High School Results – Friday, December 18, 2015

Columbia Heights 42 Minnehaha/DeLaSalle 36
Pierz 38 Milaca 28
Zumbrota-Mazeppa 37 Plainview-Elgin-Millville 28
All Force Minnesota Christmas Tournament
December 18-19
1. St. Michael-Albertville 75.0
2. Apple Valley 72.5
3. Simley 65.0
4. Kaukauna 63.5
5. Bismarck 62.5
6. Kasson-Mantorville 58.5
7. Prior Lake 55.0
8. Anoka 54.5
9. Albert Lea 54.0
10. Cambridge-Isanti 50.0 
11. Centennial 47.5
11. Farmington 47.5
13. Holmen 47.0
13. Scott West 47.0
15. Ellsworth 45.5
16. Hastings 44.0
16. Owatonna 44.0
18. West Fargo 43.5
19. Eastview 43.0
20. New Prague 40.5
21. Jackson County Central 40.0
22. Forest Lake 39.5
23. Willmar 39.0
24. Amery 37.0
25. Shakopee 36.0
26. Stewartville 32.5
27. Waseca 27.0
28. Coon Rapids 26.0
29. Eagan 25.0
30. Mound-Westonka 21.0
31. Minnetonka 20.5
32. Rochester Mayo 10.0
Big Bear Tournament
December 18-19
1. Hutchinson 113.5
2. Bemidji 104.5
3. West Central Area/Ashby/Evansville 103.0
4. Lakeville North 93.0
5. Thief River Falls 88.0
6. Aitkin 87.5
7. Mora 85.0
8. Pequot Lakes/Pine River-Backus 84.0
9. Mounds View 81.0
10. Badger/Greenbush-Middle River 73.0
10. Hibbing 73.0
10. Staples-Motley 73.0
13. Park Rapids 61.0
14. Big Lake 60.0
15. Blackduck/Cass Lake-Bena 59.0
16. Deer River 50.5
17. Bertha-Hewitt/Verndale 46.5
18. Detroit Lakes 46.0
19. MAHACA 43.0
20. Osakis 42.5
21. Dilworth-Glyndon-Felton 41.0
21. Fertile-Beltrami 41.0
23. Roseau 38.5
24. Fosston/Bagley 36.5
25. Barnesville 36.0
25. Fergus Falls 36.0
27. Mahnomen/Waubun 34.0
28. Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 33.0
29. St. Cloud Apollo 30.0
29. United North Central 30.0
31. Wadena-Deer Creek 27.0
32. Spectrum 26.0
33. United Clay-Becker 22.0
34. Virginia 20.0
35. Red Lake County Central 16.0
36. Crosby-Ironton 15.0
37. Crookston 8.0
Chisago Lakes Holiday Tourney
1. Goodhue 203.0
2. Chisago Lakes 180.0
3. Rogers 172.0
4. Champlin Park 150.0
5. Robbinsdale Armstrong 111.0
6. St. Croix Falls 99.5
7. North St. Paul 80.0
7. Rush City/Braham 80.0
9. Proctor/Hermantown 47.5
Little Falls Tri
Little Falls 39 St. Cloud Tech 32
Little Falls 51 Zimmerman 18
Pipestone Tri
Adrian 68 Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 9
Pipestone 51 Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 24
Adrian 48, Pipestone 19
Redwood River Riot
December 18-19
1. Kerkhoven-Murdock-Sunburg 62.50
2. Worthington 58.00
3. Sartell-St. Stephen 48.50
4. Sibley East 47.00
5. Wabasso/Red Rock Central 45.50
6. Atwater-Cosmos-Grove City 45.00
7. Alexandria 42.00
8. Blue Earth Area 41.50
9. Fairmont/Martin County West 39.00
  Marshall/Lakeview 39.00
  Rocori 39.00
12. LeSueur-Henderson 36.00
  Tri-City United 36.00
14. Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 34.50
15. New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 34.00
  St. Peter 34.00
17. St. James 33.00
18. Maple Grove 31.00
  United South Central 31.00
20. Buffalo 30.50
21. Maple River 30.00
22. Redwood-River Valley 29.00
23. New Ulm 27.00
24. Fulda/Murray County Central 24.00
25. Canby 19.50
26. Minneapolis South 19.00
27. BOLD 18.00
28. Mankato West 16.00
  Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove 16.00
30. Madelia/Truman/Martin Luther 11.00
31. St. Paul Johnson 8.00
Royalton Tri
Foley 38 Brainerd/Pillager 17
Foley 45 Royalton/Upsala 3
Brainerd/Pillager 50 Royalton/Upsala 27
White Bear Lake Quadrangular
Cretin-Derham Hall 51 Irondale 36
Spring Lake Park/St. Anthony 40 Cretin-Derham Hall 21
White Bear Lake 44 Cretin-Derham Hall 24