New Ulm Quad

New Ulm Quad

New Ulm Area 63 Fulda-Murray Cty Central 6
106: Carter Brandes (NUA) over Dawson Blankenship (FMCC) (TF 15-0 4:25)
113: Jackson Bode (NUA) over (FMCC) (For.)
120: Danny Blankenship (FMCC) over Nick Syverson (NUA) (Fall 3:12)
126: Jacob Bertrang (NUA) over (FMCC) (For.)
132: Cole Ranweiler (NUA) over Ryder Henning (FMCC) (Fall 0:25)
138: Sean Howk (NUA) over Christian Kuball (FMCC) (Fall 2:33)
145: Hunter Ranweiler (NUA) over Rylan Behnke (FMCC) (Fall 1:10)
152: Wyatt Zuhlsdorf (NUA) over Keigan Behnke (FMCC) (MD 13-5)
160: Tanner Stark (NUA) over Koyer Wendorff (FMCC) (Fall 0:22)
170: Lane Miller (NUA) over (FMCC) (For.)
182: Julian Hernandez (NUA) over (FMCC) (For.)
195: Double Forfeit
220: Colby Wenniger (NUA) over (FMCC) (For.)
285: Double Forfeit

New Ulm Area 42 Glencoe – Lester Prairie 21
106: Carter Brandes (NUA) over Carter Ruschmeier (GLP) (Dec 9-4)
113: Jackson Bode (NUA) over Jace Cacka (GLP) (Fall 3:54)
120: Sawyer Varpness (GLP) over Nick Syverson (NUA) (Dec 6-4)
126: Jacob Bertrang (NUA) over Carter Ziegler (GLP) (Dec 6-5)
132: Cole Ranweiler (NUA) over Joe Knudten (GLP) (Fall 0:43)
138: Sean Howk (NUA) over (GLP) (For.)
145: Hunter Ranweiler (NUA) over AJ Anderson Sanchez (GLP) (Fall 2:50)
152: Riley Butcher (GLP) over Wyatt Zuhlsdorf (NUA) (Fall 1:27)
160: Tanner Stark (NUA) over (GLP) (For.)
170: Lane Miller (NUA) over (GLP) (For.)
182: Cody Rae (GLP) over Julian Hernandez (NUA) (Fall 0:23)
195: Aaron Castillo (GLP) over (NUA) (For.)
220: Colby Wenniger (NUA) over (GLP) (For.)
285: Double Forfeit

Windom-Mountain Lake 36 New Ulm Area 31
106: Carter Brandes (NUA) over Micah Holmberg (WML) (Fall 1:51)
113: Jackson Bode (NUA) over Caden Swoboda (WML) (MD 10-1)
120: Brett Willaby (WML) over Nick Syverson (NUA) (Fall 0:48)
126: Trenton Renquist (WML) over Jacob Bertrang (NUA) (Fall 5:20)
132: Cole Ranweiler (NUA) over Kade Sammons (WML) (Dec 6-0)
138: Alex Borsgard (WML) over Sean Howk (NUA) (Dec 5-4)
145: Hunter Ranweiler (NUA) over Zach Spinks (WML) (SV-1 4-2)
152: Tanner Stark (NUA) over Josh Samdal (WML) (Fall 3:46)
160: Emilio Garcia De La Cruz (WML) over Wyatt Zuhlsdorf (NUA) (Fall 0:29)
170: Jesse Jepsen (WML) over Lane Miller (NUA) (Dec 9-6)
182: Julian Hernandez (NUA) over Osmar Roman Parada (WML) (Dec 8-4)
195: Alex Altman (WML) over (NUA) (For.)
220: Colby Wenniger (NUA) over Jabari Carlton (WML) (Fall 3:21)
285: Eli Mutz (WML) over (NUA) (For.)

Windom-Mountain Lake 52 Glencoe – Lester Prairie 24
106 Ruschmeier, Carter (GLP) defeated Holmberg, Micah (Windom) === {Maj Dec 12-1} (Score: 4-0)
113 Varpness, Sawyer (GLP) defeated Swoboda, Caden (Windom) === {Fall 1:15} (Score: 10-0)
120 Ekstrom, Hunter (Windom) defeated Forcier, Trevor (GLP) === {Fall :20} (Score: 10-6)
126 Willaby, Brett (Windom) defeated Zeigler, Carter (GLP) === {Fall 4:24} (Score: 10-12)
132 Sammons, Kade (Windom) defeated Knudten, Joe (GLP) === {Fall 1:45} (Score: 10-18)
138 Borsgard, Alex (Windom) defeated Voelz, Zachary (GLP) === {Major Decision: 17-6} (Score: 10-22)
145 Spinks, Zach (Windom) defeated Anderson Sanchez, AJ (GLP) === {Fall 2:40:} (Score: 10-28)
152 Samdal, Josh (Windom) defeated Butcher, Riley (GLP) === {Fall 1:57} (Score: 10-34)
160 Garcia De La Cruz, Emilio (Windom) defeated Luciano, Theo (GLP) === {Fall 5:39} (Score: 10-40)
170 Jepsen, Jesse (Windom) defeated Forfeit, (GLP) === {Forfeit} (Score: 10-46)
182 Rae, Cody (GLP) defeated Roman Parada, Osmar (Windom) === {Tech Fall: 15-0} (Score: 15-46)
195 Carlton, Jabari (Windom) defeated Forfeit, (GLP) === {Forfeit} (Score: 15-52)
220 Castillo, Aaron (GLP) defeated Altman, Alex (Windom) === {Decision: 7-0} (Score: 18-52)
285 Holmers, Brandon (GLP) defeated Mutz, Eli (Windom) === {Fall 1:55} (Score: 24-52)

Glencoe – Lester Prairie 64 Fulda-Murray Cty Central 6
106 Ruschmeier, Carter (GLP) defeated Blankenship, Dawson (Fulda/MCC) === {Fall 2:32} (Score: 6-0)
113 Varpness, Dawson (GLP) defeated Forfeit (Fulda-MCC) === {Forfeit} (Score: 12-0)
120 Blankenship, Danny (Fulda/MCC) defeated Varpness, Sawyer (GLP) === {Decision: 11-7} (Score: 12-3)
126 Lepel, Beau (GLP) defeated Forfeit (Fulda-MCC) === {Forfeit} (Score: 18-3)
132 Platt, Dawson (GLP) defeated Forfeit (Fulda-MCC) === {Forfeit} (Score: 24-3)
138 Knudten, Joe (GLP) defeated Clarke, Logan (Fulda/MCC) === {Fall 4:28} (Score: 30-3)
145 Voelz, Zachary (GLP) defeated Kuball, Christian (Fulda/MCC) === {Major Decision: 12-0} (Score: 34-3)
152 Behnke, Rylan (Fulda/MCC) defeated Anderson Sanchez, AJ (GLP) === {Decision: 9-6} (Score: 34-6)
160 Butcher, Riley (GLP) defeated Behnke, Keigan (Fulda/MCC) === {Fall 1:22} (Score: 40-6)
170 Luciano, Theo (GLP) defeated Wendorff, Koyer (Fulda/MCC) === {Fall :21} (Score: 46-6)
182 Rae, Cody (GLP) defeated Forfeit (Fulda-MCC) === {Forfeit} (Score: 52-6)
195 Castillo, Aaron (GLP) defeated Forfeit (Fulda-MCC) === {Forfeit} (Score: 58-6)
220 Forfeit, (GLP) defeated Forfeit (Fulda-MCC) === {Double Forfeit} (Score: 58-6)
285 Holmers, Brandon (GLP) defeated Forfeit (Fulda-MCC) === {Forfeit} (Score: 64-6)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.