High School Results – Tuesday, January 21, 2014

Atwater-Cosmos-Grove City 58 New London-Spicer 14
Becker 38 Little Falls 30
Border West 44, Pelican Rapids 31
Caledonia/Houston/Spring Grove 39 Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 25
Cloquet-Esko 45, Crosby-Ironton 33
Dover-Eyota 48 Plainview-Elgin-Millville 21
Fertile-Beltrami 66 West Marshall 6
Frazee 46 Barnsville 19
New York Mills 47 Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 28
Osakis 40 Royalton/Upsala 34
Perham 35, Pequot Lakes/Pine River-Backus 15
Quad County 54 Minnewaska 19
Rogers 34 Zimmerman 23
United North Central 63 United Clay Becker 7
Willmar 51 Brainerd 15
Worthington 61 Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove 12
Adrian Triangular
Adrian 39 Canby 22
Adrian 40 Wabasso/Red Rock Central 27
Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United Triangular
Minneota 56 Paynesville 21
Minneota 33 Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 20
Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 54 Paynesville 15
Detroit Lakes Triangular
Detroit Lakes 43 Ottertail Central 25
Ottertail Central 49 Fergus Falls 21
Detroit Lakes 42 Fergus Falls 21
Hayfield Triangular
Stewartville 40 Hayfield 16
Zumbrota-Mazeppa 29, Stewartville 25
Holdingford Double Dual
Kimball 42 Holdingford 30
Holdingford 47 Albany 12 
Kasson-Mantorville Triangular
Cannon Falls 59 La Crescent 15
Kasson-Mantorville 63, La Crescent 12
Kasson-Mantorville 41, Cannon Falls 28
Lake Crystal-Wellcome Memorial
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 37 Jackson County Central 31
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 67 Madelia/Truman/Martin Luther 3
Long Prairie-Grey Eagle Triangular
Long Prairie-Grey Eagle 49, Prairie Valley 24
Long Prairie-Grey Eagle 52, Ortonville 30
Mora Triangular
Chisago Lakes 36 Mora 28
Foley 40 Mora 27
Foley 57 Chisago Lakes 9
Norwood-Young America
Waconia 64 Norwood Young America 9
Waconia 36 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 31
Park Rapids Triangular
Park Rapids Area 37, East Grand Forks/Sacred Heart 18
Thief River Falls 45, East Grand Forks/Sacred Heart 24
Thief River Falls 45, Park Rapids Area 35
Pipestone Triangular
Pipestone Area 35, Windom/Mountain Lake 26
Pipestone Area 57, Redwood Valley/Cedar Mountain 18
Windom/Mountain Lake 51 Redwood Valley 24
Saint James Triangular
Sibley East 60 Minneapolis North 0
Sibley East 42 Saint James 27
Saint Thomas Academy
Saint Thomas Academy 42 Saint Agnes 36
Saint Croix Lutheran 48 Saint Thomas Academy 32
Sauk Rapids Double Dual
Saint Cloud Tech 42 Sauk Rapids-Rice 32
Rocori 42. Sauk Rapids 34
Wabasha-Kellogg Triangular
Chatfield 70, Wabasha-Kellog 3
Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton 33 Wabasha-Kellogg 28
Watertown-Mayer/Mayer Lutheran Triangular
Watertown-Mayer/Mayer Lutheran 66 Big Lake 9
Dassel-Cokato 52 Big Lake 21
Watertown-Mayer/Mayer Lutheran 34 Dassel-Cokato 28