MNGWL Region 4 Individual Qualifier

at Richfield Senior High

MNGWL Region 4 Individual Qualifier
1. Hastings 207.50
2. Simley 172.50
3. Apple Valley 153.00
4. Rosemount 142.00
5. Woodbury 115.00
6. Eastview 107.00
7. Eagan 82.00
8. Park 64.50
9. Henry Sibley 59.00
10. Tartan 52.00
10. (tie) East Ridge 52.00
12. Richfield 23.00
13. Cretin-Derham Hall 22.00
14. Burnsville 0.00
14. (tie) St. Thomas Academy 0.00

Final Brackets

Placewinners:

Weight: 94
1st: Zachary Silvas, Park 8 3- 0
2nd: Peyton Spychalla, Simley 3- 1
3rd: Austin Laudenbach, Apple Valley 7 10- 5
4th: Josh Route, Hastings 8- 4
5th: Max Enderlein, Eastview 8- 7
6th: Thomas Chandler, Henry Sibley 9 2- 5

Weight: 100
1st: Corey Primeau, Simley 2- 0
2nd: Aidan Erickson, Hastings 4- 3
3rd: Ian Hunter, Apple Valley 7 8- 7
4th: Owen Culshaw-Klein, Tartan 1- 2
5th: Collin Thell, Henry Sibley 7 0- 3

Weight: 106
1st: Johnny LaCore, East Ridge 8 18- 4
2nd: Austin Kalina, Eagan 8 3- 1
3rd: Owen Longfield, Henry Sibley 7 6- 2
4th: Zack Wilkinson, Tartan 2- 2
5th: Konner Werk, Rosemount 8 6- 1
6th: Jessie Kounlabout, Simley 1- 2

Weight: 113
1st: Vincent Mueller, East Ridge 7 3- 0
2nd: Cassius Howard, Rosemount 9 11- 3
3rd: Landon Vath, Eastview 14- 9
4th: Logan Ryan, Woodbury 8 2- 2
5th: Blake Reamer, Hastings 4- 2
6th: Kevon Mallory, Apple Valley 9 6- 6

Weight: 120
1st: Nolan Myers, Hastings 9- 1
2nd: Ruben Saldivar, Simley 3- 1
3rd: Ezra Formanek, Eastview 5- 4
4th: Andres Sandoval, Park 9 4- 3
5th: Jaden Velasco, Apple Valley 9 5- 3
6th: Samuel Martin, Henry Sibley 9 1- 2

Weight: 126
1st: Max Harvey, Apple Valley 9 12- 1
2nd: Brent Holzem, Simley 3- 1
3rd: Jack Springer, Eagan 7 3- 2
4th: Tyler Miller, Hastings 6- 3
5th: Brad Snyder, Eastview 3- 14
6th: Ben Snyder, Rosemount 9 2- 11

Weight: 132
1st: Brandon Weber, Hastings 7- 5
2nd: Max Zaiser, Simley 3- 1
3rd: Sebastian Zamarano, Woodbury 9 10- 5
4th: Blaine Thomas, Rosemount 9 6- 10
5th: Parker Elliot, Apple Valley 8 4- 4
6th: Warren Xiong, Park 9 2- 7

Weight: 138
1st: Landon DuVal, Simley 3- 0
2nd: Sam O’Connor, Hastings 7- 4
3rd: Hunter Aceret, Apple Valley 9 8- 7
4th: Jack Anderson, Woodbury 8 1- 2
5th: Zach Steigauf, Cretin-Derham Hall 3- 1
6th: Ezra Horn, Rosemount 9 8- 8

Weight: 145
1st: Demetrius Seals, Apple Valley 9 14- 0
2nd: Tony Beyersdorfer, Rosemount 8 10- 3
3rd: Tritian Zornes, Richfield 9 6- 4
4th: X’Zavier Deutsch, Hastings 11- 4
5th: Nashawn Hoyer, Woodbury 9 17- 6
6th: Zach Jacobson, Eagan 9 8- 16

Weight: 152
1st: Isaac Fritz, Hastings 12- 2
2nd: Max Bowen, Tartan 3- 1
3rd: Connor Meixeil, Eastview 17- 5
4th: Ahmed Abdelal, Woodbury 8 2- 2
5th: Justin Armenta, Simley 2- 2
6th: Travis Bender, Apple Valley 8 4- 11

Weight: 160
1st: Cameron Olsen, Hastings 10- 3
2nd: Jackson Cercigin, Henry Sibley 7 6- 2
3rd: Cage Linton, Cretin-Derham Hall 1- 2
4th: Zach Simons, Rosemount 9 9- 7
5th: Hong Lin, Eastview 4- 4
6th: Blake Sweeney, Tartan 0- 3

Weight: 170
1st: Robbie Weick, Park 5- 3
2nd: Haydyn Rehder, Rosemount 9 12- 2
3rd: Caleb Brinkmanship, Simley 2- 2
4th: Tyler Anderson, Woodbury 9 10- 7
5th: Trevor Rauch, Eastview 1- 12

Weight: 189
1st: Tommy Moesenthin, Woodbury 8 2- 0
2nd: Devon Cassidy, Rosemount 9 7- 2
3rd: Jack Kelly, Eagan 9 4- 15
4th: Connor Elliot, Apple Valley 8 8- 7
5th: Jeremiah Schumacher, Hastings 9- 7
6th: Ethan Thompson, Richfield 1- 8

Weight: 285
1st: Diego Villeda, Eagan 9 3- 0
2nd: Cameron Rother, Rosemount 9 12- 1
3rd: Kellen Stewart, Eastview 12- 6
4th: Chris Celis, Simley 2- 2
5th: Denis Tokin, Woodbury 9 9- 8
6th: Alex Johnson, Tartan 1- 3

Bookmark the permalink.

Comments are closed.