High School Results – Saturday, November 30, 2013

Faribault Dick Shiels Invite
1. Apple Valley 232.5
2. Owatonna 140.5
3. Faribault 78.0
4. Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland 57.5
5. Saint Paul Johnson 23.0
6. Saint Paul Humboldt 14.0
Hastings Duals
Albert Lea 42 Coon Rapids 24
Scott West 60 Stillwater 12
Hastings 54 Albert Lea 18
Scott West 33 Albert Lea 31
Coon Rapids 56 Stillwater 18
Hastings 42 Monticello 15
Hastings 29 Prior Lake 30
Prior Lake 27 Scott West 26
Mound-Westonka Turkey Burn Tournament
1. Anoka 197.5
2. Mound-Westonka 148.0
3. Saint Cloud Tech 126.0
4. Northfield 101.0
5. Hibbing 82.5
6. Mahtomedi 71.0
7. Robbinsdale Cooper 55.0
Osseo Ken Droegemueller Invitational
1. Osseo 160.0
2. Maple Grove 158.0
3. Eden Prairie 133.0
4. Andover 119.0
5. Mounds View 113.5
6. Minnetonka 103.5
7. Wayzata 99.5
8. Spectrum 84.0
9. Totino-Grace 82.0
10. Buffalo 81.0
Rochester Century Duals
Quarterfinals
Simley 55 Pine Island 12
Windom/Mountain Lake 62 Rochester John Marshall 10
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 34 Rochester Century 26
Stewartville 58 Rochester Mayo 22
Semifinals
Simley 55 Windom/Mountain Lake 15
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 39 Stewartville 30
Consolation 
Pine Island 58 Rochester John Marshall 17
Rochester Mayo 39 Rochester Century 31
1st: Simley 59 New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 9
3rd: Windom/Mountain Lake 30 Stewartville 29
5th: Rochester Mayo 47 Pine Island 35
7th: Rochester Century 42 Rochester John Marshall 29
Waconia Duals
Milaca 67 LeSueur-Henderson 12
Milaca 55 Marshall 15
Milaca 45 Waconia 23
Shakopee 41 Milaca 33
LeSueur-Henderson 42 Marshall 39
Shakopee 56 LeSueur-Henderson 21
Waconia 61 LeSueur-Henderson 18
Shakopee 65 Marshall 12
Shakopee 41 Waconia 25
Wadena-Deer Creek Dennis Kaatz Invitational
1. Pequot Lakes/Pine River-Backus 211.0
2. Perham 180.0
3. Bertha-Hewitt/Verndale 157.0
4. Thief River Falls 145.0
5. Badger/Greenbush-Middle River 140.0
6. United North Central 132.5
7. Long Prairie-Grey Eagle 83.0
8. Staples-Motley 76.5
9. Wadena-Deer Creek 34.0