Belgrade-Brooten-Elrosa Jaguar Invite

Belgrade-Brooten-Elrosa Jaguar Invite
1. Willmar 276.0
2. Belgrade-Brooten-Elrosa 177.0
3. Redwood-River Valley 164.0
4. Annandale/Maple Lake 114.0
5. MAHACA 98.5
6. New London-Spicer 94.0
7. Benson 84.0
8. Ortonville 59.0
9. Quad County 53.0
10. Holdingford 27.0

Final Brackets

Results on TrackWrestling

106 Results
1st Place – Caden Carlson of Willmar
2nd Place – Walker Bents of Belgrade-Brooten-Elrosa
3rd Place – Ty Bisek of New London-Spicer
4th Place – Davin Rose of MAHACA
5th Place – Zach Pribyl of Annand-M Lk Lightning
6th Place – Carter Brandt of Redwood-River Valley
1st: Caden Carlson (Willmar) 3-0, Fr. over Walker Bents (Belgrade-Brooten-Elrosa) 2-1, 8th. (MD 14-0).
3rd: Ty Bisek (New London-Spicer) 4-1, Fr. over Davin Rose (MAHACA) 2-2, 7th. (Fall 4:40).
5th: Zach Pribyl (Annand-M Lk Lightning) 3-2, 8th. over Carter Brandt (Redwood-River Valley) 2-3, Fr. (Dec 9-4).

113 Results
1st Place – Ethan Lebrija of MAHACA
2nd Place – Owen Bertram of Redwood-River Valley
3rd Place – Blake Vagle of New London-Spicer
4th Place – Blaine Fischer of Belgrade-Brooten-Elrosa
5th Place – Harley Anez of Willmar
6th Place – Luke Kluver of Quad County
1st: Ethan Lebrija (MAHACA) 3-0, 8th. over Owen Bertram (Redwood-River Valley) 1-1, So. (Dec 13-8).
3rd: Blake Vagle (New London-Spicer) 3-1, So. over Blaine Fischer (Belgrade-Brooten-Elrosa) 2-2, 8th. (Dec 4-1).
5th: Harley Anez (Willmar) 1-2, Jr. over Luke Kluver (Quad County) 1-3, Fr. (Fall 3:01).

120 Results
1st Place – Canon Swanson of Belgrade-Brooten-Elrosa
2nd Place – Jack Roehl of Willmar
3rd Place – Deven Boots of Ortonville
4th Place – Luke Ruter of New London-Spicer
5th Place – Hunter Gibson of MAHACA
6th Place – Zach Schmidt of Annand-M Lk Lightning
1st: Canon Swanson (Belgrade-Brooten-Elrosa) 2-0, So. over Jack Roehl (Willmar) 1-1, So. (Dec 6-1).
3rd: Deven Boots (Ortonville) 3-1, Fr. over Luke Ruter (New London-Spicer) 2-2, . (Dec 7-3).
5th: Hunter Gibson (MAHACA) 1-2, 7th. over Zach Schmidt (Annand-M Lk Lightning) 0-3, Fr. (Fall 5:13).

126 Results
1st Place – Tyler Jensen of Belgrade-Brooten-Elrosa
2nd Place – Jonas Anez of Willmar
3rd Place – Sam Stageberg of New London-Spicer
4th Place – Maverick Goblirsch of Redwood-River Valley
5th Place – Mike Nagler of Benson
6th Place – Trevor Wilson of Annand-M Lk Lightning
1st: Tyler Jensen (Belgrade-Brooten-Elrosa) 3-0, 8th. over Jonas Anez (Willmar) 2-1, 8th. (Dec 3-1).
3rd: Sam Stageberg (New London-Spicer) 3-1, Jr. over Maverick Goblirsch (Redwood-River Valley) 2-2, 8th. (MD 12-4).
5th: Mike Nagler (Benson) 2-2, Jr. over Trevor Wilson (Annand-M Lk Lightning) 1-3, So. (Fall 4:35).

132 Results
1st Place – Josh Miley of Willmar
2nd Place – Dylan Kampsen of Belgrade-Brooten-Elrosa
3rd Place – Jaxon Lang of Redwood-River Valley
4th Place – Ben Travis of MAHACA
5th Place – Nick Danielson of Annand-M Lk Lightning
6th Place – Ben Schumann of Belgrade-Brooten-Elrosa
1st: Josh Miley (Willmar) 2-0, So. over Dylan Kampsen (Belgrade-Brooten-Elrosa) 2-1, Fr. (Dec 8-2).
3rd: Jaxon Lang (Redwood-River Valley) 3-1, Fr. over Ben Travis (MAHACA) 2-2, Jr. (Dec 6-2).
5th: Nick Danielson (Annand-M Lk Lightning) 2-2, So. over Ben Schumann (Belgrade-Brooten-Elrosa) 0-3, Sr. (Dec 8-1).

138 Results
1st Place – Clay Carlson of Willmar
2nd Place – Tyler Bents of Belgrade-Brooten-Elrosa
3rd Place – Dalton Rose of MAHACA
4th Place – Danny Eastman of Ortonville
5th Place – Matthew Zeug of Redwood-River Valley
6th Place – Sam Ohliger of Quad County
1st: Clay Carlson (Willmar) 3-0, Sr. over Tyler Bents (Belgrade-Brooten-Elrosa) 1-1, Jr. (MD 15-5).
3rd: Dalton Rose (MAHACA) 3-1, So. over Danny Eastman (Ortonville) 2-2, Jr. (Dec 6-1).
5th: Matthew Zeug (Redwood-River Valley) 1-2, 8th. over Sam Ohliger (Quad County) 1-3, Jr. (Fall 2:32).

145 Results
1st Place – Cael Carlson of Willmar
2nd Place – Tayte Harazin of Redwood-River Valley
3rd Place – James Welle of Holdingford
4th Place – Jack Howard of Quad County
5th Place – Nathan Thein of New London-Spicer
6th Place – Adam Koosman of Benson
1st: Cael Carlson (Willmar) 3-0, Jr. over Tayte Harazin (Redwood-River Valley) 2-1, Jr. (Fall 4:00).
3rd: James Welle (Holdingford) 3-1, So. over Jack Howard (Quad County) 3-2, So. (MD 11-2).
5th: Nathan Thein (New London-Spicer) 2-2, Sr. over Adam Koosman (Benson) 2-3, Fr. (Inj. 0:00).

152 Results
1st Place – Isaiah Gilbert of Belgrade-Brooten-Elrosa
2nd Place – Israel Navarro of Willmar
3rd Place – Hunter Manka of Annand-M Lk Lightning
4th Place – Ayden Friese of Quad County
5th Place – Devin Johnson of Redwood-River Valley
6th Place – Drake Pierce of Benson
1st: Isaiah Gilbert (Belgrade-Brooten-Elrosa) 3-0, Sr. over Israel Navarro (Willmar) 2-1, Sr. (Dec 3-2).
3rd: Hunter Manka (Annand-M Lk Lightning) 3-1, Sr. over Ayden Friese (Quad County) 2-2, Jr. (MD 8-0).
5th: Devin Johnson (Redwood-River Valley) 3-2, Sr. over Drake Pierce (Benson) 1-3, Sr. (Fall 3:45).

160 Results
1st Place – Aaron Zosel of Benson
2nd Place – Benjamin Eustice of Ortonville
3rd Place – Walker Weege of Annand-M Lk Lightning
4th Place – Bryce Erickson of Willmar
5th Place – Brady Cardwell of MAHACA
6th Place – Eric Bommersbach of Redwood-River Valley
1st: Aaron Zosel (Benson) 3-0, Sr. over Benjamin Eustice (Ortonville) 2-1, . (SV-1 12-7).
3rd: Walker Weege (Annand-M Lk Lightning) 3-1, Sr. over Bryce Erickson (Willmar) 2-2, Sr. (MD 9-0).
5th: Brady Cardwell (MAHACA) 2-2, Jr. over Eric Bommersbach (Redwood-River Valley) 1-3, Sr. (Fall 3:59).

170 Results
1st Place – Jared Knutson of Benson
2nd Place – Ethan Roux of Willmar
3rd Place – Mark Jenniges of Belgrade-Brooten-Elrosa
4th Place – Andy Fischer of Redwood-River Valley
5th Place – Trent Sand of Holdingford
6th Place – Blake Sigler of Holdingford
1st: Jared Knutson (Benson) 2-0, Jr. over Ethan Roux (Willmar) 2-1, So. (Dec 5-4).
3rd: Mark Jenniges (Belgrade-Brooten-Elrosa) 3-1, Fr. over Andy Fischer (Redwood-River Valley) 2-2, So. (Dec 8-4).
5th: Trent Sand (Holdingford) 2-2, Jr. over Blake Sigler (Holdingford) 0-3, Jr. (For.).

182 Results
1st Place – Lincoln Shinn of Willmar
2nd Place – Mitchell Bergstrom of Annand-M Lk Lightning
3rd Place – Elijah Cloos of Ortonville
4th Place – Dylan Stewart of Benson
5th Place – Trevor Kern of Belgrade-Brooten-Elrosa
6th Place – Adam Bommersbach of Redwood-River Valley
1st: Lincoln Shinn (Willmar) 2-0, Jr. over Mitchell Bergstrom (Annand-M Lk Lightning) 2-1, Sr. (Fall 1:51).
3rd: Elijah Cloos (Ortonville) 2-1, . over Dylan Stewart (Benson) 2-2, . (Fall 3:24).
5th: Trevor Kern (Belgrade-Brooten-Elrosa) 1-2, Sr. over Adam Bommersbach (Redwood-River Valley) 0-3, So. (Fall 2:11).

195 Results
1st Place – Nick McKenzie of New London-Spicer
2nd Place – Josiah Swanson of Willmar
3rd Place – Daniel Luna of Annand-M Lk Lightning
4th Place – Thaniel Cebulla of Belgrade-Brooten-Elrosa
5th Place – Cole Fischer of Quad County
1st: Nick McKenzie (New London-Spicer) 2-0, Fr. over Josiah Swanson (Willmar) 2-1, Sr. (Fall 2:53).
3rd: Daniel Luna (Annand-M Lk Lightning) 1-1, Jr. over Thaniel Cebulla (Belgrade-Brooten-Elrosa) 1-2, Jr. (Dec 11-10).
5th: Cole Fischer (Quad County) 0-2, Fr. over () , . (Bye).

220 Results
1st Place – Andrew Reigstad of Willmar
2nd Place – Kaleb Haase of Redwood-River Valley
3rd Place – Cuyler Helwig of Annand-M Lk Lightning
4th Place – Gage Wevley of MAHACA
5th Place – Bryce Schmidt of Quad County
6th Place – Seth Roering of Belgrade-Brooten-Elrosa
1st: Andrew Reigstad (Willmar) 3-0, Jr. over Kaleb Haase (Redwood-River Valley) 3-1, So. (Fall 5:23).
3rd: Cuyler Helwig (Annand-M Lk Lightning) 4-1, Sr. over Gage Wevley (MAHACA) 2-2, Sr. (Fall 0:13).
5th: Bryce Schmidt (Quad County) 2-2, Sr. over Seth Roering (Belgrade-Brooten-Elrosa) 1-3, Sr. (Fall 4:13).

285 Results
1st Place – Chad Maddock of Redwood-River Valley
2nd Place – Charlie Farhat of Willmar
3rd Place – Josh Lanctot of Annand-M Lk Lightning
4th Place – Austin Schumacher of Redwood-River Valley
5th Place – Joe Thompson of Belgrade-Brooten-Elrosa
6th Place – Linus Brown of Annand-M Lk Lightning
1st: Chad Maddock (Redwood-River Valley) 3-0, So. over Charlie Farhat (Willmar) 2-1, Jr. (Fall 0:40).
3rd: Josh Lanctot (Annand-M Lk Lightning) 3-1, So. over Austin Schumacher (Redwood-River Valley) 2-2, . (Fall 3:44).
5th: Joe Thompson (Belgrade-Brooten-Elrosa) 1-2, Sr. over Linus Brown (Annand-M Lk Lightning) 0-3, So. (Inj. 0:00).

Bookmark the permalink.

Comments are closed