Atwater-Cosmos-Grove City Quadrangular

Atwater-Cosmos-Grove City Quadrangular

Ranked Individuals

Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie No. 2AA
Jacob Jewett 106 No. 2
Dalton Clouse 220 No. 5

Atwater-Cosmos-Grove City No. 1A
Larry Bomstad 145 No. 1
Logan Peterson 152 No. 1
Lucas Damm 285 No. 2
Maverick Whitcomb 182 No. 3
Tyler Burghuis 132 No. 7
Derek Dengerud 138 No. 7

Lake Crystal-Wellcome Memorial Area No. 3A
Louis Sanders 126 No. 1
Nick Meixell 220 No. 8
Levi Marsh 132 No. 6
Brandon LaBorde 113 No. 9

Sibley East No. 11A
Nate Rose 195 No. 1
Austin Brockhoff 138 No. 2
Hunter Retzloff 145 No. 2
Jason Meyer 132 No. 3
Tanner Pasvogel 106 No. 4

Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 33 Atwater-Cosmos-Grove City 32

Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 34 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 24

Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 39 Sibley East 24

Atwater-Cosmos-GroveCity 48 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 24
106 Rylan Molinaro (ACGC) Tech. Fall Tyler Hausladen (G/SL/LP) 3:43
113 Kole Plolzin (G/SL/P) Dec. Aaron Lang (ACGC) 12-6
120 Jacob Jewett (G/SL/LP) Fall A. J. Schmidt (ACGC) 4:24
126 Aaron Donnay (G/SL/LP) Fall Jacob Whitcomb (ACGC) 2:24
132 Tyler Berghuis (ACGC) Fall Alex Mielke (G/SL/LP) 2:27
138 Brandon Richter (G/SL/LP) Fall Jeremy Nelson (ACGC) 1:38
145 Larry Bomstad (ACGC) Fall Nate Tesch (G/SL/LP) :27
152 Logan Peterson (ACGC) Cody Becker (G/SL/LP) :20
160 Sheldon Rasmussen (ACGC) Fall Nick Brejle (G/SL/LP) 1:31
170 Tristan Weber (G/SL/LP) Dec. Jordan Nelson (ACGC) 5-0
182 Cody Berghuis (ACGC) Won by Forfeit
195 Maverick Whitcomb (ACGC) Fall Peyton Sell (G/SL/LP) :56
220 Jordan Fester (ACGC) Dec. Colton Lueders (G/SL/LP) 5-2
285 Lucas Damm (ACGC) Maj. Dec. Chris Lemke (G/SL/LP) 12-3

Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 38 Sibley East 29
106 Tanner Pasvogel (SE) over Tyler Hausladen (GSL) — Fall: 2:36
113 Kole Polzin (GSL) over Forfeit (SE) — Win by Forfeit
120 Jacob Jewett (GSL) over Mitch Heibel (SE) — Fall: 2:45
126 Mason Voight (SE) over Aaron Donnay (GSL) — Decision: 9-4
132 Jason Meyer (SE) over Alex Mielke (GSL) — Major Decision: 14-3
138 Austin Brockhoff (SE) over Brandon Richter (GSL) — Decision: 4-0
145 Hunter Retzlaff (SE) over Nate Tesch (GSL) — Major Decision: 16-2
152 Michael Donnay (GSL) over Hunter Voight (SE) — Fall: 5:20
160 Mitch Wentzlaff (SE) over Nick Brejle (GSL) — Decision: 10-6
170 Tristan Weber (GSL) over Paul Schmidt (SE) — Technical Fall: 15-0
182 John Williams (GSL) over Austin Kube (SE) — Fall: 2:49
195 Nathan Rose (SE) over Payton Sell (GSL) — Fall: :39
220 Colton Leuders (GSL) over Jon DuFrane (SE) — Decision: 7-2
285 Chris Lemke (GSL) over Forfeit (SE) — Win by Forfeit

Atwater-Cosmos-Grove City 41 Sibley East 18
106 Ryan Molinaro (ACGC) over Tommy Wentzlaff (SE) — Fall: 3:47
113 Tanner Pasvogel (SE) over Brennen Holien (ACGC) — Decision: 5-0
120 Mitch Heibel (SE) over AJ Schmidt (ACGC) — Decision: 8-6 (OT)
126 Cameron Whitcomb (ACGC) over Mason Voight (SE) — Decision: 4-3
132 Jason Meyer (SE) over Tyler Berguis (ACGC) — Decision: 9-7
138 Austin Brockhoff (SE) over Tye Mortenson (ACGC) — Technical Fall: 17-1
145 Larry Bomstad (ACGC) over Hunter Retzlaff (SE) — Major Decision: 10-2
152 Logan Peterson (ACGC) over Mitch Wentzlaff (SE) — Fall: :40
160 Jase Peterson (ACGC) over Hunter Voight (SE) — Fall: :56
170 Jordan Nelson (ACGC) over Paul Schmidt (SE) — Technical Fall: 15-0
182 Tanner Olson (ACGC) over Andrew Schauer (SE) — Fall: 1:08
195 Nathan Rose (SE) over Maverick Whitcomb (ACGC) — Major Decision: 13-5
220 Lucas Damm (ACGC) over Jon DuFrane (SE) — Technical Fall: 18-3
285 Forfeit (ACGC) over Forfeit (SE)

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?