GSL/LP Don Hall Invite

GSL/LP Don Hall Invite
1. Zumbrota-Mazeppa 193.0
2. Watertown Mayer- Mayer Luth. 142.0
3. LeSueur-Henderson 130.5
4. Windom-Mountain Lake 110.0
5. Kimball Area 85.0
6. Glencoe – Lester Prairie 60.5
7. Trinity School at River Ridge 41.0
8. Saint Clair-Mankato Loyola 19.0
9. Howard Lake-Waverly-Winsted 14.0

Brackets/Results on TrackWrestling.com

106 Results
1st Place – Michael Majerus of Zumbrota-Mazeppa
2nd Place – Zachary Voelz of Glencoe – Lester Prairie
3rd Place – Billy Tadych of Kimball Area
4th Place – Sawyer Varpness of Glencoe – Lester Prairie
5th Place – Austin Gabbert of Watertown Mayer- Mayer Luth.
6th Place – Jordan Grinde of LeSueur-Henderson
1st: Michael Majerus (Zumbrota-Mazeppa) 2-0, Fr. over Zachary Voelz (Glencoe – Lester Prairie) 1-1, 8th. (Dec 10-7).
3rd: Billy Tadych (Kimball Area) 3-1, Sr. over Sawyer Varpness (Glencoe – Lester Prairie) 1-2, Fr. (Fall 0:38).
5th: Austin Gabbert (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 2-2, 8th. over Jordan Grinde (LeSueur-Henderson) 0-3, 7th. (Fall 5:44).

113 Results
1st Place – Brett Willaby of Windom-Mountain Lake
2nd Place – Keon Naranjo of LeSueur-Henderson
3rd Place – Tanner Burmeister of Watertown Mayer- Mayer Luth.
4th Place – Jon DeMarais of Trinity School at River Ridge
5th Place – John Poulin of Zumbrota-Mazeppa
6th Place – Brandon Guggisberg of Kimball Area
1st: Brett Willaby (Windom-Mountain Lake) 3-0, Fr. over Keon Naranjo (LeSueur-Henderson) 2-1, So. (Dec 6-3).
3rd: Tanner Burmeister (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 2-1, 7th. over Jon DeMarais (Trinity School at River Ridge) 2-3, Fr. (Dec 8-4).
5th: John Poulin (Zumbrota-Mazeppa) 1-2, Fr. over Brandon Guggisberg (Kimball Area) 0-3, 8th. (Fall 0:21).

120 Results
1st Place – Jorje Hernandez of LeSueur-Henderson
2nd Place – Kade Sammons of Windom-Mountain Lake
3rd Place – Dominic Bulger of Trinity School at River Ridge
4th Place – Conner Heitman of Zumbrota-Mazeppa
5th Place – Tanner Chmielewski of Glencoe – Lester Prairie
6th Place – Riley Hertzog of Watertown Mayer- Mayer Luth.
1st: Jorje Hernandez (LeSueur-Henderson) 2-0, So. over Kade Sammons (Windom-Mountain Lake) 2-1, 8th. (Dec 5-0).
3rd: Dominic Bulger (Trinity School at River Ridge) 4-2, Sr. over Conner Heitman (Zumbrota-Mazeppa) 2-2, Jr. (Dec 3-1).
5th: Tanner Chmielewski (Glencoe – Lester Prairie) 1-2, Sr. over Riley Hertzog (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 1-3, Fr. (Fall 4:34).

126 Results
1st Place – Carter Entinger of Watertown Mayer- Mayer Luth.
2nd Place – Mike Vath of Zumbrota-Mazeppa
3rd Place – Tommy Gupton of LeSueur-Henderson
4th Place – Hunter Ekstrom of Windom-Mountain Lake
5th Place – Austin Donnay of Kimball Area
6th Place – Michael Meyer of Glencoe – Lester Prairie
1st: Carter Entinger (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 3-0, So. over Mike Vath (Zumbrota-Mazeppa) 2-1, Jr. (Dec 6-1).
3rd: Tommy Gupton (LeSueur-Henderson) 2-1, Fr. over Hunter Ekstrom (Windom-Mountain Lake) 1-2, So. (Dec 2-0).
5th: Austin Donnay (Kimball Area) 1-2, 8th. over Michael Meyer (Glencoe – Lester Prairie) 0-3, . (Fall 1:38).

132 Results
1st Place – Zack Holtz of Kimball Area
2nd Place – Zach Spinks of Windom-Mountain Lake
3rd Place – William Elskamp of Watertown Mayer- Mayer Luth.
4th Place – Jack Smothers of Zumbrota-Mazeppa
1st: Zack Holtz (Kimball Area) 2-0, 8th. over Zach Spinks (Windom-Mountain Lake) 1-1, So. (Dec 13-6).
3rd: William Elskamp (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 1-1, So. over Jack Smothers (Zumbrota-Mazeppa) 0-2, 8th. (MD 9-1).
5th: () , . over () , . (Bye).

138 Results
1st Place – Alex Borsgard of Windom-Mountain Lake
2nd Place – Hayden Stensland of Zumbrota-Mazeppa
3rd Place – Jack Ridgway of Trinity School at River Ridge
4th Place – Kole Polzin of Glencoe – Lester Prairie
5th Place – Payton Schiefelbein of Kimball Area
6th Place – Lukas Gilbert of Watertown Mayer- Mayer Luth.
1st: Alex Borsgard (Windom-Mountain Lake) 2-0, So. over Hayden Stensland (Zumbrota-Mazeppa) 2-1, Jr. (MD 10-2).
3rd: Jack Ridgway (Trinity School at River Ridge) 5-1, Jr. over Kole Polzin (Glencoe – Lester Prairie) 1-2, Sr. (TF-1.5 6:00 (15-0)).
5th: Payton Schiefelbein (Kimball Area) 2-2, Jr. over Lukas Gilbert (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 1-3, Jr. (Fall 2:34).

145 Results
1st Place – Adam Sweeney of Watertown Mayer- Mayer Luth.
2nd Place – Luke Tupper of Zumbrota-Mazeppa
3rd Place – Evan Wiens of Windom-Mountain Lake
4th Place – Joseph Donnay of Kimball Area
5th Place – Dylan Rasmussen of Saint Clair-Mankato Loyola
6th Place – Ryan Tuchtenhagen of Howard Lake-Waverly-Winsted
1st: Adam Sweeney (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 2-0, Jr. over Luke Tupper (Zumbrota-Mazeppa) 1-1, Jr. (MD 15-2).
3rd: Evan Wiens (Windom-Mountain Lake) 3-1, Sr. over Joseph Donnay (Kimball Area) 1-2, Jr. (Dec 10-6).
5th: Dylan Rasmussen (Saint Clair-Mankato Loyola) 2-2, Sr. over Ryan Tuchtenhagen (Howard Lake-Waverly-Winsted) 0-4, . (MD 16-3).

152 Results
1st Place – Maverick Jackson of Zumbrota-Mazeppa
2nd Place – Jordon Peterson of Watertown Mayer- Mayer Luth.
3rd Place – Trevor Block of LeSueur-Henderson
4th Place – Yanick Tade of Windom-Mountain Lake
5th Place – Dylan Pauly of LeSueur-Henderson
6th Place – Gage Baker of Saint Clair-Mankato Loyola
1st: Maverick Jackson (Zumbrota-Mazeppa) 3-0, Sr. over Jordon Peterson (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 1-1, Jr. (Fall 5:12).
3rd: Trevor Block (LeSueur-Henderson) 3-1, Sr. over Yanick Tade (Windom-Mountain Lake) 1-2, Sr. (Dec 8-2).
5th: Dylan Pauly (LeSueur-Henderson) 2-2, Sr. over Gage Baker (Saint Clair-Mankato Loyola) 1-3, So. (TF-1.5 0:00 (16-1)).

160 Results
1st Place – Sam Nordquist of Zumbrota-Mazeppa
2nd Place – Tucker Colling of LeSueur-Henderson
3rd Place – Payton Hanan of Kimball Area
4th Place – Jesse Jepsen of Windom-Mountain Lake
5th Place – Cody Rae of Glencoe – Lester Prairie
1st: Sam Nordquist (Zumbrota-Mazeppa) 3-0, Jr. over Tucker Colling (LeSueur-Henderson) 1-1, Jr. (Dec 8-2).
3rd: Payton Hanan (Kimball Area) 1-1, Sr. over Jesse Jepsen (Windom-Mountain Lake) 1-2, So. (Dec 8-7).
5th: Cody Rae (Glencoe – Lester Prairie) 0-2, So. over () , . (Bye).

170 Results
1st Place – Luke Wilson of LeSueur-Henderson
2nd Place – Hayden Voxland of Zumbrota-Mazeppa
3rd Place – Corey Jobe of Watertown Mayer- Mayer Luth.
4th Place – Dalton Kosek of Glencoe – Lester Prairie
5th Place – Aaron Drummer of Saint Clair-Mankato Loyola
6th Place – Adam Theis of Kimball Area
1st: Luke Wilson (LeSueur-Henderson) 3-0, Sr. over Hayden Voxland (Zumbrota-Mazeppa) 1-1, Jr. (Dec 6-2).
3rd: Corey Jobe (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 3-1, Sr. over Dalton Kosek (Glencoe – Lester Prairie) 2-2, Sr. (Dec 7-2).
5th: Aaron Drummer (Saint Clair-Mankato Loyola) 1-2, Jr. over Adam Theis (Kimball Area) 1-3, Sr. (Fall 3:25).

182 Results
1st Place – Caden Steffen of Zumbrota-Mazeppa
2nd Place – Zac Neaton of Watertown Mayer- Mayer Luth.
3rd Place – Colm Maines of Trinity School at River Ridge
4th Place – Jordan Carlson of LeSueur-Henderson
5th Place – Danny Mosford of Howard Lake-Waverly-Winsted
1st: Caden Steffen (Zumbrota-Mazeppa) 2-0, Jr. over Zac Neaton (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 2-1, Jr. (Dec 5-0).
3rd: Colm Maines (Trinity School at River Ridge) 2-2, Sr. over Jordan Carlson (LeSueur-Henderson) 1-2, Sr. (Fall 1:03).
5th: Danny Mosford (Howard Lake-Waverly-Winsted) 1-2, . over () , . (Bye).

195 Results
1st Place – Jacob Bennett of Zumbrota-Mazeppa
2nd Place – Nick Nolan of Watertown Mayer- Mayer Luth.
3rd Place – Mason Straub of LeSueur-Henderson
4th Place – Elijah Riemer of Howard Lake-Waverly-Winsted
5th Place – Jabari Carlton of Windom-Mountain Lake
6th Place – Ben Zipoy of Kimball Area
1st: Jacob Bennett (Zumbrota-Mazeppa) 3-0, So. over Nick Nolan (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 2-1, Jr. (MD 12-0).
3rd: Mason Straub (LeSueur-Henderson) 3-1, Sr. over Elijah Riemer (Howard Lake-Waverly-Winsted) 2-4, Jr. (Fall 3:34).
5th: Jabari Carlton (Windom-Mountain Lake) 2-2, So. over Ben Zipoy (Kimball Area) 1-3, Jr. (Fall 0:50).

220 Results
1st Place – Trenten Rogich of LeSueur-Henderson
2nd Place – Bryce Kallenbach of Watertown Mayer- Mayer Luth.
3rd Place – Jarret Haglund of Zumbrota-Mazeppa
4th Place – Jim Wicker of Kimball Area
1st: Trenten Rogich (LeSueur-Henderson) 2-0, Sr. over Bryce Kallenbach (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 1-1, Sr. (Dec 3-2).
3rd: Jarret Haglund (Zumbrota-Mazeppa) 1-1, Jr. over Jim Wicker (Kimball Area) 0-2, Fr. (Fall 2:28).
5th: () , . over () , . (Bye).

285 Results
1st Place – Peyton Sell of Glencoe – Lester Prairie
2nd Place – Paul Lemke of Glencoe – Lester Prairie
3rd Place – Brandon Holmers of Glencoe – Lester Prairie
4th Place – Grant Garding of Kimball Area
5th Place – Jacob Wacker of LeSueur-Henderson
6th Place – Josh Stender of Watertown Mayer- Mayer Luth.
1st: Peyton Sell (Glencoe – Lester Prairie) 3-0, Sr. over Paul Lemke (Glencoe – Lester Prairie) 2-1, Jr. (TF-1.5 5:20 (17-2)).
3rd: Brandon Holmers (Glencoe – Lester Prairie) 3-1, Fr. over Grant Garding (Kimball Area) 2-2, Jr. (Fall 5:27).
5th: Jacob Wacker (LeSueur-Henderson) 1-2, Sr. over Josh Stender (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 0-3, Jr. (Dec 4-0).

Bookmark the permalink.

Comments are closed.