Sibley East Duals

Sibley East Duals

Sibley East 5-0
Robbinsdale Armstrong 4-1
River Valley 2-2
Cretin-Derham Hall 1-2
Trinity at River Ridge 1-4
Saint Agnes 0-4

Round 1

Sibley East 41, River Valley 15
106 Devin Johnson (River Valley) over Justin Vinkemeier (SE) — Fall: 1:57
113 Conner Bertram (River Valley) over Tommy Wentzlaff (SE) — Fall: 3:10
120 Forfeit (River Valley) over Forfeit (SE) —
126 Logan Tesch (SE) over James Ploeger (River Valley) — Major Decision: 15-1
132 Mason Voight (SE) over Tyson Meidl (River Valley) — Fall: 3:03
138 Austin Brockhoff (SE) over Sam Baier (River Valley) — Major Decision: 12-0
145 Quinlan Riffenburg (SE) over Gerrit Meidl (River Valley) — Decision: 9-2
152 Hunter Retzlaff (SE) over Forfeit (River Valley) — Win by Forfeit
160 Forfeit (River Valley) over Forfeit (SE) —
170 Forfeit (River Valley) over Forfeit (SE) —
182 Tim Krueger (River Valley) over Austin Kube (SE) — Decision: 11-5
195 Cody Voight (SE) over Nathanial Rosado (River Valley) — Fall: 1:45
220 Jon DuFrane (SE) over Forfeit (River Valley) — Win by Forfeit
285 Nathan Rose (SE) over Tyler Baird (River Valley) — Fall: :52

Robbinsdale Armstrong 39, Trinity at River Ridge 35

Round 2

Sibley East 60, Saint Agnes 9
106 Justin Vinkemeier (SE) over Forfeit (St Agnes) — Win by Forfeit
113 Tanner Pasvogel (SE) over Justin Hernandez (St Agnes) — Fall: :44
120 Mitch Heibel (SE) over Max Cummings (St Agnes) — Fall: :44
126 Logan Tesch (SE) over Forfeit (St Agnes) — Win by Forfeit
132 Mason Voight (SE) over Forfeit (St Agnes) — Win by Forfeit
138 Forfeit (St Agnes) over Forfeit (SE) —
145 Quinlan Riffenburg (SE) over Joe Ryan (St Agnes) — Fall: :38
152 Hunter Retzlaff (SE) over Anthony Tuarnowki (St Agnes) — Fall: :51
160 Roger Dickerson (St Agnes) over Forfeit (SE) — Win by Forfeit
170 Austin Kube (SE) over Mark Jackson (St Agnes) — Fall: 3:14
182 Forfeit (St Agnes) over Forfeit (SE) —
195 Wyatt Lanning (St Agnes) over Cody Voight (SE) — Decision: 10-5
220 Nathan Rose (SE) over Kevin Henry (St Agnes) — Fall: :48
285 Jon DuFrane (SE) over Forfeit (St Agnes) — Win by Forfeit

Cretin-Derham Hall 43, Trinity at River Ridge 42

Robbinsdale Armstrong 45, River Valley 36

Round 3

Sibley East 44, Trinity at River Ridge 29
106 Jack Ridgeway (Trinity) over Justin Vinkemeier (SE) — Fall: 1:21
113 Tanner Pasvogel (SE) over Andrew Michalek (Trinity) — Technical Fall: 15-0
120 Mitch Heibel (SE) over Steven Brewer (Trinity) — Fall: :17
126 Peter Swanson (Trinity) over Forfeit (SE) — Win by Forfeit
132 Mason Voight (SE) over Mike Swanson (Trinity) — Fall: :35
138 Austin Brockhoff (SE) over Colm Maines (Trinity) — Fall: 1:57
145 Bryant Ridgeway (Trinity) over Hunter Voight (SE) — Fall: 3:36
152 Hunter Retzlaff (SE) over Dietrich Balsbaugh (Trinity) — Decision: 6-0
160 John Paul Monhaut (Trinity) over Paul Schmidt (SE) — Technical Fall: 19-1
170 Sam Swanson (Trinity) over Andrew Schauer (SE) — Fall: 2:41
182 Austin Kube (SE) over Dave Dahl (Trinity) — Fall: 3:45
195 Forfeit (Trinity) over Forfeit (SE) —
220 Nathan Rose (SE) over Forfeit (Trinity) — Win by Forfeit
285 Jon DuFrane (SE) over Forfeit (Trinity) — Win by Forfeit

Robbinsdale Armstrong 52, Cretin-Derham Hall 30

River Valley 48, Saint Agnes 29

Round 4

Sibley East 71, Cretin-Derham Hall 5
106 Tommy Wentzlaff (SE) over Casey Malone (Cretin Derham Hall) — Fall: 5:45
113 Tanner Pasvogel (SE) over Casey Bulmer (Cretin Derham Hall) — Technical Fall: 20-3
120 Mitch Heibel (SE) over Austin Miller (Cretin Derham Hall) — Fall: 1:42
126 Josh Goldberg (Cretin Derham Hall) over Mason Voight (SE) — Technical Fall: 15-0
132 Jason Meyer (SE) over Forfeit (Cretin Derham Hall) — Win by Forfeit
138 Austin Brockhoff (SE) over Forfeit (Cretin Derham Hall) — Win by Forfeit
145 Hunter Retzlaff (SE) over Jack Gallagher (Cretin Derham Hall) — Fall: 3:32
152 Hunter Voight (SE) over Dan Gainer (Cretin Derham Hall) — Fall: 2:11
160 Jake Wentzlaff (SE) over Campbell Wozniak (Cretin Derham Hall) — Fall: 1:17
170 Andrew Schauer (SE) over Noah Tischer (Cretin Derham Hall) — Fall: 3:13
182 Austin Kube (SE) over Noah Kelliher (Cretin Derham Hall) — Fall: 3:54
195 Cody Voight (SE) over Cam Garret (Cretin Derham Hall) — Fall: 1:34
220 Nathan Rose (SE) over Jack Gainer (Cretin Derham Hall) — Fall: :56
285 Jon DuFrane (SE) over Conner Roering (Cretin Derham Hall) — Fall: 5:52

River Valley 42, Trinity at River Ridge 29

Robbinsdale Armstrong 54, Saint Agnes 9

Round 5

Sibley East 63, Robbinsdale Armstrong 9
106 Justin Vinkemeier (SE) over Gunner Johansen (Robbinsdale Armstrong) — Decision: 6-4
113 Tanner Pasvogel (SE) over Bryce Dewitt (Robbinsdale Armstrong) — Fall: 3:34
120 Mitch Heibel (SE) over James Young (Robbinsdale Armstrong) — Fall: 1:27
126 Logan Tesch (SE) over Forfeit (Robbinsdale Armstrong) — Win by Forfeit
132 Jason Meyer (SE) over Kevin Trinh (Robbinsdale Armstrong) — Fall: 2:58
138 Austin Brockhoff (SE) over Ben Highland (Robbinsdale Armstrong) — Fall: 2:53
145 Miquel Gonzales (Robbinsdale Armstrong) over Quinlan Riffenburg (SE) — Decision: 8-6
152 Hunter Retzlaff (SE) over Brandon Lundeen (Robbinsdale Armstrong) — Fall: 1:03
160 Jake Wentzlaff (SE) over Quas As-sideq (Robbinsdale Armstrong) — Fall: 4:25
170 Troy Smith (Robbinsdale Armstrong) over Paul Schmidt (SE) — Fall: 1:44
182 Austin Kube (SE) over Steven Holten (Robbinsdale Armstrong) — Decision: 8-4
195 Cody Voight (SE) over Sam Appleget (Robbinsdale Armstrong) — Fall: 1:55
220 Nathan Rose (SE) over Hutton Adams (Robbinsdale Armstrong) — Fall: 1:20
285 Jon DuFrane (SE) over Stanley Dokken (Robbinsdale Armstrong) — Decision: 3-0

Trinity at River Ridge 60, Saint Agnes 18

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?