Larimore Invitational

Larimore Invitational
1 Badger-GB-MR 202.5
2 Pembina County North 142.0
3 Devils Lake 113.5
4 Larimore 99.0
5 Wahpeton 93.5
6 Central Cass 72.0
6 Fertile-Beltrami 72.0
8 MonDak Thunder 65.5
9 Grand Forks Red River 50.0
10 MayPort-CG 19.0

Brackets/Results on TrackWrestling.com

106
1st Place – Robert Norman of Larimore
2nd Place – Jayce Horgan of Pembina County North
3rd Place – Brant Fisk of Devils Lake
4th Place – Daunte Yost of Fertile-Beltrami
1st: Robert Norman (Larimore) 17-16, Jr. over Jayce Horgan (Pembina County North) 13-9, Fr. (Fall 1:21)
3rd: Brant Fisk (Devils Lake) 17-15, Fr. over Daunte Yost (Fertile-Beltrami) 16-10, Fr. (Dec 6-2)
113
1st Place – Devin Wheeler of Central Cass
2nd Place – Hunter Hitchen of Fertile-Beltrami
3rd Place – Kaleb Mostoller of Wahpeton
4th Place – Colton Young of Devils Lake
1st: Devin Wheeler (Central Cass) 16-3, Jr. over Hunter Hitchen (Fertile-Beltrami) 15-11, So. (Dec 3-2)
3rd: Kaleb Mostoller (Wahpeton) 8-18, Fr. over Colton Young (Devils Lake) 9-16, 8th. (Fall 1:16)
120
1st Place – Bryce Bergeron of Badger-GB-MR
2nd Place – Logan Berg of MonDak Thunder
3rd Place – Cooper White of Pembina County North
4th Place – Brady Owens of Wahpeton
Round 1
Bryce Bergeron (Badger-GB-MR) 23-10, Sr. over Cooper White (Pembina County North) 10-21, Fr. (Fall 0:57)
Logan Berg (MonDak Thunder) 20-20, So. over Brady Owens (Wahpeton) 2-17, Fr. (Fall 0:18)
Round 2
Bryce Bergeron (Badger-GB-MR) 23-10, Sr. over Brady Owens (Wahpeton) 2-17, Fr. (Fall 0:30)
Logan Berg (MonDak Thunder) 20-20, So. over Cooper White (Pembina County North) 10-21, Fr. (Fall 1:33)
Round 3
Bryce Bergeron (Badger-GB-MR) 23-10, Sr. over Logan Berg (MonDak Thunder) 20-20, So. (Fall 0:43)
Cooper White (Pembina County North) 10-21, Fr. over Brady Owens (Wahpeton) 2-17, Fr. (Fall 0:32)
126
1st Place – Avery Augustson of Badger-GB-MR
2nd Place – preston Litton of Pembina County North
3rd Place – Garrett Undeberg of Badger-GB-MR
4th Place – Shea Truesdell of Wahpeton
1st: Avery Augustson (Badger-GB-MR) 18-10, Jr. over preston Litton (Pembina County North) 15-10, Fr. (Fall 1:15)
3rd: Garrett Undeberg (Badger-GB-MR) 11-10, Fr. over Shea Truesdell (Wahpeton) 4-8, Fr. (Dec 7-5)
132
1st Place – Braden LeNoue of Wahpeton
2nd Place – D’marco Land of MonDak Thunder
3rd Place – Brandon Pries of Badger-GB-MR
4th Place – Aiden Olson-Tingelstad of Central Cass
1st: Braden LeNoue (Wahpeton) 17-12, Jr. over D’marco Land (MonDak Thunder) 28-16, Jr. (Dec 9-8)
3rd: Brandon Pries (Badger-GB-MR) 19-16, Jr. over Aiden Olson-Tingelstad (Central Cass) 18-17, Fr. (MD 9-0)
138
1st Place – Owen Novacek of Badger-GB-MR
2nd Place – Layten Wallace of Devils Lake
3rd Place – Jack Hanson of Grand Forks Red River
4th Place – Raymond Boelter of MonDak Thunder
1st: Owen Novacek (Badger-GB-MR) 31-2, Jr. over Layten Wallace (Devils Lake) 7-3, So. (TF-1.5 6:00 (18-1))
3rd: Jack Hanson (Grand Forks Red River) 16-17, Sr. over Raymond Boelter (MonDak Thunder) 14-14, Fr. (Dec 8-6)
145
1st Place – Gavin LeNoue of Wahpeton
2nd Place – Andy Dostal of Badger-GB-MR
3rd Place – James Fisk of Devils Lake
4th Place – Andrew Zuther of Central Cass
1st: Gavin LeNoue (Wahpeton) 32-5, Sr. over Andy Dostal (Badger-GB-MR) 22-12, So. (Fall 1:28)
3rd: James Fisk (Devils Lake) 21-8, Jr. over Andrew Zuther (Central Cass) 24-13, Jr. (Dec 6-1)
152
1st Place – Alex Smith of Fertile-Beltrami
2nd Place – Rylee Thompson of MayPort-CG
3rd Place – Austin Steffen of Larimore
4th Place – Dade Melby of Badger-GB-MR
1st: Alex Smith (Fertile-Beltrami) 13-8, Jr. over Rylee Thompson (MayPort-CG) 23-9, Jr. (Fall 2:30)
3rd: Austin Steffen (Larimore) 14-17, Jr. over Dade Melby (Badger-GB-MR) 6-11, So. (SV-1 5-3)
160
1st Place – Dalton Meidinger of Larimore
2nd Place – Caleb Vacura of Badger-GB-MR
3rd Place – Colby Rance of Devils Lake
4th Place – Jeremiah Sullivan of Central Cass
1st: Dalton Meidinger (Larimore) 23-10, Sr. over Caleb Vacura (Badger-GB-MR) 4-10, 8th. (Dec 11-4)
3rd: Colby Rance (Devils Lake) 23-9, So. over Jeremiah Sullivan (Central Cass) 9-8, So. (Dec 6-2)
170
1st Place – Joe DeZelar of Badger-GB-MR
2nd Place – Brayden Johnson of Pembina County North
3rd Place – Chase Jacobson of Central Cass
4th Place – Friday Thomas of Larimore
1st: Joe DeZelar (Badger-GB-MR) 19-15, So. over Brayden Johnson (Pembina County North) 10-7, Sr. (Fall 1:53)
3rd: Chase Jacobson (Central Cass) 21-17, Jr. over Friday Thomas (Larimore) 11-15, Jr. (Fall 1:25)
182
1st Place – Austin Urlaub of Pembina County North
2nd Place – Jaden Haugen of Grand Forks Red River
3rd Place – Tucker Renfrow of Larimore
4th Place – Luke Knowski of Devils Lake
1st: Austin Urlaub (Pembina County North) 7-0, Sr. over Jaden Haugen (Grand Forks Red River) 21-9, Sr. (Fall 2:58)
3rd: Tucker Renfrow (Larimore) 24-12, Sr. over Luke Knowski (Devils Lake) 10-6, Jr. (Dec 3-2)
195
1st Place – Carter Brown of Pembina County North
2nd Place – Robert Serumgard of Devils Lake
3rd Place – Parker Nelson of Grand Forks Red River
4th Place – Cole Berg of MonDak Thunder
1st: Carter Brown (Pembina County North) 30-1, Sr. over Robert Serumgard (Devils Lake) 10-9, So. (Fall 1:00)
3rd: Parker Nelson (Grand Forks Red River) 10-18, So. over Cole Berg (MonDak Thunder) 20-20, Sr. (Dec 9-7)
220
1st Place – Dominik Vacura of Badger-GB-MR
2nd Place – George DeMarce of Devils Lake
3rd Place – Josh Krump of Wahpeton
4th Place – Justin Hoffmann of Larimore
1st: Dominik Vacura (Badger-GB-MR) 23-1, Fr. over George DeMarce (Devils Lake) 20-7, Sr. (Fall 1:35)
3rd: Josh Krump (Wahpeton) 24-16, Fr. over Justin Hoffmann (Larimore) 22-12, Sr. (SV-1 2-1)
285
1st Place – Zach Evans of Badger-GB-MR
2nd Place – Braden Lafferty of Pembina County North
3rd Place – Colton Gust of Badger-GB-MR
4th Place – Jebb Gerszewski of Larimore
1st: Zach Evans (Badger-GB-MR) 21-9, So. over Braden Lafferty (Pembina County North) 11-5, Sr. (Dec 1-0)
3rd: Colton Gust (Badger-GB-MR) 3-2, So. over Jebb Gerszewski (Larimore) 2-12, 7th. (Fall 0:55)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.