High School Results – Friday, January 27, 2017

Becker 47 Sartell-Saint Stephen 19
Blue Earth Area 50 Saint James Area 17
Dassel-Cokato 46 New London-Spicer 27
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 50 Paynesville Area 12
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 39 Medford 34
Moorhead 50 Fargo Davies, ND 15
Saint Cloud Tech 57 St. Cloud Apollo 16
Scott West 51, Sibley East 9
Albany Tri
Milaca-Faith Christian 41 Albany 30
Milaca-Faith Christian 64 Eden Valley-Watkins 9
Apple Valley Tri
Apple Valley 82 Burnsville 0
Apple Valley 55 Farmington 12
Foley Triangular
Foley 62 Mora 6
Delano 48 Mora 27
Foley 48 Delano 21
Grand Rapids Tri
Grand Rapids 56 Crookston 15
Grand Rapids 66 Proctor-Hermantown 6
Crookston 47 Proctor-Hermantown 21
Hopkins Quad
Chaska/Chanhassen 63 Hopkins 13
Eden Prairie 52 Hopkins 27
Mound-Westonka 49 Hopkins 31
LPGE-Browerville Duals
Belgrade-Brooten-Elrosa 38 LPGE-Browerville 31
Minneota 42 Belgrade-Brooten-Elrosa 30
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 49 Belgrade-Brooten-Elrosa 23
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 55 Minneota 20
Madelia/Truman Quad
LeSueur-Henderson 66 Madelia-Truman-Martin Luther 6
WEM-JWP 60 Madelia-Truman-Martin Luther 9
Mankato East 70 Madelia-Truman-Martin Luther 12
Mankato East 37 WEM-JWP 33
Mississippi 8 Conference Tournament
1. St. Michael-Albertville 238.5
2. St. Francis 190.5
3. Cambridge-Isanti 178.0
4. Buffalo 111.0
5. Rogers 94.0
6. Princeton 90.0
7. Big Lake 86.5
8. Chisago Lakes 76.0
9. Monticello 50.5
10. North Branch 14.0
Redwood/River Valley Tri
Quad County 50 Redwood-River Valley 22
Redwood-River Valley 48 New Ulm Area 27
Quad County 54 New Ulm 25
Rosemount Duals
Prior Lake 82 Rosemount 0
Prior Lake 41 Eastview 28
Eastview 40 Lakeville South 28
Sauk Rapids Tri
Sauk Rapids-Rice 59 Alexandria Area 17
Sauk Rapids-Rice 60 Fergus Falls 18
Wabasso/Red Rock Central Tri
Hutchinson 38 New Prague 27
Hutchinson 42 Wabasso/Red Rock Central 24
New Prague 39 Wabasso/Red Rock Central 27

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?