Rochester Century Panther Invite

Rochester Century Panther Invite
1 Lakeville South 133.5
2 Annandale-M lk Lightning 132.0
3 Cannon Falls 128.5
4 Rochester Century 60.0
5 St. Clair 51.5
6 Riceville Community 44.0
7 LaCrosse Aquinas 28.0

Brackets/Results on TrackWrestling.com

106
1st Place – Erwin Strelow of Cannon Falls
2nd Place – Peyton Hermann of Lakeville South
3rd Place – Zack Schmidt of Annandale-M lk Lightning
4th Place – Carson Cooper of Annandale-M lk Lightning
5th Place – Jaden Peterson of Rochester Century
Round 1
Peyton Hermann (Lakeville South) 16-14, . over Carson Cooper (Annandale-M lk Lightning) 7-8, 7th. (Fall 1:52)
Zack Schmidt (Annandale-M lk Lightning) 6-25, Fr. over Jaden Peterson (Rochester Century) 5-17, 8th. (MD 20-7)
Round 2
Erwin Strelow (Cannon Falls) 22-2, Jr. over Zack Schmidt (Annandale-M lk Lightning) 6-25, Fr. (Fall 1:41)
Carson Cooper (Annandale-M lk Lightning) 7-8, 7th. over Jaden Peterson (Rochester Century) 5-17, 8th. (Dec 10-8)
Round 3
Erwin Strelow (Cannon Falls) 22-2, Jr. over Jaden Peterson (Rochester Century) 5-17, 8th. (Fall 0:22)
Peyton Hermann (Lakeville South) 16-14, . over Zack Schmidt (Annandale-M lk Lightning) 6-25, Fr. (Fall 1:27)
Round 4
Erwin Strelow (Cannon Falls) 22-2, Jr. over Peyton Hermann (Lakeville South) 16-14, . (TF-1.5 2:33 (18-0))
Zack Schmidt (Annandale-M lk Lightning) 6-25, Fr. over Carson Cooper (Annandale-M lk Lightning) 7-8, 7th. (Dec 6-2)
Round 5
Erwin Strelow (Cannon Falls) 22-2, Jr. over Carson Cooper (Annandale-M lk Lightning) 7-8, 7th. (Fall 2:31)
Peyton Hermann (Lakeville South) 16-14, . over Jaden Peterson (Rochester Century) 5-17, 8th. (Fall 1:23)
113
1st Place – Cooper Peterson of Cannon Falls
2nd Place – Christian Swenson of Rochester Century
3rd Place – Alex Walters of Lakeville South
Round 1
Christian Swenson (Rochester Century) 19-11, So. over Alex Walters (Lakeville South) 6-13, Fr. (Fall 1:47)
Round 2
Cooper Peterson (Cannon Falls) 17-7, So. over Alex Walters (Lakeville South) 6-13, Fr. (Fall 0:42)
Round 3
Cooper Peterson (Cannon Falls) 17-7, So. over Christian Swenson (Rochester Century) 19-11, So. (Fall 2:47)
120
1st Place – Aiden Austin of Rochester Century
2nd Place – Noah Powell of Rochester Century
3rd Place – Jack Klinder of St. Clair
4th Place – Brandon Rohda of Cannon Falls
Round 1
Aiden Austin (Rochester Century) 14-11, Fr. over Brandon Rohda (Cannon Falls) 0-6, 8th. (Fall 2:49)
Noah Powell (Rochester Century) 7-13, Sr. over Jack Klinder (St. Clair) 8-21, Fr. (Fall 1:47)
Round 2
Aiden Austin (Rochester Century) 14-11, Fr. over Jack Klinder (St. Clair) 8-21, Fr. (MD 17-6)
Noah Powell (Rochester Century) 7-13, Sr. over Brandon Rohda (Cannon Falls) 0-6, 8th. (Fall 1:58)
Round 3
Aiden Austin (Rochester Century) 14-11, Fr. over Noah Powell (Rochester Century) 7-13, Sr. (MD 16-4)
Jack Klinder (St. Clair) 8-21, Fr. over Brandon Rohda (Cannon Falls) 0-6, 8th. (Fall 1:40)
126
1st Place – Ryan Cripe of Lakeville South
2nd Place – Garrett Pavelko of Rochester Century
3rd Place – Levi Anderson of Cannon Falls
4th Place – Lucas Kruse of St. Clair
5th Place – Carson Haag of LaCrosse Aquinas
Round 1
Garrett Pavelko (Rochester Century) 22-10, So. over Levi Anderson (Cannon Falls) 13-9, So. (Fall 1:24)
Lucas Kruse (St. Clair) 8-19, So. over Carson Haag (LaCrosse Aquinas) 8-18, Sr. (MD 11-1)
Round 2
Ryan Cripe (Lakeville South) 27-8, So. over Lucas Kruse (St. Clair) 8-19, So. (Fall 0:36)
Garrett Pavelko (Rochester Century) 22-10, So. over Carson Haag (LaCrosse Aquinas) 8-18, Sr. (Fall 1:09)
Round 3
Ryan Cripe (Lakeville South) 27-8, So. over Carson Haag (LaCrosse Aquinas) 8-18, Sr. (Fall 2:18)
Levi Anderson (Cannon Falls) 13-9, So. over Lucas Kruse (St. Clair) 8-19, So. (MD 15-7)
Round 4
Ryan Cripe (Lakeville South) 27-8, So. over Levi Anderson (Cannon Falls) 13-9, So. (Fall 1:12)
Garrett Pavelko (Rochester Century) 22-10, So. over Lucas Kruse (St. Clair) 8-19, So. (Fall 0:58)
Round 5
Ryan Cripe (Lakeville South) 27-8, So. over Garrett Pavelko (Rochester Century) 22-10, So. (Dec 6-2)
Levi Anderson (Cannon Falls) 13-9, So. over Carson Haag (LaCrosse Aquinas) 8-18, Sr. (Fall 4:29)
132
1st Place – Quinn Youngs of Annandale-M lk Lightning
2nd Place – Brice Bischof of Lakeville South
3rd Place – Gage Baker of St. Clair
4th Place – Albert Flottmeyer of LaCrosse Aquinas
Round 1
Quinn Youngs (Annandale-M lk Lightning) 32-1, Sr. over Gage Baker (St. Clair) 13-15, . (TF-1.5 6:00 (17-2))
Brice Bischof (Lakeville South) 15-10, Fr. over Albert Flottmeyer (LaCrosse Aquinas) 19-9, Sr. (Dec 8-7)
Round 2
Quinn Youngs (Annandale-M lk Lightning) 32-1, Sr. over Brice Bischof (Lakeville South) 15-10, Fr. (Fall 0:50)
Gage Baker (St. Clair) 13-15, . over Albert Flottmeyer (LaCrosse Aquinas) 19-9, Sr. (TF-1.5 5:20 (21-4))
Round 3
Quinn Youngs (Annandale-M lk Lightning) 32-1, Sr. over Albert Flottmeyer (LaCrosse Aquinas) 19-9, Sr. (TF-1.5 4:00 (15-0))
Brice Bischof (Lakeville South) 15-10, Fr. over Gage Baker (St. Clair) 13-15, . (MD 15-3)
138
1st Place – Peter Fitterer of Cannon Falls
2nd Place – Jack Klug of Annandale-M lk Lightning
3rd Place – Paxton Pagel of Rochester Century
4th Place – Chase Baker of St. Clair
5th Place – Hank English of Lakeville South
Round 1
Jack Klug (Annandale-M lk Lightning) 13-15, Fr. over Chase Baker (St. Clair) 8-20, . (Fall 0:38)
Paxton Pagel (Rochester Century) 5-23, Fr. over Hank English (Lakeville South) 0-9, So. (Dec 7-2)
Round 2
Peter Fitterer (Cannon Falls) 17-7, Jr. over Hank English (Lakeville South) 0-9, So. (TF-1.5 4:27 (16-0))
Jack Klug (Annandale-M lk Lightning) 13-15, Fr. over Paxton Pagel (Rochester Century) 5-23, Fr. (Fall 2:53)
Round 3
Peter Fitterer (Cannon Falls) 17-7, Jr. over Paxton Pagel (Rochester Century) 5-23, Fr. (MD 11-1)
Chase Baker (St. Clair) 8-20, . over Hank English (Lakeville South) 0-9, So. (Dec 10-7)
Round 4
Peter Fitterer (Cannon Falls) 17-7, Jr. over Chase Baker (St. Clair) 8-20, . (TF-1.5 2:24 (15-0))
Jack Klug (Annandale-M lk Lightning) 13-15, Fr. over Hank English (Lakeville South) 0-9, So. (Fall 1:15)
Round 5
Peter Fitterer (Cannon Falls) 17-7, Jr. over Jack Klug (Annandale-M lk Lightning) 13-15, Fr. (MD 8-0)
Paxton Pagel (Rochester Century) 5-23, Fr. over Chase Baker (St. Clair) 8-20, . (Fall 0:36)
145
1st Place – Chance Throndson of Riceville Community
2nd Place – Jacob Rathke of Lakeville South
3rd Place – Hunter Manka of Annandale-M lk Lightning
4th Place – Chris Modrak of Cannon Falls
5th Place – Owen Pharo of Rochester Century
Round 1
Jacob Rathke (Lakeville South) 26-8, Jr. over Chris Modrak (Cannon Falls) 12-12, Jr. (Fall 2:30)
Chance Throndson (Riceville Community ) 4-0, Sr. over Owen Pharo (Rochester Century) 10-20, So. (Fall 1:09)
Round 2
Chance Throndson (Riceville Community ) 4-0, Sr. over Hunter Manka (Annandale-M lk Lightning) 30-6, Sr. (Dec 2-1)
Jacob Rathke (Lakeville South) 26-8, Jr. over Owen Pharo (Rochester Century) 10-20, So. (TF-1.5 5:49 (15-0))
Round 3
Hunter Manka (Annandale-M lk Lightning) 30-6, Sr. over Owen Pharo (Rochester Century) 10-20, So. (Fall 3:02)
Chance Throndson (Riceville Community ) 4-0, Sr. over Chris Modrak (Cannon Falls) 12-12, Jr. (Fall 3:27)
Round 4
Hunter Manka (Annandale-M lk Lightning) 30-6, Sr. over Chris Modrak (Cannon Falls) 12-12, Jr. (Fall 3:57)
Chance Throndson (Riceville Community ) 4-0, Sr. over Jacob Rathke (Lakeville South) 26-8, Jr. (Dec 7-5)
Round 5
Jacob Rathke (Lakeville South) 26-8, Jr. over Hunter Manka (Annandale-M lk Lightning) 30-6, Sr. (Dec 8-6)
Chris Modrak (Cannon Falls) 12-12, Jr. over Owen Pharo (Rochester Century) 10-20, So. (Fall 3:25)
152
1st Place – Dylan Rohr of Cannon Falls
2nd Place – Logan Arnold of Annandale-M lk Lightning
3rd Place – Charles Greenberg of Lakeville South
4th Place – Chad Eastman of Riceville Community
Round 1
Dylan Rohr (Cannon Falls) 16-12, Sr. over Chad Eastman (Riceville Community ) 0-3, Jr. (Dec 5-1)
Logan Arnold (Annandale-M lk Lightning) 4-7, Fr. over Charles Greenberg (Lakeville South) 4-8, Sr. (Fall 5:10)
Round 2
Dylan Rohr (Cannon Falls) 16-12, Sr. over Logan Arnold (Annandale-M lk Lightning) 4-7, Fr. (Fall 5:05)
Charles Greenberg (Lakeville South) 4-8, Sr. over Chad Eastman (Riceville Community ) 0-3, Jr. (Dec 5-3)
Round 3
Dylan Rohr (Cannon Falls) 16-12, Sr. over Charles Greenberg (Lakeville South) 4-8, Sr. (Dec 7-0)
Logan Arnold (Annandale-M lk Lightning) 4-7, Fr. over Chad Eastman (Riceville Community ) 0-3, Jr. (Dec 11-5)
160
1st Place – Hayden Strain of Cannon Falls
2nd Place – Nick Cambio of LaCrosse Aquinas
3rd Place – Casey Neumann of Rochester Century
Round 1
Nick Cambio (LaCrosse Aquinas) 12-8, Sr. over Casey Neumann (Rochester Century) 1-15, So. (Fall 2:24)
Round 2
Hayden Strain (Cannon Falls) 18-3, Sr. over Casey Neumann (Rochester Century) 1-15, So. (Fall 2:22)
Round 3
Hayden Strain (Cannon Falls) 18-3, Sr. over Nick Cambio (LaCrosse Aquinas) 12-8, Sr. (MD 12-3)
170
1st Place – Mitch Bergstrom of Annandale-M lk Lightning
2nd Place – Brendon Bischof of Lakeville South
3rd Place – Aaron Drummer of St. Clair
4th Place – Andrew Topolski of LaCrosse Aquinas
5th Place – Joseph Harris of Riceville Community
Round 1
Brendon Bischof (Lakeville South) 22-11, Jr. over Aaron Drummer (St. Clair) 21-8, Sr. (Dec 10-5)
Andrew Topolski (LaCrosse Aquinas) 16-11, Sr. over Joseph Harris (Riceville Community ) 0-4, Sr. (MD 8-0)
Round 2
Mitch Bergstrom (Annandale-M lk Lightning) 31-6, Sr. over Joseph Harris (Riceville Community ) 0-4, Sr. (Fall 1:43)
Aaron Drummer (St. Clair) 21-8, Sr. over Andrew Topolski (LaCrosse Aquinas) 16-11, Sr. (Dec 4-1)
Round 3
Mitch Bergstrom (Annandale-M lk Lightning) 31-6, Sr. over Andrew Topolski (LaCrosse Aquinas) 16-11, Sr. (Fall 1:58)
Brendon Bischof (Lakeville South) 22-11, Jr. over Joseph Harris (Riceville Community ) 0-4, Sr. (Fall 4:00)
Round 4
Mitch Bergstrom (Annandale-M lk Lightning) 31-6, Sr. over Brendon Bischof (Lakeville South) 22-11, Jr. (Fall 3:37)
Aaron Drummer (St. Clair) 21-8, Sr. over Joseph Harris (Riceville Community ) 0-4, Sr. (Fall 5:54)
Round 5
Mitch Bergstrom (Annandale-M lk Lightning) 31-6, Sr. over Aaron Drummer (St. Clair) 21-8, Sr. (Fall 2:56)
Brendon Bischof (Lakeville South) 22-11, Jr. over Andrew Topolski (LaCrosse Aquinas) 16-11, Sr. (Fall 3:18)
182
1st Place – Charlie Bratsch of Lakeville South
2nd Place – Daniel Luna of Annandale-M lk Lightning
3rd Place – Henry Johnson of Cannon Falls
Round 1
Daniel Luna (Annandale-M lk Lightning) 6-11, Jr. over Henry Johnson (Cannon Falls) 4-11, Jr. (Fall 2:35)
Round 2
Charlie Bratsch (Lakeville South) 15-9, Sr. over Henry Johnson (Cannon Falls) 4-11, Jr. (Fall 2:25)
Round 3
Charlie Bratsch (Lakeville South) 15-9, Sr. over Daniel Luna (Annandale-M lk Lightning) 6-11, Jr. (Fall 0:57)
195
1st Place – Reed Rasset of Annandale-M lk Lightning
2nd Place – Will Stone of Lakeville South
3rd Place – Cale Wilson of Rochester Century
Round 1
Will Stone (Lakeville South) 9-10, . over Cale Wilson (Rochester Century) 2-5, Jr. (Fall 5:04)
Round 2
Reed Rasset (Annandale-M lk Lightning) 18-2, Sr. over Cale Wilson (Rochester Century) 2-5, Jr. (TF-1.5 1:53 (16-1))
Round 3
Reed Rasset (Annandale-M lk Lightning) 18-2, Sr. over Will Stone (Lakeville South) 9-10, . (TF-1.5 2:00 (16-1))
220
1st Place – Jared Stewart of Lakeville South
2nd Place – Jack Horihan of LaCrosse Aquinas
3rd Place – David Loeffler of St. Clair
4th Place – Cuyler Helwig of Annandale-M lk Lightning
5th Place – Seth Arndt of Rochester Century
6th Place – Linus Brown of Annandale-M lk Lightning
1st: Jared Stewart (Lakeville South) 25-8, Jr. over Jack Horihan (LaCrosse Aquinas) 23-4, Sr. (Dec 3-2)
3rd: David Loeffler (St. Clair) 20-7, . over Cuyler Helwig (Annandale-M lk Lightning) 24-14, Sr. (Fall 0:55)
5th: Seth Arndt (Rochester Century) 15-14, So. over Linus Brown (Annandale-M lk Lightning) 2-8, So. (Fall 1:40)
285
1st Place – Ryan Linde of Cannon Falls
2nd Place – Chris Eastman of Riceville Community
3rd Place – Josh Lanctot of Annandale-M lk Lightning
4th Place – Felix Orakwue of Rochester Century
Round 1
Ryan Linde (Cannon Falls) 12-13, So. over Chris Eastman (Riceville Community ) 2-1, So. (TB-1 1-0)
Josh Lanctot (Annandale-M lk Lightning) 8-15, So. over Felix Orakwue (Rochester Century) 5-21, So. (Dec 7-2)
Round 2
Ryan Linde (Cannon Falls) 12-13, So. over Felix Orakwue (Rochester Century) 5-21, So. (Dec 4-2)
Chris Eastman (Riceville Community ) 2-1, So. over Josh Lanctot (Annandale-M lk Lightning) 8-15, So. (Fall 2:55)
Round 3
Ryan Linde (Cannon Falls) 12-13, So. over Josh Lanctot (Annandale-M lk Lightning) 8-15, So. (Fall 4:40)
Chris Eastman (Riceville Community ) 2-1, So. over Felix Orakwue (Rochester Century) 5-21, So. (Fall 1:54)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.