High School Results – Friday, December 12, 2014

Annandale/Maple Lake 39 Milaca 29
Austin/Austin Pacelli 34 Faribault 28
Cambridge-Isanti 43 Princeton 18
Champlin Park 37 Rogers 33
Kenyon-Wanamingo 39 Stewartville 22
Plainview-Elgin-Millville 46 Lake City 16
Sibley East 38 St. Peter 37
Shakopee 38 Scott West 20
St. Clair/Mankato Loyola 45 Madelia/Truman/Martin Luther 18
St. Michael-Albertville 44 New Prague 16
Brainerd Paul Bunyan Tournament
Friday Results:
1. Frazee 73.5
2. Foley 67.5
3. Mound-Westonka 64.5
4. Sauk Rapids-Rice 59.0
5. Moorhead 53.0
6. Atwater-Cosmos-Grove City 42.0
7. Bemidji 38.0
8. Little Falls 37.0
9. Pierz 36.5
10. Becker 33.0
11. Chisago Lakes Area 31.5
12. Grand Rapids 30.0
13. Brainerd/Pillager 29.5
14. Robbinsdale Armstrong 22.0
Buffalo Triangular
Rocori 38 Kimball Area 37
Buffalo 52 Kimball Area Area 24
Rocori 35 Buffalo 35
Canby Triangular
Canby 50 Pipestone 17
Canby 74 Ortonville 3
Pipestone Area 63 Ortonville 15
Coon Rapids Quad
Coon Rapids 41 Centennial 27
Centennial 48 Henry Sibley 15
Centennial 61 Maple Grove 10
Henry Sibley 63 Maple Grove 14
Coon Rapids 77 Maple Grove 0
Coon Rapids 50 Henry Sibley 18
Grand Forks Sertoma Tournament
Friday Results:
First Round
Badger/Greenbush-Middle River 60, Grand Forks Red River 18
Turtle Mountain 51, Wahpeton 21
West Fargo 53, Minot 9
Perham 78, Bismarck St. Mary’S 3
Detroit Lakes 45, Valley City 32
New London-Spicer 54, Fertile-Beltrami 21
Bismarck Century 52, Central Cass 9
Quarterfinals
West Fargo 55, Badger/Greenbush-Middle River 12
Perham 61, Grand Forks Central 10
Turtle Mountain 42, New London-Spicer 31
Bismarck Century 51, Detroit Lakes 14
Consolation first Round
Central Cass 43, Valley City 23
Wahpeton 39, Fertile-Beltrami 30
Grand Forks Central 69, Bismarck St. Mary’S 12
Minot 63, Grand Forks Red River 12
Holdingford Quadrangular
Osakis 48 Holdingford 27
Sauk Centre-Melrose 57 Prairie Valley 18
Sauk Centre-Melrose 35 Holdingford 33
Osakis 52 Prairie Valley 24
Holdingford 49 Prairie Valley 27
Sauk Sauk Centre-Melrose 40 Osakis 32
Maple River Triangular
Blue Earth Area 45 Maple River 27
Maple River 45 Lake Mills 29
Blue Earth Area 58 Lake Mills 15
White Bear Lake Area Duals
White Bear Lake Area 63 East Ridge 7
East Ridge 45 Edina 30