High School Results – Thursday, January 17, 2019

Bemidji 39 Frazee 19
Big Lake 53 Rocori 15
Buffalo 51 Monticello 26
Byron 54 Pine Island 21
Canby 30 Minneota 28
Cannon Falls 47 Triton 19
Edina 51 Minneapolis Southwest 23
Elk River 49 Andover 26
Goodhue 65 Stewartville 5
Jackson County Central 45 United South Central 33
Kasson-Mantorville 50 Kenyon-Wanamingo 18
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 52 Sibley East 12
Maple River 30 Medford 21
Marshall 36 Windom-Mountain Lake 24
New Prague 55 Delano 16
New Richland-H-E-G 36 Westfield 31
Perham 39, Detroit Lakes 18
Rochester Century 42 Austin 34
Rosemount 53 Burnsville 27
Sauk Rapids-Rice 57 Fergus Falls 15
Scott West 30 Northfield 28
Shakopee 35, Apple Valley 32
St. Francis 45 Princeton 25
St. Michael-Albertville 57 Rogers 12
St. Peter 38 Blue Earth Area 30
Stillwater 52 Park 24
Totino-Grace 37 Osseo 34
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 44 Quad County 27
United North Central 50 Walker-Hack-Akeley-Nevis 17
Wayzata 57 Minnetonka 24
Willmar 44 Sartell-Saint Stephen 22
Zumbrota-Mazeppa 39 Lake City 24
Aitkin Quad
Aitkin 48 Mille Lacs 33
Royalton-Upsala 56 Mille Lacs 21
Mille Lacs 42 Blackduck-Cass Lake Bena 39
Royalton-Upsala 45 Blackduck/Cass Lake-Bena 30
Aitkin 36 Royalton-Upsala 30
Albany Tri
Albany 48 Milaca-Faith Christian 23
Paynesville Area 33 Milaca-Faith Christian 32 – criteria
Albany 57 Paynesville Area 18
BOLD Triangular
MAHACA 56 BOLD 22
Redwood-River Valley 48 MAHACA 28
Redwood-River Valley 69 BOLD 11
Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United Tri
Atwater-Cosmos-Grove City 56 Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 10
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 60 Pipestone Area 22
Atwater-Cosmos-Grove City 63 Pipestone Area 9
Henry Sibley Tri
Hastings 42 Mahtomedi 29
Mahtomedi 56 Henry Sibley 22
Hastings 70 Henry Sibley 9
Irondale Quad
Cambridge-Isanti 72 Proctor-Hermantown 12
Irondale 66 Proctor-Hermantown 9
Maple Grove 51 Proctor-Hermantown 18
Little Falls Tri
Becker 39 Brainerd 28
Becker 54 Little Falls 25
Brainerd 42 Little Falls 29
New London-Spicer Tri
Annandale/Maple Lake 50 New London-Spicer 17
Watertown Mayer-Mayer Lutheran 56 New London-Spicer 9
Annandale/Maple Lake 37 Watertown Mayer-Mayer Lutheran 36 (criteria most 6 point victories)
Norwood-Young America Tri
Tri-City United 58 Norwood-Young America 15
Tri-City United 57 LeSueur-Henderson 9
Orono Tri
Orono 43 Minneapolis South 30
Waconia 68 Orono 9
Saint James Tri
New Ulm Area 50 Saint James Area 25
Saint James Area 72 Madelia-Truman-Martin Luther Jayhawks 8
New Ulm Area 84 Madelia-Truman-Martin Luther Jayhawks 0
Tartan Triangular
Simley 80 Tartan 0
Simley 63 South St. Paul 9
South St. Paul 59 Tartan 12
West Central Area Tri
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 62 Breckenridge 18
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 74 Wadena-Deer Creek 6
Breckenridge 51 Wadena-Deer Creek 24
Worthington Tri
Fairmont/Martin County West 56 Worthington 9
Fairmont/Martin County West 84 Fulda/Murray County Central 0

Bookmark the permalink.

Comments are closed.