High School Results – Friday, December 28, 2018

Atwater-Cosmos-Grove City Quad
Atwater-Cosmos-Grove City 72 Ogilvie 12
Atwater-Cosmos-Grove City 73 St. Agnes 0
Atwater-Cosmos-Grove City 60 Howard Lake-Waverly-Winsted 6
Howard Lake-Waverly-Winsted 58 Ogilvie 24
Howard Lake-Waverly-Winsted 66 St. Agnes 14
Bi-State Classic
December 28-29
After Day 1
Division 1 Team Scores
1 Stoughton 213.0
2 Stillwater 208.5
3 Marshfield 168.0
4 Holmen 144.0
5 Pulaski 139.5
6 New Prague 137.0
7 Waunakee 132.5
8 Hastings 113.0
9 Eastview 96.5
10 Hudson 94.0
11 Orono 89.0
12 Tomah 83.0
13 DC Everest 77.5
14 Sparta 72.0
15 Winona/Winona Cotter 60.0
16 Muskego 58.0
17 Baraboo 56.0
18 Portage 53.0
19 Wausau West 49.0
20 New Richmond 48.0
21 Bloomington Kennedy/Jefferson 46.0
22 Middleton 37.0
23 West Allis Central 31.0
24 Eau Claire North 23.5
25 Verona Area 9.0
Division 2 Team Scores
1 Luxemburg-Casco 174.5
2 Gale-Ett.-Tremp./Melrose-Mind. 138.0
3 West Salem/Bangor 101.0
4 Lodi 94.0
5 Spencer/Columbus Catholic 82.5
6 River Valley 82.0
7 Oconto Falls 81.5
8 Viroqua 79.5
9 Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 74.5
10 Cuba City/Benton/Southwestern 68.0
11 Nekoosa/Assumption/Port Edwards 62.0
12 Prairie du Chien 61.0
13 Mauston 53.0
14 Westby 49.0
15 Monroe 45.0
16 La Crescent-Hokah 43.5
17 Stanley-Boyd/Owen-Withee 42.0
18 Dodgeville 39.5
19 Medford 38.0
20 Richland Center 37.0
21 Sheboygan Falls 36.0
22 Adams-Friendship 34.0
22 Belmont/Platteville 34.0
24 Mount Horeb 31.0
Division 3 Team Scores
1 Stratford 215.5
2 Lancaster 129.5
3 Goodhue 100.0
4 Caledonia/Houston 90.5
5 Zumbrota-Mazeppa 87.5
6 Athens 73.0
7 Chatfield 61.5
8 Iowa-Grant/Highland 51.0
9 Ithaca/Weston 40.0
10 Riverdale 39.0
11 Boscobel 36.0
11 New Lisbon 36.0
13 Cashton 28.0
13 La Crosse Aquinas 28.0
15 Royall 26.0
16 North Crawford/Seneca 21.0
17 Auburndale 18.0
18 De Soto 14.0
19 Hillsboro 6.0
20 Kickapoo/La Farge/Youth Initiative 0.0
Eau Claire Holiday Duals
1st Place – Plainview/Elgin/Millville
2nd Place – Mahtomedi
3rd Place – Park High
4th Place – Grand Rapids
5th Place – Pine Island
6th Place – Eau Claire Memorial
7th Place – AbbotsfordColby
8th Place – Lacrosse Logan/Central
9th Place – C-E-C Lumberjacks
10th Place – Superior
11th Place – Badgers
12th Place – Ladysmith
13th Place – Rocori
14th Place – Whitehall
15th Place – Mondovi
16th Place – Independence
North St. Paul Duals
Hopkins 49 St. Paul Johnson 28
North 42 St. Paul Johnson 39
Rochester Century 40 Hopkins 30
Rochester Century 45 North 25
Rochester Century 48 Cretin-Derham Hall 30
Rochester Century 53 Tartan 29
Rochester Century 54 St. Croix Lutheran 25
St. Paul Johnson 43 Minneapolis Edison 18
St. Paul Johnson 45 Cretin-Derham Hall 36
St. Paul Johnson 48 St. Croix Lutheran 22
St. Croix Lutheran 33 Minneapolis Edison 23
Hopkins 63 St. Croix Lutheran 18
Tartan 59 St. Croix Lutheran 15
Northern Exposure Duals
December 28-29
Shakopee Results
Shakopee defeated Waukesha South 69-6
Shakopee defeated East Troy 71-6
Shakopee defeated Marinette 72-0
Shakopee defeated Two Rivers 55-21
Shakopee defeated Bay Port 52-19
Rogers Holiday Matness
1 Belgrade-Brooten-Elrosa 180.0
2 Rogers 159.0
3 Becker 144.0
4 Osseo 139.0
5 Elk River 115.0
6 Princeton 88.0
7 Chaska-Chan Stormhawks 57.0
8 Wabasha-Kellogg 53.5
9 Chisago Lakes 53.0
9 St. Thomas Academy 53.0
11 Monticello 48.5
12 Holdingford 45.0
13 Champlin Park 42.0
14 Zimmerman 40.0
15 Park Center 25.5
16 Richfield 18.0
17 Minneapolis Patrick Henry 17.0
18 Proctor-Hermantown 13.0
19 Minneapolis Roosevelt 0.0
Rumble on the Red
December 28-29
After Day 1
1 Perham 98.5
2 Scott West 82.5
3 Northfield 82.0
4 Apple Valley 79.5
4 Owatonna 79.5
6 Bismarck 76.0
7 Waconia 75.0
8 Rapid City Stevens 63.0
9 Mounds View 62.0
10 Cambridge-Isanti 55.0
11 New Salem-Almont 53.5
12 Albert Lea Area 46.5
13 Frazee 42.0
13 Wayzata 42.0
15 Bemidji 41.5
16 Delano 38.5
17 Dassel-Cokato 35.5
18 Dickinson 34.0
19 White Bear Lake Area 32.0
20 Bismarck Century 31.0
21 Buffalo 30.0
21 Woodbury 30.0
23 Byron 29.5
23 Rosemount 29.5
25 St. Charles 27.0
26 Hillsboro-Central Valley 25.0
26 Mankato West 25.0
28 Bismarck St. Marys 24.5
29 Jamestown 24.0
29 Mandan 24.0
31 Dover-Eyota 21.5
32 Maple Grove 20.0
33 Mankato East 19.0
34 West Fargo 18.0
35 Albany 17.0
35 Bismarck Legacy 17.0
35 West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 17.0
38 United Clay Becker Badgers 16.0
39 Dilworth-Glyndon-Felton 14.0
39 Turtle Mountain 14.0
41 Hettinger/Scranton 13.5
42 Kindred 13.0
42 Moorhead 13.0
44 Tri-Valley 11.5
45 Fargo Davies 11.0
45 Oakes 11.0
47 Austin 10.0
47 Carrington 10.0
49 Valley City 9.0
50 Rugby 8.0
51 Fargo South 6.0
52 Fargo North 3.0
52 West Fargo Sheyenne 3.0
54 Henry Sibley 1.0
55 Breckenridge 0.0
55 Lakeville North 0.0

Bookmark the permalink.

Comments are closed.