High School Results – Thursday, December 11, 2014

Annandale/Maple Lake 50 Litchfield 9
Buffalo 52 Monticello 29
Blackduck/Cass Lake-Bena 68 Walker-Hackensack-Akley/Nevis 6
Byron 53 Pine Island 17
Fairmont/Martin County West 39 St. James 31
Kenyon-Wanamingo 33, Chatfield 31
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 41 New London-Spicer 28
Kimball 35 Holdingford 24
Lake City 45, Hayfield 20
Maple River 51 United South Central 18
New Prague 49 Delano 20
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 42 Medford 28
Ogilvie 39 Crosby-Ironton 36
Park 49 Cretin-Derham Hall 17
Park Rapids Area 56 New York Mills 21
Perham 66 Dilworth-Glyndon-Felton 6
Pierz 55 Royalton 9
Big Lake 52 Rogers 12
Scott West 61 LeSueur-Henderson 15
Spectrum 41 Brooklyn Center/Concordia Academy 36
St. Charles 60 Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton 18
Thief River Falls 52, Crookston 20
Triton 53, La Crescent 23
Watertown-Mayer/Mayer Lutheran 67 Norwood Young America 6
WEM/JWP 57 Blooming Praire 9
Woodbury 45 Stillwater Area 20
Worthington 63 New Ulm 6
Aitkin Triangular
Aitkin 52 Cloquet-Esko 15
Cloquet-Esko 58 Deer River 21
Aitkin 54 Deer River 7
Albert Lea Triangular
Albert Lea Area 63 Mankato East 12
Albert Lea Area 66 Winona 3
Barnesville Quad
Barnesville 63 United Clay Becker 13
Barnesville 58 Breckenridge 18
Barnesville 39 Prairie Valley 24
United Clay Becker 43 Breckenridge 18
Prairie Valley 33 United Clay Becker 21
Prairie Valley 30 Breckenridge 24
Benilde St. Margaret's Quadragular
Waconia 61 Benilde St. Margaret's 5
Benilde St. Margaret's 39 Orono 31
Orono 57 Minneapolis Washburn 13
Benilde St. Margaret's 45 Minneapolis Washburn 15
BOLD Triangular
Benson 46 BOLD 31
Atwater-Cosmos-Grove City 60 Benson 14
Atwater-Cosmos-Grove City 52 BOLD 15
Dassel-Cokato Triangular
Dassel-Cokato 51 St. Cloud Apollo 21
Dassel-Cokato 46 Glencoe-Lester Prairie 21
Glencoe-Lester Prairie 42 St. Cloud Apollo 33
Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United Triangular
Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 53 MAHACA 21
Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 66 Minnewaska Area 12
MAHACA 54 Minnewaska Area 24
Detroit Lakes Triangular
Pequot Lakes/Pine River-Backus 63 Wadena-Deer Creek 15
Detroit Lakes 44 Wadena-Deer Creek 12
Pequot Lakes/Pine River-Backus 37 Detroit Lakes 36
District 196 TakeDown Cancer Duals at Eastview
Eastview 51 Rosemount 27
Apple Valley 57 Eagan 13
Henry Sibley Triangular
Henry Sibley 50, St. Thomas Academy 18
St. Thomas Academy 42, Burnsville 40
Henry Sibley 66 Burnsville 12
Lakeville North Triangular
Farmington 44 Bloomington Kennedy 27
Farmington 42 Lakeville North 32
Lakeville South Triangular
Shakopee 50 Lakeville South 18
Shakopee 53 Chaska/Chanhassen 27
Lakeville South 55 Chaska/Chanhassen 24
Mora Triangular
Mora 65, Virginia 9
Princeton 60, Virginia 21
Mora 46, Princeton 21
Osakis Duals
Coon Rapids 46 Osakis 21
LPGE/Browerville 35 Osakis 26
Paynesville Triangular
Quad County 51 Paynesville 30
Quad County 40 Sauk Centre-Melrose 35
Sauk Centre-Melrose 50, Paynesville 22
Richfield Triangular
Wayzata 66 Richfield 14
Wayzata 72 St. Paul Highland Park 12
Richfield 54 St. Paul Highland Park 21
Rochester Triangular
Rochester Mayo 42 Rochester Century 32
Rochester John Marshall 54 Rochester Century 18
Rochester John Marshall 42 Rochester Mayo 26
Sibley East Triangular
Tri-City United 39 Sibley East 31
Lake Crystal-Wellcome Memorial 50 Sibley East 6
St. Paul Washington Tech Triangular
St. Paul Washington Tech 47 Edina 27
Edina 42 St. Paul Como Park 31
St. Paul Washington Tech 54 St. Paul Como Park 25
Tri-Valley (SD) Quad
Adrian 41, Canton 25
Adrian 34, Parkston 28
Adrian 63, Tri-Valley 12
Canton, SD 61, Tri-Valley 12
Parkston, SD 36, Canton 27
Willmar Triangular
Willmar 64 Minnetonka 0

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?