Edina Wrestling Invitational

Edina Wrestling Invitational
1. Bloomington Kennedy 243.5
2. St. Thomas Academy 132.0
3. Lake City 124.0
4. Cannon Falls 101.0
5. Edina 80.0
6. St. Croix Lutheran 79.5
7. Farmington 54.0
8. Spectrum 43.0

Final Brackets

Brackets/Results on TrackWrestling.com

106 Results
1st Place – Cooper Peterson of Cannon Falls
2nd Place – Joey Kozlowski of Lake City
3rd Place – Kole Krause of Bloomington Kennedy
4th Place – Thomas Deboer of Spectrum
5th Place – Noah Kendall of Farmington
6th Place – Ben Bejblik of St. Croix Lutheran
1st: Cooper Peterson (Cannon Falls) 2-0, Fr. over Joey Kozlowski (Lake City) 2-2, 8th. (Dec 5-0).
3rd: Kole Krause (Bloomington Kennedy) 2-1, So. over Thomas Deboer (Spectrum) 0-2, 8th. (Fall 0:37).
5th: Noah Kendall (Farmington) 1-1, 8th. over Ben Bejblik (St. Croix Lutheran) 2-2, Fr. (Fall 0:26).

113 Results
1st Place – Erwin Strelow of Cannon Falls
2nd Place – Luke Skifton of Lake City
3rd Place – Riley Price of Farmington
4th Place – Seth Nebel of Edina
Round 1
Erwin Strelow (Cannon Falls) 3-0, So. over Seth Nebel (Edina) 1-5, 8th. (Fall 0:28).
Luke Skifton (Lake City) 2-1, 8th. over Riley Price (Farmington) 1-2, Fr. (Dec 4-0).
Round 2
Erwin Strelow (Cannon Falls) 3-0, So. over Riley Price (Farmington) 1-2, Fr. (Fall 3:00).
Luke Skifton (Lake City) 2-1, 8th. over Seth Nebel (Edina) 1-5, 8th. (Fall 1:44).
Round 3
Erwin Strelow (Cannon Falls) 3-0, So. over Luke Skifton (Lake City) 2-1, 8th. (Fall 3:11).
Riley Price (Farmington) 1-2, Fr. over Seth Nebel (Edina) 1-5, 8th. (Fall 0:33).

120 Results
1st Place – Tanner Frank of Lake City
2nd Place – Parker Venz of Farmington
3rd Place – Chase Vought of Farmington
4th Place – Alexander Walker of St. Croix Lutheran
5th Place – Levi Anderson of Cannon Falls
6th Place – Seth Rutgers of St. Thomas Academy
1st: Tanner Frank (Lake City) 2-1, Jr. over Parker Venz (Farmington) 2-1, 8th. (Fall 1:19).
3rd: Chase Vought (Farmington) 2-1, 8th. over Alexander Walker (St. Croix Lutheran) 0-4, So. (Fall 1:50).
5th: Levi Anderson (Cannon Falls) 1-1, 8th. over Seth Rutgers (St. Thomas Academy) 2-3, 8th. (Fall 0:12).

126 Results
1st Place – Billy Reineccius of Bloomington Kennedy
2nd Place – Josh Allen of Lake City
3rd Place – Logan Schumacher of Spectrum
4th Place – Adam Devine of Spectrum
5th Place – Alex Badeuax of Bloomington Kennedy
6th Place – Khia Vue of St. Thomas Academy
1st: Billy Reineccius (Bloomington Kennedy) 3-0, Fr. over Josh Allen (Lake City) 3-1, Sr. (Dec 5-1).
3rd: Logan Schumacher (Spectrum) 1-1, 8th. over Adam Devine (Spectrum) 1-2, . (Dec 8-3).
5th: Alex Badeuax (Bloomington Kennedy) 1-1, . over Khia Vue (St. Thomas Academy) 2-4, Jr. (Fall 3:54).

132 Results
1st Place – Joe Jeans of Bloomington Kennedy
2nd Place – Austin Garcia of St. Croix Lutheran
3rd Place – Chris Modrak of Cannon Falls
4th Place – Sam Nguyen of St. Thomas Academy
5th Place – Matthias Dewane of Edina
6th Place – Tristan Behnken of Spectrum
1st: Joe Jeans (Bloomington Kennedy) 2-0, Fr. over Austin Garcia (St. Croix Lutheran) 3-1, Sr. (Fall 3:04).
3rd: Chris Modrak (Cannon Falls) 2-1, So. over Sam Nguyen (St. Thomas Academy) 3-3, Jr. (Fall 1:44).
5th: Matthias Dewane (Edina) 3-2, Jr. over Tristan Behnken (Spectrum) 0-2, Jr. (Fall 2:51).

138 Results
1st Place – Xavier Judge of Bloomington Kennedy
2nd Place – Ethan Aune of Spectrum
3rd Place – Paul Ready of Edina
4th Place – Christian Huonder of St. Croix Lutheran
5th Place – Denilzo Baltazar of Lake City
6th Place – Charlie Otterness of Cannon Falls
1st: Xavier Judge (Bloomington Kennedy) 2-0, Jr. over Ethan Aune (Spectrum) 2-1, So. (Fall 0:45).
3rd: Paul Ready (Edina) 4-1, Sr. over Christian Huonder (St. Croix Lutheran) 2-4, Jr. (Fall 2:51).
5th: Denilzo Baltazar (Lake City) 2-2, Sr. over Charlie Otterness (Cannon Falls) 0-2, Jr. (Fall 0:14).

145 Results
1st Place – Carl Kozlowski of Lake City
2nd Place – Reese Averbeck of Bloomington Kennedy
3rd Place – Caleb Leach of St. Croix Lutheran
4th Place – Plai Vue of St. Thomas Academy
5th Place – Juan Uribe of Edina
Round 1
Carl Kozlowski (Lake City) 4-1, Sr. over Caleb Leach (St. Croix Lutheran) 3-3, So. (Fall 2:56).
Plai Vue (St. Thomas Academy) 1-3, Sr. over Juan Uribe (Edina) 0-4, Jr. (MD 16-6).
Round 2
Reese Averbeck (Bloomington Kennedy) 3-1, Jr. over Juan Uribe (Edina) 0-4, Jr. (TF-1.5 5:22 (16-0)).
Caleb Leach (St. Croix Lutheran) 3-3, So. over Plai Vue (St. Thomas Academy) 1-3, Sr. (Fall 3:22).
Round 3
Reese Averbeck (Bloomington Kennedy) 3-1, Jr. over Plai Vue (St. Thomas Academy) 1-3, Sr. (Fall 3:32).
Carl Kozlowski (Lake City) 4-1, Sr. over Juan Uribe (Edina) 0-4, Jr. (Fall 2:32).
Round 4
Carl Kozlowski (Lake City) 4-1, Sr. over Reese Averbeck (Bloomington Kennedy) 3-1, Jr. (Dec 3-0).
Caleb Leach (St. Croix Lutheran) 3-3, So. over Juan Uribe (Edina) 0-4, Jr. (TF-1.5 3:15 (18-1)).
Round 5
Reese Averbeck (Bloomington Kennedy) 3-1, Jr. over Caleb Leach (St. Croix Lutheran) 3-3, So. (MD 11-2).
Carl Kozlowski (Lake City) 4-1, Sr. over Plai Vue (St. Thomas Academy) 1-3, Sr. (Fall 1:00).

152 Results
1st Place – Alonzo Chavez of Bloomington Kennedy
2nd Place – Gabe Leahy of St. Thomas Academy
3rd Place – Dylan Rohr of Cannon Falls
4th Place – Luke Weierke of Farmington
5th Place – Sergio Loeza-Rodriguez of Edina
Round 1
Gabe Leahy (St. Thomas Academy) 3-2, Jr. over Luke Weierke (Farmington) 1-3, Fr. (Fall 2:31).
Alonzo Chavez (Bloomington Kennedy) 3-1, Jr. over Sergio Loeza-Rodriguez (Edina) 2-5, Jr. (Fall 1:17).
Round 2
Dylan Rohr (Cannon Falls) 3-1, Jr. over Sergio Loeza-Rodriguez (Edina) 2-5, Jr. (Fall 5:56).
Alonzo Chavez (Bloomington Kennedy) 3-1, Jr. over Luke Weierke (Farmington) 1-3, Fr. (Fall 5:40).
Round 3
Dylan Rohr (Cannon Falls) 3-1, Jr. over Alonzo Chavez (Bloomington Kennedy) 3-1, Jr. (Dec 6-2).
Gabe Leahy (St. Thomas Academy) 3-2, Jr. over Sergio Loeza-Rodriguez (Edina) 2-5, Jr. (Fall 1:53).
Round 4
Gabe Leahy (St. Thomas Academy) 3-2, Jr. over Dylan Rohr (Cannon Falls) 3-1, Jr. (Fall 0:31).
Luke Weierke (Farmington) 1-3, Fr. over Sergio Loeza-Rodriguez (Edina) 2-5, Jr. (Fall 2:16).
Round 5
Dylan Rohr (Cannon Falls) 3-1, Jr. over Luke Weierke (Farmington) 1-3, Fr. (Fall 3:31).
Alonzo Chavez (Bloomington Kennedy) 3-1, Jr. over Gabe Leahy (St. Thomas Academy) 3-2, Jr. (Fall 3:44).

160 Results
1st Place – Mason Rutgers of St. Thomas Academy
2nd Place – Percy Willingham of Bloomington Kennedy
3rd Place – Noah Dzieweczynski of St. Croix Lutheran
4th Place – Evan Osborn of Edina
5th Place – Seth Marschall of Farmington
6th Place – Noah Berg of Farmington
1st: Mason Rutgers (St. Thomas Academy) 5-0, Sr. over Percy Willingham (Bloomington Kennedy) 2-1, Sr. (Dec 6-0).
3rd: Noah Dzieweczynski (St. Croix Lutheran) 3-2, Sr. over Evan Osborn (Edina) 4-2, Jr. (Inj. 3:39).
5th: Seth Marschall (Farmington) 2-1, . over Noah Berg (Farmington) 1-2, Sr. (MD 11-0).

170 Results
1st Place – Jake Leicht of Bloomington Kennedy
2nd Place – Hayden Strain of Cannon Falls
3rd Place – Erik Snook of St. Croix Lutheran
4th Place – Phil Skeps of St. Thomas Academy
5th Place – Alexis Franco of Bloomington Kennedy
1st: Jake Leicht (Bloomington Kennedy) 2-0, Jr. over Hayden Strain (Cannon Falls) 2-1, Jr. (Dec 8-2).
3rd: Erik Snook (St. Croix Lutheran) 1-2, Jr. over Phil Skeps (St. Thomas Academy) 4-2, So. (M. For.).
5th: Alexis Franco (Bloomington Kennedy) 1-1, . over () , . (Bye).

182 Results
1st Place – Noah Keith of Bloomington Kennedy
2nd Place – Deshaun Chie-Walker of Edina
3rd Place – Thomas Litecky of St. Thomas Academy
4th Place – Edwin Vasquez of Lake City
5th Place – Charlie Schaub of Edina
6th Place – Conner Sharp of Spectrum
1st: Noah Keith (Bloomington Kennedy) 3-0, Sr. over Deshaun Chie-Walker (Edina) 4-2, Sr. (Fall 1:44).
3rd: Thomas Litecky (St. Thomas Academy) 2-1, Jr. over Edwin Vasquez (Lake City) 1-2, Sr. (Fall 3:34).
5th: Charlie Schaub (Edina) 2-1, . over Conner Sharp (Spectrum) 1-2, Jr. (Dec 5-0).

195 Results
1st Place – Eric Cruz Lopez of Bloomington Kennedy
2nd Place – Nathan Fosseen of Bloomington Kennedy
3rd Place – Xander Idrogo-Lam of Edina
4th Place – Sean McManus of St. Thomas Academy
5th Place – Ryan Linde of Cannon Falls
6th Place – Elijah Lewis of St. Croix Lutheran
1st: Eric Cruz Lopez (Bloomington Kennedy) 3-0, Sr. over Nathan Fosseen (Bloomington Kennedy) 2-1, Sr. (Fall 5:25).
3rd: Xander Idrogo-Lam (Edina) 4-1, Sr. over Sean McManus (St. Thomas Academy) 2-3, Jr. (Fall 3:57).
5th: Ryan Linde (Cannon Falls) 2-1, Fr. over Elijah Lewis (St. Croix Lutheran) 3-2, So. (Fall 2:36).

220 Results
1st Place – Alchan Robbs of Bloomington Kennedy
2nd Place – Toby Lopez of St. Thomas Academy
3rd Place – Nick Hawkins of Farmington
4th Place – Jake Langevin of St. Croix Lutheran
Round 1
Alchan Robbs (Bloomington Kennedy) 3-0, Sr. over Nick Hawkins (Farmington) 1-2, Jr. (Fall 1:50).
Toby Lopez (St. Thomas Academy) 5-1, Jr. over Jake Langevin (St. Croix Lutheran) 0-4, Fr. (Fall 0:27).
Round 2
Alchan Robbs (Bloomington Kennedy) 3-0, Sr. over Toby Lopez (St. Thomas Academy) 5-1, Jr. (Fall 1:38).
Nick Hawkins (Farmington) 1-2, Jr. over Jake Langevin (St. Croix Lutheran) 0-4, Fr. (Fall 1:21).
Round 3
Alchan Robbs (Bloomington Kennedy) 3-0, Sr. over Jake Langevin (St. Croix Lutheran) 0-4, Fr. (Fall 1:20).
Toby Lopez (St. Thomas Academy) 5-1, Jr. over Nick Hawkins (Farmington) 1-2, Jr. (Dec 6-3).

285 Results
1st Place – Jimmy Lennon of St. Thomas Academy
2nd Place – Richard Juberian of Bloomington Kennedy
3rd Place – Gabe Vargas of Lake City
4th Place – Connor Kelly of Edina
5th Place – Matt Goldade of St. Thomas Academy
6th Place – Eric Deegan of Lake City
1st: Jimmy Lennon (St. Thomas Academy) 3-0, Jr. over Richard Juberian (Bloomington Kennedy) 2-1, Sr. (Fall 2:00).
3rd: Gabe Vargas (Lake City) 1-2, Jr. over Connor Kelly (Edina) 2-3, Jr. (Fall 1:27).
5th: Matt Goldade (St. Thomas Academy) 1-1, . over Eric Deegan (Lake City) 0-2, Sr. (Fall 1:32).

Bookmark the permalink.

Comments are closed.