Atwater-Cosmos-Grove City Falcon Duals

Atwater-Cosmos-Grove City Falcon Duals

Atwater-Cosmos-Grove City 43 Canby 21
106 Brady Holien (ACGC) Fall Jake Wagner (CAN) 1:44
113 Kelvin Ponce (ACGC) Fall Lincoln Fink (CAN0 1:16
120 Jake Mortensen (ACGC) Maj. Dec. Tanner Drietz (CAN) 11-3
126 Ramzee Molinaro (ACGC) Dec. Parker Viessman (CAN) 7-0
132 Hayden Straumann (ACGC) Fall Colten Drietz (CAN) 1:03
138 Skye Powers (ACGC) Dec. Payton Viessman (CAN) 2-1
145 Kalib Greenman (CAN) Dec. John Rasmussen (ACGC) 9-2
152 Alex Full (CAN) Dec. Brennen Arndt (ACGC) 6-5
160 Levi Lund (ACGC) Dec. Noah Steffen (CAN) 6-5
170 Taylor Fester (ACGC) Fall Kyler Nothern (CAN) 1:05
182 Josh Steffen (CAN) Dec. Logan Sherwood (ACGC) 6-4 OT
195 Evan Stokes (CAN) Fall Jesse Cardenas (ACGC) 1:53
220 C. J. Toedter (ACGC) Fall Jacob Petersen (CAN0 :59
285 Josh Hansen (CAN) Fall Tanner Berghuis (ACGC) 2:38

Atwater-Cosmos-Grove City 43 Pipestone Area 29
106 Brady Holien (ACGC) Fall J. J. Martens (PA) :54
113 Kelvin Ponce (ACGC) Maj. Dec. Nate Bobendrier (PA) 12-2
120 Jake Mortensen (ACGC) Fall Logan Schmitz (PA) :31
126 Grant Budden (PA) Dec. Ramzee Molinaro (ACGC) 7-4
132 Michael Suda (PA) Fall Hayden Straumann (ACGC) 3:10
138 Hunter Burnett (PA) Maj. Dec. Skye Powers (ACGC) 18-7
145 Eric Lange (PA) Maj. Dec. John Rassmussen (ACGC) 10-2
152 Brennen Arndt (ACGC) Fall Jordan Baatz (PA) 1:36
160 Levi Lund (ACGC) Fall Angel Compos (PA) 5:07
170 Taylor Fester (ACGC) Dec. Logan Winge (PA) 8-2
182 Garrett Ploeger (PA) Fall Jesse Cardenas (ACGC) 1:30
195 Logan Sherwood (ACGC) Won by Forfeit
220 Jamison Vanderwal (PA) Fall C. J. Toedter (ACGC) 1:20
285 Tanner Berghuis (ACGC) Won by Forfeit

Atwater-Cosmos-Grove City 64 Norwood Young America 12
106 Cole Holien (ACGC) Won by Fofeit
113 Kelvin Ponce (ACGC) fall Wyatt Lemke (NYA) 5:01
120 Jake Mortensen (ACGC) Fall Isaac Mueller (NYA) 4:28
126 Ramzee Molinaro (ACGC) Won by Forfeit
132 Logan Straumann (ACGC) Fall Pisces Trek (NYA) 1:56
138 Skye Powers (ACGC) Dec. Jared Kleindl (NYA) 5-1
145 John Rasmussen (ACGC) Maj. Dec. Curtis Urness (NYA) 13-5
152 Peter Barth (NYA) Fall Brennen Arndt (ACGC) 4:58
160 Levi Lund (ACGC) Dec. Joe Hennen (NYA) 4-2
170 Taylor Fester (ACGC) Fall Izaac Elgren (NYA) 2:30
182 Logan Sherwood (ACGC) Won by Forfeit
195 CJ Toedter (ACGC) Won by Forfeit
220 Sam Meeker (NYA) Won by Forfeit
285 Tanner Berghuis (ACGC) Won by Forfeit

Big Lake 72 Norwood Young America 0
106 Jayden Mclearen (BL) Won by Forfeit
113 Connor Gess (BL) Dec. Dylan Graff (NYA) 8-4
120 Cade Sixberry (BL) Fall Isaac Bullerman (NYA) 1:52
126 Nick Merten (BL) Won by Forfeit
132 Josh Ginther (BL) Fall Logan Taylor (NYA) 1:25
138 Lance Christensen (BL) Dec. Dominiq Canales (NYA) 5-4
145 Ben Morris (BL) Fall Dylan Graff (NYA) :36
152 Ryan Helgoe (BL) Fall Jesus Anaya (NYA) 1:12
160 Joe Morris (BL) Dec. Jesus Anaya (NYA) 7-2
170 Charlie Gellerman (BL) Won by Forfeit
182 Wil Comez (BL) Won by Forfeit
195 Ben Beckers (BL) Won by Forfeit
220 Steven Lloyd (BL) Dec. Sam Meeker (NYA) 11-4
285 Cody Klug (BL) Won by Forfeit

Big Lake 45 Pipestone Area 28
106 Jayden Mclearen (BL) Dec. JJ Martens (PA) 9-5
113 Connor Gess (BL) Maj. Dec. Roger Smidt (PA) 11-1
120 Cade Sixberrry (BL) Won by Forfeit
126 Grant Budden (PA) Maj. Dec. Nick Merten (BL) 18-6
132 Michael Suda (PA) Fall Josh Ginther (BL) 1:30
138 Hunter Burnett (PA) Fall Lance Christensen (BL) 3:45
145 Ben Morris (BL) Dec. Eric Lange (PA) 4-3
152 Ryan Helgoe (BL) Fall Jordan Baatz (PA) 2:45
160 Joe Morris (BL) Fall Angel Campos (PA)1:25
170 Charlie Gellerman (BL) Fall Logan Winge (PA) 4:45
182 Garret Ploeger (PA) Fall Wil Gomez (BL) 1:10
195 Ben Beckers (BL) Won by Forfeit
220 Steven Lloyd (Big Lake) Tech. Fall Tyler DeGroot (PA)
285 Jamison Vanderwal (PA) Fall Cody Klug (BL) :25

Big Lake 38 Canby 27
106 Jake Wagner (CAN) Dec. Jayden Mclearen (BL) 8-2
113 Connor Gess (BL) Maj. Dec. Lincoln Fink (CAN) 9-1
120 Cade Sixberry (BL) Default Tanner Drietz (CAN)
126 Parker Viessman (CAN) Fall Nick Merten (BL) 4:34
132 Josh Ginther (BL) Dec. Coltyn Drietz (CAN) 6-5
138 Ben Morris (BL) Dec. Payton Viessman (CAN) 5-1
145 Kalib Greenman (CAN) Fall Lance Christensen (BL) 3:58
152 Ryan Helgoe (BL) Fall Alex Full (CAN) :45
160 Joe Morris (BL) Dec. Noah Steffen (CAN) 3-1
170 Charlie Gellerman (BL) Fall Kyler Nothem (CAN) 3:32
182 Josh Steffen (CAN) Fall Wil Gomez (BL) 1:04
195 Ben Beckers (BL) Dec. Evan Stoks (CAN) 6-2
220 Steven Lloyd (BL) Maj. Dec. Shane Noyes (CAN) 22-9
285 Josh Hansen (CAN) Fall Cody Klug (BL) 1:14

Canby 39 Paynesville 29
106 Jake Wagner (CAN) Fall Craig Schmitz (PAY) :29
113 Duncan McNabb (PAY) Fall Lincoln Fink (CAN) 2:22
120 Tanner Drietz (CAN) Won by Forfeit
126 Eric Sanquist (PAY) Maj. Dec. Coltyn Drietz (CAN) 12-3
132 Riley Messer (PAY) Dec. Parker Viessman (CAN) 8-4
138 Shawn Rue (PAY) Maj. Dec. Payton Viessman (CAN) 10-0
145 Kalib Greenman (CAN) Dec. Daltin Christinsen (PAY) 8-7 OT
152 Weston Roberg (PAY) Fall Alex Full (CAN) 1:50
160 Noah Steffen (CAN) Dec. Shawn Pinske (PAY) 7-3
170 Kyler Nothem (CAN) Fall Cameron Schmidt (PAY) 1:21
182 Josh Steffen (CAN) Won by Forfeit
195 Evan Stoks (CAN) Fall Tayler Veldkamp (PAY) 2:50
220 Grant Ludwig (PAY) Fall Jake Pederson (CAN) :58
285 Josh Hansen (CAN) Dec. Stephen Peichel (PAY) 11-4

Paynesville 48 Norwood Young America 19
106 Craig Schmitz (PAY) Won by Forfeit
113 Wyatt Lemke (NYA) Won by Forfeit
120 Duncan McNabb (PAY) Dec. Isaac Mueller (NYA) 9-4 OT
126 Brett Mages (PAY) Fall Pisces Tek (NYA) 1:53
132 Riley Messer (PAY) Won by Forfeit
138 Shawn Rue (PAY) Won by Forfeit
145 Jared Kleindl (NYA) Dec Daltin Christinsen (PAY) 5-3
152 Peter Barth (NYA) Maj. Dec. Jarod Veldkamp (PAY) 11-3
160 Joe Hennen (NYA) Fall Weston Roberg (PAY) 3:03
170 Shawn Penske (PAY) Dec. Ike Elgren (NYA) 7-2
182 No Match Results given
195 Tayler Veldkamp (PAY) Fall Braedon Bar (NYA) :24
220 Grant Ludwig (PAY) Fall Sam Meeker (NYA) :19
285 Stephen Peichel (PAY) Won by Forfeit

Pipestone Area 47 Paynesville 30
106 Craig Schmitz (PAY) Fall JJ Martens (PA) 3:00
113 Rogen Smidt (PA) Won by Forfeit
120 Nate Bobendrier (PA) Won by Forfeit
126 Grant Budden (PA) Fall Eric Sanquist (PA) 1:06
132 Michael Suda (PA) Fall Riley Messer (PAY) 1:06
138 Hunter Burnett (PA) Fall Shawn Rue (PAY) 2:17
145 Eric Lange (PA) Tech. Fall Daltin Christinen (PAY)
152 Weston Roberg (PAY) Fall Angel Campos (PA) :56
160 Shawn Penske (PA) Won by Forfeit
170 Logan Winge (PA) Fall Cameron Schmidt (PAY) 2:29
182 No match results given
195 Garrett Ploeger (PA) Fall Tayler Veldkamp (PAY) 1:34
220 Grant Ludwig (PAY) Fall Jamison Vanderwal (PA) :17
285 Stephen Peichel (PA) Won by Forfeit

Bookmark the permalink.

Comments are closed.