High School Results – Tuesday, January 13, 2015

Aitkin 63, Crosby-Ironton 0
Albert Lea Area 67 Rochester Century 7
Alexandria 54 Fergus Falls 21
Austin 36, Winona 24
Badger/Greenbush-Middle River 66 Fosston/Bagley 10
Barnesville 58 Pelican Rapids 18
Chatfield 68 Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton 12
Kasson-Mantorville 62 Lake City 6
Litchfield 34 Glencoe-Lester Prairie 32
New London-Spicer 38 Kimball Area 31
Park Rapids Area 66 Crookston 15
Pequot Lakes/Pine River-Backus 54 United North Central 12
Perham 28 Frazee 26
St. Cloud Tech 37 Rocori 20
Staples-Motley 48 Wadena-Deer Creek 15
West Central Area/Ashby/Evansville 43 New York Mills 14
Zimmerman 57 Pine City/Hinckley-Finlayson 15
Albany Triangular
Little Falls 60 Albany 17
Holdingford 36 Albany 30
Holdingford 39 Little Falls 28
Detroit Lakes Quad
Detroit Lakes 56 East Grand Forks/Sacred Heart 18
Detroit Lakes 54 Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 18
Detroit Lakes 51 Roseau 24
Foley Triangular
Foley 39 Dassel-Cokato 30
Foley 48 Sauk Rapids-Rice 30
Dassel-Cokato 45 Sauk Rapids-Rice 35
Howard Lake-Waverly-Winsted Triangular
Pierz 50 Belgrade-Brooten-Elrosa 18
Pierz 81 Howard Lake-Waverly-Winsted 0
Belgrade-Brooten-Elrosa 48 Howard Lake-Waverly-Winsted 12
Jackson County Central Triangular
Jackson County Central 69 Luverne 6
Jackson County Central 58 Redwood-River Valley 16
Lake Crystal-Wellcome Memorial Triangular
Lake Crystal-Wellcome Memorial 35 Wabasso/Red Rock Central 19
Lake Crystal-Wellcome Memorial 57 New Ulm 12
Mankato East Quad
Mankato East 27 Faribault 35
Mankato East 51 United South Central 22
Rochester Mayo 43 Mankato East 31
Rochester Mayo Mayo 57, United South Central 16
Minnewaska Triangular
BOLD 39, Minnewaska Area 33
Sauk Centre-Melrose 54, BOLD 30
Sauk Centre-Melrose 58, Minnewaska Area 14
Pipestone Area Triangular
Worthington 33 Pipestone Area 31
Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 40 Pipestone Area 22
Worthington 29 Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 28
Prairie Valley Triangular
Bertha-Hewitt/Verndale 43 Prairie Valley 28
Bertha-Hewitt/Verndale 45 Royalton/Upsala 30
Red Lake County Central Triangular
Mahnomen/Waubun 49 United Clay Becker 19
Mahnomen/Waubun 48 Red Lake County Central 24
United Clay Becker 45 Red Lake County Central 18
St. James Double Dual
LeSuer-Henderson 43 St. James 30
St. James 63 Madelia/Truman/Martin Luther 16
Wabasha-Kellogg Triangular
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 51 St. Charles 27
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 51 Wabasha-Kellogg 19
St. Charles 39 Wabasha-Kellogg 31

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?