High School Results – Thursday, February 5, 2015

Albert Lea Area 57 Rochester Mayo 14
Annandale/Maple Lake 50 Dassel-Cokato 17
Badger/Greenbush-Middle River 43 Thief River Falls 19
Becker 38 Princeton 21
Bemidji 45 Pequot Lakes/Pine River-Backus 27
Bloomington Kennedy 68 Richfield 5
Centennial 54 Chisago Lakes 10
Champlin Park 41 Osseo 34
Eastview 42 Lakeville North 25
Farmington 57 Rosemount 12
Fergus Falls 40 Sauk Rapids-Rice 39
Fertile-Beltrami 52 Red Lake County Central 23
Forest Lake 36 Mounds View 18
Frazee 54 Blackduck/Cass Lake-Bena 6
Holdingford 42 Rockford 30
Hutchinson 44 Sibley East 25
Maple River 30 Medford 27
Marshall 39 New Ulm 37
Milaca 38 Jackson County Central 30
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 44, Blooming Prairie 6
Park 40 Roseville Area 28
Park Rapids Area 48 Fosston/Bagley 26
Pierz 37 Atwater-Cosmos-Grove City 27
Rochester John Marshall 49, Mankato East 21
Rocori 51 St. Cloud Apollo 16
St. Cloud Tech 33 Brainerd 26
Totino-Grace 52 Robbinsdale Armstrong 15
United Clay Becker 37 Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 36 - criteria
West Central Area/Ashby/Evansville 50 New York Mills 18
Willmar 57 Sartell-St. Stephen 10
Winona 28, Century 27 - Criteria 8
Adrian Triangular
McCook Central/Montrose (SD) 58, Dell Rapids (SD) 15
Adrian 56, McCook Central/Montrose 18
Adrian 72, Dell Rapids 6
Big Lake Triangular
Litchfield 42 Big Lake 17
Litchfield 54 Zimmerman 15
Cannon Falls Triangular
Kasson-Mantorville 61 Hayfield 10
Cannon Falls/Randolph 35 Hayfield 21
Kasson-Mantorville 51 Cannon Falls/Randolph 14
Edina Triangular
St. Agnes 46 Edina 36
St. Agnes 40 St. Paul Humboldt 4
Edina 36 St. Paul Humboldt 14
Paynesville Triangular
New London-Spicer 48 Paynesville 28
New London-Spicer 56 Benson 15
Benson 37 Paynesville 36
Pine Island Triangular
Lake City 46, Pine Island 30
Kenyon-Wanamingo 68, Lake City 6
Kenyon-Wanamingo 62, Pine Island 15
Pipestone Triangular
Minneota 65 Quad County 3
Minneota 57 Pipestone 10
Stewartville Triangular
Zumbrota-Mazeppa 34, Stewartville 25
Stewartville 49, Byron 16
St. Croix Lutheran Triangular
St. Croix Lutheran 48 Brooklyn Center/Concordia Academy 30
East Ridge 54 St. Croix Lutheran 30
East Ridge 54 Brooklyn Center/Concordia Academy 24
St. Thomas Academy Duals
St. Thomas Academy 39, North St. Paul 34
St. Thomas Academy 35, Trinity School at River Ridge 33
Triton Quad
Goodhue 58, Triton 12
St. Charles 42, Triton 35
Triton 51, St. Clair/Mankato Loyola 18
Goodhue 60 St. Charles 21
Goodhue 51 St. Clair/Mankato Loyola 15
St. Charles 46 St. Clair/Mankato Loyola 25
Wadena-Deer Creek Triangular
Barnesville 54 Staples-Motley 18
Barnesville 63, Wadena-Deer Creek 17
WEM/JWP Triangular
Plainview-Elgin-Millville 31 WEM/JWP 29
WEM/JWP 57 United South Central 7

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?