Cheesehead Invitational

January 4-5

Cheesehead Invitational
1 Mt. Carmel 601.5
2 Kasson-Mantorville 558.0
3 Stoughton 468.5
4 Southeast Polk 463.5
5 DeKalb 457.5
6 Simley 453.0
7 Edwardsville 436.0
8 Lockport 359.0
9 Mukwonago 332.0
10 Fennimore 329.0
11 Kaukauna 321.0
12 Desert Vista 313.0
13 Aurora Christian 298.0
14 St. Charles East 279.5
15 Waterford 276.5
16 High Point Regional 273.5
17 Nequa Valley 261.5
18 Wrightstown 208.5
19 Albert Lea 201.5
20 Arrowhead 191.0
21 Freedom 189.0
22 Two Rivers 188.5
23 Platte County 183.0
24 Smithville 154.0
25 Joliet Catholic Academy 138.5
26 Pewaukee 123.0
27 Mason City 107.5
28 Lyons Township 92.0
29 Metea Valley 62.0
30 DeForest 60.0

Results on TrackWrestling

106
1st Place – Nicolar Rivera of Stoughton
2nd Place – Joel Mylin of Aurora Christian
3rd Place – Ben Aranda of DeKalb
4th Place – Kaleb Thompson of Lockport
5th Place – Jordan Blew of Mt. Carmel
6th Place – Koshal Shah of Nequa Valley
7th Place – Grant Matarelli of Edwardsville
8th Place – Brody Lee of Fennimore
9th Place – Clayton Utter of High Point Regional
10th Place – Jace Minelli of Kasson-Mantorville
11th Place – Cody Goebel of Mukwonago
12th Place – Darius Godfrey of Desert Vista
13th Place – Kale Anderson of Southeast Polk
14th Place – Lucas Johnson of Waterford
15th Place – Chase Shortreed of DeForest
16th Place – Brendan Schaaf of Wrightstown
17th Place – Peyton Spychalla of Simley
18th Place – Logan Kuhel-Trimmer of Joliet Catholic Academy
19th Place – Daeton Bone of Smithville
20th Place – Vincent Cesaro of Platte County
21st Place – Caleb Miller of Albert Lea
22nd Place – Jack Baniewicz of St. Charles East
1st: Nicolar Rivera (Stoughton) 31-0, Fr. over Joel Mylin (Aurora Christian) 28-4, So. (Fall 1:04)
3rd: Ben Aranda (DeKalb) 27-5, So. over Kaleb Thompson (Lockport) 5-3, Jr. (Dec 8-4)
5th: Jordan Blew (Mt. Carmel) 21-6, Fr. over Koshal Shah (Nequa Valley) 23-10, Sr. (MD 13-5)
7th: Grant Matarelli (Edwardsville) 23-5, Fr. over Brody Lee (Fennimore) 16-8, So. (Dec 9-4)
9th: Clayton Utter (High Point Regional) 14-4, Fr. over Jace Minelli (Kasson-Mantorville) 9-4, Sr. (MD 11-0)
11th: Cody Goebel (Mukwonago) 29-6, Fr. over Darius Godfrey (Desert Vista) 19-9, Jr. (Fall 4:38)
13th: Kale Anderson (Southeast Polk) 18-9, Jr. over Lucas Johnson (Waterford) 17-9, So. (Fall 1:39)
15th: Chase Shortreed (DeForest) 15-9, Jr. over Brendan Schaaf (Wrightstown) 18-13, So. (M. For.)
17th: Peyton Spychalla (Simley) 11-8, Fr. over Logan Kuhel-Trimmer (Joliet Catholic Academy) 15-13, Fr. (Dec 4-0)
19th: Daeton Bone (Smithville) 7-12, So. over Vincent Cesaro (Platte County) 11-15, Jr. (Fall 2:21)
21st: Caleb Miller (Albert Lea) 8-8, Sr. over Jack Baniewicz (St. Charles East) 4-5, Sr. (MD 17-9)
113
1st Place – Colton Drousias of Mt. Carmel
2nd Place – Tommy Curran of DeKalb
3rd Place – Logan Vaughan of Kasson-Mantorville
4th Place – Keegan Roberson of Lockport
5th Place – Devon Liebl of High Point Regional
6th Place – Jaden Verhagen of Kaukauna
7th Place – Jake Penzato of St. Charles East
8th Place – Dylan Gvillo of Edwardsville
9th Place – Devin Harmison of Southeast Polk
10th Place – Colton Kater of Freedom
11th Place – Luke Blair of Fennimore
12th Place – JT O’Rourke of Smithville
13th Place – Brandon Fischer of DeForest
14th Place – Hunter Rudzinski of Waterford
15th Place – Tyler Hillard of Lyons Township
16th Place – Kaden Verbeten of Wrightstown
17th Place – Tyler Goebel of Mukwonago
18th Place – Rece Czerniejewski of Pewaukee
19th Place – Nolan Hansen of Two Rivers
20th Place – Cooper Wiemann of Mason City
21st Place – Drew Massie of Nequa Valley
22nd Place – Owen O’Connor of Joliet Catholic Academy
1st: Colton Drousias (Mt. Carmel) 21-4, Jr. over Tommy Curran (DeKalb) 25-6, Fr. (TF-1.5 4:44 (15-0))
3rd: Logan Vaughan (Kasson-Mantorville) 17-3, Fr. over Keegan Roberson (Lockport) 23-7, Fr. (Dec 7-5)
5th: Devon Liebl (High Point Regional) 10-4, Jr. over Jaden Verhagen (Kaukauna) 23-8, Jr. (Dec 5-1)
7th: Jake Penzato (St. Charles East) 13-4, So. over Dylan Gvillo (Edwardsville) 18-9, Fr. (Dec 9-5)
9th: Devin Harmison (Southeast Polk) 21-5, Sr. over Colton Kater (Freedom) 6-6, Jr. (Dec 7-6)
11th: Luke Blair (Fennimore) 20-6, Jr. over JT O’Rourke (Smithville) 11-14, So. (Dec 4-2)
13th: Brandon Fischer (DeForest) 15-10, Fr. over Hunter Rudzinski (Waterford) 14-13, Fr. (Fall 3:16)
15th: Tyler Hillard (Lyons Township) 6-6, Jr. over Kaden Verbeten (Wrightstown) 19-14, So. (Dec 12-6)
17th: Tyler Goebel (Mukwonago) 19-5, So. over Rece Czerniejewski (Pewaukee) 13-12, Sr. (Dec 7-0)
19th: Nolan Hansen (Two Rivers) 17-5, Jr. over Cooper Wiemann (Mason City) 11-10, Fr. (Fall 2:20)
21st: Drew Massie (Nequa Valley) 12-9, Sr. over Owen O’Connor (Joliet Catholic Academy) 14-12, Fr. (Dec 4-0)
120
1st Place – Noah Surtin of Edwardsville
2nd Place – Chase DeBlaere of Simley
3rd Place – Rehan Uribe of Mt. Carmel
4th Place – Hayden Halter of Waterford
5th Place – Mitchell Mesenbrink of Arrowhead
6th Place – Devin Flannery of High Point Regional
7th Place – Mason Campshure of Kaukauna
8th Place – Matt Ramos of Lockport
9th Place – Eli Rocha of Platte County
10th Place – Cole Glazier of Albert Lea
11th Place – Jack Finnegan of Joliet Catholic Academy
12th Place – Robby Horsman of Kasson-Mantorville
13th Place – Mason Lull of Fennimore
14th Place – Jack Villarreal of Lyons Township
15th Place – Kaiden Koltz of Wrightstown
16th Place – Cullan Schriever of Mason City
17th Place – Ayden Kingery of Southeast Polk
18th Place – Carsten McHugh of Freedom
19th Place – Nate Orosco of Aurora Christian
20th Place – Luke Beyer of DeForest
21st Place – Blake McGee of DeKalb
22nd Place – Nate Carerros of Pewaukee
1st: Noah Surtin (Edwardsville) 28-1, Sr. over Chase DeBlaere (Simley) 24-2, Fr. (Dec 17-12)
3rd: Rehan Uribe (Mt. Carmel) 23-7, Sr. over Hayden Halter (Waterford) 21-6, So. (Dec 6-0)
5th: Mitchell Mesenbrink (Arrowhead) 20-3, Fr. over Devin Flannery (High Point Regional) 12-5, Sr. (MD 13-4)
7th: Mason Campshure (Kaukauna) 17-9, Jr. over Matt Ramos (Lockport) 25-5, Sr. (M. For.)
9th: Eli Rocha (Platte County) 17-6, Fr. over Cole Glazier (Albert Lea) 17-8, 8th. (Dec 3-1)
11th: Jack Finnegan (Joliet Catholic Academy) 24-7, So. over Robby Horsman (Kasson-Mantorville) 15-6, Sr. (Fall 3:51)
13th: Mason Lull (Fennimore) 16-11, Jr. over Jack Villarreal (Lyons Township) 18-13, So. (MD 13-0)
15th: Kaiden Koltz (Wrightstown) 24-9, So. over Cullan Schriever (Mason City) 15-6, Jr. (M. For.)
17th: Ayden Kingery (Southeast Polk) 14-5, So. over Carsten McHugh (Freedom) 16-2, So. (Fall 2:26)
19th: Nate Orosco (Aurora Christian) 24-6, Sr. over Luke Beyer (DeForest) 14-9, Sr. (MD 11-2)
21st: Blake McGee (DeKalb) 20-11, So. over Nate Carerros (Pewaukee) 14-12, So. (TF-1.5 4:04 (15-0))
126
1st Place – Anthony Molton of Lockport
2nd Place – Dean Hamiti of Joliet Catholic Academy
3rd Place – Noah Mis of Mt. Carmel
4th Place – Cody Holmes of Two Rivers
5th Place – Cameron Johnson of Aurora Christian
6th Place – Tariq Hornbuckle of Desert Vista
7th Place – Luke Eliszewski of Mukwonago
8th Place – Denis Murphy of Nequa Valley
9th Place – Ben Anderson of St. Charles East
10th Place – Nic Cantu of Albert Lea
11th Place – Joshua Cherba of Waterford
12th Place – Jimmy Ruston of Lyons Township
13th Place – Carter Martinson of Southeast Polk
14th Place – Giovanni Ruffo of Kasson-Mantorville
15th Place – Forfeit Forfeit of Unattached
16th Place – Brandon LaRue of High Point Regional
16th Place – Colby McHugh of Freedom
17th Place – Alex Birchman of Fennimore
18th Place – Freeman Detweiler of Stoughton
19th Place – Logan Stumpf of Kaukauna
20th Place – Hunter Burge of Platte County
21st Place – Jack Evans of Edwardsville
22nd Place – Jonah Luther of Arrowhead
1st: Anthony Molton (Lockport) 26-3, Sr. over Dean Hamiti (Joliet Catholic Academy) 25-3, So. (Dec 10-8)
3rd: Noah Mis (Mt. Carmel) 20-8, So. over Cody Holmes (Two Rivers) 27-3, Sr. (Dec 7-2)
5th: Cameron Johnson (Aurora Christian) 17-5, Jr. over Tariq Hornbuckle (Desert Vista) 25-4, Sr. (Fall 4:19)
7th: Luke Eliszewski (Mukwonago) 26-5, Sr. over Denis Murphy (Nequa Valley) 23-9, Sr. (Fall 1:15)
9th: Ben Anderson (St. Charles East) 20-4, Sr. over Nic Cantu (Albert Lea) 21-7, Sr. (Dec 3-1)
11th: Joshua Cherba (Waterford) 23-7, So. over Jimmy Ruston (Lyons Township) 24-9, Jr. (Dec 8-2)
13th: Carter Martinson (Southeast Polk) 18-9, Fr. over Giovanni Ruffo (Kasson-Mantorville) 2-6, So. (Dec 5-0)
15th: Colby McHugh (Freedom) 17-9, Jr. over Brandon LaRue (High Point Regional) 8-4, Sr. (DFF)
17th: Alex Birchman (Fennimore) 18-7, Jr. over Freeman Detweiler (Stoughton) 18-6, Sr. (Inj. 2:00)
19th: Logan Stumpf (Kaukauna) 22-6, So. over Hunter Burge (Platte County) 14-15, So. (MD 18-6)
21st: Jack Evans (Edwardsville) 9-10, Sr. over Jonah Luther (Arrowhead) 14-6, Jr. (MD 14-2)
132
1st Place – Ryan Sokol of Simley
2nd Place – Noah Villarreal of Aurora Christian
3rd Place – Fabian Lopez of DeKalb
4th Place – Braeden Whitehead of Stoughton
5th Place – Matty Bianchi of Two Rivers
6th Place – Aidan Nutter of Fennimore
7th Place – Michael Kaminski of Lockport
8th Place – Brandon Micksch of Kaukauna
9th Place – Alex Lalezas of Mt. Carmel
10th Place – Matthew Harfmann of Kasson-Mantorville
11th Place – Bryce Boumans of Nequa Valley
12th Place – Josiah Lynden of Mukwonago
13th Place – Peyton Schroeder of St. Charles East
14th Place – Koy Murphy of Freedom
15th Place – Noah Martin of Pewaukee
16th Place – Kyle Smart of Metea Valley
17th Place – Josh Gervey of High Point Regional
18th Place – Carson Martinson of Southeast Polk
19th Place – Cameron Davis of Albert Lea
20th Place – Paul Cozzi of Lyons Township
21st Place – Mourece Ramirez of Desert Vista
22nd Place – Will French of Waterford
1st: Ryan Sokol (Simley) 25-0, So. over Noah Villarreal (Aurora Christian) 26-3, Jr. (Dec 6-1)
3rd: Fabian Lopez (DeKalb) 17-3, Jr. over Braeden Whitehead (Stoughton) 22-4, Jr. (Fall 1:46)
5th: Matty Bianchi (Two Rivers) 28-2, So. over Aidan Nutter (Fennimore) 18-7, Jr. (Dec 9-8)
7th: Michael Kaminski (Lockport) 16-10, Jr. over Brandon Micksch (Kaukauna) 10-5, Sr. (Dec 4-3)
9th: Alex Lalezas (Mt. Carmel) 17-8, Jr. over Matthew Harfmann (Kasson-Mantorville) 10-5, Sr. (Dec 5-0)
11th: Bryce Boumans (Nequa Valley) 22-8, So. over Josiah Lynden (Mukwonago) 25-9, Sr. (Dec 7-6)
13th: Peyton Schroeder (St. Charles East) 25-8, Jr. over Koy Murphy (Freedom) 18-10, Sr. (Dec 6-4)
15th: Noah Martin (Pewaukee) 19-8, So. over Kyle Smart (Metea Valley) 16-14, . (Dec 7-2)
17th: Josh Gervey (High Point Regional) 9-2, So. over Carson Martinson (Southeast Polk) 12-4, Fr. (Dec 7-4)
19th: Cameron Davis (Albert Lea) 17-7, Fr. over Paul Cozzi (Lyons Township) 15-12, So. (Dec 2-1)
21st: Mourece Ramirez (Desert Vista) 18-6, So. over Will French (Waterford) 4-3, So. (Dec 8-4)
138
1st Place – Luke Odom of Edwardsville
2nd Place – Hunter Lewis of Stoughton
3rd Place – Justin Benjamin of St. Charles East
4th Place – Billy Talmadge of High Point Regional
5th Place – Connor Gaynor of Mt. Carmel
6th Place – Damien Lopez of DeKalb
7th Place – Cael Berg of Simley
8th Place – Lucas Benn of Mukwonago
9th Place – Jack Ganos of Arrowhead
10th Place – Colby Schriever of Mason City
11th Place – Mitchell Bohlken of Smithville
12th Place – Tanner Paulson of Kasson-Mantorville
13th Place – Bailey Thelen of Two Rivers
14th Place – Nick Filger of Platte County
15th Place – Nathan Marchand of Southeast Polk
16th Place – Zeke Marshall of Aurora Christian
17th Place – John Diener of Kaukauna
18th Place – Brody Hemauer of DeForest
19th Place – Jake D’Angelo of Lockport
20th Place – Ben Bredael of Freedom
21st Place – Owen Gerdes of Joliet Catholic Academy
22nd Place – Lucas Winski of Waterford
1st: Luke Odom (Edwardsville) 30-0, Jr. over Hunter Lewis (Stoughton) 30-1, Sr. (Dec 9-2)
3rd: Justin Benjamin (St. Charles East) 27-4, Sr. over Billy Talmadge (High Point Regional) 15-3, Jr. (Dec 11-6)
5th: Connor Gaynor (Mt. Carmel) 21-7, So. over Damien Lopez (DeKalb) 21-9, Fr. (Dec 7-3)
7th: Cael Berg (Simley) 10-3, So. over Lucas Benn (Mukwonago) 24-7, Jr. (MD 13-1)
9th: Jack Ganos (Arrowhead) 17-5, So. over Colby Schriever (Mason City) 16-6, Jr. (Dec 8-6)
11th: Mitchell Bohlken (Smithville) 19-5, Sr. over Tanner Paulson (Kasson-Mantorville) 12-6, Jr. (Fall 3:00)
13th: Bailey Thelen (Two Rivers) 22-4, So. over Nick Filger (Platte County) 23-9, Sr. (Dec 7-6)
15th: Nathan Marchand (Southeast Polk) 17-7, Sr. over Zeke Marshall (Aurora Christian) 8-8, Jr. (M. For.)
17th: John Diener (Kaukauna) 22-4, Sr. over Brody Hemauer (DeForest) 16-7, Fr. (Dec 8-4)
19th: Jake D’Angelo (Lockport) 16-11, Sr. over Ben Bredael (Freedom) 9-9, So. (Dec 7-2)
21st: Owen Gerdes (Joliet Catholic Academy) 14-13, Fr. over Lucas Winski (Waterford) 13-11, Jr. (SV-1 3-1)
145
1st Place – Joey Bianchi of Two Rivers
2nd Place – Luke Mechler of Stoughton
3rd Place – Alfonso Martinez of Desert Vista
4th Place – Gavin Nelson of Simley
5th Place – Ben Durocher of Wrightstown
6th Place – Bradley Gillum of DeKalb
7th Place – Nate Stokhaug of Mukwonago
8th Place – Caleb Talamantes of Albert Lea
9th Place – Ryan Strickland of Southeast Polk
10th Place – Miles Hoey of Mt. Carmel
11th Place – Carlos Ruffo of Kasson-Mantorville
12th Place – Ryan Hampton of Smithville
13th Place – Trevor Wanek of Fennimore
14th Place – Jacob Mumm of Joliet Catholic Academy
15th Place – Tyler Vanderlois of Kaukauna
16th Place – Will Zupanci of Edwardsville
17th Place – Reece Manteuffel of Freedom
18th Place – Matt Mahalik of Lockport
19th Place – Charles Fialka of St. Charles East
20th Place – Bohdi Peterson of Arrowhead
21st Place – Jacob Cherba of Waterford
22nd Place – Marcos Cervantes of Mason City
1st: Joey Bianchi (Two Rivers) 28-1, Sr. over Luke Mechler (Stoughton) 31-3, So. (Dec 4-3)
3rd: Alfonso Martinez (Desert Vista) 29-1, Jr. over Gavin Nelson (Simley) 22-5, 8th. (Dec 3-1)
5th: Ben Durocher (Wrightstown) 28-5, Jr. over Bradley Gillum (DeKalb) 25-7, Fr. (MD 9-1)
7th: Nate Stokhaug (Mukwonago) 28-5, Jr. over Caleb Talamantes (Albert Lea) 17-12, So. (MD 14-3)
9th: Ryan Strickland (Southeast Polk) 20-6, Sr. over Miles Hoey (Mt. Carmel) 19-8, Sr. (Dec 7-3)
11th: Carlos Ruffo (Kasson-Mantorville) 4-4, Jr. over Ryan Hampton (Smithville) 18-7, Jr. (M. For.)
13th: Trevor Wanek (Fennimore) 14-10, Sr. over Jacob Mumm (Joliet Catholic Academy) 18-13, So. (Dec 3-2)
15th: Tyler Vanderlois (Kaukauna) 23-9, Sr. over Will Zupanci (Edwardsville) 19-9, Jr. (M. For.)
17th: Reece Manteuffel (Freedom) 14-9, So. over Matt Mahalik (Lockport) 13-10, Sr. (Dec 3-2)
19th: Charles Fialka (St. Charles East) 16-12, So. over Bohdi Peterson (Arrowhead) 11-9, Sr. (Dec 4-3)
21st: Jacob Cherba (Waterford) 12-9, Jr. over Marcos Cervantes (Mason City) 7-12, Sr. (Fall 2:34)
152
1st Place – Lance Runyon of Southeast Polk
2nd Place – Baylor Fernandes of Lockport
3rd Place – Alex Guardiola of Waterford
4th Place – Walker VandeHey of Wrightstown
5th Place – Gavin Model of Stoughton
6th Place – Antonio Everett of Simley
7th Place – Nolan Saale of Platte County
8th Place – Drew Gvillo of Edwardsville
9th Place – Cole Hansen of Mukwonago
10th Place – Andrew Mulay of Mt. Carmel
11th Place – Nic VanOort of Kasson-Mantorville
12th Place – Jake Mohler of Nequa Valley
13th Place – Troy Nabbefeld of Freedom
14th Place – Adam Polczynski of Arrowhead
15th Place – Forfeit Forfeit of Unattached
16th Place – Blake Ackerman of Smithville
16th Place – Jaycee Gonzalez of Aurora Christian
17th Place – Griffin Bekish of Kaukauna
18th Place – Michael Clayton of DeKalb
19th Place – Griffin Studier of Albert Lea
20th Place – Will Bettiga of Lyons Township
21st Place – Carter Bruno of Desert Vista
22nd Place – Gavin Tatar of St. Charles East
1st: Lance Runyon (Southeast Polk) 26-0, Sr. over Baylor Fernandes (Lockport) 16-4, Sr. (Dec 7-2)
3rd: Alex Guardiola (Waterford) 24-2, Sr. over Walker VandeHey (Wrightstown) 26-7, Sr. (Dec 8-2)
5th: Gavin Model (Stoughton) 28-5, Jr. over Antonio Everett (Simley) 20-7, Sr. (Fall 4:51)
7th: Nolan Saale (Platte County) 17-9, Sr. over Drew Gvillo (Edwardsville) 21-10, So. (M. For.)
9th: Cole Hansen (Mukwonago) 20-6, So. over Andrew Mulay (Mt. Carmel) 15-8, So. (Fall 2:37)
11th: Nic VanOort (Kasson-Mantorville) 15-6, Sr. over Jake Mohler (Nequa Valley) 15-12, Sr. (Dec 3-0)
13th: Troy Nabbefeld (Freedom) 15-14, So. over Adam Polczynski (Arrowhead) 13-10, Jr. (Dec 5-3)
15th: Jaycee Gonzalez (Aurora Christian) 2-5, Jr. over Blake Ackerman (Smithville) 13-11, Sr. (DFF)
17th: Griffin Bekish (Kaukauna) 17-3, So. over Michael Clayton (DeKalb) 15-13, So. (Dec 10-4)
19th: Griffin Studier (Albert Lea) 16-9, So. over Will Bettiga (Lyons Township) 14-13, So. (Dec 7-6)
21st: Carter Bruno (Desert Vista) 21-4, Sr. over Gavin Tatar (St. Charles East) 17-12, Jr. (Fall 2:12)
160
1st Place – Cade DeVos of Southeast Polk
2nd Place – Joshua Otto of Arrowhead
3rd Place – Brian Soldano of High Point Regional
4th Place – Bennett Berge of Kasson-Mantorville
5th Place – Sam Peters of Freedom
6th Place – Austin Johnson of DeKalb
7th Place – Maguire Fitzgerald of Fennimore
8th Place – Harrison Brooks of Kaukauna
9th Place – Cade Spilde of Stoughton
10th Place – Jacob Hageman of Simley
11th Place – Tommy Schroeder of St. Charles East
12th Place – Ashton Breen of Mt. Carmel
13th Place – Caleb Harold of Edwardsville
14th Place – Jared Stuttgen of DeForest
15th Place – Luke Stromberg of Mukwonago
16th Place – Preston Cameau of Desert Vista
17th Place – Matthew Maitland of Wrightstown
18th Place – Josiah Hedensten of Albert Lea
19th Place – Jack Certa of Aurora Christian
20th Place – Mason Hedgecorth of Smithville
21st Place – Malik Daghash of Lockport
22nd Place – Dalton Danowski of Waterford
1st: Cade DeVos (Southeast Polk) 25-0, Sr. over Joshua Otto (Arrowhead) 21-1, Sr. (Dec 3-2)
3rd: Brian Soldano (High Point Regional) 16-2, Fr. over Bennett Berge (Kasson-Mantorville) 18-3, Fr. (SV-1 8-4)
5th: Sam Peters (Freedom) 24-4, Sr. over Austin Johnson (DeKalb) 24-9, Sr. (Dec 6-2)
7th: Maguire Fitzgerald (Fennimore) 21-5, Sr. over Harrison Brooks (Kaukauna) 17-11, Sr. (SV-1 7-5)
9th: Cade Spilde (Stoughton) 26-5, Sr. over Jacob Hageman (Simley) 14-6, Jr. (Dec 7-4)
11th: Tommy Schroeder (St. Charles East) 21-8, Sr. over Ashton Breen (Mt. Carmel) 17-6, Jr. (Dec 8-5)
13th: Caleb Harold (Edwardsville) 23-11, Jr. over Jared Stuttgen (DeForest) 17-10, Jr. (Fall 4:56)
15th: Luke Stromberg (Mukwonago) 19-8, Jr. over Preston Cameau (Desert Vista) 22-7, Jr. (M. For.)
17th: Matthew Maitland (Wrightstown) 23-8, Jr. over Josiah Hedensten (Albert Lea) 11-12, So. (Dec 9-4)
19th: Jack Certa (Aurora Christian) 19-9, So. over Mason Hedgecorth (Smithville) 8-6, Jr. (Dec 6-3)
21st: Malik Daghash (Lockport) 12-9, Sr. over Dalton Danowski (Waterford) 6-6, Sr. (Fall 1:34)
170
1st Place – Patrick Kennedy of Kasson-Mantorville
2nd Place – Jacob Boumans of Nequa Valley
3rd Place – Asa Terrell of Mt. Carmel
4th Place – Justice Smith of Desert Vista
5th Place – Nolan Wanzek of Simley
6th Place – Joe Sklenar of Pewaukee
7th Place – Jaydon Walls of Platte County
8th Place – Will Ahnen of Fennimore
9th Place – Conner Lamers of Kaukauna
10th Place – Simon Weakley of Edwardsville
11th Place – Carter Maggio of St. Charles East
12th Place – Quincy Klister of Wrightstown
13th Place – Deveyon Montgomery of Southeast Polk
14th Place – Aaron Schmitz of Mukwonago
15th Place – Noah Ross of Arrowhead
16th Place – Evan Danowski of Waterford
17th Place – Brandt Spilde of Stoughton
18th Place – Kyle Boone of Lockport
19th Place – Grant Vosters of Freedom
20th Place – PJ Soldano of High Point Regional
21st Place – Tucker Ikens of DeKalb
22nd Place – Griffin King of Lyons Township
1st: Patrick Kennedy (Kasson-Mantorville) 21-0, Jr. over Jacob Boumans (Nequa Valley) 26-3, Sr. (TF-1.5 3:29 (17-2))
3rd: Asa Terrell (Mt. Carmel) 17-11, Jr. over Justice Smith (Desert Vista) 13-4, Sr. (Dec 3-2)
5th: Nolan Wanzek (Simley) 13-11, Jr. over Joe Sklenar (Pewaukee) 17-10, Jr. (Dec 11-4)
7th: Jaydon Walls (Platte County) 19-9, Fr. over Will Ahnen (Fennimore) 20-8, Jr. (Dec 5-4)
9th: Conner Lamers (Kaukauna) 10-4, Sr. over Simon Weakley (Edwardsville) 8-7, Jr. (Dec 3-1)
11th: Carter Maggio (St. Charles East) 22-11, Jr. over Quincy Klister (Wrightstown) 25-9, So. (Dec 3-2)
13th: Deveyon Montgomery (Southeast Polk) 17-9, Jr. over Aaron Schmitz (Mukwonago) 24-9, Jr. (Dec 10-7)
15th: Noah Ross (Arrowhead) 10-8, Jr. over Evan Danowski (Waterford) 13-12, Fr. (Dec 10-9)
17th: Brandt Spilde (Stoughton) 12-6, Jr. over Kyle Boone (Lockport) 13-10, Jr. (Dec 3-1)
19th: Grant Vosters (Freedom) 15-8, Sr. over PJ Soldano (High Point Regional) 9-7, Jr. (MD 12-3)
21st: Tucker Ikens (DeKalb) 11-12, So. over Griffin King (Lyons Township) 11-15, Jr. (Dec 7-2)
182
1st Place – Zach Glazier of Albert Lea
2nd Place – Bryson Alsteen of Kaukauna
3rd Place – Quayin Short of Simley
4th Place – Dalton Andrist of Kasson-Mantorville
5th Place – Dan Benoit of Mt. Carmel
6th Place – Ryan Krimpelbein of Mukwonago
7th Place – Logan Roach of DeKalb
8th Place – Justin Brindley of Southeast Polk
9th Place – Josh LaBarbera of Metea Valley
10th Place – Rudy Detweiler of Stoughton
11th Place – Logan Klaas of Fennimore
12th Place – Zach Kaminski of Waterford
13th Place – Julian Jaimes of Aurora Christian
14th Place – Jeffrey Pfannerstill of Arrowhead
15th Place – Devan VanRossum of Freedom
16th Place – Hunter Bartoszek of Wrightstown
17th Place – Jonathan Morris of High Point Regional
18th Place – Sam Clark of Edwardsville
19th Place – Mike Kinney of Lockport
20th Place – John Mohr of Pewaukee
21st Place – Hunter Louis of Desert Vista
22nd Place – Brian Hurtado of Lyons Township
1st: Zach Glazier (Albert Lea) 25-0, Sr. over Bryson Alsteen (Kaukauna) 27-4, Sr. (MD 11-3)
3rd: Quayin Short (Simley) 21-2, So. over Dalton Andrist (Kasson-Mantorville) 12-5, Sr. (Dec 3-0)
5th: Dan Benoit (Mt. Carmel) 18-7, Sr. over Ryan Krimpelbein (Mukwonago) 24-8, Jr. (Dec 4-2)
7th: Logan Roach (DeKalb) 20-12, Sr. over Justin Brindley (Southeast Polk) 19-7, Jr. (Dec 1-0)
9th: Josh LaBarbera (Metea Valley) 21-4, Jr. over Rudy Detweiler (Stoughton) 18-11, So. (Fall 2:39)
11th: Logan Klaas (Fennimore) 13-6, Jr. over Zach Kaminski (Waterford) 11-7, Jr. (Fall 2:39)
13th: Julian Jaimes (Aurora Christian) 21-9, Sr. over Jeffrey Pfannerstill (Arrowhead) 8-15, Jr. (Dec 5-0)
15th: Devan VanRossum (Freedom) 17-8, Sr. over Hunter Bartoszek (Wrightstown) 15-11, Fr. (SV-1 5-3)
17th: Jonathan Morris (High Point Regional) 7-4, Sr. over Sam Clark (Edwardsville) 13-11, Sr. (SV-1 5-3)
19th: Mike Kinney (Lockport) 9-13, Jr. over John Mohr (Pewaukee) 10-8, Fr. (Dec 10-7)
21st: Hunter Louis (Desert Vista) 20-6, Sr. over Brian Hurtado (Lyons Township) 12-12, Sr. (Fall 4:42)
195
1st Place – Blah Dahnweih of DeKalb
2nd Place – Gabe Christenson of Southeast Polk
3rd Place – Brooks Empey of Stoughton
4th Place – Brian Boyd of Smithville
5th Place – Grant Parrish of Kasson-Mantorville
6th Place – Robert Bowman of Mt. Carmel
7th Place – Angel Jaimes of Aurora Christian
8th Place – Armando Delgado of Desert Vista
9th Place – Justin Eichler of Mukwonago
10th Place – Aaron Ragels of Fennimore
11th Place – Brady Nielsen of Albert Lea
12th Place – Jaeden Langenberg of Kaukauna
13th Place – Sam Martin of Edwardsville
14th Place – Drake Barone of Lyons Township
15th Place – Diaz Esiquio of Simley
16th Place – Andrew Blackburn-Forst of Lockport
17th Place – Nick Spreitzer of Joliet Catholic Academy
18th Place – Logan Koel of Wrightstown
19th Place – Tony Mastrocola of Waterford
20th Place – Sean Van Wingerden of High Point Regional
21st Place – Wyatt Gundlach of St. Charles East
22nd Place – Sean Burke of Metea Valley
1st: Blah Dahnweih (DeKalb) 28-0, Sr. over Gabe Christenson (Southeast Polk) 25-1, Jr. (Dec 3-2)
3rd: Brooks Empey (Stoughton) 28-6, So. over Brian Boyd (Smithville) 22-4, Sr. (Dec 1-0)
5th: Grant Parrish (Kasson-Mantorville) 7-2, Sr. over Robert Bowman (Mt. Carmel) 17-10, So. (Fall 3:52)
7th: Angel Jaimes (Aurora Christian) 21-8, Jr. over Armando Delgado (Desert Vista) 17-6, Sr. (Dec 2-1)
9th: Justin Eichler (Mukwonago) 26-6, Sr. over Aaron Ragels (Fennimore) 18-7, Jr. (Dec 4-0)
11th: Brady Nielsen (Albert Lea) 18-9, Sr. over Jaeden Langenberg (Kaukauna) 13-15, Sr. (Dec 6-1)
13th: Sam Martin (Edwardsville) 16-7, Sr. over Drake Barone (Lyons Township) 4-7, Sr. (Fall 2:56)
15th: Diaz Esiquio (Simley) 6-8, Sr. over Andrew Blackburn-Forst (Lockport) 10-17, Fr. (M. For.)
17th: Nick Spreitzer (Joliet Catholic Academy) 15-14, Sr. over Logan Koel (Wrightstown) 9-13, So. (Dec 6-5)
19th: Tony Mastrocola (Waterford) 10-8, Sr. over Sean Van Wingerden (High Point Regional) 2-4, So. (Fall 1:32)
21st: Wyatt Gundlach (St. Charles East) 3-2, Jr. over Sean Burke (Metea Valley) 12-14, Jr. (Fall 4:36)
220
1st Place – Josh Anderson of Edwardsville
2nd Place – Garsen Schorr of Kasson-Mantorville
3rd Place – Nikolas Mishka of Mt. Carmel
4th Place – Josh Keskinen of Pewaukee
5th Place – Grant Williamson of Freedom
6th Place – Brayden Leffler of Fennimore
7th Place – Boyd Biggs of Waterford
8th Place – Darrell Gregg of Aurora Christian
9th Place – Kalob Runyon of Southeast Polk
10th Place – Freddy Rivera of Simley
11th Place – Brodie Schiedermayer of Kaukauna
12th Place – Drew Pasold of Stoughton
13th Place – Mario Herrera of Lockport
14th Place – Andrew Lewis of High Point Regional
15th Place – Matt Spreitzer of Joliet Catholic Academy
16th Place – Nolan Lebreck of Nequa Valley
17th Place – Bryan Mora of DeKalb
18th Place – Alonzo Blevins of DeForest
19th Place – Caden Brager of Mason City
20th Place – Andrew Velazquez of St. Charles East
21st Place – Jaylen Johnson of Desert Vista
22nd Place – Christian Krull of Lyons Township
1st: Josh Anderson (Edwardsville) 20-2, Sr. over Garsen Schorr (Kasson-Mantorville) 16-3, Sr. (Dec 3-2)
3rd: Nikolas Mishka (Mt. Carmel) 17-6, So. over Josh Keskinen (Pewaukee) 23-5, Sr. (Dec 3-2)
5th: Grant Williamson (Freedom) 16-8, Sr. over Brayden Leffler (Fennimore) 18-8, Sr. (M. For.)
7th: Boyd Biggs (Waterford) 19-7, Sr. over Darrell Gregg (Aurora Christian) 12-6, Sr. (Fall 2:57)
9th: Kalob Runyon (Southeast Polk) 18-6, So. over Freddy Rivera (Simley) 10-4, Sr. (Dec 2-1)
11th: Brodie Schiedermayer (Kaukauna) 14-13, Jr. over Drew Pasold (Stoughton) 16-7, Sr. (Dec 3-2)
13th: Mario Herrera (Lockport) 6-7, Jr. over Andrew Lewis (High Point Regional) 4-9, Sr. (Dec 3-1)
15th: Matt Spreitzer (Joliet Catholic Academy) 14-14, Sr. over Nolan Lebreck (Nequa Valley) 14-13, So. (Fall 2:16)
17th: Bryan Mora (DeKalb) 13-13, Jr. over Alonzo Blevins (DeForest) 6-11, Jr. (Fall 2:32)
19th: Caden Brager (Mason City) 4-11, So. over Andrew Velazquez (St. Charles East) 2-3, Jr. (M. For.)
21st: Jaylen Johnson (Desert Vista) 6-4, Jr. over Christian Krull (Lyons Township) 6-7, Jr. (Dec 2-1)
285
1st Place – Brett Johnson of Desert Vista
2nd Place – Justin Hull of St. Charles East
3rd Place – Troy Monahan of Mason City
4th Place – Roberto Pena of Nequa Valley
5th Place – Glen Gammill of Platte County
6th Place – Connor Brown of Southeast Polk
7th Place – Lloyd Reynolds of Edwardsville
8th Place – Anthony Moe-Tucker of Kasson-Mantorville
9th Place – George Colbert of DeKalb
10th Place – Ethan Witcpalek of Wrightstown
11th Place – Tyler Pitcel of Mukwonago
12th Place – Tony Hohol of Stoughton
13th Place – Elliot Lewis of Mt. Carmel
14th Place – Abel Savage of Pewaukee
15th Place – Ryan Schenk of Lockport
16th Place – Adam Albrecht of Lyons Township
17th Place – Henry Hartl of Metea Valley
18th Place – Chris Celis of Simley
19th Place – Devin Kohrs of Fennimore
20th Place – Gavin Morawetz of Waterford
21st Place – Michael Esquivel of Aurora Christian
22nd Place – Mason Crimm of Smithville
1st: Brett Johnson (Desert Vista) 25-0, Sr. over Justin Hull (St. Charles East) 23-3, Sr. (Dec 3-1)
3rd: Troy Monahan (Mason City) 22-2, Sr. over Roberto Pena (Nequa Valley) 23-6, Sr. (Dec 7-3)
5th: Glen Gammill (Platte County) 17-12, Sr. over Connor Brown (Southeast Polk) 15-10, Jr. (Dec 5-2)
7th: Lloyd Reynolds (Edwardsville) 23-8, Jr. over Anthony Moe-Tucker (Kasson-Mantorville) 12-7, Fr. (UTB 2-1)
9th: George Colbert (DeKalb) 23-8, Jr. over Ethan Witcpalek (Wrightstown) 25-9, Sr. (Dec 3-2)
11th: Tyler Pitcel (Mukwonago) 20-11, Jr. over Tony Hohol (Stoughton) 16-11, Sr. (Dec 3-1)
13th: Elliot Lewis (Mt. Carmel) 8-7, Fr. over Abel Savage (Pewaukee) 5-10, Sr. (UTB 2-1)
15th: Ryan Schenk (Lockport) 3-14, Sr. over Adam Albrecht (Lyons Township) 11-14, So. (Fall 1:21)
17th: Henry Hartl (Metea Valley) 18-8, Sr. over Chris Celis (Simley) 7-9, So. (Fall 0:39)
19th: Devin Kohrs (Fennimore) 3-4, Jr. over Gavin Morawetz (Waterford) 2-4, Jr. (Fall 2:46)
21st: Michael Esquivel (Aurora Christian) 7-11, Fr. over Mason Crimm (Smithville) 4-16, Fr. (Fall 0:35)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.