Paynesville Bulldogs Quad

Paynesville Bulldogs Quad

(Section 5A Dual)
LPGE-Browerville 66 Paynesville Area 7
106 Cael Lorentz (LPGE/BR) Fall Caden Sankoh (PA) :36
113 Carter Meiners (LPGE/BR) Fall Jose Anaya (PA) 3:18
120 Justin Crandell (LPGE/BR) Fall Aaron Magers (PA) :29
126 Rudy Determan (LPGE/BR) Dec. Craig Schmitz (PA) 10-4
132 Mason Gode (LPGE/BR) Fall Brett Mages (PA) 1:19
138 Shawn Rue (PAY) Maj. Dec. Nye Becker (LPGE/BR) 9-0
145 Ted Stacey (LPGE/BR) Fall Riley Messer (PA) 5:33
152 Riley Thorn (LPGE/BR) Fall Mason Liestman (PA) 2:26
160 Weston Roberg (PA) Dec. Austin Carr (LPGE/BR) 10-5
170 Gabe Pesta (LPGE/BR) Dec. Shawn Pinske (PA) 6-2
182 Caleb Pesta (LPGE/BR) Won by Forfeit
195 Isiah Gorder (LPGE/BR) Fall Spencer Eisenbraun (PA) 1:03
220 Joseph Middendorf (LPGE/BR) Fall Clint Schmitz (PA) :18
285 Adam Lindquist (LPGE/BR) Fall Brandon Schlangen (PA) 3:07

Staples-Motley 33 Royalton/Upsala 24
106 Double Forfeit
113 Will Gorecki (R/U) Won by Forfeit
120 Payton Bjerga (STM) Won by Forfeit
126 Hunter Novitzki (R/U) Dec. Dalton Wells (STM) 2-0 OT
132 Jacob Leibold (R/U) Fall Sam Jennissen (STM) :51
138 Brayden Christensen (STM) Dec. Wyatt Lahr (R/U) 3-0
145 Logan Weite (STM) Dec. Gabe Gorecki (R/U) 8-7
152 Blayne Dumpprope (STM) Won by Forfeit
160 Unknown (STM0) Fall Aiden Olson (R/U) 2:10
170 Owen Bjerga (STM) Dec. Jackson Held (R/U) 6-4
182 Gage Lauden (R/U) Dec. Gordan Enyart (STM) 7-5 OT
195 Double Forfeit
220 Shaine Guggenberger (STM) Won by Forfeit
285 Mason Novitzki (R/U) Won by Forfeit

Paynesville 46 Royalton/Upsala 30
106 Sam Costanzo (R/U) Fall Caden Sankoh (PA) :10
113 Will Gorecki (R/U) Fall Jose Anaya (PA) :35
120 Aaron Mages (PA) Won by Forfeit
126 Craig Schmitz (PA) Fall Hunter Novitzki (R/U) :12
132 Jacob Leibold (R/U) Fall Brett Mages (PA) : 45
138 Shawn Rue (PAY) Fall Wyatt Lahr (R/U) 3:49
145 Riley Messer (PAY) Fall Chris Borash (R/U) 3:38
152 Gabe Gorecki (R/U) Fall Mason Liestman (PAY) 2:59
160 Weston Roberg (PAY) Maj. Dec. Aiden Olson (R/U) 13-2
170 Jackson Held (R/U) Won by Forfeit
182 Shawn Pinske (PA) Dec. Austin Wensman (R/U) 5-0
195 Spencer Eisenbraun (PA) Dec. Gage Louden (R/U) 11-7
220 Clint Schmitz (PAY) Fall Justin Howdawl (R/U) 1:03
285 Brandon Schlangen (PAY) Fall Mason Novitzki (R/U) :57

LPGE-Browerville 42 Staples-Motley 13
106 Double Forfeit
113 Carter Meiners (LPGE/BR) Won by Fofeit
120 Justin Crandall (LPGE/BR) Dec. Payton Bjerga (ST) 3-0
126 Rudy Determan (LPGE/BR) Fall Conner Dobson (ST) 1:59
132 Mason Gode (LPGE/BR) Fall Sam Jennissen (SM) 2:38
138 Nye Becker (LPGE/BR) Dec. Brayden Christensen (SM) 5-2
145 Ted Stacey (LPGE/GE) Fall Logen Weite (SM) 1:40
152 Blayne Dumpprope (SM) Dec.Riley Thorn (LPGE/BR) 4-3
160 Spencer Miller (SM) Maj. Dec. Austin Carr (LPGE/BR) 12-3
170 Owen Bjerga (SM) Maj. Dec. Gabe Pesta (LPGE/BR) 9-1
182 Caleb Pesta (LGPE/BR) Dec. Gordan Enyart (SM) 3-1
195 Double Forfeit
220 Isiah Gorder (LPGE/BR) Dec. Shaine Guggenberger (SM) 2-0
285 Adam LIndquist (LPGE/BR) Won by Forfeit

(Park Region Conference Dual)
LPGE-Browerville 65 Royalton/ Upsala 9
106 Sam Costanzo (R/U) Dec. Cael Lorentz (LPGE/BR) 4-2
113 Carter Meiners (LPGE) Fall Will Gorecki (R/U) 3:47
120 Rudy Determan (LPGE/BR) Won by Forfeit
126 Justin Crandall (LPGE/BR) Fall Hunter Novitzki (R/U) :53
132 Mson Gode LPGE/BR) Fall Jacob Leibold (R/U) 5:17
138 Nye Becker (LPGE/BR) Dec. Wyatt Lahr (R/U) 8-5
145 Ted Stacey (LPGE/BR) Fall Gabe Gorecki (R/U) 3:48
152 Riley Thom (LPGE/BR) Won by Forfeit
160 Austin Carr (LPGE/BR) Maj. Dec. Aiden Olson (R/U) 16-2
170 Jackson Held (R/U) Fall Gabe Pesta (LPGE/BR) 2:26
182 Caleb Pesta (LPGE/BR) Maj. Dec. Austin Wensman (R/U) 8-0
195 Isiah Gorder (LPGE/BR) Fall Gage Lauden (R/U) 1:44
220 Joseph Middendorf (LPGE/BR) Won by Forfeit
285 Adam Lindquist (LPGE/BR) Fall Mason Novitzki (R/U) :51

Staples-Motley 30 Paynesville 24
106 Double Forfeit
113 Jose Anaya (PA) Maj. Dec. Isiah Tabatt (SM) 13-3
120 Payton Bjerga (SM) Maj. Dec. Aaron Mages (PA) 8-0
126 Craig Schmitz (PA) Maj. Dec. Dalton Wells (SM) 14-0
132 Brett Mages (PA) Dec. Sam Jennissen (SM) 10-7
138 Shawn Rue (PA) Maj. Dec. Brayden Christensen (SM) 15-5
145 Riley Messer (PA) Dec. Logen Weite (SM) 4-3
152 Blayne Dumpprope (SM) Fall Mason Liestman (PA) 1:44
160 Spencer Miller (SM) Tech. Fall Weston Roberg (PA) 5:19
170 Owen Bjerga (SM) Won by Forfeit
182 Gordon Enyart (SM) Dec. Shawn Pinske (PA) 8-7
195 Double Forfeit
220 Shaine Guggenberger (SM) Fall Clint Schmitz (PA) 2:41
285 Brandon Schlangen (PAY) Won by Forfeit

Bookmark the permalink.

Comments are closed.