Staples-Motley Don Dravis Duals

Staples-Motley Don Dravis Duals

Long Prairie-Grey Eagle 30 Crosby-Ironton 15
106 – Krieter(C-I) pins Jadon Buntjer(LP-GE) 1:53
113 – Both open
120 – David Ambriz(LP-GE) pins Derik Olander(C-) 3:19
126 – Miguel Ambriz(LP-GE) dec. Cody Lasher(C-I) 8-2
132 – Brett Nelson(C-I) dec. Nicholas Middendorf(LP-GE) 6-3
145 – Remington Meagher(LP-GE) pins Gabe Ryappy(C-I) 2;59
152 –Both open
160 – Isaac Funes(LP-GE) pins Dustin Sharp(C-I) :59
170 – Both open
182 – Both open
195 – Both open
220 – Keegan Cavallero(LP-GE) pins Andrew Gripentrog :30
285 – Cole Grinsteinner(C-I) winner by FF

Kimball 65 Crosby-Ironton 17
106 – Kreiter(C-I) pins P. Scheifelbein 3:32
113 – M. Donnay(K) wins by FF
120 – J. Donnay(K) TF Olander(C-I) 4:09
126 – Tschida(K) pins Lasher(C-I) 1:15
132 – Berres(K) TF Nelson(C-I) 5:45
138 – Mehr(K) pins Sura(C-I) 3:26
145 – M. Donnay(K) pins Ryappy(C-I)
152 – M. Mehr wins by FF
160 – Schreifels(K) pins Sharp(C-I) 1:10
170 – S. Scheifelbein(K) winner by FF
182 – Loch(K) winner by FF
195 – Zipoy(K) winner by FF
220 – A. Scheifelbein(K) pins Gripentrog :12
285 – Grinsteinner(C-I) pins Hentges(K) 2:12

Quad County 32 Aitkin 24
106 – Berg(A) dec. Roiger(Q) 7-6
113 – Odegard(Q) maj. dec. Stevenson 11-0
120 – Thein(Q) dec. Bare(A) 4-0
126 – Specht(Q) pins Hagestuen(A) 1:50
132 – Nordean(A) dec. Friese(Q) 4-3
138 – Croatt(A) dec. Suter(Q) 5-0
145 –Landrus(A) pins Winson(Q) 5:24
152 – Johnson(Q) wins by dq inj def over Novak(A)
160 – Hatch(Q) dec. Jackson(A) 9-3
170 – H. Johnson(Q) maj. dec. 10-2
182 – Roring(A) dec. Villareal(Q) 7-1
195 – Bratsch(Q) dec. Lynn(A) 13-11
220 – Bast(A) pins Juarez(Q) 1:20
285 – Fischer(Q) dec. Fiske(A) 8-5

Quad County 45 Kimball 29
106 – Scheifelbein(K) pins Roiger(K) 3:12
113 – Odegard(Q) pins M. Donnay(K) 2:47
120 – Thein(Q) pins J.Donnay(K) :31
126 – Tschida(K) maj. dec. Specht(Q) 10-2
132 – Berres(K) pins Friese(Q) 1:04
138 – B. Mehr(K) maj. dec. Suter(Q) 10-1
145 – Winson(Q) pins M. Donnay(K) 1:29
152 – M. Mehr(K) dec. D. Johnson(Q) 2-0
160 – Hatch(Q) dec. Schreifels(K) 8-2
170 – H. Johnson(Q) pins S. Scheifelbein(K) 1:51
182 – Schmitz(Q) pins Loch(K) 5:31
195 – Bratsch(Q) pins Shlueter(K) 1:02
220 – Scheifelbein(K) pins Juarez(Q) 1:04
285 – Fischer(Q) pins Hentges(K) 1:03

Quad County 36 Sartell-Saint Stephen 30
106 – Molitor(S)pins Marquart(Q) :56
113 – Roiger(Q) wins by FF
120 – Fernhulz(S) pins Odegard(Q) :37
126 – Thein(Q) maj. dec. Kravel(S) 10-2
132 – Specht(Q) dec. Piechel 12-9
138 – Pelach(S) dec. Hatch(Q) 10-5
145 – Motschke(S) dec. Winson(Q) 8-5
152 – D. Johnson(Q) TF Hubert(S) 17-0
160 – Vitale(S) pins Pieper(Q) :26
170 – Hatch(Q) pins Houkos(S) 3:07
182 – H. Johnson(Q) pins Nordin(S) 1:08
195 – Bratsch(Q) dec. McDermond(S) 6-2
220 – Fischer(Q) dec. Nyguen(S) 9-5
285 – Zayos(S) pins Beckler(Q) :17

Aitkin 50 Long Prairie-Grey Eagle 21
106 – Buntjer(LP-GE) pins Berg(A) 4:30
113 – Stevenson(A) wins by FF
120 – M. Ambriz(LP-GE) pins Bare(A) 4:24
126 – D. Ambriz(LP-GE) dec. Haugestuen(A) 6-3
132 – Nordean(A) dec. Middendorf(LP-GE) 5-4
138 – Donabauer(LP-GE) pins Croatt(A) 3:06
145 – Landrus(A) TF Meagher(LP-GE) 23-3
152 – Novak(A) pins Funes(LP-GE) 5:06
160 – Both Open
170 – Perrine(A) wins by FF
182 – Roring(A) wins by FF
195 – Lynn(A) pins Cavallero(LP-GE) 1:15
220 – Bast(A) wins by FF
285 – Fiske(A) wins by FF

Staples-Motley 48 Crosby-Ironton 24
106- Kreiter(C-I) dec. Lisson(S-M) 9-2
113 – Paskewitz(S-M) wins by FF
120 – Olander(C-I) dec. Holmberg(S-M) 9-2
126 – Erpelding(S-M) pins Lasher(C-I) 1:40
132 – Nelson(C-I) dec. Brown(S-M) 53
138 – Sura(C-I) dec. Swendsrud(S-M) 5-1
145 – Miller(S-M) pins Ryappy(C-I) 1:48
152 – Tyrell(S-M) wins by FF
160 – Sharp(C-I) wins by FF
170 – Johnson(S-M) wins by FF
182 – Peterson(S-M) wins by FF
195 – Massey(S-M) wins by FF
220 – Moxley(S-M)pins Gripentrog(C-I) :48
285 – Grinsteinner(C-I) pins Mitts(S-M) 1:50

Staples-Motley 39 Long Prairie-Grey Eagle 31
106 – Lisson(S-M) dec. Buntjer(LP-GE) 7-1
113 – Paskewitz(S-M) wins by FF
120 – D. Ambriz(LP-GE) pins Holmberg(S-M) 2:48
126 – M. Ambriz(LP-GE) dec. Erpelding(S-M) 8-3
132 – Middendorf(LP-GE) dec. Brown(S-M) 5-3
138 – Donabauer(LP-GE) maj. dec. Swendsrud(S-M) 12-2
145 – Meagher(LP-GE) pins Bird(S-M) 5:20
152 – Funes(LP-GE) dec. Miller(S-M) 5-1
160 – Tyrell(S-M) wins by FF
170 – Johnson(S-M) wins by FF
182- Peterson(S-M) wins by FF
195- Cavallero(LP-GE) pins Massey(S-M) 3:59
220 – Moxley(SM) wins by FF
285 – Mitts(SM) wins by FF

Sartell-Saint Stephen 38 Kimball 35
106 – Molitor(S) TF Scheifelbein(K) 5:27
113 – M. Donnay(K) wins by FF
120 – Fernholz(S) pins J. Donnay(K) 4:35
126 – Tschida(K) pins Kravel(S) 1:47
132 – Berres(K) TF Piechel(S) 3:00
138 – B. Mehr(K) OT dec. Pelach(S) 3-1
145 – Motschke(S) dec. M. Donnay 6-2
152 – M. Mehr(K) pins Hubert(S) 3:41
160 – Vitale(S) pins Scheifels(K) 1:41
170 – Scheifelbein(K) dec. Houkos(S) 13-9
182 – McDermond(S) pins Loch(K) 2:13
195 – Nyguen(S) pins Zipoy(K) 1:31
220 – Schiefelbein(K) pins Zayas(S) 3:31
285 – Zayas(S) pins Hentges(K) :08

Sartell-Saint Stephen 34 Aitkin 29
106 – Molitor(S) pins Berg(A) 1:33
113 – Berg(A) wins by FF
120 – Fernholz(S) pins Bare(A) 1:32
126 – Kravel(S) pins Haugestuen(A) 1:15
132 – Piechal(S) dec. Nordean(A) 3-1
138 – Pelach(S) maj. dec. Croatt(A) 10-2
145 – Landrus(A) dec. Motschke(S) 3-2
152 – Novak(A) TF Hubert(S) 4:26
160 – Vitale(S) dec. Jackson(A) 3-2
170 – Perrine(A) dec. Houkos(S) 8-3
182 – Roring(A) dec. McDermond(S) 6-5
195 – Lynn(A) dec. Nyguen(S) 8-2
220 – Bast(A) pins Zayas :27
285 – Zayas(S) pins Fiske(A) :14