Team Minnesota places 2nd at Junior Greco-Roman National Duals

2015 USA Wrestling Junior Greco-Roman National Duals results. June 24th-25th at Tulsa, Okla.

Brackets/Results on TrackWrestling.com

usa-wrestling

Gold/Silver Results
1st Place – Illinois
2nd Place – Minnesota 1
3rd Place – Utah
4th Place – Oklahoma
5th Place – Washington
6th Place – California Red
7th Place – Iowa
8th Place – Arizona
1st: Illinois defeated Minnesota 1 40-22.
3rd: Utah defeated Oklahoma 34-30.
5th: Washington defeated California Red 36-30.
7th: Iowa defeated Arizona 35-29.

Bronze/Copper Pool Results
1st Place – Michigan 1
2nd Place – Kansas 1
3rd Place – Colorado
4th Place – Georgia 1
5th Place – Pennsylvania
6th Place – Ohio
7th Place – Missouri
8th Place – North Dakota 1
1st: Michigan 1 defeated Kansas 1 38-32.
3rd: Colorado defeated Georgia 1 49-19.
5th: Pennsylvania defeated Ohio 45-23.
7th: Missouri defeated North Dakota 1 33-33.

Red/Blue Pool Results
1st Place – South Dakota
2nd Place – Minnesota 2
3rd Place – Florida
4th Place – Tennessee
5th Place – Nebraska 2
6th Place – Nebraska 1
7th Place – Kansas 2
8th Place – North Carolina
1st: South Dakota defeated Minnesota 2 39-25.
3rd: Florida defeated Tennessee 37-32.
5th: Nebraska 2 defeated Nebraska 1 0-0.
7th: Kansas 2 defeated North Carolina 41-30.

Green/Yellow Pool Results
1st Place – Texas 1
2nd Place – California Blue
3rd Place – South Carolina
4th Place – Indiana
5th Place – North Dakota 2
6th Place – Texas 2
7th Place – Michigan 2
8th Place – Lute de La Louisiane
1st: Texas 1 defeated California Blue 37-29.
3rd: South Carolina defeated Indiana 48-26.
5th: North Dakota 2 defeated Texas 2 34-30.
7th: Michigan 2 defeated Lute de La Louisiane 48-19.


Minnesota 1 Results

Pool D – Minnesota 1 is guaranteed 2nd place
Match #1 Quarterfinal: Minnesota 1 defeated California Blue 54-13
145 – Ty Johnson (Minnesota 1) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Jackson Schauer (Minnesota 1) over Jacob Bueno (California Blue) TF 14-1
160 – Mathew Rustad (Minnesota 1) over Jacob Thalin (California Blue) Dec 5-2
170 – Taylor Venz (Minnesota 1) over Joni Liangco (California Blue) TF 10-0
182 – Owen Webster (Minnesota 1) over Jacob Sieder (California Blue) Fall 2:22
195 – Wyatt Richardson (Minnesota 1) over Danny Salas (California Blue) Dec 6-2
220 – Gable Steveson (Minnesota 1) over Dustin Van Patten (California Blue) TF 12-0
285 – Jarrod Snyder (California Blue) over Jesse Heifort (Minnesota 1) Dec 5-3
100 – Patrick McKee (Minnesota 1) over Eric Sanchez (California Blue) TF 19-6
106 – Oscar Nellis (California Blue) over Garrett Vos (Minnesota 1) TF 14-4
113 – Peyton Robb (Minnesota 1) over Aaron Perez (California Blue) TF 20-10
120 – Brent Jones (Minnesota 1) over Ryan Ritchie (California Blue) TF 10-0
126 – Alex Crowe (Minnesota 1) over Brett Villarreal (California Blue) Dec 15-8
132 – Mitchell McKee (Minnesota 1) over Josh Solomon (California Blue) TF 10-0
138 – Ben Brancale (Minnesota 1) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Semifinal: Minnesota 1 defeated Michigan 1 42-21
152 – Blake Montrie (Michigan 1) over Jackson Schauer (Minnesota 1) Dec 8-5
160 – Mathew Rustad (Minnesota 1) over Kam Bush (Michigan 1) TF 12-1
170 – Taylor Venz (Minnesota 1) over Conor Cox (Michigan 1) TF 10-0
182 – Owen Webster (Minnesota 1) over Brandon Whitman (Michigan 1) Dec 6-6
195 – Wyatt Richardson (Minnesota 1) over Ty Wildmo (Michigan 1) Fall 2:26
220 – Trent Hillger (Michigan 1) over Gable Steveson (Minnesota 1) Dec 9-5
285 – Jesse Heifort (Minnesota 1) over Ali Wahab (Michigan 1) Dec 5-2
100 – Patrick McKee (Minnesota 1) over Trevor Giallombardo (Michigan 1) TF 15-4
106 – Garrett Vos (Minnesota 1) over Daniel Manier (Michigan 1) TF 10-0
113 – Peyton Robb (Minnesota 1) over Dominic LaJoie (Michigan 1) Dec 18-14
120 – Chris Poland (Michigan 1) over Brent Jones (Minnesota 1) Dec 12-3
126 – Ian Parker (Michigan 1) over Alex Crowe (Minnesota 1) Dec 8-7
132 – Mitchell McKee (Minnesota 1) over Ben Freeman (Michigan 1) TF 10-0
138 – Ben Brancale (Minnesota 1) over Dresden Simon (Michigan 1) TF 11-0
145 – Connor Myers (Michigan 1) over Logan Axford (Minnesota 1) TF 13-0

Match #3 1st Place Match: Oklahoma defeated Minnesota 1 33-31
160 – Joe Smith (Oklahoma) over Mathew Rustad (Minnesota 1) TF 10-0
170 – Lucas Jeske (Minnesota 1) over Christian Bahl (Oklahoma) TF 12-1
182 – Owen Webster (Minnesota 1) over Jordan Dieringer (Oklahoma) TF 12-2
195 – Jackson Striggow (Minnesota 1) over Evan Hudson (Oklahoma) Dec 7-3
220 – Kyler Childers (Oklahoma) over Jeremy Rodman (Minnesota 1) Fall 4:42
285 – Jesse Heifort (Minnesota 1) over Bryson McGowan (Oklahoma) Dec 5-4
100 – Rhett Golowenski (Oklahoma) over Matt Peterson (Minnesota 1) Dec 3-1
106 – Mason Naifeh (Oklahoma) over Dylan Droegenmueller (Minnesota 1) Fall 2:17
113 – Peyton Robb (Minnesota 1) over Josh Copeland (Oklahoma) TF 10-0
120 – Dalton Duffield (Oklahoma) over Esteban Teigen (Minnesota 1) TF 12-0
126 – Kaden Gfeller (Oklahoma) over Alex Crowe (Minnesota 1) TF 10-0
132 – Mitchell McKee (Minnesota 1) over Cody Karstetter (Oklahoma) Dec 9-2
138 – Brik Filippo (Oklahoma) over Ben Brancale (Minnesota 1) Dec 6-6
145 – Ty Johnson (Minnesota 1) over Tristan Moran (Oklahoma) Dec 6-0
152 – Miles Patton (Minnesota 1) over Unknown (Unattached) Forf

Gold/Silver – Minnesota 1 is guaranteed 2nd place
Match #1 Round 1: Minnesota 1 defeated Utah 35-29
195 – Wyatt Koelling (Utah) over Wyatt Richardson (Minnesota 1) Dec 6-3
220 – Gable Steveson (Minnesota 1) over Korbon Tibbals (Utah) TF 10-0
285 – Jesse Heifort (Minnesota 1) over Damian Trujillo (Utah) Dec 6-0
100 – Patrick McKee (Minnesota 1) over Trevor Cluff (Utah) Fall 5:45
106 – Brandon Meikel (Utah) over Garrett Vos (Minnesota 1) Dec 13-6
113 – Peyton Robb (Minnesota 1) over Kade Evans (Utah) TF 10-0
120 – Brent Jones (Minnesota 1) over Braxton Ocana (Utah) Fall 0:55
126 – Cameron Hunsaker (Utah) over Alex Crowe (Minnesota 1) TF 10-0
132 – Taylor LaMont (Utah) over Mitchell McKee (Minnesota 1) Fall 2:14
138 – Ben Brancale (Minnesota 1) over Lukas Erickson (Utah) Dec 7-5
145 – Jayden Pentz (Utah) over Ty Johnson (Minnesota 1) Dec 9-8
152 – Johnny O`hearon (Utah) over Jackson Schauer (Minnesota 1) TF 10-0
160 – Mathew Rustad (Minnesota 1) over Curtis Smith (Utah) Fall 2:14
170 – Taylor Venz (Minnesota 1) over Koy Wilkinson (Utah) Dec 3-2
182 – Ashton Seely (Utah) over Lucas Jeske (Minnesota 1) Fall 1:07

Match #2 Round 2: Minnesota 1 defeated California Red 42-23
220 – Gable Steveson (Minnesota 1) over Christian Ayala (California Red) Dec 13-5
285 – Jake Minshew (California Red) over Jesse Heifort (Minnesota 1) TF 12-0
100 – Patrick McKee (Minnesota 1) over Jacob Allen (California Red) Dec 8-2
106 – Nicholas Aguilar (California Red) over Garrett Vos (Minnesota 1) TF 15-3
113 – Peyton Robb (Minnesota 1) over Liam Cronin (California Red) Fall 2:21
120 – Brent Jones (Minnesota 1) over Brett Smith (California Red) TF 10-0
126 – Devan Turner (California Red) over Alex Crowe (Minnesota 1) Dec 6-4
132 – Mitchell McKee (Minnesota 1) over Jaden Enriquez (California Red) Dec 5-3
138 – Ben Brancale (Minnesota 1) over Armand Molina (California Red) Dec 8-4
145 – Ty Johnson (Minnesota 1) over Zachary Evans (California Red) Fall 2:29
152 – Miles Patton (Minnesota 1) over Anthony Mantanona (California Red) Dec 13-12
160 – Mathew Rustad (Minnesota 1) over Jordan Jimenez (California Red) TF 10-0
170 – Ryan Cummings (California Red) over Lucas Jeske (Minnesota 1) Fall 2:20
182 – Owen Webster (Minnesota 1) over John Leal (California Red) Dec 12-3
195 – Jackson Striggow (Minnesota 1) over Andrew Herrera (California Red) TF 12-2

Match #3 Round 3: Minnesota 1 defeated Arizona 36-29
285 – Hunter Chapman (Arizona) over Jeremy Rodman (Minnesota 1) Fall 4:52
100 – Atilano Escobar (Arizona) over Matt Peterson (Minnesota 1) Fall 3:37
106 – Jason Holmes (Arizona) over Dylan Droegenmueller (Minnesota 1) TF 11-0
113 – Peyton Robb (Minnesota 1) over Roman Bravo-Young (Arizona) Dec 10-4
120 – Brent Jones (Minnesota 1) over David Salazar (Arizona) TF 11-0
126 – Alex Crowe (Minnesota 1) over Alfredo Calzadillas (Arizona) TF 10-0
132 – Mitchell McKee (Minnesota 1) over Josh Kramer (Arizona) TF 10-0
138 – Cory Crooks (Arizona) over Ben Brancale (Minnesota 1) Dec 5-3
145 – Ty Johnson (Minnesota 1) over Andres Gandara (Arizona) TF 10-0
152 – Miles Patton (Minnesota 1) over Anthony Wokasch (Arizona) Fall 4:11
160 – James Williams (Arizona) over Mathew Rustad (Minnesota 1) TF 10-0
170 – Taylor Venz (Minnesota 1) over Austin Moyer (Arizona) Fall 2:40
182 – Owen Webster (Minnesota 1) over Chad Porter (Arizona) Dec 12-7
195 – Jackson Striggow (Minnesota 1) over Jeremiah Imonode (Arizona) Dec 9-5
220 – Blake Smith (Arizona) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 1st Place Match: Illinois defeated Minnesota 1 40-22
100 – Peter Ogunsanya (Illinois) over Patrick McKee (Minnesota 1) TF 16-3
106 – Louis Hayes (Illinois) over Garrett Vos (Minnesota 1) TF 10-0
113 – Dack Punke (Illinois) over Peyton Robb (Minnesota 1) TF 11-0
120 – Brent Jones (Minnesota 1) over Will Lewan (Illinois) Dec 11-8
126 – James Pawelski (Illinois) over Alex Crowe (Minnesota 1) Dec 4-2
132 – Mitchell McKee (Minnesota 1) over Dylan Duncan (Illinois) TF 12-0
138 – Ben Brancale (Minnesota 1) over Zack Krause (Illinois) Dec 5-2
145 – Austin O`Connor (Illinois) over Ty Johnson (Minnesota 1) TF 11-1
152 – Miles Patton (Minnesota 1) over Ryder Punke (Illinois) Dec 12-6
160 – Isaiah White (Illinois) over Mathew Rustad (Minnesota 1) TF 10-0
170 – Jacob Warner (Illinois) over Taylor Venz (Minnesota 1) TF 10-0
182 – Kamal Bey (Illinois) over Owen Webster (Minnesota 1) TF 16-5
195 – Eric Schultz (Illinois) over Wyatt Richardson (Minnesota 1) Dec 5-0
220 – Gable Steveson (Minnesota 1) over Jacob Godinez (Illinois) TF 11-0
285 – Thomas Helton (Illinois) over Jesse Heifort (Minnesota 1) Dec 4-1


Minnesota 2 Results

Pool B – Minnesota 2 is guaranteed 5th place
Match #1 Quarterfinal: Colorado defeated Minnesota 2 40-28
100 – Ryan Chauvin (Colorado ) over Caleb Clobes (Minnesota 2) TF 13-3
106 – Jaden Porreco (Colorado ) over Xavier Judge (Minnesota 2) TF 15-2
113 – Jordan Martinez (Colorado ) over Zachary Ferguson (Minnesota 2) Dec 11-3
120 – Jack Kelly (Colorado ) over Victor Gliva (Minnesota 2) TF 12-2
126 – Cordell Peterson (Minnesota 2) over Thomas Hancock (Colorado ) TF 10-0
132 – Brandon Lucero (Colorado ) over Jacob Tvinnereim (Minnesota 2) Dec 6-3
138 – Justin Davis (Colorado ) over Teddy Pierce (Minnesota 2) TF 13-0
145 – Bronson Spies (Colorado ) over Issac Loosbrock (Minnesota 2) TF 10-0
152 – Chase McElhany (Colorado ) over Tyler Onstad (Minnesota 2) TF 12-2
160 – Ian Havens (Colorado ) over Brad Kroll (Minnesota 2) TF 14-3
170 – Idan Peak (Colorado ) over Mike Otomo (Minnesota 2) Dec 10-2
182 – Jonah Lange (Minnesota 2) over Donovan Rincon (Colorado ) Fall 0:56
195 – Jacob Johnson (Minnesota 2) over Ben Hinds (Colorado ) TF 10-0
220 – G`Angelo Hancock (Colorado ) over Adam Lucast (Minnesota 2) Fall 1:10
285 – Wyatt Fitterer (Minnesota 2) over Jacob Robles (Colorado ) Fall 2:00

Match #2 Cons. Round 1: Minnesota 2 defeated Lute de La Louisiane 66-6
152 – Leaf Ballast (Lute de La Louisiane) over Tyler Onstad (Minnesota 2) TF 20-10
160 – Brad Kroll (Minnesota 2) over Chase Menendez (Lute de La Louisiane) TF 10-0
170 – Mike Otomo (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Jonah Lange (Minnesota 2) over Keegan Gilligan (Lute de La Louisiane) TF 10-0
195 – Jacob Johnson (Minnesota 2) over Benson Davenport (Lute de La Louisiane) Fall 1:33
220 – Sam Erkenbrack (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Wyatt Fitterer (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf
100 – Caleb Clobes (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf
106 – Xavier Judge (Minnesota 2) over Joshua Johnson (Lute de La Louisiane) Fall 2:22
113 – Zachary Ferguson (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Tanner Pasvogel (Minnesota 2) over Austin `Colt` Olinde (Lute de La Louisiane) TF 12-2
126 – Cordell Peterson (Minnesota 2) over Mason Gonzales (Lute de La Louisiane) Fall 0:22
132 – Drew Van Fleet (Minnesota 2) over Michael Sheppard (Lute de La Louisiane) Fall 0:27
138 – Joe Palik (Minnesota 2) over Landon Wheat (Lute de La Louisiane) TF 10-0
145 – Sam Naddy (Minnesota 2) over Perry Hawxhurst (Lute de La Louisiane) TF 18-7

Match #3 Cons. Semi: Missouri defeated Minnesota 2 40-25
160 – John Anderson (Missouri) over Brad Kroll (Minnesota 2) TF 10-0
170 – David Hawk (Missouri) over Justin Dravis (Minnesota 2) Dec 10-2
182 – Andrew Buckley (Missouri) over Jonah Lange (Minnesota 2) TF 10-0
195 – Jayden Bears (Missouri) over Jacob Johnson (Minnesota 2) TF 11-0
220 – Casey Jumps (Missouri) over Adam Lucast (Minnesota 2) Dec 4-1
285 – Wyatt Fitterer (Minnesota 2) over Brandon Fancher (Missouri) Fall 1:11
100 – Caleb Clobes (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf
106 – Malik Johnson (Missouri) over Xavier Judge (Minnesota 2) TF 10-0
113 – Zachary Ferguson (Minnesota 2) over Josh Steele (Missouri) Dec 10-2
120 – Victor Gliva (Minnesota 2) over David Berryman (Missouri) TF 10-0
126 – Taylor Brown (Missouri) over Cordell Peterson (Minnesota 2) Fall 3:09
132 – Christopher Bamman (Missouri) over Jacob Tvinnereim (Minnesota 2) TF 10-0
138 – Teddy Pierce (Minnesota 2) over Sam Hampton (Missouri) TF 14-4
145 – Maverick Alexander (Missouri) over Issac Loosbrock (Minnesota 2) Dec 4-1
152 – Austin Purtle (Missouri) over Tyler Onstad (Minnesota 2) TF 11-1

Match #4 5th Place Match: Minnesota 2 defeated Tennessee 35-32
170 – Mike Otomo (Minnesota 2) over Tyler Garrison (Tennessee) Fall 1:12
182 – Jonah Lange (Minnesota 2) over Houston Tywater (Tennessee) TF 16-5
195 – Jacob Johnson (Minnesota 2) over Brett Brown (Tennessee) Dec 5-0
220 – Sam Erkenbrack (Minnesota 2) over Ben Stacey (Tennessee) TF 10-0
285 – Sammy Evans (Tennessee) over Wyatt Fitterer (Minnesota 2) Fall 1:50
100 – Caleb Clobes (Minnesota 2) over Cade Holloway (Tennessee) TF 13-3
106 – TJ Hicks (Tennessee) over Xavier Judge (Minnesota 2) TF 19-8
113 – Zachary Ferguson (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Tanner Pasvogel (Minnesota 2) over Tito Navarro (Tennessee) Dec 6-4
126 – Devan Cyree (Tennessee) over Cordell Peterson (Minnesota 2) Dec 12-7
132 – Tanner Tidswell (Tennessee) over Drew Van Fleet (Minnesota 2) TF 17-6
138 – Michael Murphy (Tennessee) over Joe Palik (Minnesota 2) TF 11-0
145 – Issac Loosbrock (Minnesota 2) over Bam Bam Feuerbacher (Tennessee) Dec 14-8
152 – Tommy Brackett (Tennessee) over Sam Naddy (Minnesota 2) Fall 1:16
160 – Drew Nicholson (Tennessee) over Brad Kroll (Minnesota 2) Dec 7-2

Red/Blue Pool – Minnesota 2 is guaranteed 2nd place
Match #1 Round 1: Minnesota 2 defeated Kansas 2 43-27
195 – Jacob Johnson (Minnesota 2) over Bailey Kelly (Kansas 2) Dec 10-1
220 – Sam Erkenbrack (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Wyatt Fitterer (Minnesota 2) over Scott Kleinert (Kansas 2) Fall 3:54
100 – Caleb Clobes (Minnesota 2) over Jake Patch (Kansas 2) TF 21-8
106 – Xavier Judge (Minnesota 2) over Barrett Stickelman (Kansas 2) Fall 1:31
113 – Jay Maxville (Kansas 2) over Zachary Ferguson (Minnesota 2) TF 16-6
120 – Tyler Flood (Kansas 2) over Tanner Pasvogel (Minnesota 2) Fall 4:34
126 – Tanner Hitchcock (Kansas 2) over Cordell Peterson (Minnesota 2) Dec 14-10
132 – Jacob Tvinnereim (Minnesota 2) over Tate Carney (Kansas 2) TF 14-4
138 – Teddy Pierce (Minnesota 2) over Carson Rhoads (Kansas 2) TF 10-0
145 – Kameron Frame (Kansas 2) over Issac Loosbrock (Minnesota 2) TF 10-0
152 – Dylan Brazell (Kansas 2) over Tyler Onstad (Minnesota 2) Fall 2:17
160 – Brad Kroll (Minnesota 2) over Austin Andres (Kansas 2) Fall 3:43
170 – Clay Lautt (Kansas 2) over Mike Otomo (Minnesota 2) Dec 8-7
182 – Jonah Lange (Minnesota 2) over Jacob Smith (Kansas 2) Fall 1:29

Match #2 Round 2: Minnesota 2 defeated Nebraska 1 41-27
220 – Adam Lucast (Minnesota 2) over Nick Pray (Nebraska 1) Dec 10-4
285 – Wyatt Fitterer (Minnesota 2) over Andrew Stowe (Nebraska 1) Dec 6-2
100 – Joey Harrison (Nebraska 1) over Caleb Clobes (Minnesota 2) TF 10-0
106 – Xavier Judge (Minnesota 2) over Trevor Fauver (Nebraska 1) Fall 1:40
113 – Jake Stogdill (Nebraska 1) over Zachary Ferguson (Minnesota 2) TF 18-6
120 – Wesley Dawkins (Nebraska 1) over Victor Gliva (Minnesota 2) TF 12-1
126 – Cordell Peterson (Minnesota 2) over Lance Jarrett (Nebraska 1) Inj 2:16
132 – Drew Van Fleet (Minnesota 2) over Cameron Williams (Nebraska 1) Fall 1:45
138 – Jake Cluxton (Nebraska 1) over Joe Palik (Minnesota 2) TF 20-9
145 – Blake Coen (Nebraska 1) over Sam Naddy (Minnesota 2) TF 11-1
152 – Issac Loosbrock (Minnesota 2) over Andrew Null (Nebraska 1) Dec 15-10
160 – Brad Kroll (Minnesota 2) over Emmanuel Cabello (Nebraska 1) TF 13-0
170 – Josh Anderson (Nebraska 1) over Justin Dravis (Minnesota 2) Dec 4-3
182 – Jonah Lange (Minnesota 2) over Trevor Nichelson (Nebraska 1) TF 10-0
195 – Jacob Johnson (Minnesota 2) over Brendan Wheeler (Nebraska 1) TF 14-1

Match #3 Round 3: Minnesota 2 defeated Florida 36-35
285 – Dante Jiovenetta (Florida) over Wyatt Fitterer (Minnesota 2) Fall 0:36
100 – Elijah Varona (Florida) over Caleb Clobes (Minnesota 2) TF 13-2
106 – Xavier Judge (Minnesota 2) over Christopher Keene (Florida) Fall 0:20
113 – Randy McCray (Florida) over Zachary Ferguson (Minnesota 2) TF 16-4
120 – Jordan Marshall (Florida) over Tanner Pasvogel (Minnesota 2) Fall 0:33
126 – Anthony Vizcaino (Florida) over Cordell Peterson (Minnesota 2) TF 19-5
132 – Jacob Tvinnereim (Minnesota 2) over Justin Camacho (Florida) TF 16-3
138 – Anthony Kinsey (Florida) over Teddy Pierce (Minnesota 2) TF 12-1
145 – Issac Loosbrock (Minnesota 2) over Marcos Perez (Florida) TF 10-0
152 – Ryan Violette (Florida) over Tyler Onstad (Minnesota 2) TF 10-0
160 – Brad Kroll (Minnesota 2) over Brandon Dejesus (Florida) Fall 0:40
170 – Mike Otomo (Minnesota 2) over Aaron Flores (Florida) Fall 2:01
182 – Jonah Lange (Minnesota 2) over Adolfo Sotolongo (Florida) Dec 13-10
195 – Jacob Johnson (Minnesota 2) over Michael Onayemi (Florida) Fall 1:51
220 – Darius Hamilton (Florida) over Sam Erkenbrack (Minnesota 2) Dec 7-1

Match #4 1st Place Match: South Dakota defeated Minnesota 2 39-25
100 – Trevor Klinnert (South Dakota) over Caleb Clobes (Minnesota 2) TF 12-1
106 – Xavier Judge (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Zachary Ferguson (Minnesota 2) over Jacob Hanssen (South Dakota) TF 10-0
120 – Victor Gliva (Minnesota 2) over Atlas Willuweit (South Dakota) Dec 11-4
126 – Cordell Peterson (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Dakota Galt (South Dakota) over Drew Van Fleet (Minnesota 2) TF 12-0
138 – Logan Wood (South Dakota) over Joe Palik (Minnesota 2) Fall 2:11
145 – Bailey Neises (South Dakota) over Issac Loosbrock (Minnesota 2) Dec 10-6
152 – Tanner Brengle (South Dakota) over Tyler Onstad (Minnesota 2) Dec 7-4
160 – Kasey Klapprodt (South Dakota) over Brad Kroll (Minnesota 2) TF 12-0
170 – Brett Bye (South Dakota) over Justin Dravis (Minnesota 2) TF 12-0
182 – Jonah Lange (Minnesota 2) over Zach Determan (South Dakota) TF 10-0
195 – Martin Mueller` (South Dakota) over Jacob Johnson (Minnesota 2) TF 11-0
220 – Matt Schirado (South Dakota) over Adam Lucast (Minnesota 2) Dec 6-4
285 – Dan Stibral (South Dakota) over Wyatt Fitterer (Minnesota 2) TF 10-0

Bookmark the permalink.

Comments are closed.