High School Results – Thursday, December 8, 2016

Albert Lea Area 50 Faribault 9
Apple Valley 72 Rosemount 6
Atwater-Cosmos-Grove City 44 MAHACA 32
Brainerd 55 Alexandria 24
Coon Rapids 63 Andover 7
Detroit Lakes 63 Mahnomen-Waubun 6
Eagan 33, Eastview 28
Foley 41 Becker 16
Lake City 47 Pine Island 18
Mankato West 40 Rochester John Marshall 39
Maple Grove 36 Buffalo 35 – criteria
Owatonna 54 Rochester Mayo 13
Princeton 57 North Branch 13
Simley 57 Bloomington Kennedy 16
South St. Paul 38 Chaska/Chanhassen 31
St. Francis 56 Chisago Lakes 18
St. James Area 78 Fulda/Murray County Central 3
St. Paul Central 53 St Paul Humboldt 26
St. Paul Highland Park 31 St. Paul Como Park 30
Stewartville 42 Winona 33
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 34 Canby 25
Wabasha-Kellogg 39 Chatfield 31
Washington Technology 46 St. Paul Harding 33
WEM-JWP 52 Medford 20
Westfield 57 United South Central 18
Willmar 36 Rocori 21
White Bear Lake 46 Roseville 24
Woodbury 66 Cretin-Derham Hall 12
Blaine Tri
Blaine 84 Minneapolis Edison 0
Blaine 43 Osseo 31
Osseo 75 Minneapolis Edison 6
BOLD Tri
Pipestone Area 57 BOLD 21
Sauk Centre-Melrose 53 BOLD 18
Pipestone Area 49 Sauk Centre-Melrose 15
Brooklyn Center Tri
Orono 72 St. Croix Lutheran 3
Orono 63 Brooklyn Center 12
St. Croix Lutheran 45 Brooklyn Center 30
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United Tri
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 55 Benson 22
Marshall 45 Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 32
Marshall 64 Benson 9
East Ridge Triangular
Stillwater 45 East Ridge 17
Stillwater 59 Minnetonka 12
East Ridge 52 Minnetonka 24
Lake Mills Tri
Blue Earth Area 40 Maple River 24
Lake Mills 51 Maple River 21
Blue Earth Area 43 Lake Mills 24
Mankato East Quad
Austin 48 Mankato East 36
Scott West 30 Hutchinson 28
Scott West 61 Austin 14
Hutchinson 45 Austin 30
Hutchinson 39 Mankato East 27
Scott West 69 Mankato East 9
New London-Spicer Tri
New London-Spicer 39 Osakis 37
New London-Spicer 52 Ortonville 30
Osakis 42 Ortonville 30
New Prague Tri
Watertown-Mayer 42 Tri-City United 18
New Prague 54 Tri-City United 13
New Prague 42 Watertown-Mayer 28
New Ulm Tri
Wabasso – Red Rock Central 64 Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 12
Wabasso – Red Rock Central 51 New Ulm Area 21
New Ulm Area 53 Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 27
Parkston Quad
Canton, SD 63 Adrian Area 12
Adrian Area 28 Parkston, SD 25
Parkston, SD 31 Tri Valley, SD 30
Paynesville Duals
Quad County 44 Royalton/Upsala 26
Paynesville 45 LPGE-Browerville 25
Paynesville 45 Royalton/Upsala 33
Quad County 48 LPGE-Browerville 30
Quad County 45 Paynesville 34
Pequot Lakes/Pine River Tri
Deer River 46, Walker-Hackensack-Akeley 36
Pequot Lakes/Pine River 45 Deer River 30
Pequot Lakes/Pine River 49 Walker-Hackensack-Akeley 18
Rochester Century Tri
Goodhue 42 Northfield 29
Northfield 49 Rochester Century 25
Goodhue 48 Rochester Century 36
Sauk Rapids Tri
Sauk Rapids-Rice 37 Milaca-Faith Christian 34
Sauk Rapids-Rice 66 St. Cloud Apollo 14
Milaca-Faith Christian 54 St. Cloud Apollo 23
St. Peter Tri
St. Peter 40 Sibley East 24
St. Peter 60 Saint Clair-Mankato Loyola 0
Sibley East 53 Saint Clair 18
St. Thomas Academy Tri
Henry Sibley 56 North St. Paul 18
Henry Sibley 61 St. Thomas Academy 12
St. Thomas Academy 44 North St. Paul 33
Thief River Falls Tri
Perham 61 Bemidji 6
Thief River Falls 39 Bemidji 36
Perham 45 Thief River Falls 23
Triton Tri
Cannon Falls 43 Triton 42
St. Charles 52 Triton 21
St. Charles 39 Cannon Falls 25
United Clay Becker Tri
United Clay Becker 46 Breckenridge 30
Barnesville 50 United Clay Becker 24
Barnesville 51 Breckenridge 18
United North Central Tri
Park Rapaids 39 United North Central 33
Blackduck/Cass Lake-Bena 49 United North Central 23
Windom/Mountain Lake Tri
Worthington 42 Windom-Mountain Lake 31
Worthington 48 Luverne 25
Luverne 39 Windom-Mountain Lake 38