Hopkins Paul Bengtson Tournament

Hopkins Paul Bengtson Tournament
1 Lakeville South 222.5
2 Pine City-Hinckley-Finlayson 158.0
3 Minneapolis South 117.5
4 Hopkins 117.0
5 St. Paul Washington Technology Magnet 109.0
6 BOLD 93.0
7 Triton 88.0
8 Park 72.0
9 Edina 64.0
10 Minneapolis Southwest 47.0
11 St. Paul Como Park 44.5
12 St Paul Humboldt-Open World Learning 40.0
13 Columbia Heights 13.0

Results on TrackWrestling

106
1st Place – Austin Kiecker of BOLD
2nd Place – Jaxon Williams of Hopkins
3rd Place – Peyton Hermann of Lakeville South
4th Place – Brody Clark of Pine City-Hinckley-Finlayson
5th Place – Kler Kue Soe of St. Paul Washington Technology Magnet
6th Place – Bilal Jama of Minneapolis Southwest
1st: Austin Kiecker (BOLD) 12-4, 7th. over Jaxon Williams (Hopkins) 15-7, Fr. (Dec 6-2)
3rd: Peyton Hermann (Lakeville South) 15-6, Fr. over Brody Clark (Pine City-Hinckley-Finlayson) 8-5, Fr. (MD 8-0)
5th: Kler Kue Soe (St. Paul Washington Technology Magnet) 8-6, Jr. over Bilal Jama (Minneapolis Southwest) 1-3, So. (Fall 1:20)
113
1st Place – Daniel Avre of Minneapolis South
2nd Place – Will Fix of Pine City-Hinckley-Finlayson
3rd Place – Doh Han of St. Paul Washington Technology Magnet
4th Place – Kyaw Htway of St Paul Humboldt-Open World Learning
5th Place – Teet Soe of St. Paul Como Park
6th Place – Alex Walters of Lakeville South
1st: Daniel Avre (Minneapolis South) 7-0, So. over Will Fix (Pine City-Hinckley-Finlayson) 12-4, Jr. (Dec 15-8)
3rd: Doh Han (St. Paul Washington Technology Magnet) 3-2, Jr. over Kyaw Htway (St Paul Humboldt-Open World Learning) 10-8, So. (Dec 4-3)
5th: Teet Soe (St. Paul Como Park) 7-5, Jr. over Alex Walters (Lakeville South) 2-10, So. (Fall 1:53)
120
1st Place – Theron Wendt of Lakeville South
2nd Place – Cory Basta of Pine City-Hinckley-Finlayson
3rd Place – Ben Stites of Minneapolis Southwest
4th Place – Jack Merriam of Edina
5th Place – Matt Benson of Columbia Heights
6th Place – Gerrick Beasley of St. Paul Como Park
1st: Theron Wendt (Lakeville South) 11-7, So. over Cory Basta (Pine City-Hinckley-Finlayson) 11-4, Sr. (MD 11-2)
3rd: Ben Stites (Minneapolis Southwest) 11-5, Jr. over Jack Merriam (Edina) 14-8, Jr. (Dec 7-0)
5th: Matt Benson (Columbia Heights) 6-6, Jr. over Gerrick Beasley (St. Paul Como Park) 6-6, Sr. (Fall 1:40)
126
1st Place – Gavin Rockstroh of Pine City-Hinckley-Finlayson
2nd Place – Seth Nebel of Edina
3rd Place – Alonte Johnson of St. Paul Como Park
4th Place – Kaleb Johnson of Lakeville South
5th Place – Mocko Nah of St. Paul Washington Technology Magnet
6th Place – Mu Htoo of St Paul Humboldt-Open World Learning
1st: Gavin Rockstroh (Pine City-Hinckley-Finlayson) 12-6, Fr. over Seth Nebel (Edina) 21-4, So. (Fall 1:47)
3rd: Alonte Johnson (St. Paul Como Park) 9-3, Sr. over Kaleb Johnson (Lakeville South) 4-9, Sr. (Dec 11-6)
5th: Mocko Nah (St. Paul Washington Technology Magnet) 10-5, Jr. over Mu Htoo (St Paul Humboldt-Open World Learning) 3-3, Jr. (Fall 2:50)
132
1st Place – Ryan Cripe of Lakeville South
2nd Place – Gideon Cole of Minneapolis South
3rd Place – Kody Rasmussen of Triton
4th Place – Malachi Johnson of Edina
5th Place – Jesse Manderschied of BOLD
6th Place – Hsa Mu Wah of St. Paul Washington Technology Magnet
1st: Ryan Cripe (Lakeville South) 17-2, Jr. over Gideon Cole (Minneapolis South) 17-7, Jr. (MD 17-5)
3rd: Kody Rasmussen (Triton) 15-5, Jr. over Malachi Johnson (Edina) 17-9, Jr. (Fall 2:53)
5th: Jesse Manderschied (BOLD) 8-6, So. over Hsa Mu Wah (St. Paul Washington Technology Magnet) 8-6, Jr. (Fall 3:35)
138
1st Place – Clifton Paterson of Hopkins
2nd Place – Chit Ko of St. Paul Washington Technology Magnet
3rd Place – Brice Bischof of Lakeville South
4th Place – Colby Dobbs of Triton
5th Place – Micah Reff of Minneapolis South
6th Place – Stone Frasl of St. Paul Como Park
1st: Clifton Paterson (Hopkins) 19-6, Sr. over Chit Ko (St. Paul Washington Technology Magnet) 12-2, Sr. (Fall 2:41)
3rd: Brice Bischof (Lakeville South) 14-7, So. over Colby Dobbs (Triton) 13-7, So. (Dec 9-2)
5th: Micah Reff (Minneapolis South) 17-8, Sr. over Stone Frasl (St. Paul Como Park) 5-6, So. (Fall 2:30)
145
1st Place – Solomon Lankow of Park
2nd Place – Hank English of Lakeville South
3rd Place – Jacob Lindahl of Pine City-Hinckley-Finlayson
4th Place – Jeremiah Searcie of St. Paul Washington Technology Magnet
5th Place – Shuoeib Ahmed of Minneapolis South
6th Place – Andy Temple of Minneapolis Southwest
1st: Solomon Lankow (Park) 21-2, Jr. over Hank English (Lakeville South) 2-1, Jr. (Fall 3:13)
3rd: Jacob Lindahl (Pine City-Hinckley-Finlayson) 6-9, Fr. over Jeremiah Searcie (St. Paul Washington Technology Magnet) 4-8, Jr. (Fall 4:38)
5th: Shuoeib Ahmed (Minneapolis South) 9-8, Jr. over Andy Temple (Minneapolis Southwest) 0-3, So. (Dec 10-7)
152
1st Place – Willie Bastyr of Lakeville South
2nd Place – Brian Avre of Minneapolis South
3rd Place – Andrew Diaz of Park
4th Place – D’Allen Rutherford of Hopkins
5th Place – Hunter Shadow of Triton
1st: Willie Bastyr (Lakeville South) 15-3, Jr. over Brian Avre (Minneapolis South) 23-4, Sr. (Fall 4:56)
3rd: Andrew Diaz (Park) 15-8, Sr. over D’Allen Rutherford (Hopkins) 9-9, Jr. (Fall 5:28)
5th: Hunter Shadow (Triton) 5-9, So. over () , . (Bye)
160
1st Place – Brendon Bischof of Lakeville South
2nd Place – Demetrius Patton of Hopkins
3rd Place – Anthony Maher of BOLD
4th Place – Taw Nay Say of St. Paul Washington Technology Magnet
5th Place – Kaleb Strom of Triton
6th Place – Kenny Vo of Pine City-Hinckley-Finlayson
1st: Brendon Bischof (Lakeville South) 16-3, Sr. over Demetrius Patton (Hopkins) 19-4, Jr. (Dec 3-2)
3rd: Anthony Maher (BOLD) 16-6, Jr. over Taw Nay Say (St. Paul Washington Technology Magnet) 6-4, Jr. (Fall 1:57)
5th: Kaleb Strom (Triton) 6-6, Sr. over Kenny Vo (Pine City-Hinckley-Finlayson) 3-11, Jr. (Fall 3:12)
170
1st Place – Jaden Dukes of Lakeville South
2nd Place – Mason Barker of Triton
3rd Place – Eli Cole of Minneapolis South
4th Place – Joel Preston of Pine City-Hinckley-Finlayson
5th Place – Eh Ku Ku of St. Paul Washington Technology Magnet
6th Place – Pa Ha of St Paul Humboldt-Open World Learning
1st: Jaden Dukes (Lakeville South) 10-3, Jr. over Mason Barker (Triton) 15-4, So. (Dec 17-10)
3rd: Eli Cole (Minneapolis South) 15-6, So. over Joel Preston (Pine City-Hinckley-Finlayson) 8-8, Jr. (Fall 1:50)
5th: Eh Ku Ku (St. Paul Washington Technology Magnet) 7-8, So. over Pa Ha (St Paul Humboldt-Open World Learning) 3-12, Fr. (Fall 2:56)
182
1st Place – Grant Hendren of Lakeville South
2nd Place – Noah Johnson of Park
3rd Place – Nick Flaskamp of Minneapolis Southwest
4th Place – Josh Darst of Hopkins
5th Place – Lukas Kemen of Pine City-Hinckley-Finlayson
6th Place – Nay Soe Kmaw of St. Paul Washington Technology Magnet
1st: Grant Hendren (Lakeville South) 3-0, Sr. over Noah Johnson (Park) 16-7, Jr. (TF-1.5 4:00 (18-3))
3rd: Nick Flaskamp (Minneapolis Southwest) 2-1, So. over Josh Darst (Hopkins) 9-11, Jr. (Dec 7-0)
5th: Lukas Kemen (Pine City-Hinckley-Finlayson) 8-10, Sr. over Nay Soe Kmaw (St. Paul Washington Technology Magnet) 1-7, Sr. (Fall 3:41)
195
1st Place – RJ Chakolis of Hopkins
2nd Place – Will Stone of Lakeville South
3rd Place – Elijah Judovsky of Minneapolis Southwest
4th Place – Treighton Thompson of Minneapolis South
5th Place – Shalen Woods of St. Paul Washington Technology Magnet
6th Place – Alex Keiser of Park
1st: RJ Chakolis (Hopkins) 22-0, So. over Will Stone (Lakeville South) 10-9, Jr. (Fall 2:48)
3rd: Elijah Judovsky (Minneapolis Southwest) 2-1, Jr. over Treighton Thompson (Minneapolis South) 5-3, Sr. (Dec 6-3)
5th: Shalen Woods (St. Paul Washington Technology Magnet) 5-6, So. over Alex Keiser (Park) 7-7, Jr. (Fall 0:30)
220
1st Place – Tim Peppel of BOLD
2nd Place – Will Davis of Edina
3rd Place – Justin Matson of Pine City-Hinckley-Finlayson
4th Place – Aaron Bertsch of Hopkins
5th Place – Ryan Prisch of St Paul Humboldt-Open World Learning
6th Place – Reese Lanegran of Park
1st: Tim Peppel (BOLD) 18-2, So. over Will Davis (Edina) 20-4, Jr. (Fall 3:53)
3rd: Justin Matson (Pine City-Hinckley-Finlayson) 11-6, Fr. over Aaron Bertsch (Hopkins) 13-8, Jr. (Inj. 0:43)
5th: Ryan Prisch (St Paul Humboldt-Open World Learning) 11-6, Jr. over Reese Lanegran (Park) 8-8, Jr. (Dec 7-5)
285
1st Place – Corbin Giesler of Triton
2nd Place – Brady Ridler of BOLD
3rd Place – Robert Decker of Pine City-Hinckley-Finlayson
4th Place – Jadin Decora of Minneapolis South
5th Place – Klo Kye Htoo of St Paul Humboldt-Open World Learning
6th Place – Brong Lee of St. Paul Washington Technology Magnet
1st: Corbin Giesler (Triton) 12-4, Fr. over Brady Ridler (BOLD) 9-7, Jr. (Fall 3:14)
3rd: Robert Decker (Pine City-Hinckley-Finlayson) 12-5, Sr. over Jadin Decora (Minneapolis South) 13-7, Jr. (Fall 3:04)
5th: Klo Kye Htoo (St Paul Humboldt-Open World Learning) 6-2, Sr. over Brong Lee (St. Paul Washington Technology Magnet) 2-11, So. (Fall 0:34)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.