Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie Don Hall Invite

Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie Don Hall Invite
1. Zumbrota-Mazeppa 191.0
2. Watertown Mayer- Mayer Luth. 162.5
3. Windom-Mountain Lake 139.0
4. New Ulm 134.0
5. Kimball Area 75.0
6. Glencoe – Lester Prairie 70.0
7. LeSueur-Henderson 67.5
8. Saint Clair-Mankato Loyola 28.0
9. Howard Lake-Waverly-Winsted 27.0
10. Trinity School at River Ridge 21.5

Brackets/Results on TrackWrestling.com

106 Results
1st Place – Michael Majerus of Zumbrota-Mazeppa
2nd Place – Austin Gabbert of Watertown Mayer- Mayer Luth.
3rd Place – Carter Ruschmeier of Glencoe – Lester Prairie
4th Place – Carter Brandes of New Ulm
5th Place – Zack Schiefelbein of Kimball Area
6th Place – Lucas Jurek of Unattached
1st: Michael Majerus (Zumbrota-Mazeppa) 2-0, So. over Austin Gabbert (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 3-1, Fr. (MD 11-2).
3rd: Carter Ruschmeier (Glencoe – Lester Prairie) 5-1, 8th. over Carter Brandes (New Ulm) 2-2, So. (Dec 8-2).
5th: Zack Schiefelbein (Kimball Area) 2-2, Jr. over Lucas Jurek () 0-3, 8th. (Dec 7-4).

113 Results
1st Place – Jackson Bode of New Ulm
2nd Place – Sawyer Varpness of Glencoe – Lester Prairie
3rd Place – Jackson Meyer of Watertown Mayer- Mayer Luth.
4th Place – Micah Holmberg of Windom-Mountain Lake
5th Place – Alex Nelson of Kimball Area
6th Place – Spencer Latzke of LeSueur-Henderson
1st: Jackson Bode (New Ulm) 2-0, So. over Sawyer Varpness (Glencoe – Lester Prairie) 3-2, So. (Fall 3:47).
3rd: Jackson Meyer (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 3-2, So. over Micah Holmberg (Windom-Mountain Lake) 2-2, 8th. (Fall 2:56).
5th: Alex Nelson (Kimball Area) 2-2, Fr. over Spencer Latzke (LeSueur-Henderson) 1-4, 7th. (Fall 1:20).

120 Results
1st Place – Brett Willaby of Windom-Mountain Lake
2nd Place – John Poulin of Zumbrota-Mazeppa
3rd Place – Hunter Stein of Watertown Mayer- Mayer Luth.
4th Place – Nick Syverson of New Ulm
5th Place – Aaron Higgins of Glencoe – Lester Prairie
6th Place – James Loewe of LeSueur-Henderson
1st: Brett Willaby (Windom-Mountain Lake) 2-0, So. over John Poulin (Zumbrota-Mazeppa) 1-1, So. (MD 12-4).
3rd: Hunter Stein (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 3-2, 8th. over Nick Syverson (New Ulm) 2-2, Sr. (Fall 1:17).
5th: Aaron Higgins (Glencoe – Lester Prairie) 1-4, 7th. over James Loewe (LeSueur-Henderson) 1-4, 7th. (Fall 2:34).

126 Results
1st Place – Jorge Hernandez of LeSueur-Henderson
2nd Place – Zachary Voelz of Glencoe – Lester Prairie
3rd Place – Tanner Burmeister of Watertown Mayer- Mayer Luth.
4th Place – Trenton Renquist of Windom-Mountain Lake
5th Place – Eric Williams of Howard Lake-Waverly-Winsted
6th Place – Jack Klinder of Saint Clair-Mankato Loyola
1st: Jorge Hernandez (LeSueur-Henderson) 5-0, Jr. over Zachary Voelz (Glencoe – Lester Prairie) 2-3, Fr. (Dec 4-2).
3rd: Tanner Burmeister (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 3-2, 8th. over Trenton Renquist (Windom-Mountain Lake) 3-2, Fr. (MD 14-4).
5th: Eric Williams (Howard Lake-Waverly-Winsted) 3-2, Fr. over Jack Klinder (Saint Clair-Mankato Loyola) 2-4, Fr. (Inj. 0:30).

132 Results
1st Place – Kade Sammons of Windom-Mountain Lake
2nd Place – Cole Poncelet of Zumbrota-Mazeppa
3rd Place – Riley Hertzog of Watertown Mayer- Mayer Luth.
4th Place – Ethan Genelin of LeSueur-Henderson
5th Place – Jon Mehlhop of New Ulm
6th Place – Jakob Rusten of Glencoe – Lester Prairie
1st: Kade Sammons (Windom-Mountain Lake) 4-0, Fr. over Cole Poncelet (Zumbrota-Mazeppa) 2-1, So. (MD 12-4).
3rd: Riley Hertzog (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 3-2, So. over Ethan Genelin (LeSueur-Henderson) 4-2, Fr. (Fall 1:37).
5th: Jon Mehlhop (New Ulm) 2-2, So. over Jakob Rusten (Glencoe – Lester Prairie) 1-5, Sr. (Fall 1:39).

138 Results
1st Place – Payton Schiefelbein of Kimball Area
2nd Place – Carter Entinger of Watertown Mayer- Mayer Luth.
3rd Place – Cole Ranweiler of New Ulm
4th Place – Connor Heitman of Zumbrota-Mazeppa
5th Place – Tommy Gupton of LeSueur-Henderson
6th Place – Chase Baker of Saint Clair-Mankato Loyola
1st: Payton Schiefelbein (Kimball Area) 3-0, Sr. over Carter Entinger (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 2-1, Jr. (Dec 6-4).
3rd: Cole Ranweiler (New Ulm) 3-1, Fr. over Connor Heitman (Zumbrota-Mazeppa) 2-2, Sr. (Dec 6-3).
5th: Tommy Gupton (LeSueur-Henderson) 4-2, Jr. over Chase Baker (Saint Clair-Mankato Loyola) 1-4, So. (Dec 6-0).

145 Results
1st Place – Alex Borsgard of Windom-Mountain Lake
2nd Place – Sean Howk of New Ulm
3rd Place – Zack Holtz of Kimball Area
4th Place – Jack Ridgway of Trinity School at River Ridge
5th Place – Adam Sweeney of Watertown Mayer- Mayer Luth.
6th Place – Gage Baker of Saint Clair-Mankato Loyola
1st: Alex Borsgard (Windom-Mountain Lake) 3-0, Jr. over Sean Howk (New Ulm) 2-1, Jr. (Dec 5-1).
3rd: Zack Holtz (Kimball Area) 2-1, Fr. over Jack Ridgway (Trinity School at River Ridge) 3-2, Sr. (Dec 2-1).
5th: Adam Sweeney (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 3-2, Sr. over Gage Baker (Saint Clair-Mankato Loyola) 1-4, Jr. (TF-1.5 2:15 (15-0)).

152 Results
1st Place – Hunter Ranweiler of New Ulm
2nd Place – Zach Spinks of Windom-Mountain Lake
3rd Place – Jordon Peterson of Watertown Mayer- Mayer Luth.
4th Place – Spencer DeFrang of Zumbrota-Mazeppa
5th Place – Richard Gerhke of Unattached
6th Place – Austin Donnay of Kimball Area
1st: Hunter Ranweiler (New Ulm) 3-0, Sr. over Zach Spinks (Windom-Mountain Lake) 2-1, Jr. (Dec 3-0).
3rd: Jordon Peterson (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 4-1, Sr. over Spencer DeFrang (Zumbrota-Mazeppa) 2-2, Sr. (Dec 5-2).
5th: Richard Gerhke () 2-2, Jr. over Austin Donnay (Kimball Area) 1-3, Fr. (Fall 1:53).

160 Results
1st Place – Sam Nordquist of Zumbrota-Mazeppa
2nd Place – Dalton Pauly of LeSueur-Henderson
3rd Place – Tyler Soltau of Unattached
4th Place – Tanner Stark of New Ulm
5th Place – William Elskamp of Watertown Mayer- Mayer Luth.
6th Place – Michael Donnay of Kimball Area
1st: Sam Nordquist (Zumbrota-Mazeppa) 3-0, Sr. over Dalton Pauly (LeSueur-Henderson) 2-2, So. (Fall 2:50).
3rd: Tyler Soltau () 2-1, Jr. over Tanner Stark (New Ulm) 2-2, . (For.).
5th: William Elskamp (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 2-3, Jr. over Michael Donnay (Kimball Area) 1-3, Jr. (Dec 7-2).

170 Results
1st Place – Hayden Voxland of Zumbrota-Mazeppa
2nd Place – Aaron Drummer of Saint Clair-Mankato Loyola
3rd Place – Jesse Jepsen of Windom-Mountain Lake
4th Place – Lane Miller of New Ulm
5th Place – Lukas Gilbert of Watertown Mayer- Mayer Luth.
6th Place – Carter Holtz of Kimball Area
1st: Hayden Voxland (Zumbrota-Mazeppa) 3-0, Sr. over Aaron Drummer (Saint Clair-Mankato Loyola) 3-2, . (Dec 8-1).
3rd: Jesse Jepsen (Windom-Mountain Lake) 3-1, Jr. over Lane Miller (New Ulm) 2-2, Jr. (MD 11-2).
5th: Lukas Gilbert (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 2-3, Sr. over Carter Holtz (Kimball Area) 1-3, 8th. (Fall 1:21).

182 Results
1st Place – Caden Steffen of Zumbrota-Mazeppa
2nd Place – Zac Neaton of Watertown Mayer- Mayer Luth.
3rd Place – Aiden Willard of Trinity School at River Ridge
4th Place – Nicholas Bowen of Kimball Area
1st: Caden Steffen (Zumbrota-Mazeppa) 2-0, Sr. over Zac Neaton (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 2-1, Sr. (Dec 7-1).
3rd: Aiden Willard (Trinity School at River Ridge) 2-1, So. over Nicholas Bowen (Kimball Area) 0-2, 8th. (Fall 1:05).
5th: () , . over () , . (Bye).

195 Results
1st Place – Jacob Bennett of Zumbrota-Mazeppa
2nd Place – Jabari Carlton of Windom-Mountain Lake
3rd Place – Dylan Matter of Watertown Mayer- Mayer Luth.
4th Place – David Loeffler of Saint Clair-Mankato Loyola
5th Place – Danny Mosford of Howard Lake-Waverly-Winsted
6th Place – Aaron Castillo of Glencoe – Lester Prairie
1st: Jacob Bennett (Zumbrota-Mazeppa) 3-0, Jr. over Jabari Carlton (Windom-Mountain Lake) 2-1, Jr. (Fall 1:54).
3rd: Dylan Matter (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 2-1, Jr. over David Loeffler (Saint Clair-Mankato Loyola) 2-3, . (Dec 3-1).
5th: Danny Mosford (Howard Lake-Waverly-Winsted) 1-2, Fr. over Aaron Castillo (Glencoe – Lester Prairie) 0-5, . (Dec 4-1).

220 Results
1st Place – Jarret Haglund of Zumbrota-Mazeppa
2nd Place – Elijah Riemer of Howard Lake-Waverly-Winsted
3rd Place – Ben Zipoy of Kimball Area
4th Place – Tommy Stoldt of Watertown Mayer- Mayer Luth.
5th Place – Jack Haglund of Unattached
6th Place – Santiago Beltran of LeSueur-Henderson
1st: Jarret Haglund (Zumbrota-Mazeppa) 3-0, Sr. over Elijah Riemer (Howard Lake-Waverly-Winsted) 1-1, Sr. (Fall 2:55).
3rd: Ben Zipoy (Kimball Area) 3-1, Sr. over Tommy Stoldt (Watertown Mayer- Mayer Luth.) 2-2, Jr. (Fall 0:41).
5th: Jack Haglund () 1-2, So. over Santiago Beltran (LeSueur-Henderson) 1-4, Jr. (Fall 0:41).

285 Results
1st Place – Colby Wenniger of New Ulm
2nd Place – Paul Lemke of Glencoe – Lester Prairie
3rd Place – Luke Dahlen of Zumbrota-Mazeppa
4th Place – Jacob Wacker of LeSueur-Henderson
5th Place – Eli Mutz of Windom-Mountain Lake
6th Place – Alan Eotvos of Unattached
1st: Colby Wenniger (New Ulm) 3-0, So. over Paul Lemke (Glencoe – Lester Prairie) 2-2, Sr. (Fall 1:59).
3rd: Luke Dahlen (Zumbrota-Mazeppa) 3-1, Sr. over Jacob Wacker (LeSueur-Henderson) 3-3, Jr. (Fall 1:52).
5th: Eli Mutz (Windom-Mountain Lake) 2-2, So. over Alan Eotvos () 0-3, Jr. (Fall 2:22).

Bookmark the permalink.

Comments are closed