.

Brackets/Results on TrackWrestling.com

Schoolboy National Duals Greco-Roman All-Tournament Team – themat.com

Championship Round

Gold /Silver Pool Results (Places 1-8)
1st: Pennsylvania Blue G defeated Team Illinois G 39-36
3rd: Wisconsin Red G defeated Team Washington G 47-26
5th: Minnesota 1 G defeated Indiana Gold G 40-39
7th: Team Kansas Gold G defeated Team Ohio G 45-34

Bronze/Copper Pool Results (Places 9-16)
9th: New Jersey G defeated Iowa G 54-20
11th: Utah G defeated Wisconsin White G 44-35
13th: Oklahoma Red G defeated Indiana Blue G 42-34
15th: Team Texas Blue G defeated Team Kansas Silver G 38-38

Red/Blue Pool Results (Places 17-24)
17th: Team Missouri G defeated Team Idaho G 42-34
19th: Colorado Red G defeated Team Michigan Blue G 40-38
21st: Team Florida G defeated Team New York G 40-29
23rd: Team VIrginia G defeated Maryland Gold G 36-17

Pool D

Match #1 Quarterfinal: Minnesota 1 G defeated Iowa G 51-23
70 – Max Crowe (Minnesota 1 G) over Conrad Braswell (Iowa G) TF 10-0
77 – Patrick Mckee (Minnesota 1 G) over Ryan Phillips (Iowa G) TF 10-3,10-3
84 – Sam Webster (Minnesota 1 G) over Grayson Kesterson (Iowa G) TF 7-0,7-0
91 – Nathan Lendt (Iowa G) over Jake Gliva (Minnesota 1 G) Dec 5-5,5-5
98 – Rylee Molitor (Minnesota 1 G) over Alex Thomsen (Iowa G) TF 6-0,6-0
105 – Wade Sullivan (Minnesota 1 G) over Aden Reeves (Iowa G) TF 8-0,8-0
112 – Tyler Shilson (Minnesota 1 G) over Garrett Niel (Iowa G) Dec 13-11,13-11
120 – Mccoy Tekautz (Minnesota 1 G) over Trey Brisker (Iowa G) TF 8-0,8-0
128 – Mason Hall (Minnesota 1 G) over Ben Sarasin (Iowa G) TF 8-0,8-0
136 – Noah Peichel (Minnesota 1 G) over Isaac Bartel (Iowa G) TF 6-0,6-0
144 – Mason Rutt (Minnesota 1 G) over Joseph Kelly (Iowa G) TF 10-0,10-0
152 – Anthony Sherry (Iowa G) over Jared Florell (Minnesota 1 G) TF 8-0
160 – Tyler Snoberger (Minnesota 1 G) over Cole Bennett (Iowa G) Pin 0:43
175 – Kaleb Reeves (Iowa G) over Phillip Murphy (Minnesota 1 G) Pin 1:02
190 – Keegan Cavallero (Minnesota 1 G) over Rhett Jaeger (Iowa G) Pin 2:21
210 – Matt Naig (Iowa G) over Trent Esping (Minnesota 1 G) TF 10-2
265 – Treyshawn Plunkett (Iowa G) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Semifinal: Minnesota 1 G defeated Team Michigan Blue G 57-23
70 – Ashton Clark (Minnesota 1 G) over Corey Gamet (Team Michigan Blue G) TF 10-2
77 – Patrick Mckee (Minnesota 1 G) over Derek Giallombardo (Team Michigan Blue G) Pin 0:59
84 – Anthony Meister (Minnesota 1 G) over Daniel Rehfeldt (Team Michigan Blue G) TF 8-0
91 – Jake Gliva (Minnesota 1 G) over Nick Freeman (Team Michigan Blue G) TF 8-0
98 – Jackson Stauffacher (Minnesota 1 G) over Augustine Facundo (Team Michigan Blue G) Pin 1:07
105 – Wade Sullivan (Minnesota 1 G) over Zachary Zoll (Team Michigan Blue G) Pin 5:58
112 – Trent Lashuay (Team Michigan Blue G) over Tyler Shilson (Minnesota 1 G) Pin 1:42
120 – Mccoy Tekautz (Minnesota 1 G) over Lucas Mcfarland (Team Michigan Blue G) TF 8-0
128 – Mason Hall (Minnesota 1 G) over Brian Case (Team Michigan Blue G) Pin 5:38
136 – Hunter Schneider (Team Michigan Blue G) over Aaron Zosel (Minnesota 1 G) TF 8-0
144 – Kameron Bush (Team Michigan Blue G) over Mason Rutt (Minnesota 1 G) TF 14-6
152 – Jared Florell (Minnesota 1 G) over Nick Onwenu (Team Michigan Blue G) TF 8-0
160 – Brandon Whitman (Team Michigan Blue G) over Tyler Snoberger (Minnesota 1 G) TF 9-2
175 – Phillip Murphy (Minnesota 1 G) over Unknown (Unattached) Forf
190 – Keegan Cavallero (Minnesota 1 G) over Unknown (Unattached) Forf
210 – Trent Esping (Minnesota 1 G) over Blake Gorgi (Team Michigan Blue G) Pin 1:30
265 – Clayborn Tripp (Team Michigan Blue G) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 1st Place Match: Minnesota 1 G defeated Wisconsin Red G 39-36
70 – Max Crowe (Minnesota 1 G) over Mike Smith (Wisconsin Red G) TF 8-0
77 – Patrick Mckee (Minnesota 1 G) over Mike Smith (Wisconsin Red G) TF 7-0
84 – Sam Webster (Minnesota 1 G) over Drew Scharenbrock (Wisconsin Red G) TF 7-0
91 – Brock Bergelin (Wisconsin Red G) over Jake Gliva (Minnesota 1 G) Dec 7-6
98 – Rylee Molitor (Minnesota 1 G) over Jaden Van Maanen (Wisconsin Red G) TF 8-0
105 – Nolan Lange (Wisconsin Red G) over Wade Sullivan (Minnesota 1 G) TF 7-0
112 – Tyler Shilson (Minnesota 1 G) over Garrett Model (Wisconsin Red G) Pin 4:39
120 – Mccoy Tekautz (Minnesota 1 G) over Jose Acosta (Wisconsin Red G) TF 9-0
128 – Tyler Dow (Wisconsin Red G) over Kelby O`reilly (Minnesota 1 G) TF 7-0
136 – Trey Haugen (Wisconsin Red G) over Noah Peichel (Minnesota 1 G) Inj 0:23
144 – Mason Rutt (Minnesota 1 G) over Dalton Smerchek (Wisconsin Red G) Pin 2:05
152 – Jared Florell (Minnesota 1 G) over Garrett Joles (Wisconsin Red G) Dec 7-6
160 – Alex Peplinski (Wisconsin Red G) over Tyler Snoberger (Minnesota 1 G) TF 8-0
175 – Logan Murdy (Wisconsin Red G) over Phillip Murphy (Minnesota 1 G) Pin 0:13
190 – Seth Lecher (Wisconsin Red G) over Keegan Cavallero (Minnesota 1 G) Pin 1:00
210 – Trent Esping (Minnesota 1 G) over Danny Sliter (Wisconsin Red G) Pin 0:25
265 – Dylan Campton (Wisconsin Red G) over Unknown (Unattached) Forf

Gold /Silver Pool

Match #1 Round 1: Minnesota 1 G defeated Team Ohio G 53-27
70 – Max Crowe (Minnesota 1 G) over Lucas Byrd (Team Ohio G) TF 11-3
77 – Patrick Mckee (Minnesota 1 G) over Zach Williams (Team Ohio G) TF 7-0
84 – Sam Webster (Minnesota 1 G) over Jordan Hamblin (Team Ohio G) TF 10-2
91 – Brandon Lucas (Team Ohio G) over Jake Gliva (Minnesota 1 G) Pin 1:57
98 – Rylee Molitor (Minnesota 1 G) over Gavin Stika (Team Ohio G) TF 7-0
105 – Wade Sullivan (Minnesota 1 G) over Andrew Fairbanks (Team Ohio G) Dec 14-9
112 – Tyler Shilson (Minnesota 1 G) over Cody Moosman (Team Ohio G) Pin 2:33
120 – Mccoy Tekautz (Minnesota 1 G) over Kevin Contos (Team Ohio G) TF 7-0
128 – Mason Hall (Minnesota 1 G) over Ashton Eyler (Team Ohio G) TF 19-12
136 – Michael Baker (Team Ohio G) over Noah Peichel (Minnesota 1 G) TF 9-2
144 – Mason Rutt (Minnesota 1 G) over Bo Mcintosh (Team Ohio G) TF 7-0
152 – Mark Kimbrell (Team Ohio G) over Jared Florell (Minnesota 1 G) TF 9-1
160 – Tyler Snoberger (Minnesota 1 G) over Jake Dempsey (Team Ohio G) Pin 2:30
175 – Dj Childers (Team Ohio G) over Phillip Murphy (Minnesota 1 G) Pin 0:39
190 – Keegan Cavallero (Minnesota 1 G) over Nick Parkins (Team Ohio G) Pin 1:06
210 – Trent Esping (Minnesota 1 G) over Unknown (Unattached) Forf
265 – Alec Moore (Team Ohio G) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Round 2: Team Illinois G defeated Minnesota 1 G 39-37
70 – Max Crowe (Minnesota 1 G) over Justin Cardani (Team Illinois G) TF 8-0
77 – Joey Melendez (Team Illinois G) over Patrick Mckee (Minnesota 1 G) Dec 11-11
84 – Sam Webster (Minnesota 1 G) over Holden Heller (Team Illinois G) Dec 12-10
91 – Tony Madrigal (Team Illinois G) over Jake Gliva (Minnesota 1 G) Dec 6-4
98 – Rylee Molitor (Minnesota 1 G) over Jason Renteria (Team Illinois G) Dec 10-9
105 – Wade Sullivan (Minnesota 1 G) over Jaleel Hollingsworth (Team Illinois G) TF 10-2
112 – Tyler Shilson (Minnesota 1 G) over Jake Polka (Team Illinois G) Dec 3-3
120 – Mccoy Tekautz (Minnesota 1 G) over Blaize Punke (Team Illinois G) Pin 0:16
128 – Mason Hall (Minnesota 1 G) over Jaime Hernandez (Team Illinois G) Dec 2-2
136 – Noah Peichel (Minnesota 1 G) over Trevell Timmons (Team Illinois G) Pin 2:49
144 – Jack Jessen (Team Illinois G) over Mason Rutt (Minnesota 1 G) TF 11-4
152 – Jared Florell (Minnesota 1 G) over Andrew Okayama (Team Illinois G) TF 12-4
160 – Jacob Warner (Team Illinois G) over Tyler Snoberger (Minnesota 1 G) TF 8-0
175 – Mason Kroening (Team Illinois G) over Phillip Murphy (Minnesota 1 G) Pin 0:15
190 – Nathan Shultz (Team Illinois G) over Keegan Cavallero (Minnesota 1 G) Inj 0:09
210 – Blake Zalapi (Team Illinois G) over Trent Esping (Minnesota 1 G) TF 8-0
265 – Hunter Bowles (Team Illinois G) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 Round 3: Team Washington G defeated Minnesota 1 G 39-38
70 – Ashton Clark (Minnesota 1 G) over Clayton Gilliam (Team Washington G) TF 10-3
77 – Patrick Mckee (Minnesota 1 G) over Justin Hoyle (Team Washington G) TF 9-0
84 – Mason Phillips (Team Washington G) over Sam Webster (Minnesota 1 G) TF 9-2
91 – Clai Quintanilla (Team Washington G) over Jake Gliva (Minnesota 1 G) TF 9-0
98 – Rylee Molitor (Minnesota 1 G) over Tj Baun (Team Washington G) TF 8-0
105 – Wade Sullivan (Minnesota 1 G) over James Rogers (Team Washington G) TF 8-1
112 – Tyler Shilson (Minnesota 1 G) over Michael Anderson (Team Washington G) TF 8-0
120 – Nathan Moore (Team Washington G) over Kelby O`reilly (Minnesota 1 G) TF 8-0
128 – Drake Ferguson (Team Washington G) over Mason Hall (Minnesota 1 G) TF 10-3
136 – Braedon Orrino (Team Washington G) over Noah Peichel (Minnesota 1 G) TF 7-0
144 – Mason Rutt (Minnesota 1 G) over Trevor Senn (Team Washington G) Dec 7-6
152 – Jared Florell (Minnesota 1 G) over Keegan Dorsey (Team Washington G) Pin 1:32
160 – Tyler Snoberger (Minnesota 1 G) over Arie Van veen (Team Washington G) TF 13-6
175 – Kendrick Gale (Team Washington G) over Phillip Murphy (Minnesota 1 G) Pin 0:27
190 – Evan Barger (Team Washington G) over Keegan Cavallero (Minnesota 1 G) Pin 0:57
210 – Trent Esping (Minnesota 1 G) over Clayton Fincher (Team Washington G) Pin 5:49
265 – Sylvestor Cortes (Team Washington G) over Unknown (Unattached) Forf
Minnesota 1 G’s team score was adjusted by -1.000 for usc-k cavallero

Match #4 5th Place Match: Minnesota 1 G defeated Indiana Gold G 40-39
70 – Max Crowe (Minnesota 1 G) over Lukasz Walendzak (Indiana Gold G) Pin 0:34
77 – Patrick Mckee (Minnesota 1 G) over Justice Cash (Indiana Gold G) TF 10-3
84 – Anthony Meister (Minnesota 1 G) over Mason Miranda (Indiana Gold G) Dec 5-3
91 – Jake Gliva (Minnesota 1 G) over Tylor Triana (Indiana Gold G) TF 8-0
98 – Jackson Stauffacher (Minnesota 1 G) over Alec White (Indiana Gold G) Dec 7-3
105 – Joe Lee (Indiana Gold G) over Wade Sullivan (Minnesota 1 G) TF 8-0
112 – Brayton Lee (Indiana Gold G) over Tyler Shilson (Minnesota 1 G) TF 8-0
120 – Mccoy Tekautz (Minnesota 1 G) over Lucas Davison (Indiana Gold G) Pin 1:05
128 – Mason Hall (Minnesota 1 G) over Kameron Fuller (Indiana Gold G) Pin 0:30
136 – Mason Parris (Indiana Gold G) over Aaron Zosel (Minnesota 1 G) TF 8-0
144 – Jacob Gray (Indiana Gold G) over Mason Rutt (Minnesota 1 G) TF 9-2
152 – Jared Florell (Minnesota 1 G) over Nathan Walton (Indiana Gold G) TF 10-3
160 – Dylan Jolley-little (Indiana Gold G) over Tyler Snoberger (Minnesota 1 G) TF 15-7
175 – Bryce Baumgartner (Indiana Gold G) over Phillip Murphy (Minnesota 1 G) Pin 0:47
190 – Cory Heinrich (Indiana Gold G) over Keegan Cavallero (Minnesota 1 G) Pin 0:43
210 – Noah Lucas (Indiana Gold G) over Unknown (Unattached) Forf
265 – Trent Esping (Minnesota 1 G) over Josh Ritchie (Indiana Gold G) Pin 0:17


Pool B

Minnesota 2 G is guaranteed 7th place
Match #1 Champ. Round 1: Wisconsin White G defeated Minnesota 2 G 40-25
70 – Dayne Morton (Minnesota 2 G) over Tyler Srp (Wisconsin White G) Dec 5-3
77 – Manny Drexler (Wisconsin White G) over Teddy Pesch (Minnesota 2 G) Pin 1:10
84 – Parker Huss (Minnesota 2 G) over Benji Peak (Wisconsin White G) Dec 14-8
91 – Nolan Kraus (Wisconsin White G) over Brady Gross (Minnesota 2 G) Dec 4-0,4-0
98 – Peyton Robb (Minnesota 2 G) over Weston Wichman (Wisconsin White G) TF 8-0
105 – Ryan Ponick (Wisconsin White G) over Kellen Schauer (Minnesota 2 G) Pin 0:51
112 – Calvin Germinaro (Minnesota 2 G) over Jared Bird (Wisconsin White G) Dec 5-2,4-3
120 – Kenny O`neil (Minnesota 2 G) over Hayden Krein (Wisconsin White G) Dec 2-1,6-2
128 – Spencer Payne (Wisconsin White G) over Bailee O`reilly (Minnesota 2 G) Pin 6-4,0:44
136 – Tyler Buesgens (Minnesota 2 G) over Joey Cibulka (Wisconsin White G) TF 16-6
144 – Bryce Jacobson (Wisconsin White G) over Tony Struntz (Minnesota 2 G) TF 7-0
152 – Cody Dravis (Minnesota 2 G) over Keaton Kluever (Wisconsin White G) Pin 2:42
160 – Noah Flock (Wisconsin White G) over Jacob Scherber (Minnesota 2 G) TF 13-3
175 – Peter Karcz (Wisconsin White G) over Logan Theodore (Minnesota 2 G) TF 13-5
190 – Double Forfeit
210 – Garrett Haen (Wisconsin White G) over Unknown (Unattached) Forf
265 – Eric Bentler (Wisconsin White G) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Cons. Round 1: Minnesota 2 G received a Bye

Match #3 Cons. Round 2: Minnesota 2 G defeated Team Georgia B G 57-4
70 – Dayne Morton (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
77 – Tyler Jones (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) TF 11-2
84 – Parker Huss (Minnesota 2 G) over Miles Parramore (Team Georgia B G) Pin 1:53
91 – Cain Van ryn (Minnesota 2 G) over Koby Milner (Team Georgia B G) Pin 1:12
98 – Peyton Robb (Minnesota 2 G) over Collin Kasler (Team Georgia B G) TF 8-0
105 – Kellen Schauer (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
112 – Yhsaac Bringer (Team Georgia B G) over Dalton Wagner (Minnesota 2 G) Dec 13-10
120 – Kenny O`neil (Minnesota 2 G) over Abe Elias (Team Georgia B G) TF 7-0
128 – Kyle Erickson (Minnesota 2 G) over Ian Darling (Team Georgia B G) TF 8-0
136 – Tyler Buesgens (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
144 – Cody Dravis (Minnesota 2 G) over Garrett Ash (Team Georgia B G) Pin 2:40
152 – Jacob Scherber (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
160 – Logan Theodore (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
175 – Double Forfeit
190 – Double Forfeit
210 – Double Forfeit
265 – Double Forfeit

Match #4 Cons. Round 3: Utah G defeated Minnesota 2 G 55-25
70 – Dayne Morton (Minnesota 2 G) over Quenton Mortimer (Utah G) TF 7-0
77 – Tyler Jones (Minnesota 2 G) over Zak Kohler (Utah G) TF 14-7
84 – Parker Huss (Minnesota 2 G) over Isaac Wilcox (Utah G) TF 10-3
91 – Tanner Benedict (Utah G) over Brady Gross (Minnesota 2 G) TF 10-2
98 – Peyton Robb (Minnesota 2 G) over Raynger Keckler (Utah G) TF 10-3
105 – Ryan Hansen (Utah G) over Dalton Wagner (Minnesota 2 G) TF 7-0
112 – Owen Pentz (Utah G) over Calvin Germinaro (Minnesota 2 G) Dec 12-6
120 – Brock Hardy (Utah G) over Kenny O`neil (Minnesota 2 G) TF 11-2
128 – Bailee O`reilly (Minnesota 2 G) over Steven Quintana (Utah G) TF 9-2
136 – Dj Cohen (Utah G) over Tyler Buesgens (Minnesota 2 G) TF 8-0
144 – Ritchie Heywood (Utah G) over Tony Struntz (Minnesota 2 G) TF 9-2
152 – Mac Peterson (Utah G) over Jacob Scherber (Minnesota 2 G) Pin 1:04
160 – Jacob Rhoton (Utah G) over Jacob Scherber (Minnesota 2 G) TF 15-8
175 – Brandon Closson (Utah G) over Logan Theodore (Minnesota 2 G) TF 7-0
190 – Dylan White (Utah G) over Unknown (Unattached) Forf
210 – Brady Briskey (Utah G) over Unknown (Unattached) Forf
265 – Braxton Vakautakakala (Utah G) over Unknown (Unattached) Forf

Match #5 7th Place Match: Minnesota 2 G defeated Team Arizona G 52-19
70 – Dayne Morton (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
77 – Teddy Pesch (Minnesota 2 G) over Ryan Roper (Team Arizona G) TF 8-0
84 – Parker Huss (Minnesota 2 G) over Tanner Waite (Team Arizona G) Pin 1:06
91 – Cain Van ryn (Minnesota 2 G) over Jacob Garcia (Team Arizona G) TF 8-0
98 – Peyton Robb (Minnesota 2 G) over Stone Crooks (Team Arizona G) TF 12-4
105 – Kellen Schauer (Minnesota 2 G) over Nikolas Manuel (Team Arizona G) Pin 1:47
112 – Calvin Germinaro (Minnesota 2 G) over Gage Mcgrew (Team Arizona G) TF 9-0
120 – Kenny O`neil (Minnesota 2 G) over Hunter Carmona (Team Arizona G) TF 7-0
128 – Jimmy Deitz (Team Arizona G) over Kyle Erickson (Minnesota 2 G) Pin 1:06
136 – Tyler Buesgens (Minnesota 2 G) over Will Hudson (Team Arizona G) Pin 0:17
144 – Cody Dravis (Minnesota 2 G) over Brock Doolen (Team Arizona G) Pin 0:52
152 – Jacob Sanchez (Team Arizona G) over Tony Struntz (Minnesota 2 G) TF 11-4
160 – Jacob Scherber (Minnesota 2 G) over Brendan Gill (Team Arizona G) Pin 1:46
175 – Diego Fill (Team Arizona G) over Logan Theodore (Minnesota 2 G) TF 9-2
190 – Double Forfeit
210 – Double Forfeit
265 – David Gonzales (Team Arizona G) over Unknown (Unattached) Forf

Yellow Pool

Match #1 Round 1: Minnesota 2 G defeated BYE 0-0
70 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
77 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
84 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
91 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
98 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
105 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
112 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
120 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
128 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
136 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
144 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
152 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
160 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
175 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
190 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
210 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
265 – Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)

Match #2 Round 2: Minnesota 2 G defeated Team Georgia B G 57-8
70 – Dayne Morton (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
77 – Teddy Pesch (Minnesota 2 G) over Dakota Moon (Team Georgia B G) TF 7-0
84 – Parker Huss (Minnesota 2 G) over Ian Statia (Team Georgia B G) Dec 11-7
91 – Brady Gross (Minnesota 2 G) over Miles Parramore (Team Georgia B G) Pin 0:29
98 – Peyton Robb (Minnesota 2 G) over Koby Milner (Team Georgia B G) TF 10-3
105 – Dalton Wagner (Minnesota 2 G) over Collin Kasler (Team Georgia B G) TF 8-0
112 – Calvin Germinaro (Minnesota 2 G) over Yhsaac Bringer (Team Georgia B G) TF 8-0
120 – Kenny O`neil (Minnesota 2 G) over Abe Elias (Team Georgia B G) TF 10-3
128 – Bailee O`reilly (Minnesota 2 G) over Ian Darling (Team Georgia B G) TF 8-0
136 – Tyler Buesgens (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
144 – Garrett Ash (Team Georgia B G) over Tony Struntz (Minnesota 2 G) Pin 1:05
152 – Cody Dravis (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
160 – Jacob Scherber (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
175 – Logan Theodore (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
190 – Double Forfeit
210 – Double Forfeit
265 – Double Forfeit

Match #3 Round 3: Minnesota 2 G defeated Team Delaware G 57-10
70 – Dayne Morton (Minnesota 2 G) over Robbie Rosser (Team Delaware G) TF 7-0
77 – Teddy Pesch (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
84 – Parker Huss (Minnesota 2 G) over Nick Natavcola (Team Delaware G) TF 7-0
91 – Nico Chilson (Team Delaware G) over Cain Van ryn (Minnesota 2 G) Dec 7-2
98 – Peyton Robb (Minnesota 2 G) over Mason Harrington (Team Delaware G) Pin 0:28
105 – Kellen Schauer (Minnesota 2 G) over Cole Sebastianelli (Team Delaware G) Pin 2:07
112 – Calvin Germinaro (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Kenny O`neil (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
128 – Kyle Erickson (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
136 – Tyler Buesgens (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
144 – Tony Struntz (Minnesota 2 G) over Chris Handlin (Team Delaware G) TF 10-3
152 – Jacob Scherber (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
160 – Logan Theodore (Minnesota 2 G) over Anthony Baker (Team Delaware G) TF 10-2
175 – Double Forfeit
190 – Anthony Delre (Team Delaware G) over Unknown (Unattached) Forf
210 – Double Forfeit
265 – Double Forfeit

Match #4 Round 4: Minnesota 2 G defeated Oklahoma Blue G 50-15
70 – Dayne Morton (Minnesota 2 G) over Joe Lupton (Oklahoma Blue G) Dec 4-1
77 – Billy Simpson (Oklahoma Blue G) over Tyler Jones (Minnesota 2 G) Pin 0:22
84 – Parker Huss (Minnesota 2 G) over Val Park (Oklahoma Blue G) TF 8-0
91 – Brady Gross (Minnesota 2 G) over Vincent Eremeta (Oklahoma Blue G) Pin 0:47
98 – Peyton Robb (Minnesota 2 G) over Josh Roy (Oklahoma Blue G) TF 8-0
105 – Jett Taylor (Oklahoma Blue G) over Dalton Wagner (Minnesota 2 G) TF 9-2
112 – Calvin Germinaro (Minnesota 2 G) over Jonathan Mcgowan (Oklahoma Blue G) Pin 0:43
120 – Kenny O`neil (Minnesota 2 G) over Jacob Swenson (Oklahoma Blue G) TF 7-0
128 – Bailee O`reilly (Minnesota 2 G) over Broc Bailey (Oklahoma Blue G) TF 8-0
136 – Tyler Buesgens (Minnesota 2 G) over Dakota St. pierre (Oklahoma Blue G) Pin 1:34
144 – Cody Dravis (Minnesota 2 G) over Caleb Chitty (Oklahoma Blue G) Pin 0:16
152 – Jacob Scherber (Minnesota 2 G) over Wyatt Hart (Oklahoma Blue G) Pin 1:17
160 – Logan Theodore (Minnesota 2 G) over Justin Johnson (Oklahoma Blue G) Pin 1:01
175 – Shane Flandermyer (Oklahoma Blue G) over Unknown (Unattached) Forf
190 – Double Forfeit
210 – Double Forfeit
265 – Double Forfeit

Match #5 Round 5: Minnesota 2 G defeated Kentucky Blue G 50-16
70 – Dayne Morton (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
77 – Teddy Pesch (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
84 – Parker Huss (Minnesota 2 G) over Brandon Miller (Kentucky Blue G) TF 7-0
91 – Blake Roth (Kentucky Blue G) over Cain Van ryn (Minnesota 2 G) Pin 1:25
98 – Peyton Robb (Minnesota 2 G) over Ryan Moore (Kentucky Blue G) TF 7-0
105 – Brady Wells (Kentucky Blue G) over Kellen Schauer (Minnesota 2 G) Pin 2:44
112 – Calvin Germinaro (Minnesota 2 G) over Mason Smith (Kentucky Blue G) Pin 0:20
120 – Kenny O`neil (Minnesota 2 G) over Roger Young (Kentucky Blue G) TF 8-0
128 – Kyle Erickson (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
136 – Tyler Buesgens (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
144 – Tony Struntz (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Jacob Scherber (Minnesota 2 G) over Unknown (Unattached) Forf
160 – Logan Theodore (Minnesota 2 G) over Blake Denny (Kentucky Blue G) Dec 12-9
175 – Ray karl Irving (Kentucky Blue G) over Unknown (Unattached) Forf
190 – Double Forfeit
210 – Double Forfeit
265 – Double Forfeit

Bookmark the permalink.

Comments are closed.