Gadberry Invitational

Gadberry Invitational
1 Grand Forks Central 186.0
2 Jamestown 184.5
3 Fargo Davies 172.5
4 Moorhead 158.5
5 Fargo South 100.0
6 Fargo North 91.0
7 Grand Forks Red River 8.0106

Results on TrackWrestling

1st Place – Ashise Gurung of Fargo South
2nd Place – Evan Ziemer of Grand Forks Central
3rd Place – Pete Rasmussen of Jamestown
4th Place – Griffin Quade of Moorhead
5th Place – Lee Ellingsberg of Moorhead
1st: Ashise Gurung (Fargo South) 18-5, Sr. over Evan Ziemer (Grand Forks Central) 8-8, Fr. (Fall 0:47)
3rd: Pete Rasmussen (Jamestown) 5-2, 8th. over Griffin Quade (Moorhead) 2-7, 7th. (Dec 5-0)
5th: Lee Ellingsberg (Moorhead) 5-3, 7th. over () , . (Bye)
113
1st Place – Joel Bowman of Jamestown
2nd Place – Tyson Gass of Grand Forks Central
3rd Place – Evan Fankhanel of Moorhead
4th Place – Cyncere Haskins of Grand Forks Central
5th Place – Zach Fankhanel of Moorhead
1st: Joel Bowman (Jamestown) 21-9, Fr. over Tyson Gass (Grand Forks Central) 16-9, Sr. (Dec 6-0)
3rd: Evan Fankhanel (Moorhead) 3-5, Fr. over Cyncere Haskins (Grand Forks Central) 7-14, Fr. (Fall 4:08)
5th: Zach Fankhanel (Moorhead) 1-7, 7th. over () , . (Bye)
120
1st Place – Talor Huebner of Jamestown
2nd Place – Braydon Williams of Grand Forks Central
3rd Place – Clayto Nissko of Fargo Davies
4th Place – Ian Mohler of Moorhead
1st: Talor Huebner (Jamestown) 14-13, So. over Braydon Williams (Grand Forks Central) 16-9, So. (Dec 9-4)
3rd: Clayto Nissko (Fargo Davies) 12-13, So. over Ian Mohler (Moorhead) 6-8, Fr. (Dec 12-9)
5th: () , . over () , . (Bye)
126
1st Place – Jacob Thomas of Fargo South
2nd Place – Danny Monatukwa of Fargo North
3rd Place – Josh Isassi of Grand Forks Central
4th Place – Tyler Gobernatz of Moorhead
5th Place – Sawyer Frie of Fargo Davies
1st: Jacob Thomas (Fargo South) 6-1, So. over Danny Monatukwa (Fargo North) 16-7, So. (Fall 5:51)
3rd: Josh Isassi (Grand Forks Central) 19-10, Jr. over Tyler Gobernatz (Moorhead) 9-8, Sr. (Dec 6-2)
5th: Sawyer Frie (Fargo Davies) 11-17, Fr. over () , . (Bye)
132
1st Place – Ethan Bowman of Jamestown
2nd Place – Blake Fraase of Fargo South
3rd Place – Xander Risdal of Moorhead
4th Place – Hunter Barth of Fargo Davies
5th Place – Carter Elde of Grand Forks Central
6th Place – Chase Hansen of Fargo North
1st: Ethan Bowman (Jamestown) 27-3, Sr. over Blake Fraase (Fargo South) 19-6, Sr. (Inj. 0:00)
3rd: Xander Risdal (Moorhead) 8-6, Jr. over Hunter Barth (Fargo Davies) 10-17, Sr. (Dec 6-2)
5th: Carter Elde (Grand Forks Central) 5-10, Fr. over Chase Hansen (Fargo North) 13-14, So. (Inj. 0:00)
138
1st Place – Ryan Luthi of Moorhead
2nd Place – Ethan Claus of Fargo Davies
3rd Place – Ryan Barth of Fargo Davies
4th Place – Chris Rivera of Grand Forks Central
1st: Ryan Luthi (Moorhead) 10-5, Jr. over Ethan Claus (Fargo Davies) 10-7, So. (Fall 1:57)
3rd: Ryan Barth (Fargo Davies) 15-13, So. over Chris Rivera (Grand Forks Central) 0-2, Jr. (Fall 0:37)
5th: () , . over () , . (Bye)
145
1st Place – Ty Weber of Fargo Davies
2nd Place – Faustin Ndikumwenayo of Fargo Davies
3rd Place – Kellan Kliner of Fargo North
4th Place – Landon Allex of Fargo Davies
5th Place – Taylor Gagnon of Grand Forks Central
6th Place – Bobby Vonesh of Grand Forks Red River
1st: Ty Weber (Fargo Davies) 17-8, Jr. over Faustin Ndikumwenayo (Fargo Davies) 12-13, Sr. (UTB 5-3)
3rd: Kellan Kliner (Fargo North) 11-6, Sr. over Landon Allex (Fargo Davies) 13-6, So. (Fall 3:46)
5th: Taylor Gagnon (Grand Forks Central) 4-12, Sr. over Bobby Vonesh (Grand Forks Red River) 4-13, So. (Fall 3:26)
152
1st Place – Brody Mohr of Fargo Davies
2nd Place – Noah Braun of Jamestown
3rd Place – Victor Larson of Moorhead
4th Place – Joshua Worral of Fargo North
5th Place – Evan Bridgeford of Grand Forks Central
6th Place – Micah Pemble of Moorhead
1st: Brody Mohr (Fargo Davies) 8-2, Sr. over Noah Braun (Jamestown) 21-11, Jr. (Dec 4-2)
3rd: Victor Larson (Moorhead) 8-6, Sr. over Joshua Worral (Fargo North) 15-14, So. (TF-1.5 2:40 (15-0))
5th: Evan Bridgeford (Grand Forks Central) 18-13, Jr. over Micah Pemble (Moorhead) 3-10, Jr. (Dec 4-0)
160
1st Place – Kolbe Booker of Fargo Davies
2nd Place – Ben Stevens of Grand Forks Central
3rd Place – Hayden Netland of Moorhead
4th Place – Moctar Diop of Fargo Davies
5th Place – Eli Horsted of Jamestown
1st: Kolbe Booker (Fargo Davies) 6-2, Jr. over Ben Stevens (Grand Forks Central) 21-7, Sr. (TF-1.5 5:26 (23-6))
3rd: Hayden Netland (Moorhead) 9-8, Jr. over Moctar Diop (Fargo Davies) 10-18, Sr. (Inj. 0:00)
5th: Eli Horsted (Jamestown) 0-2, Jr. over () , . (Bye)
170
1st Place – Riley Schock of Moorhead
2nd Place – Jaden Mairs of Fargo Davies
3rd Place – Will Rohrich of Grand Forks Central
4th Place – Mohamed Avdil of Moorhead
5th Place – Coty Huebner of Jamestown
1st: Riley Schock (Moorhead) 13-2, Sr. over Jaden Mairs (Fargo Davies) 14-3, Sr. (Fall 4:38)
3rd: Will Rohrich (Grand Forks Central) 21-4, Sr. over Mohamed Avdil (Moorhead) 4-10, Sr. (Fall 3:43)
5th: Coty Huebner (Jamestown) 11-16, Jr. over () , . (Bye)
182
1st Place – Aaron Mack of Jamestown
2nd Place – Ethan Jerome of Moorhead
3rd Place – Cameran Bridgeford of Grand Forks Central
4th Place – Kyler Nicklay of Fargo Davies
5th Place – Colton Saxon-Peterka of Grand Forks Red River
1st: Aaron Mack (Jamestown) 19-10, Sr. over Ethan Jerome (Moorhead) 4-2, Jr. (Fall 2:51)
3rd: Cameran Bridgeford (Grand Forks Central) 18-10, Sr. over Kyler Nicklay (Fargo Davies) 10-7, So. (Fall 1:31)
5th: Colton Saxon-Peterka (Grand Forks Red River) 3-16, Jr. over () , . (Bye)
195
1st Place – Samuel Krebs of Jamestown
2nd Place – Junior Surpris of Fargo North
3rd Place – Sean Thompson of Fargo South
4th Place – Austin Bicker of Grand Forks Central
5th Place – Firas Omar of Fargo Davies
6th Place – Scott Verkeilen of Moorhead
1st: Samuel Krebs (Jamestown) 21-9, Sr. over Junior Surpris (Fargo North) 10-10, Jr. (Fall 4:35)
3rd: Sean Thompson (Fargo South) 3-1, Jr. over Austin Bicker (Grand Forks Central) 4-16, So. (Fall 2:44)
5th: Firas Omar (Fargo Davies) 10-15, Sr. over Scott Verkeilen (Moorhead) 0-3, Jr. (Fall 1:42)
220
1st Place – Grant Sullivan of Grand Forks Central
2nd Place – Paul Vandal of Jamestown
3rd Place – Isaiah Gates of Fargo South
4th Place – Truman Werremeyer of Fargo Davies
5th Place – Landon Berry of Moorhead
6th Place – Conner Liedberg of Fargo North
1st: Grant Sullivan (Grand Forks Central) 17-10, Sr. over Paul Vandal (Jamestown) 2-1, Sr. (Fall 1:19)
3rd: Isaiah Gates (Fargo South) 20-8, So. over Truman Werremeyer (Fargo Davies) 17-11, So. (Fall 1:59)
5th: Landon Berry (Moorhead) 5-12, Jr. over Conner Liedberg (Fargo North) 9-14, Sr. (Dec 5-3)
285
1st Place – Braden Jongeward of Fargo North
2nd Place – Andrew Teigen of Fargo Davies
3rd Place – Braidy Otterson of Jamestown
4th Place – Beau Peterson of Grand Forks Central
1st: Braden Jongeward (Fargo North) 16-8, Jr. over Andrew Teigen (Fargo Davies) 14-13, Jr. (Fall 1:50)
3rd: Braidy Otterson (Jamestown) 5-3, Jr. over Beau Peterson (Grand Forks Central) 6-11, Sr. (Dec 3-2)
5th: () , . over () , . (Bye)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.