The Guillotine High School Rankings: PFP Class – September, 2015

The Guillotine High School Pound-For-Pound Class Rankings for September 1, 2015. The next High School Class Rankings will appear after the upcoming high school season has begun.

Class of 2015 – Seniors

  1. Lance Benick, Totino-Grace, 195
  2. Bobby Steveson, Apple Valley, 195
  3. Cameron Sykora, Border West, 126
  4. Andrew Fogarty, Scott West, 160
  5. Ben Brancale, Eden Prairie, 138
  6. Paden Moore, Jackson County Central, 160
  7. Louie Sanders, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 132
  8. Alex Hart, Prior Lake, 285
  9. Quinten Berres, Kimball Area, 138
  10. Jordan Joseph, St. Michael-Albertville, 182
  11. Austin Anderly, LeSueur-Henderson, 126
  12. Hank Friederichs, Chatfield, 145
  13. Luke Norland, Jackson County Central, 170
  14. James Pleski, Forest Lake, 145
  15. Rylee Streifel, Prior Lake, 220
  16. Carter Nielsen, Foley, 170
  17. David Flynn, Scott West, 132
  18. Paul Fitterer, Cannon Falls, 126
  19. Matt Njos, Anoka, 160
  20. Jackson Striggow, Orono, 182

Class of 2016 – Juniors

  1. Mark Hall, Apple Valley, 170
  2. Mitchell McKee, St. Michael-Albertville, 126
  3. Owen Webster, Shakopee, 160
  4. Griffin Parriott, New Prague, 145
  5. Keegan Moore, Jackson County Central, 182
  6. Lucas Jeske, St. Michael-Albertville, 152
  7. Taylor Venz, Farmington, 145
  8. Adam Hedin, Rosemount, 132
  9. Tanner Vassar, Annandale/Maple Lake, 126
  10. Jamin LeDuc, Farmington, 120
  11. Colten Carlson, Willmar, 152
  12. Brock Morgan, Apple Valley, 145
  13. Andrew Piehl, Rogers, 285
  14. Manuel Garcia, BOLD, 220
  15. Ethan Cota, Kenyon-Wanamingo, 106

Class of 2017 – Sophomores

  1. Brady Berge, Kasson-Mantorville, 152
  2. Brent Jones, Shakopee, 120
  3. Garrett Aldrich, Albert Lea Area, 120
  4. Jake Allar, St. Michael-Albertville, 138
  5. Rylee Molitor, Sartell-St. Stephen, 113
  6. Jared Florell, Totino-Grace, 170
  7. Tucker Sjomeling, Delano, 113
  8. Cole Jones, Grand Rapids, 113
  9. Wade Sullivan, Lakeville North, 126
  10. Keaten Schorr, Kasson-Mantorville, 113
  11. Tanner Reetz, Frazee, 120
  12. Noah Bauer, Pine Island, 113
  13. Kyle Rathman, Apple Valley, 113
  14. Tanner Pasvogel, Sibley East, 113
  15. Brandon Moen, Owatonna, 152

Class of 2018 – Freshmen

  1. Gable Steveson, Apple Valley, 220
  2. Alex Lloyd, Shakopee, 132
  3. Jake Gliva, Simley, 113
  4. Peyton Robb, Owatonna, 106
  5. Tyler Eischens, Anoka, 113
  6. Jackson Stauffacher, Scott West, 113
  7. Austin Brenner, St. Cloud Tech, 132
  8. Aaron Cashman, Mound-Westonka, 106
  9. Nate Larson, Apple Valley, 106
  10. Patrick McKee, St. Michael-Albertville, 106

By Jeff Beshey, Class Rankings Editor

Input and feedback: jeff@theguillotine.com

TheGuillotineHSRankings300x250

Bookmark the permalink.

Comments are closed.