Dassel-Cokato Duals

Dassel-Cokato Duals
Foley 48 Dassel-Cokato 24
Dassel-Cokato 42 Big Lake 39
Dassel-Cokato 42 Albany 30
Dassel-Cokato 49 Pipestone 15
Delano 57 Elk River 17
Foley 36 Delano 25
Marshall 35 Foley 26
Marshall 49 Big Lake 28
Marshall 61 Elk River 3
Delano 62 Pipestone 6
Albany 48 PIpestone 28
Elk River 38 Albany 37
Delano 55 Big Lake 12
Marshall 65 Albany 12
Big Lake 48 Elk River 33
Foley 69 Pipestone 6

Scorebook Results

Marshall 61 Elk River 3
106: Dylan Louwagie (MARS) over Gavin Hilyar (ELRI) (Fall 3:41)
113: Hsa Khee Lar (MARS) over Gavin Hilyar (ELRI) (MD 10-0)
120: Hsa Law Eh (MARS) over Eli Williams (ELRI) (Fall 1:14)
126: Wyatt Schimmelman (ELRI) over Andrew Williams (MARS) (Dec 10-4)
132: April Htoo (MARS) over Cade Sabby (ELRI) (Dec 13-8)
138: Lucas Hodges (MARS) over Colton Strain (ELRI) (Dec 10-3)
145: Noah Jensen (MARS) over Alex Sanborn (ELRI) (Fall 3:56)
152: Jackson Hughes (MARS) over Tyler Benson (ELRI) (SV-1 12-10)
160: Grant Louwagie (MARS) over Hunter Larson (ELRI) (Fall 5:26)
170: Elijah Sterner (MARS) over Eli Greenberg (ELRI) (Dec 9-2)
182: Zach Stahl (MARS) over (ELRI) (For.)
195: Jaiden Bahr (MARS) over John Krivich (ELRI) (Fall 0:15)
220: Zack Felcyn (MARS) over Lorser Wuanti (ELRI) (Fall 2:46)
285: Cole Felcyn (MARS) over Seth Hopkins (ELRI) (Dec 3-2)

Foley 48 Dassel-Cokato 24
(Section 6AA Dual)
106 Alex Jennissen (FOL) Dec. Carson Amundson (DC) 7-2
113 Evan Milejczak (FOL) Won by Forfeit
120 Caden Ruhoff (FOL) Won by Forfeit
126 Ethan Oswald (FOL) Fall Ben Zobel (DC) 3:15
132 Jude Link (DC) Dec. Logan Thorsen (FOL) 12-5
138 Isaiah Fitch (FOL) Dec. Noah Halonen (DC) 9-2
145 Prestin Bradley (DC) Fall Sutherlin Schmit (FOL) 1:14
152 Mark Dierkes (FOL) Fall Christian Johnson (DC) 1:45
160 Hayden Hoememann (DC) Fall Joe Jovanovich (FOL) 1:52
170 Connor Thorsen (FOL) Fall Riley Jarman (DC) 1:51
182 Max Lefevbre (FOL) Fall Beau Nelson (DC) 3:45
195 Jacob Schmitz (DC) Fall Levi Henry (FOL) :32
220 Josh Deboer (DC) Dec. Carter Svihla (FOL) 3-2
285 Elijah Novak (FOL) fall Devan Campbell (DC) 1:16

Foley 36 Delano 25
106 Alex Jennison (FOL) Maj. Dec. Cael Olson (DEL) 8-0
113 Tyson Kroells (DEL) Dec. Evan Milejczak (FOL) 4-0
120 Ethan Oswald (FOL) Fall Aiden Quast (DEL) 1:40
126 Clete Scherer (DEL) Dec. Caden Ruhoff (FOL) 9-4
132 Logan Thorsten (FOL) Dec. Reier Sjomeling (DEL) 6-4
138 Carson Tschudi (DEL) Maj. Dec. Isaiah Fitch (FOL) 13-5
145 Sutherlin Schmit (FOL) Maj. Dec. Dylan McIntire (DEL) 10-2
152 Tanner Kroells (DEL) Fall Joe Jovnovich (FOL)
160 Mark Dierkes (FOL) Fall Ethan Quast (DEL) 3:25
170 Connor Thorsten (FOL) Fall Hayden Lynch (DEL) 3:02
182 Max Lefebvre (FOL) Maj. Dec. Eric Rasmussen (DEL) 13-4
195 Hunter Gorecki (FOL) Dec. Jack Russel (DEL) 3-2
220 Edward Hajas (DEL) Dec. Carter Svihla (FOL) 2-0
285 Spencer Poll (DEL) Fall Elijah Novak (FOL) 4:30

Marshall 35 Foley 26
106 Dylan Louwagie (MAR) Fall Alex Jennison (FOL) 1:25
113 Evan Milejczak (FOL) Maj. Dec. Lar Khee Sa (MAR) 13-4
120 Caden Ruhoff (FOL) Dec. Connor Roth (MAR) 8-5
126 Hsa Lawch (MAR) Fall Ethan Oswald (FOL) 3:27
132 Logan Thorsten (FOL) Maj. Dec. Colton Marcy (MAR) 10-1
138 Isaiah Fitch (FOL) Fall Lucas Hodges (MAR) 4:57
145 Noah Jensen (MAR) Maj. Dec. Sutherlin Schmidt (FOL) 11-2
152 Jackson Hughes (MAR) Dec. Mark Dierkes (FOL) 6-5
160 Connor Thorsten (MAR) Maj. Dec. Elijah Sterner (MAR) 14-4
170 Grant Louwagie (MAR) Dec. Max Lefebvre (FOL) 5-2
182 Zach Stahl (MAR) Fall Max Henne (FOL) 1:11
195 Jaiden Bahr (MAR) Dec. Hunter Gorecki (FOL) 5-2
220 Carter Svihla (FOL) Dec. Zach Felcyn (MAR) 8-1
285 Elijah Novak (FOL) Fall Cole Felcyn (MAR) 1:47

Foley 69 Pipestone Area 6
106 Alex Jennissen (FOL) Fall JJ Martens (PA) 3:04
113 Evan Milejczak (FOL) Won by Forfeit
120 Ethan Oswald (FOL) Fall Nate Bobendrier (PA) :47
126 Caden Ruhoff (FOL) Fall Allan Tubbs (PA) 2:28
132 Logan Thorsen (FOL) Won by Forfeit
138 Isiah Fitch (FOL) Dec. Grant Budden (PA) 5-1
145 Carson Wipf (PA) Dec. Mike Moulsolf (FOL) 2-1
152 Joe Jovanovich (FOL) Fall Jesse Fenton (PA) 3:42
160 Conner Thosten (FOL) Dec. Eric Lange (PA) 11-4
170 Max Lefebvre (FOL) Fall Angel Campos (PA) 3:12
182 Max Hennen (FOL) Dec. Nick Colvin (PA) 4-0
195 Hunter Gorecki (FOL) Won by Forfeit
220 Levi Henry (FOL) Fall Mason Krakow (PA) 3:26
285 Carter Svihla (FOL) Fall Tyler Degroot (PA) 1:23

Dassel-Cokato 42 Albany 30
(Section 6AA Dual)
106 Carson Amundson (DC) Maj. Dec. Deven Hanson (ALB) 14-2
113 Joseph Schmitt (ALB) Won by Forfeit
120 Dustin Schmitt (ALB) Won by Forfeit
126 Ben Zobel (DC) Dec. Declan Crumley (ALB) 3-1 OT
132 Jude Link (DC) Fall Payton Krumrie (ALB) :45
138 Noah Halonen (DC) Dec. Will Mergen (ALB) 2-0
145 Prestin Bradley (DC) Fall Tate Hoffarth (ALB) 2:47
152 Christian Johnson (DC) Fall Hunter Tate (ALB) 2:47
160 Hayden Hoerneman (DC) Tech. Fall Logan Helton (ALB)
170 Peyton Linn (ALB) Fall Riley Jarman (DC) 3:20
182 Riley Rakotz (ALB) Fall Beau Nelson (DC) 2:45
195 Jacob Schmitz (DC) Dec. Gabe Zierden (ALB) 7-3
220 Josh Deboer (DC) Won by Default Carter Fish (ALB)
285 Wyatt Mergen (ALB) Fall Jace Butcher (DC) 1:21

Albany 48 Pipestone Area 28
106 JJ Martin (PA) Maj. Dec. Devin Hansen (ALB) 12-2
113 Joseph Schmidt (ALB) Won by Forfeit
120 Dustin Schmidt (ALB) Won by Forfeit
126 Nate Bobendrier (PA) Fall Declan Crumley (ALB) 4:12
132 Peyton Krumeri (ALB) Fall Allen Tubbs (PA) :50
138 Grant Budden (PA) Fall Will Mergen (ALB) 1:50
145 Carson Wipf (PA) Dec. Tate Hoffarth (ALB) 6-1
152 Jess Fenton (PA) Fall Hunter Tate (ALB) 4:45
160 Logan Hassen (ALB) Fall Angel Campas (PA) 3:39
170 Eric Lange (PA) Dec. Peyton Linn (ALB) 10-4
182 Riley Rakotz (ALB) Fall Nick Edwin (PA) 3:37
195 Will Blattner (ALB) Won by Forfeit
220 Gabe Zierden (ALB) Fall Tyler Degiet (ALB) :36
285 Wyatt Mergen (ALB) Fall Mason Krakow (PA)

Elk River 38 Albany 37
106 Gage Clem (ER) Fall Devin Hanson (ALB) 3:49
113 Gavin Hillary (ER) Fall Joseph Schmitt (ALB) 1:42
120 Dustin Schmitt (ALB) Fall Eli Williams (ER) 1:34
126 Wyatt Schimmelman (ER) all Declan Crumley (ALB) 2:21
132 Peyton Krumeri (ALB) Fall Cade Sabby (ER) :38
138 Will Mergen (ALB) Dec. Colton Strain (ER) 7-5
145 Alex Sanborn (ER) Fall Tate Hoffarth (ALB) 3:24
152 Tyler Benson (ER) Tech. Fall Hunter Tate (ALB)
160 Hunter Larson (ER) Fall Logan Hassen (ALB) :27
170 Peyton LInn (ALB) Fall Eli Greenberg (ER) 1:25
182 Riley Rakotz (ALB) Won by Forfeit
195 Gabe Zierden (ALB) Fall John Krivich (ER) :35
220 Carter Fish (ALB) Fall Brady Thompson (ER) 1:21
285 Lafayette Bade (ER) Dec. Wyatt Mergen (ALB) 8-2

Marshall 65 Albany 12
106 Dylan Louwagie (MAR) Fall Devin Hansen (ALB) :48
113 Eh Dow Wah (MAR) Tech. Fall Joseph Schmitt (ALB) 15-0
120 Hsa La Eh (MAR) Dec. Dustin Schmitt (ALB) 8-1
126 Andrew Williams (MAR) Fall Declan Crumley (ALB) :24
132 Colton M (MAR) Fall Peyton Krumrei (ALB) 1:40
138 Will Mergen (ALB) Fall April Htoo (MAR) 2:30
145 Lucas Hodges (MAR) Fall Tate Hoffarth (ALB) 1:48
152 Noah Jensen (MAR) Tech. Fall Hunter Tate (ALB) 24-9
160 Elijah Sterner (MAR) Won by Forfeit
170 Grant Louwagie (MAR) Fall Peyton Linn (ALB) 3:56
182 Tyler Timm (MAR) Maj. Dec. Riley Rakotz (ALB) 11-2
195 Gabe Zierden (ALB) Fall Jaiden Bahr (MAR) 1:52
220 Zach Felcyn (MAR) Won by Forfeit
285 Thad Pease (MAR) Fall Wyatt Mergen (ALB) 3:25

Dassel Cokato 42 Big Lake 34
(Section 6AA Dual)
106 Christian Noble (BL) Won by Forfeit
113 Cash Sixberry (BL) Won by Forfeit
120 Jayden Mclearen (BL) Won by Forfeit
126 Cade Sixberry (BL) Fall Ben Zobel (DC) 1:59
132 Jude Link (DC) Fall Dylan Brown (BL) 2:43
138 Noah Halonen (DC) Fall Dylan Krebs (BL) 1:47
145 Prestin Bradley (DC) Fall Lance Christensen (BL) 3:52
152 Tyler Dehmer (BL) Fall Austin Campbell (C) 1:25
160 Ryan Helgoe (BL) Dec. Christian Johnson (DC) 13-6
170 Charlie Gellerman (BL) Hayden Hoernemann (DC) :13
182 Beau Nelson (BL) Fall Alex Hoernemann (DC) :27
195 Jacob Schmitz (DC) Won by Forfeit
220 Josh Deboer (BL) Fall Wyatt Christian (DC) :30
285 Jake Butcher (DC) Won by Forfeit

Dassel Cokato 49 Pipestone Area 15
106 Double Forfeit
113 Carson Amundson (DC) Dec. JJ Martens (PA) 6-4
120 Nate Bobendrier (PA) Won by Forfeit
126 Ben Zobel (DC) Maj. Dec. Allan Tubbs (PA) 14-1
132 Jude Link (DC) Won by Forfeit
138 Noah Halonen (DC) Grant Budden (PA) 3-0
145 Prestin Bradley (DC) Tech. Fall Carson Wipf (PA)
152 Jesse Fenton (PA) Dec. Christian Johnson (DC) 8-5
160 Eric Lange (PA) Fall Austin Campbell (DC) 4:40
170 Hayden Hoernemann (DC) Fall Angel Campos (PA) 1:30
182 Beau Nelson (DC) Fall Nick Colvin (PA) 16-6
195 Jacob Schmitz (DC) Won by Forfeit
220 Josh Deboer (DC) Fall Mason Krakow (PA) :44
285 Devan Campbell (DC) Fall Tyler Dengrot (PA) 1:16

Big Lake 45 Elk River 33
106 Christian Noble (BL) Fall Gage Clem (ER)
113 Cash Sixberry (BL) Dec. Gavin Hillary (ER) 9-5
120 Jayden Mclearan (BL) Won by Forfeit
126 Cade Sixberry (BL) Fall Wyatt Schimmelman (ER) 2:30
132 Cade Sixberry (BL) Fall Cade Sabby (ER) 3:32
138 Colton Strain (ER) Won by Forfeit
145 Alex Sanborn (ER) Fall Lance Christensen (BL) 3:24
152 Tyler Benson (ER) Dec. Tyler Dehmer (BL) 12-5
160 Hunter Larson (ER) Fall Ryan Helgoe (BL) 1:22
170 Charlie Gellerman (BL) Fall Eli Greenberg (ER) 2:40
182 Alex Hanrahan (BL) Won by Forfeit
195 Wyatt Christian (BL) Won by Forfeit
220 Brady Thompson (ER) Won by Forfeit
285 Seth Hopkins (ER) Won by Forfeit