West Central Conference Duals

West Central Conference Duals

Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 55 MAHACA 21
106: Sam Zindel (DBLQ) over Davin Rose (MAHA) (Dec 7-3)
113: Tyler Schickendanz (DBLQ) over Dylan Rose (MAHA) (Fall 5:35)
120: Ethan Lebrija (MAHA) over Kadyn Fernholz (DBLQ) (Fall 1:19)
126: Seth Hubbard (DBLQ) over (MAHA) (MD 12-3)
132: Trevon Johnson (DBLQ) over Ben Travis (MAHA) (Fall 0:44)
138: Keaton Haas (DBLQ) over Gideon Joos (MAHA) (Fall 2:28)
145: Layton Wittnebel (DBLQ) over (MAHA) (For.)
152: Brady Cardwell (MAHA) over (DBLQ) (For.)
160: Quinten Garcia (DBLQ) over (MAHA) (For.)
170: Peyton Mortenson (DBLQ) over (MAHA) (For.)
182: Austin Schmitt (DBLQ) over (MAHA) (For.)
195: Bain Laine (MAHA) over (DBLQ) (For.)
220: Gage Wevley (MAHA) over Tanner Johnson (DBLQ) (Dec 8-5)
285: Sam Henriksen (DBLQ) over (MAHA) (For.)

Minnewaska Area 49 Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 29
106: Sam Zindel (DBLQ) over Jacob Blair (MIAR) (TF 21-6 5:36)
113: Easton McCrory (MIAR) over Tyler Schickendanz (DBLQ) (Fall 4:48)
120: Jackson Stadsvold (MIAR) over Kadyn Fernholz (DBLQ) (Fall 1:54)
126: Max Reichmann (MIAR) over Seth Hubbard (DBLQ) (MD 10-2)
132: Trevon Johnson (DBLQ) over Mateo Arredando (MIAR) (Fall 0:16)
138: Mason Blair (MIAR) over Keaton Haas (DBLQ) (Dec 6-4)
145: Selvin Hernandez (DBLQ) over (MIAR) (For.)
152: Ryan VanLuik (MIAR) over Layton Wittnebel (DBLQ) (Fall 5:59)
160: Peyton Mortenson (DBLQ) over Ty Walsh (MIAR) (Fall 0:33)
170: Nathan Rankin (MIAR) over Quinten Garcia (DBLQ) (Fall 0:15)
182: Grant Hendren (MIAR) over (DBLQ) (For.)
195: Tanner Steffen (MIAR) over (DBLQ) (For.)
220: Tyler VanLuik (MIAR) over Tanner Johnson (DBLQ) (Fall 3:14)
285: Sam Henriksen (DBLQ) over (MIAR) (For.)

Atwater-Cosmos-Grove City 34 Minnewaska Area 24
106 Easton McCrory (MA) Dec. Kelvin Ponce-Andrade (ACGC) 8-6
113 Jake Mortenson (ACGC) Dec. Jakson Stadsvold (MA) 7-0
120 Ramzee Molinaro (ACGC) Fall Caden Koziol (MA) :45
126 Hayden Straumann (ACGC) Fall Max Reichmann (MA) 4:34
132 Skye Powers (ACGC) Dec. Mateo Arredondo (MA) 9-2
138 Mason Blair (MA) Fall Jaxon Behm (ACGC) 5:31
145 Double Forfeit
152 Taylor Fester (ACGC) Won by Forfeit
160 Levi Lund (ACGC) Maj. Dec. Ryan Vanluik (MA) 13-2
170 Jesus Cardenas (ACGC) Maj. Dec. Grant Hendren (MA) 21-8
182 Tyson Meyer (MA) Maj. Dec. Cullen Lewis (ACGC) 15-3
195 Tyler Vanluik (MA) Maj. Dec. C J Toedter (ACGC) 11-3
220 Tanner Berghuis (ACGC) Fall John Helander (MA) 1:11
285 Jakob Swalla (MA) Dec. Jordan Schultz (ACGC) 7-0

Atwater-Cosmos-Grove City 46 MAHACA 18
106 Kelvin Ponce-Andrade (ACGC) Maj. Dec. Davin Rose (MOR) 11-1
113 Ethan Lebrija (MOR) Dec. Jake Mortensen (ACGC) 8-2
120 Ramzee Molinaro (ACGC) Fall Hunter Massner (MOR) :23
126 Hayden Strauman (ACGC) Won by Forfeit
132 Skye Powers (ACGC) Maj. Dec. Ben Travis (MOR) 9-0
138 Gideon Joos (MOR) Won by Forfeit
145 Jaxon Behm (ACGC) Dec. Colten Wohlers (MOR) 7-2
152 Brody Carwell (MOR) Disqualification Levi Lund (ACGC)
160 Taylor Fester (ACGC) Tech. Fall Christian Dodds (MOR)
170 Cullen Lewis (ACGC) Fall Bain Laine (MOR) 1:22
182 CJ Toedter (ACGC) Fall Dain Laine (MOR) 1:19
195 Double Forfeit
220 Gage Wevley (MOR) Dec. Tanner Berghuis (ACGC) 3-0
285 Jonathon Behm (ACGC) Won by Forfeit

Atwater-Cosmos-Grove City 54 Benson 15
106 Kelvin Ponce-Andrade (ACGC) Fall Preston McGee (BEN) 2:25
113 Jake Mortensen (ACGC) Won by Forfeit
120 Ramzee Molinaro (ACGC) Dec. Hunter Mondor (BEN) 11-7
126 Hayden Straumann (ACGC) Fall Mike Nagler (BEN) 2:29
132 Double Forfeit
138 Skye Powers (ACGC) Dec. Adam Koosman (BEN) 4-0
145 Brady Ascheman (BEN) Won by Forfeit
152 Aaron Zosel (BEN) Dec. Taylor Fester (ACGC) 3-1
160 Levi Lund (ACGC) Fall Mason Abner (BEN) 5:49
170 Jared Knutson (BEN) Fall Jesse Cardenas (ACGC) 2:30
182 Cullen Lewis (ACGC) Fall Dylan Stewert (BEN) 3:07
195 CJ Toedter (ACGC) Won by Forfeit
220 Tanner Berghuis (ACGC) Won by Forfeit
285 Johnathon Behm (ACGC) Fall Grant Evenson (BEN) :28

Minnewaska Area 45 BOLD 25
106 Easton McCrory (MA) Won by Forfeit
113 Hunter Ridler (BOLD) Dec. Dalton Friedrichs (MA) 6-5
120 Jackson Stadsvold (MA) Fall Jerius Lerma (BOLD) :53
126 Max Reichmann (MA) Fall Matt Dooner (BOLD) 1:29
132 Mateo Arrendondo (MA) Fall Tanner Weidanar (BOLD) 3:13
138 Mason Blair (MA) Won by Forfeit
145 Nick Compton (BOLD) Dec. Cade Fish (MA) 2-0
152 Anthony Maher (BOLD) Maj. Dec. Ryan Vanluik (MA) 12-4
160 Grant Hendren (MA) Fall Jaden Huebsch (BOLD ) 1:12
170 Double Forfeit
182 Tyson Meyer (MA) Dec. Tim Peppel (BOLD) 11-4
195 Tyler Vanluik (MA) Fall Kyle Kostohryz (BOLD) :26
220 Hayden Tersteeg (BOLD) Fall John Helander (MA) :59
285 Austin Einerson (BOLD) Fall Jakob Swalla (MA) :59

Minnewaska Area 60 Sauk Centre-Melrose 30
106 Lazaro Garcia (SCM) Fall Jacob Blair (MA) 3:13
113 Jackson Stadsvold (MA) Josh Brinkman (SCM) 3:39
120 Coy Sjogren (SCM) Fall David Lilienthain (MA) 3:08
126 Max Reichman (MA) Fall Ben Millard (SCM) 2:23
132 Mateo Arrendondo (MA) Won by Forfeit
138 Mason Blair (MA) Won by Forfeit
145 Double Forfeit
152 Ryan Vanluik (MA) Fall Jacob Canfield (SCM) 1:07
160 Grant Hendren (MA) Fall Carter Wensmann (SCM) OT 4:20
170 Tyson Meyer (MA) Fall Moises Romero (SCM) 1:00
182 Brayan Raya (SCM) Fall Nate Rankin (MA) 3:40
195 Tyler Vanluik (MA) Won by Forfeit
220 Jakob Swalla (MA) Won by Forfeit
285 Caleb Cheadle (SCM) Fall John Helander (MA) 1:55

Benson 45 Sauk Centre-Melrose 27
106 Lazaro Garcia (SCM) Won by Forfeit
113 Josh Brinkman (SCM) Fall Preston Megee (BEN) 1:46
120 Hunter Mondor (BEN) Fall Coy Sjogren (SCM) :10
126 Mike Nagler (BEN) Won by Forfeit
132 Ayden Ehmcke (BEN) Won by Forfeit
138 Adam Koosman (BEN) Won by Forfeit
145 Brady Ascheman (BEN) Won by Forfeit
152 Aaron Zosel (BEN) Fall Jacob Canfield (SCM) 2:15
160 Moises Romero (SCM) Dec. Mason Abner (BEN) 6-1
170 Jared Knutson (BEN) Dec. Karter Wensann (SCM) 8-3
182 Brayan Raya (SCM) Fall Wyatt Mcgee (BEN) 1:00
195 Dylan Stewart (BEN) Won by Forfeit
220 Double Forfeit
285 Caleb Cheadle (SCM) Fall Grant Evenson (BEN) 1:03

Benson 51 BOLD 28
106 Preston Mcgee (BEN) Won by Forfeit
113 Anthony Klassen (BEN) Won by Forfeit
120 Hunter Mondor (BEN) Won by Forfeit
126 Tanner Weidauer (BOLD) Maj. Dec. Ayden Ehmchke (BEN) 9-0
132 Mike Nagler (BEN) Won by Forfeit
138 Nicholas Campton (BOLD) Fall Adam Koosman (BEN) 4:00
145 Adam Zosel (BEN) Dec. Anthony Maher (BOLD) 5-3
152 Brady Aschemen (BEN) Won by Forfeit
160 Mason Abner (BEN) Won by Forfeit
170 Jared Knutson (BEN) Won by Forfeit
182 Wyatt Mcgee (BEN) Won by Forfeit
195 Hayden Tersteeg (BOLD) Fall Dylan Stewart (BEN) 3:00
220 Brady Ridler (BOLD) Won by Forfeit
285 Austin Einerson (BOLD) Fall Grant Evanson (BEN) 1:50

Bookmark the permalink.

Comments are closed.