Bluejacket Invite

Bluejacket Invite
1 Brainerd 175.0
1 St. Peter 175.0
3 Cambridge-Isanti 159.0
4 Elk River 149.5
5 Mahtomedi 137.5
6 Little Falls 105.0
7 Big Lake 103.5

Results on TrackWrestling

106
1st Place – Christian Noble of Big Lake
2nd Place – Logan Lindquist of Cambridge-Isanti
3rd Place – Gage Clem of Elk River
4th Place – Isaiah Jillson of Brainerd
5th Place – Brogan Hanson of St. Peter
6th Place – Dante Visci of Big Lake
1st: Christian Noble (Big Lake) 20-1, Fr. over Logan Lindquist (Cambridge-Isanti) 13-6, So. (Fall 4:42)
3rd: Gage Clem (Elk River) 13-6, So. over Isaiah Jillson (Brainerd) 14-7, 8th. (Dec 5-3)
5th: Brogan Hanson (St. Peter) 6-6, Fr. over Dante Visci (Big Lake) 1-3, Fr. (Inj. 0:00)
113
1st Place – Jayden Mclearen of Big Lake
2nd Place – Payton Doty of Cambridge-Isanti
3rd Place – Eli Williams of Elk River
4th Place – Amir Loredo-Hollon of St. Peter
5th Place – Bryce Udy of Little Falls
6th Place – Ethan Carlson of Mahtomedi
1st: Jayden Mclearen (Big Lake) 12-8, So. over Payton Doty (Cambridge-Isanti) 15-5, 8th. (Dec 9-5)
3rd: Eli Williams (Elk River) 7-8, Jr. over Amir Loredo-Hollon (St. Peter) 2-2, 8th. (Fall 3:55)
5th: Bryce Udy (Little Falls) 6-11, Fr. over Ethan Carlson (Mahtomedi) 0-4, 8th. (UTB 8-7)
120
1st Place – Cade Sixberry of Big Lake
2nd Place – Colton Pool of Elk River
3rd Place – Hunter Wilsey of Mahtomedi
4th Place – Noah Hunt of St. Peter
5th Place – Atlie Danielson of Brainerd
1st: Cade Sixberry (Big Lake) 17-2, Jr. over Colton Pool (Elk River) 9-5, Jr. (MD 14-5)
3rd: Hunter Wilsey (Mahtomedi) 9-4, Jr. over Noah Hunt (St. Peter) 6-4, So. (Fall 5:20)
5th: Atlie Danielson (Brainerd) 13-5, Jr. over () , . (Bye)
126
1st Place – Jake Fitzpatrick of Mahtomedi
2nd Place – Kyle Eschenbacher of Brainerd
3rd Place – Xavier Schugel of St. Peter
4th Place – Luke Schumacher of Big Lake
5th Place – Wyatt Schimmelman of Elk River
6th Place – Gavin Hajek of Cambridge-Isanti
1st: Jake Fitzpatrick (Mahtomedi) 15-1, Sr. over Kyle Eschenbacher (Brainerd) 13-5, So. (MD 15-6)
3rd: Xavier Schugel (St. Peter) 9-4, Jr. over Luke Schumacher (Big Lake) 3-2, Fr. (Dec 8-2)
5th: Wyatt Schimmelman (Elk River) 8-9, Sr. over Gavin Hajek (Cambridge-Isanti) 6-10, Jr. (Dec 3-2)
132
1st Place – Denny Busbey of Brainerd
2nd Place – Gabe Wagner of Brainerd
3rd Place – Kole Guth of St. Peter
4th Place – Dalton Ball of Cambridge-Isanti
5th Place – Nathan Fogal of St. Peter
6th Place – Owen Chow of Mahtomedi
1st: Denny Busbey (Brainerd) 15-3, Sr. over Gabe Wagner (Brainerd) 7-5, Fr. (Inj. 0:00)
3rd: Kole Guth (St. Peter) 6-5, Fr. over Dalton Ball (Cambridge-Isanti) 10-8, Sr. (MD 13-5)
5th: Nathan Fogal (St. Peter) 5-10, So. over Owen Chow (Mahtomedi) 8-13, So. (Fall 4:00)
138
1st Place – Bryce Fitzpatrick of Mahtomedi
2nd Place – Kyle Patnode of Brainerd
3rd Place – Michael Connor of St. Peter
4th Place – Romeo Nordquist of Cambridge-Isanti
5th Place – Colton Strain of Elk River
6th Place – Nick Merten of Big Lake
1st: Bryce Fitzpatrick (Mahtomedi) 13-2, Jr. over Kyle Patnode (Brainerd) 17-2, Sr. (Dec 6-1)
3rd: Michael Connor (St. Peter) 14-5, Jr. over Romeo Nordquist (Cambridge-Isanti) 7-13, Jr. (Dec 7-1)
5th: Colton Strain (Elk River) 8-10, So. over Nick Merten (Big Lake) 5-6, So. (Inj. 0:00)
145
1st Place – Matthew Pettis of St. Peter
2nd Place – Reid Lawrence of Mahtomedi
3rd Place – Brad Patnode of Brainerd
4th Place – Ryan Droubie of Cambridge-Isanti
5th Place – Simon Pantzke of Little Falls
6th Place – Alex Sanborn of Elk River
1st: Matthew Pettis (St. Peter) 11-5, Sr. over Reid Lawrence (Mahtomedi) 14-7, Jr. (Dec 6-4)
3rd: Brad Patnode (Brainerd) 14-7, Sr. over Ryan Droubie (Cambridge-Isanti) 11-6, Sr. (Dec 8-2)
5th: Simon Pantzke (Little Falls) 12-4, Jr. over Alex Sanborn (Elk River) 4-7, Sr. (Fall 4:07)
152
1st Place – Tate Torgerson of Cambridge-Isanti
2nd Place – Wareke Gillette of St. Peter
3rd Place – Tyler Benson of Elk River
4th Place – Blake Wgeishofski of Brainerd
5th Place – Aiden St. Onge of Little Falls
6th Place – Jeremy Schoeller of Mahtomedi
1st: Tate Torgerson (Cambridge-Isanti) 17-7, Sr. over Wareke Gillette (St. Peter) 12-6, Jr. (Fall 1:27)
3rd: Tyler Benson (Elk River) 11-5, Sr. over Blake Wgeishofski (Brainerd) 3-2, Fr. (MD 12-2)
5th: Aiden St. Onge (Little Falls) 9-7, So. over Jeremy Schoeller (Mahtomedi) 5-10, Sr. (Fall 3:13)
160
1st Place – Gabe Nagel of Little Falls
2nd Place – Sage Loredo – Hollon of St. Peter
3rd Place – Tucker Peterson of Brainerd
4th Place – Travis Drews of Cambridge-Isanti
5th Place – Hunter Larson of Elk River
6th Place – Collin Grandstand of Mahtomedi
1st: Gabe Nagel (Little Falls) 18-0, So. over Sage Loredo – Hollon (St. Peter) 6-4, Sr. (Fall 2:45)
3rd: Tucker Peterson (Brainerd) 14-5, Jr. over Travis Drews (Cambridge-Isanti) 9-8, Sr. (Dec 9-4)
5th: Hunter Larson (Elk River) 11-6, Jr. over Collin Grandstand (Mahtomedi) 15-7, Sr. (Inj. 0:00)
170
1st Place – Eli Hunt of St. Peter
2nd Place – Braden Kramer of Brainerd
3rd Place – Charlie Gellerman of Big Lake
4th Place – Isaiah Boberg of Brainerd
5th Place – Charles Steadman of Little Falls
6th Place – Matthew Simonson of Cambridge-Isanti
1st: Eli Hunt (St. Peter) 12-2, Jr. over Braden Kramer (Brainerd) 15-4, Sr. (Fall 5:20)
3rd: Charlie Gellerman (Big Lake) 18-1, Sr. over Isaiah Boberg (Brainerd) 3-2, Sr. (Fall 2:37)
5th: Charles Steadman (Little Falls) 4-11, Jr. over Matthew Simonson (Cambridge-Isanti) 7-6, Sr. (Fall 1:35)
182
1st Place – Grant Litke of Little Falls
2nd Place – Forrest Gibson of Brainerd
3rd Place – Jacob Maurer of Cambridge-Isanti
4th Place – Kelly Kern of Little Falls
5th Place – Easton Johnson of Cambridge-Isanti
1st: Grant Litke (Little Falls) 17-1, Sr. over Forrest Gibson (Brainerd) 9-5, So. (Fall 0:50)
3rd: Jacob Maurer (Cambridge-Isanti) 9-2, So. over Kelly Kern (Little Falls) 4-9, Sr. (MD 14-0)
5th: Easton Johnson (Cambridge-Isanti) 7-10, Jr. over () , . (Bye)
195
1st Place – Sam Nagel of Little Falls
2nd Place – Alec Zell of Mahtomedi
3rd Place – Austin Cantrell of Cambridge-Isanti
4th Place – John Krivich of Elk River
5th Place – Tony Kammerer of Mahtomedi
6th Place – Wyatt Christian of Big Lake
1st: Sam Nagel (Little Falls) 14-4, Sr. over Alec Zell (Mahtomedi) 11-6, Sr. (Dec 10-3)
3rd: Austin Cantrell (Cambridge-Isanti) 5-5, Sr. over John Krivich (Elk River) 7-7, Sr. (Fall 0:19)
5th: Tony Kammerer (Mahtomedi) 7-7, Fr. over Wyatt Christian (Big Lake) 1-10, Fr. (Fall 1:42)
220
1st Place – Lafayette Bade of Elk River
2nd Place – Cade Barrett of Brainerd
3rd Place – Lorser Wuanti of Elk River
4th Place – Michael Noonan of Cambridge-Isanti
1st: Lafayette Bade (Elk River) 10-1, Sr. over Cade Barrett (Brainerd) 11-3, Jr. (Fall 2:25)
3rd: Lorser Wuanti (Elk River) 1-2, Sr. over Michael Noonan (Cambridge-Isanti) 12-7, So. (TF-1.5 4:43 (15-0))
5th: () , . over () , . (Bye)
285
1st Place – Elijah Heatherston of Mahtomedi
2nd Place – Seth Hopkins of Elk River
3rd Place – Hayden Thole of St. Peter
4th Place – Harrison Simons of Elk River
5th Place – Jacob McCabe of Cambridge-Isanti
6th Place – Adam Fodor of Mahtomedi
1st: Elijah Heatherston (Mahtomedi) 14-6, Sr. over Seth Hopkins (Elk River) 7-9, Jr. (Dec 5-4)
3rd: Hayden Thole (St. Peter) 6-6, Sr. over Harrison Simons (Elk River) 6-6, So. (Fall 1:27)
5th: Jacob McCabe (Cambridge-Isanti) 6-13, So. over Adam Fodor (Mahtomedi) 0-3, 8th. (Fall 2:12)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.