Orono Invitational

Orono Invitational
1 Anoka 228.5
2 St. Cloud Tech 184.0
3 Litchfield 151.0
4 New Prague 126.5
5 Elk River 113.0
6 East Ridge 108.5
7 Dassel-Cokato 89.5
8 Orono 84.0
9 St. Thomas Academy 79.0
10 Minneapolis South 69.0
11 Osseo 65.5
12 Minneapolis Washburn 56.5
13 Columbia Heights 54.0

Brackets/Results on TrackWrestling.com

106
1st Place – Nicholas Novak of New Prague
2nd Place – Brendon Howes of Anoka
3rd Place – Daniel Avre of Minneapolis South
4th Place – Gage Clem of Elk River
5th Place – Eddie Simes of Litchfield
6th Place – Colton Zwiefel of St. Thomas Academy
1st: Nicholas Novak (New Prague) 32-1, Fr. over Brendon Howes (Anoka) 26-10, 8th. (Dec 5-0)
3rd: Daniel Avre (Minneapolis South) 26-5, Fr. over Gage Clem (Elk River) 13-15, Fr. (MD 14-2)
5th: Eddie Simes (Litchfield) 21-8, 8th. over Colton Zwiefel (St. Thomas Academy) 22-14, 8th. (TF-1.5 4:00 (16-0))
113
1st Place – Ryder Rogotzke of East Ridge
2nd Place – Patrick Lockwood of Minneapolis Washburn
3rd Place – Colton Pool of Elk River
4th Place – Parker Debrockey of Anoka
5th Place – Jude Link of Dassel-Cokato
6th Place – Tyler Ash of Lake Crystal-Welcome Memorial
1st: Ryder Rogotzke (East Ridge) 38-4, 7th. over Patrick Lockwood (Minneapolis Washburn) 25-3, Jr. (Dec 12-7)
3rd: Colton Pool (Elk River) 19-9, So. over Parker Debrockey (Anoka) 27-11, Jr. (Dec 7-3)
5th: Jude Link (Dassel-Cokato) 20-8, 8th. over Tyler Ash (Lake Crystal-Welcome Memorial) 16-14, Jr. (Dec 9-5)
120
1st Place – Hunter Lyden of East Ridge
2nd Place – Jerry Simes of Litchfield
3rd Place – Simon Kajer of New Prague
4th Place – Trayton Hewitt of Lake Crystal-Welcome Memorial
5th Place – Gideon Cole of Minneapolis South
6th Place – Ben Zobel of Dassel-Cokato
1st: Hunter Lyden (East Ridge) 33-4, 8th. over Jerry Simes (Litchfield) 28-5, Fr. (SV-1 6-4)
3rd: Simon Kajer (New Prague) 23-17, So. over Trayton Hewitt (Lake Crystal-Welcome Memorial) 18-7, So. (Fall 3:54)
5th: Gideon Cole (Minneapolis South) 17-8, So. over Ben Zobel (Dassel-Cokato) 7-15, Jr. (Fall 5:28)
126
1st Place – Alex Kern of St. Cloud Tech
2nd Place – Ezra Kaping of Litchfield
3rd Place – Riley Emery of Anoka
4th Place – Noah Halonen of Dassel-Cokato
5th Place – Wyatt Schimmelman of Elk River
6th Place – Rufus Summerville of Osseo
1st: Alex Kern (St. Cloud Tech) 17-6, Sr. over Ezra Kaping (Litchfield) 27-4, Sr. (Dec 5-2)
3rd: Riley Emery (Anoka) 4-1, So. over Noah Halonen (Dassel-Cokato) 21-9, So. (Dec 11-8)
5th: Wyatt Schimmelman (Elk River) 11-15, Jr. over Rufus Summerville (Osseo) 16-19, Jr. (Dec 3-2)
132
1st Place – Dylan Droegemueller of Anoka
2nd Place – Afton Kaping of Litchfield
3rd Place – Roman Rogotzke of East Ridge
4th Place – Luka Rajkic of St. Cloud Tech
5th Place – Henry Beck of Orono
6th Place – Jacob Draxler of St. Thomas Academy
1st: Dylan Droegemueller (Anoka) 36-2, Sr. over Afton Kaping (Litchfield) 27-4, Sr. (Dec 8-3)
3rd: Roman Rogotzke (East Ridge) 35-8, Fr. over Luka Rajkic (St. Cloud Tech) 26-11, Sr. (Fall 2:51)
5th: Henry Beck (Orono) 10-6, Jr. over Jacob Draxler (St. Thomas Academy) 16-16, Fr. (Dec 7-4)
138
1st Place – Colby Njos of Anoka
2nd Place – Prestin Bradley of Dassel-Cokato
3rd Place – Andrew Loch of Litchfield
4th Place – Jacob Schmid of Orono
5th Place – Brian Avre of Minneapolis South
6th Place – Tyler Young of Anoka
1st: Colby Njos (Anoka) 36-4, Jr. over Prestin Bradley (Dassel-Cokato) 22-5, Jr. (TF-1.5 4:40 (19-2))
3rd: Andrew Loch (Litchfield) 24-12, Sr. over Jacob Schmid (Orono) 13-11, So. (Dec 7-3)
5th: Brian Avre (Minneapolis South) 24-5, Jr. over Tyler Young (Anoka) 7-8, Jr. (Fall 2:57)
145
1st Place – Scott Springer of Anoka
2nd Place – Brandon Kidd of Elk River
3rd Place – Dallas Hooper of St. Cloud Tech
4th Place – Max Scheffler of New Prague
5th Place – Adolphus Summerville of Osseo
6th Place – Spencer Cannon of Minneapolis Washburn
1st: Scott Springer (Anoka) 28-8, Jr. over Brandon Kidd (Elk River) 24-7, Jr. (Dec 6-4)
3rd: Dallas Hooper (St. Cloud Tech) 29-8, Sr. over Max Scheffler (New Prague) 19-7, So. (Dec 8-2)
5th: Adolphus Summerville (Osseo) 17-13, Sr. over Spencer Cannon (Minneapolis Washburn) 16-16, Sr. (Dec 14-8)
152
1st Place – Tyler Eischens of Anoka
2nd Place – Jayden Sundstrom of St. Cloud Tech
3rd Place – Christian Johnson of Dassel-Cokato
4th Place – Ethan Gregory of New Prague
5th Place – Alex Sanborn of Elk River
6th Place – Hunter Larson of Elk River
1st: Tyler Eischens (Anoka) 38-0, Sr. over Jayden Sundstrom (St. Cloud Tech) 21-11, Sr. (Fall 3:03)
3rd: Christian Johnson (Dassel-Cokato) 13-18, Jr. over Ethan Gregory (New Prague) 17-16, So. (Fall 3:43)
5th: Alex Sanborn (Elk River) 2-1, Jr. over Hunter Larson (Elk River) 5-8, So. (Fall 1:17)
160
1st Place – Austin Brenner of St. Cloud Tech
2nd Place – Logan Nelson of Litchfield
3rd Place – Jeremiah Colon of Lake Crystal-Welcome Memorial
4th Place – Gaige Giles of New Prague
5th Place – Jacob Meissner of Osseo
6th Place – Logan Enkhaus of Elk River
1st: Austin Brenner (St. Cloud Tech) 32-3, Sr. over Logan Nelson (Litchfield) 28-2, Jr. (Dec 7-2)
3rd: Jeremiah Colon (Lake Crystal-Welcome Memorial) 25-2, Sr. over Gaige Giles (New Prague) 31-8, Sr. (Dec 8-3)
5th: Jacob Meissner (Osseo) 22-13, 8th. over Logan Enkhaus (Elk River) 9-10, Jr. (Dec 3-2)
170
1st Place – Graham Nistler of St. Cloud Tech
2nd Place – Dylan Lentz of Columbia Heights
3rd Place – Adam Lanners of Osseo
4th Place – Bodie Fitzsimonds of Anoka
5th Place – Avery Northquest of Lake Crystal-Welcome Memorial
6th Place – Ethan Pittman of East Ridge
1st: Graham Nistler (St. Cloud Tech) 32-8, Sr. over Dylan Lentz (Columbia Heights) 20-4, Sr. (Fall 0:35)
3rd: Adam Lanners (Osseo) 27-7, Sr. over Bodie Fitzsimonds (Anoka) 21-13, Sr. (Dec 7-5)
5th: Avery Northquest (Lake Crystal-Welcome Memorial) 22-8, So. over Ethan Pittman (East Ridge) 23-10, So. (Dec 7-1)
182
1st Place – Kal Jackman of Litchfield
2nd Place – Garrison Solliday of St. Thomas Academy
3rd Place – Jacob Schmitz of Dassel-Cokato
4th Place – Danny Striggow of Orono
5th Place – Taylor Hugg of St. Cloud Tech
6th Place – Jackson Street of Anoka
1st: Kal Jackman (Litchfield) 27-2, Sr. over Garrison Solliday (St. Thomas Academy) 24-9, Fr. (Fall 2:37)
3rd: Jacob Schmitz (Dassel-Cokato) 25-4, Jr. over Danny Striggow (Orono) 22-4, So. (Dec 8-5)
5th: Taylor Hugg (St. Cloud Tech) 18-8, So. over Jackson Street (Anoka) 15-10, Sr. (Fall 3:21)
195
1st Place – Bobby Striggow of Orono
2nd Place – Richie Hammonds of Anoka
3rd Place – Brennan Rutt of New Prague
4th Place – Thomas Litecky of St. Thomas Academy
5th Place – Drew Kiffmeyer of St. Cloud Tech
6th Place – Treighton Thompson of Minneapolis South
1st: Bobby Striggow (Orono) 26-0, Sr. over Richie Hammonds (Anoka) 30-2, Sr. (MD 11-1)
3rd: Brennan Rutt (New Prague) 26-12, Jr. over Thomas Litecky (St. Thomas Academy) 22-4, Sr. (TF-1.5 4:00 (18-2))
5th: Drew Kiffmeyer (St. Cloud Tech) 19-12, Jr. over Treighton Thompson (Minneapolis South) 18-12, Jr. (MD 11-2)
220
1st Place – Isaiah Green of St. Cloud Tech
2nd Place – Jimmy Lennon of St. Thomas Academy
3rd Place – Jagger Schack of Osseo
4th Place – Lafayette Bade of Elk River
5th Place – Henry Kantzes of Minneapolis Washburn
6th Place – Sam Street of Anoka
1st: Isaiah Green (St. Cloud Tech) 21-6, So. over Jimmy Lennon (St. Thomas Academy) 20-3, Sr. (Fall 2:31)
3rd: Jagger Schack (Osseo) 26-11, Fr. over Lafayette Bade (Elk River) 13-7, Jr. (Dec 4-0)
5th: Henry Kantzes (Minneapolis Washburn) 24-11, Jr. over Sam Street (Anoka) 6-7, Sr. (Fall 1:00)
285
1st Place – Brandon Frankfurth of Anoka
2nd Place – Manny Alvarez of Columbia Heights
3rd Place – Seth Hopkins of Elk River
4th Place – Anthony Wacker of New Prague
5th Place – Jadin Decora of Minneapolis South
6th Place – Wes Eggers of East Ridge
1st: Brandon Frankfurth (Anoka) 38-1, Sr. over Manny Alvarez (Columbia Heights) 20-1, Sr. (Dec 9-2)
3rd: Seth Hopkins (Elk River) 15-12, So. over Anthony Wacker (New Prague) 11-11, Sr. (Dec 1-0)
5th: Jadin Decora (Minneapolis South) 14-10, So. over Wes Eggers (East Ridge) 7-18, Sr. (Fall 4:23)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.