Clash of the Titans Invitational

Clash of the Titans Invitational
1 Lake City 196.0
2 Maple River 167.0
3 GMLOKS 165.5
4 Lakeville North 154.5
5 Roseville Area 119.0
6 Tartan 95.0
7 Irondale 91.5
8 Cretin-Derham Hall 78.5

Results on TrackWrestling

106
1st Place – Jore Volk of Lakeville North
2nd Place – Cohen Wiste of GMLOKS
3rd Place – Landon Arends of Tartan
4th Place – Tanner Laska of Lake City
5th Place – Birash Budathoki of Roseville Area
6th Place – John Bendix of Irondale
1st: Jore Volk (Lakeville North) 18-2, Fr. over Cohen Wiste (GMLOKS) 11-2, 8th. (MD 9-1)
3rd: Landon Arends (Tartan) 21-2, Fr. over Tanner Laska (Lake City) 3-7, Fr. (Inj. 0:00)
5th: Birash Budathoki (Roseville Area) 12-8, Sr. over John Bendix (Irondale) 13-12, Sr. (Dec 12-10)
113
1st Place – Zach Hanson of Lakeville North
2nd Place – Jonathan Harvey of Lake City
3rd Place – Boden Simon of Maple River
4th Place – Anthony Recchio of Tartan
5th Place – James Jacobsen of GMLOKS
6th Place – Nick Kurtz of Lakeville North
1st: Zach Hanson (Lakeville North) 14-1, 8th. over Jonathan Harvey (Lake City) 13-4, Fr. (Dec 5-0)
3rd: Boden Simon (Maple River) 14-6, Fr. over Anthony Recchio (Tartan) 12-8, Fr. (MD 11-3)
5th: James Jacobsen (GMLOKS) 7-5, 8th. over Nick Kurtz (Lakeville North) 2-5, So. (Fall 1:00)
120
1st Place – Mason West of Lake City
2nd Place – Nathan Fenske of Lakeville North
3rd Place – Charlie Dojan of Irondale
4th Place – Trevor Pearson of Maple River
5th Place – Michael Wosenyeleh of Roseville Area
6th Place – Jackson Dupris of Tartan
1st: Mason West (Lake City) 13-5, Jr. over Nathan Fenske (Lakeville North) 13-7, Sr. (Dec 8-2)
3rd: Charlie Dojan (Irondale) 19-5, So. over Trevor Pearson (Maple River) 9-6, Jr. (Fall 1:30)
5th: Michael Wosenyeleh (Roseville Area) 6-5, Jr. over Jackson Dupris (Tartan) 7-15, Fr. (Fall 1:50)
126
1st Place – Johnny Tieu of Lakeville North
2nd Place – Ethan Evenson of Maple River
3rd Place – Nash Nelson of Lake City
4th Place – Aaron Meincke of Lake City
5th Place – Netra Upreti of Roseville Area
6th Place – Zackary Wilkinson of Tartan
1st: Johnny Tieu (Lakeville North) 11-8, Sr. over Ethan Evenson (Maple River) 10-5, Fr. (Dec 10-5)
3rd: Nash Nelson (Lake City) 14-6, Jr. over Aaron Meincke (Lake City) 5-5, . (Inj. 0:00)
5th: Netra Upreti (Roseville Area) 9-6, Jr. over Zackary Wilkinson (Tartan) 5-8, So. (Dec 6-3)
132
1st Place – Donavon Felten of GMLOKS
2nd Place – Luke Skifton of Lake City
3rd Place – Cooper Ochsendorf of Maple River
4th Place – Michael Buffington of Irondale
5th Place – Jared Ruskin of Roseville Area
6th Place – Luke Becker of Lake City
1st: Donavon Felten (GMLOKS) 11-4, Fr. over Luke Skifton (Lake City) 15-3, So. (Dec 9-2)
3rd: Cooper Ochsendorf (Maple River) 10-6, 8th. over Michael Buffington (Irondale) 15-8, Jr. (Dec 5-3)
5th: Jared Ruskin (Roseville Area) 13-7, Jr. over Luke Becker (Lake City) 7-7, Fr. (Fall 0:18)
138
1st Place – Jackson Hale of GMLOKS
2nd Place – Nick Strasser of Irondale
3rd Place – Zach Dox of Tartan
4th Place – Joe Kozlowski of Lake City
5th Place – Zack Flen of Lakeville North
6th Place – Bway Moo Say of Roseville Area
1st: Jackson Hale (GMLOKS) 11-2, Sr. over Nick Strasser (Irondale) 19-4, Sr. (MD 14-6)
3rd: Zach Dox (Tartan) 19-5, Jr. over Joe Kozlowski (Lake City) 9-8, So. (MD 14-2)
5th: Zack Flen (Lakeville North) 4-12, Jr. over Bway Moo Say (Roseville Area) 1-4, So. (Dec 12-6)
145
1st Place – Daniel Smith of GMLOKS
2nd Place – Pee Doh of Roseville Area
3rd Place – Jared Latusek of Maple River
4th Place – Ted Hoover of Cretin-Derham Hall
5th Place – Chris Zuniga of Irondale
6th Place – Blake Sweeney of Tartan
1st: Daniel Smith (GMLOKS) 12-2, So. over Pee Doh (Roseville Area) 12-6, Jr. (Dec 4-2)
3rd: Jared Latusek (Maple River) 5-9, Jr. over Ted Hoover (Cretin-Derham Hall) 2-4, Sr. (TF-1.5 0:00 (20-5))
5th: Chris Zuniga (Irondale) 4-7, Jr. over Blake Sweeney (Tartan) 3-10, So. (Fall 3:25)
152
1st Place – Caden Ochsendorf of Maple River
2nd Place – Christian Jacobsen of GMLOKS
3rd Place – Rece Voigt of GMLOKS
4th Place – Gavin Roy of Lakeville North
5th Place – Max Bowen of Tartan
6th Place – Edmundo Villalva Lijo of Cretin-Derham Hall
1st: Caden Ochsendorf (Maple River) 13-2, Jr. over Christian Jacobsen (GMLOKS) 12-3, So. (Dec 14-10)
3rd: Rece Voigt (GMLOKS) 4-1, . over Gavin Roy (Lakeville North) 11-10, Jr. (Dec 2-0)
5th: Max Bowen (Tartan) 8-13, Jr. over Edmundo Villalva Lijo (Cretin-Derham Hall) 7-9, Sr. (Fall 1:42)
160
1st Place – Derek Meincke of Lake City
2nd Place – Noah Sayles of GMLOKS
3rd Place – Carey Vanier, Jr. of Cretin-Derham Hall
4th Place – Dominic Goihl-Krier of Lake City
5th Place – Matt Toe of Roseville Area
6th Place – Bryan Garlow of Maple River
1st: Derek Meincke (Lake City) 16-1, Jr. over Noah Sayles (GMLOKS) 12-3, So. (Fall 3:25)
3rd: Carey Vanier, Jr. (Cretin-Derham Hall) 15-5, So. over Dominic Goihl-Krier (Lake City) 10-5, So. (Dec 7-2)
5th: Matt Toe (Roseville Area) 13-7, Sr. over Bryan Garlow (Maple River) 3-5, Sr. (Dec 9-2)
170
1st Place – Wyatt Simon of Maple River
2nd Place – Thomas Frank of Lake City
3rd Place – Ryan Mudgett of Lakeville North
4th Place – Carson Dittel of Roseville Area
5th Place – Isaac Enriquez of Cretin-Derham Hall
6th Place – Isiah Morse of GMLOKS
1st: Wyatt Simon (Maple River) 14-1, Jr. over Thomas Frank (Lake City) 11-6, Jr. (Dec 5-0)
3rd: Ryan Mudgett (Lakeville North) 15-10, Jr. over Carson Dittel (Roseville Area) 3-3, Jr. (MD 10-0)
5th: Isaac Enriquez (Cretin-Derham Hall) 8-7, Jr. over Isiah Morse (GMLOKS) 5-11, So. (TF-1.5 0:00 (18-3))
182
1st Place – Nathan Trio of Maple River
2nd Place – Cage Linton of Cretin-Derham Hall
3rd Place – Mack Dungey of Roseville Area
4th Place – Sam Nutt of Lake City
5th Place – Enrique Merli of Lakeville North
1st: Nathan Trio (Maple River) 13-3, Jr. over Cage Linton (Cretin-Derham Hall) 14-4, So. (Fall 2:30)
3rd: Mack Dungey (Roseville Area) 9-8, Fr. over Sam Nutt (Lake City) 3-4, Fr. (Dec 7-3)
5th: Enrique Merli (Lakeville North) 0-13, Jr. over () , . (Bye)
195
1st Place – Max Balow of Lake City
2nd Place – Zeb Kauth of Roseville Area
3rd Place – Brady Redenbaugh of Lakeville North
4th Place – Thayne Decker of Maple River
5th Place – Orion Stimpel of Irondale
6th Place – Benny Williams of Cretin-Derham Hall
1st: Max Balow (Lake City) 12-3, Fr. over Zeb Kauth (Roseville Area) 14-5, Sr. (SV-1 3-1)
3rd: Brady Redenbaugh (Lakeville North) 10-9, Jr. over Thayne Decker (Maple River) 5-7, Fr. (Fall 0:31)
5th: Orion Stimpel (Irondale) 3-12, Jr. over Benny Williams (Cretin-Derham Hall) 6-6, So. (Inj. 0:00)
220
1st Place – Ivan Vargas of Lake City
2nd Place – Nick Owsley of Cretin-Derham Hall
3rd Place – Andrew Wyatt of Lakeville North
4th Place – Alex Johnson of Tartan
5th Place – Eston Battles of Maple River
1st: Ivan Vargas (Lake City) 12-3, Sr. over Nick Owsley (Cretin-Derham Hall) 5-8, Jr. (Fall 1:52)
3rd: Andrew Wyatt (Lakeville North) 6-5, . over Alex Johnson (Tartan) 1-2, Fr. (Fall 0:17)
5th: Eston Battles (Maple River) 2-8, Fr. over () , . (Bye)
285
1st Place – Clayton Luthe of GMLOKS
2nd Place – Will Petersen of Roseville Area
3rd Place – Marvin Lamin of Irondale
4th Place – Gerardo Maldonado of Tartan
5th Place – Michael Williams of Roseville Area
6th Place – Kevin Henry of Irondale
1st: Clayton Luthe (GMLOKS) 11-2, Sr. over Will Petersen (Roseville Area) 9-5, Sr. (Dec 3-2)
3rd: Marvin Lamin (Irondale) 12-9, Jr. over Gerardo Maldonado (Tartan) 15-9, Jr. (Dec 2-1)
5th: Michael Williams (Roseville Area) 4-3, Sr. over Kevin Henry (Irondale) 0-3, Sr. (For.)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.