Monti Duals

Monti Duals

Round 1

St. Michael-Albertville 55 Willmar 18
106: Jimmy Heil (SMA) over Marco Sanchez (WILL) (Fall 0:40)
113: Travis Smith (SMA) over (WILL) (For.)
120: Brandon Psyk (SMA) over Caden Carlson (WILL) (MD 12-1)
126: Kaden Amundson (SMA) over Jack Roehl (WILL) (Dec 7-1)
132: Cole Becker (SMA) over Josh Miley (WILL) (Dec 9-3)
138: Dylan Hanson (SMA) over Alex Backes (WILL) (Dec 6-2)
145: Owen Vike (SMA) over Jonas Anez (WILL) (Fall 1:08)
152: Cael Carlson (WILL) over Hayden LeMonds (SMA) (Fall 4:50)
160: Jonah Hayes (SMA) over Grant Deegan (WILL) (Fall 5:21)
170: Wyatt Lidberg (SMA) over Ethan Roux (WILL) (Fall 2:58)
182: Carl Leuer (SMA) over Kaden Streed (WILL) (Fall 0:53)
195: Boden Sperr (SMA) over (WILL) (For.)
220: Andrew Reigstad (WILL) over Ethan Rice (SMA) (Fall 1:37)
285: Charlie Farhat (WILL) over T.J. Duerr (SMA) (Fall 2:48)

Shakopee 72 Monticello 6

Round 2:

St. Michael-Albertville 64 Lakeville South 3
106 Heil, Jimmy (STMA) defeated Hermann, Peyton (Lakeville South) === {Fall 1:01} (Score: 6-0)
113 Smith, Travis (STMA) defeated Forfeit (Lakeville South) === {Forfeit} (Score: 12-0)
120 Psyk, Brandon (STMA) defeated Wendt, Theron (Lakeville South) === {Fall 6:26} (Score: 18-0)
126 Amundson, Kaden (STMA) defeated Johnson, Kaleb (Lakeville South) === {Fall 1:41} (Score: 24-0)
132 Becker, Cole (STMA) defeated Cripe, Ryan (Lakeville South) === {Maj Dec 15-5} (Score: 28-0)
138 Hanson, Dylan (STMA) defeated Bischof, Brice (Lakeville South) === {Dec 12 – 5} (Score: 31-0)
145 Vike, Owen (STMA) defeated Rathke, Jacob (Lakeville South) === {Dec 9 – 7} (Score: 34-0)
152 LeMonds, Hayden (STMA) defeated English, Hank (Lakeville South) === {Fall 1:23} (Score: 40-0)
160 Hayes, Jonah (STMA) defeated Bischof, Brendon (Lakeville South) === {Dec 13 – 7} (Score: 43-0)
170 Lidberg, Wyatt (STMA) defeated Hendren, Grant (Lakeville South) === {Dec 6 – 5} (Score: 46-0)
182 Leuer, Carl (STMA) defeated Dukes, Jaden (Lakeville South) === {Fall 5:17} (Score: 52-0)
195 Stone, Will (Lakeville South) defeated Sperr, Boden (STMA) === {Dec 4 – 2} (Score: 52-3)
220 Rice, Ethan (STMA) defeated Forfeit (Lakeville South) === {Forfeit} (Score: 58-3)
285 Duerr, T.J. (STMA) defeated Forfeit (Lakeville South) === {Forfeit} (Score: 64-3)

Willmar 58 Monticello 4
106: Quinn McCalla (MONT) over Marco Sanchez (WILL) (MD 11-2)
113: Double Forfeit
120: Caden Carlson (WILL) over Jacob Cole (MONT) (Fall 1:13)
126: Jack Roehl (WILL) over Nelson Anderson (MONT) (Fall 0:37)
132: Josh Miley (WILL) over Alex Fearing (MONT) (TF 21-4 4:00)
138: Alex Backes (WILL) over (MONT) (For.)
145: Jonas Anez (WILL) over Alec Smieja (MONT) (MD 13-3)
152: Cael Carlson (WILL) over Triston South (MONT) (Fall 1:37)
160: Grant Deegan (WILL) over Jayshaun Hinz (MONT) (MD 10-0)
170: Ethan Roux (WILL) over (MONT) (For.)
182: Kaden Streed (WILL) over (MONT) (For.)
195: Double Forfeit
220: Andrew Reigstad (WILL) over Jesse Midas (MONT) (Dec 5-1)
285: Charlie Farhat (WILL) over Nate Meyer (MONT) (Fall 2:43)

Round 3

Shakopee 37 Willmar 27
106: Pierson Manville (SHAK) over Marco Sanchez (WILL) (Fall 0:41)
113: Evan Bruckner (SHAK) over (WILL) (For.)
120: Paxton Creese (SHAK) over Caden Carlson (WILL) (MD 16-6)
126: Ben Lunn (SHAK) over Jack Roehl (WILL) (TF 16-0 3:40)
132: Josh Miley (WILL) over Tyler Jones (SHAK) (Dec 3-2)
138: Alex Backes (WILL) over Cole Malone (SHAK) (Dec 3-1)
145: Jonas Anez (WILL) over Sam Treml (SHAK) (Dec 7-2)
152: Cael Carlson (WILL) over Junior Chavez (SHAK) (Fall 0:27)
160: Brandon Kidd (SHAK) over Grant Deegan (WILL) (MD 9-0)
170: Connor Raines (SHAK) over Ethan Roux (WILL) (Dec 5-3)
182: Kaden Streed (WILL) over Gadiel Luna (SHAK) (Fall 1:58)
195: Jack Casey (SHAK) over (WILL) (For.)
220: Andrew Reigstad (WILL) over Joey Johnson (SHAK) (Fall 3:16)
285: Tommy Johnson (SHAK) over Charlie Farhat (WILL) (TB-1 3-2)

Lakeville South 52 Monticello 22

Round 4

Willmar 33 Lakeville South 24
106: Peyton Hermann (LASO) over Marco Sanchez (WILL) (Fall 3:35)
113: Double Forfeit
120: Caden Carlson (WILL) over Theron Wendt (LASO) (Dec 6-2)
126: Jack Roehl (WILL) over Kaleb Johnson (LASO) (Fall 1:19)
132: Josh Miley (WILL) over Ryan Cripe (LASO) (Dec 4-2)
138: Alex Backes (WILL) over Brice Bischof (LASO) (Dec 4-2)
145: Jacob Rathke (LASO) over Jonas Anez (WILL) (Dec 12-8)
152: Cael Carlson (WILL) over Hank English (LASO) (Fall 1:58)
160: Brendon Bischof (LASO) over Grant Deegan (WILL) (Dec 8-4)
170: Grant Hendren (LASO) over Ethan Roux (WILL) (Dec 5-3)
182: Jaden Dukes (LASO) over Kaden Streed (WILL) (Dec 6-5)
195: Will Stone (LASO) over (WILL) (For.)
220: Andrew Reigstad (WILL) over (LASO) (For.)
285: Charlie Farhat (WILL) over (LASO) (For.)

Shakopee 45 St. Michael-Albertville 26
106 Manville, Pierson (Shakopee) defeated Heil, Jimmy (STMA) === {Tech Fall 17-0} (Score: 0-5)
113 Creese, Paxton (Shakopee) defeated Smith, Travis (STMA) === {Tech Fall 22-6} (Score: 0-10)
120 Lunn, Ben (Shakopee) defeated Psyk, Brandon (STMA) === {Tech Fall 16-1} (Score: 0-15)
126 Jones, Tyler (Shakopee) defeated Amundson, Kaden (STMA) === {Fall 1:11} (Score: 0-21)
132 Becker, Cole (STMA) defeated Kroll, John (Shakopee) === {Decision: 7-2} (Score: 3-21)
138 Malone, Cole (Shakopee) defeated Hanson, Dylan (STMA) === {Default} (Score: 3-27)
145 Vike, Owen (STMA) defeated Fielder, Christian (Shakopee) === {Tech Fall 15-0} (Score: 8-27)
152 Kidd, Brandon (Shakopee) defeated LeMonds, Hayden (STMA) === {Dec 1 – 0} (Score: 8-30)
160 Raines, Conner (Shakopee) defeated Hayes, Jonah (STMA) === {Dec 5 – 2} (Score: 8-33)
170 Lidberg, Wyatt (STMA) defeated Luna, Gadiel (Shakopee) === {Fall 1:45} (Score: 14-33)
182 Sperr, Boden (STMA) defeated Forfeit (Shakopee) === {Forfeit} (Score: 20-33)
195 Leuer, Carl (STMA) defeated Forfeit (Shakopee) === {Forfeit} (Score: 26-33)
220 Johnson, Joey (Shakopee) defeated Rice, Ethan (STMA) === {Fall 1:56} (Score: 26-39)
285 Johnson, Tommy (Shakopee) defeated Duerr, T.J. (STMA) === {Fall 2:54} (Score: 26-45)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.