Rochester Duals

Rochester Duals

Simley 66 Pine Island 6

Rochester John Marshall 39 Chatfield 22

Rochester Mayo 44 Chatfield 28
106: Marshal Peters (ROMA) over Seth Goetzinger (CHAT) (MD 12-4)
113: Tate Karver (CHAT) over Jayden Engelken (ROMA) (Fall 3:07)
120: Aaron McKinley (ROMA) over Cael Bartels (CHAT) (Dec 4-2)
126: Cade Sheehan (ROMA) over Chase Ketterhagen (CHAT) (MD 12-2)
132: Anton Plonka (ROMA) over Campbell Berg (CHAT) (Fall 2:47)
138: Tyler Calley (ROMA) over Luke Irhke (CHAT) (Fall 4:27)
145: Nathan Goldsmith (CHAT) over Griffen Grabau (ROMA) (Fall 1:15)
152: Jake Mandt (CHAT) over Mason Mickow (ROMA) (Fall 1:29)
160: Lincoln Salisbury (CHAT) over William Krueger (ROMA) (MD 15-4)
170: Brendan Hanson (ROMA) over Davontae Goldsmith (CHAT) (Dec 5-1)
182: Cyrus Scott (ROMA) over Alex Pagel (CHAT) (Fall 3:58)
195: Carter Fishbaugher (CHAT) over Cody Hughes (ROMA) (Fall 1:22)
220: Carson Ties (ROMA) over Isaiah Froese (CHAT) (Fall 2:47)
285: Noah Carter (ROMA) over Alex Coe (CHAT) (Fall 4:53)

Simley 59 Rochester Mayo 7
106: Zac Miller (SIML) over Marshal Peters (ROMA) (Dec 8-6)
113: Cael Berg (SIML) over Jayden Engelken (ROMA) (Fall 2:57)
120: Ryan Sokol (SIML) over Aaron McKinley (ROMA) (TF 19-4 0:00)
126: Luis Fierro (SIML) over Cade Sheehan (ROMA) (Dec 6-4)
132: Anton Plonka (ROMA) over Christ Pugh (SIML) (MD 15-4)
138: Jake Gliva (SIML) over Tyler Calley (ROMA) (Fall 0:45)
145: Quayin Short (SIML) over Griffen Grabau (ROMA) (Fall 1:15)
152: Jacob Hageman (SIML) over William Krueger (ROMA) (Fall 4:34)
160: Nolan Wanzek (SIML) over Brendan Hanson (ROMA) (Dec 5-0)
170: Cyrus Scott (ROMA) over Travis Dohmen (SIML) (Dec 9-3)
182: Zach Moon (SIML) over Cody Hughes (ROMA) (Fall 1:42)
195: Matt Ventura (SIML) over (ROMA) (For.)
220: Daniel Kerkvleit (SIML) over Carson Ties (ROMA) (Fall 0:42)
285: Luke Zaiser (SIML) over Noah Carter (ROMA) (Dec 5-0)

Rochester Mayo 40 Stewartville 31
106: Marshal Peters (ROMA) over Ty Smidt (STEW) (MD 17-7)
113: Jayden Engelken (ROMA) over (STEW) (For.)
120: Aaron McKinley (ROMA) over Carter Stenberg (STEW) (Dec 5-2)
126: Tyler Laures (STEW) over Cade Sheehan (ROMA) (Dec 6-3)
132: Brody Olson (STEW) over Anton Plonka (ROMA) (MD 16-2)
138: Tyler Calley (ROMA) over Keegan Zelinske (STEW) (Dec 4-3)
145: Christian Sackett (STEW) over Griffen Grabau (ROMA) (Fall 3:49)
152: Tanner Prochaska (STEW) over William Krueger (ROMA) (Fall 2:55)
160: Brendan Hanson (ROMA) over Ethan Meyer (STEW) (Fall 4:52)
170: Cyrus Scott (ROMA) over Derek Woltman (STEW) (Fall 3:47)
182: Shawn Curtis (STEW) over Dylan Clark (ROMA) (Fall 1:19)
195: Cody Hughes (ROMA) over (STEW) (For.)
220: Travis Capelle (STEW) over Carson Ties (ROMA) (Fall 1:29)
285: Noah Carter (ROMA) over Hayden Presley (STEW) (Fall 2:21)

Chatfield 59 Rochester Century 19
106: Seth Goetzinger (CHAT) over Christian Swenson (ROCE) (Fall 3:25)
113: Tate Karver (CHAT) over Noah Powell (ROCE) (Fall 1:48)
120: Garrett Pavelko (ROCE) over Cael Bartels (CHAT) (Fall 2:50)
126: Owen Pharo (ROCE) over Chase Ketterhagen (CHAT) (MD 9-1)
132: Campbell Berg (CHAT) over Paxton Pagel (ROCE) (Fall 3:44)
138: Ryan Pearson (ROCE) over Luke Irhke (CHAT) (Fall 0:34)
145: Jared Larsen (ROCE) over Nathan Goldsmith (CHAT) (Dec 11-8)
152: Jake Mandt (CHAT) over Cyris Conklyn (ROCE) (TF 17-2 6:00)
160: Lincoln Salisbury (CHAT) over Henry Thomas (ROCE) (Fall 1:23)
170: Davontae Goldsmith (CHAT) over (ROCE) (For.)
182: Alex Pagel (CHAT) over (ROCE) (For.)
195: Carter Fishbaugher (CHAT) over (ROCE) (For.)
220: Isaiah Froese (CHAT) over (ROCE) (For.)
285: Alex Coe (CHAT) over Jerrad Orr (ROCE) (Fall 0:48)

Stewartville 41 Rochester Century 17
106: Ty Smidt (STEW) over Christian Swenson (ROCE) (Fall 1:07)
113: Noah Powell (ROCE) over (STEW) (For.)
120: Garrett Pavelko (ROCE) over Riley Schwichtenberg (STEW) (Fall 5:52)
126: Tyler Laures (STEW) over Owen Pharo (ROCE) (TF 15-0 6:00)
132: Brody Olson (STEW) over (ROCE) (For.)
138: Keegan Zelinske (STEW) over Ryan Pearson (ROCE) (Fall 3:32)
145: Jared Larsen (ROCE) over Christian Sackett (STEW) (TF 15-0 2:07)
152: Tanner Prochaska (STEW) over Cyris Conklyn (ROCE) (Fall 1:13)
160: Ethan Meyer (STEW) over Henry Thomas (ROCE) (Fall 1:04)
170: Derek Woltman (STEW) over (ROCE) (For.)
182: Double Forfeit
195: Double Forfeit
220: Double Forfeit
285: Double Forfeit

Pine Island 48 Rochester John Marshall 28
106: Riley Weis (PIIS) over Evan Hanson (RJM) (Fall 0:37)
113: Dan Krier (PIIS) over Ben Zierdt-Thorson (RJM) (Fall 1:13)
120: Jack Williams (PIIS) over Andrew Alger (RJM) (Fall 0:52)
126: Dawson Fallon (PIIS) over Seth Haight (RJM) (Fall 1:14)
132: Isaiah Douglas (PIIS) over (RJM) (For.)
138: Noah Bauer (PIIS) over Tyler Bertschinger (RJM) (Fall 0:30)
145: Justin Higgins (RJM) over Evan Goplen (PIIS) (MD 15-2)
152: Broghan Kunz (PIIS) over Drew McCann (RJM) (Fall 2:49)
160: Griffin Ferguson (RJM) over Trevor Turner (PIIS) (Dec 6-2)
170: Darnell Wheatley (RJM) over Cade Predmore (PIIS) (Fall 0:52)
182: Elijah Hollins (RJM) over Matt Riley (PIIS) (Dec 11-7)
195: Monty Ridley (RJM) over Connor Swarthout (PIIS) (Fall 2:17)
220: Victor Vargas (RJM) over (PIIS) (For.)
285: Alex Aarsvold (PIIS) over Kori McCarthy (RJM) (Fall 1:42)

Pine Island 47 Stewartville 22
106: Ty Smidt (STEW) over Riley Weis (PIIS) (TF 17-2 4:04)
113: Dan Krier (PIIS) over (STEW) (For.)
120: Jack Williams (PIIS) over Riley Schwichtenberg (STEW) (Dec 4-1)
126: Dawson Fallon (PIIS) over Carter Stenberg (STEW) (Dec 12-5)
132: Noah Bauer (PIIS) over Brody Olson (STEW) (Fall 4:38)
138: Evan Goplen (PIIS) over Keegan Zelinske (STEW) (Fall 0:57)
145: Broghan Kunz (PIIS) over Christian Sackett (STEW) (MD 13-0)
152: Luke Singkeo (STEW) over (PIIS) (For.)
160: Tanner Prochaska (STEW) over Brayden Burkhalter (PIIS) (TF 16-0 5:08)
170: Cade Predmore (PIIS) over Ethan Meyer (STEW) (Dec 3-0)
182: Matt Riley (PIIS) over Derek Woltman (STEW) (MD 9-0)
195: Connor Swarthout (PIIS) over Shawn Curtis (STEW) (Fall 1:40)
220: Travis Capelle (STEW) over (PIIS) (For.)
285: Alex Aarsvold (PIIS) over Hayden Presley (STEW) (Fall 0:22)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.