Royalton-Upsala Duals

Royalton-Upsala Duals

Round 1

Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony 63 Ogilvie 18

(Section 7A Dual)
Royalton-Upsala 59 Rush City/Braham 15
106 Sam Costanzo (R-U) Fall Isaak Coolidge (RC/B) 2:42
113 Will Gorecki (R-U) Fall Nate Fiedler (RC/B) :38
120 Landon Umbreit (RC/B) Fall Nick Leibold (R-U) 1:52
126 Hunter Novitzki (R-U) Won by Forfeit
132 Jacob Leibold (R-U) Won by Forfeit
138 Brady Conrad (R-U) Tech. Fall Kyle Bestick (RC/B)
145 Double Forfeit
152 Anthony Hermanson (RC/B) Fall Chris Borash (R-U) 2:31
160 Jackson Held (R-U) Fall Daniel Mielke (RC/B) 3:02
170 Aiden Olson (R-U) Fall Wessel Isaih (RC/B) 1:53
182 Masyn Longren (RC/B) Dec. Austin Wensmann (R-U) 3-1 OT
195 Gage Louden (R-U) Fall Samson Hageman (RC/B) 3:20
220 Justin Howdahl (R-U) Won by Forfeit
285 Mason Novitzki (R-U) Fall Devin Shelito (RC/B) 3:05

Rocori 42 Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 30
106 Dawson McGee (WHAN) Dec. Jack Major (ROC) 5-0
113 Gavin Winter (ROC) Fall Dylan Johnson (WHAN) :41
120 Carter Thelen (ROC) Fall Gavin Damar (WHAN) 4:53
126 Austin Moscho (ROC) Fall Alex Hein (WHAN) 3:17
132 Zack Stevenson (WHAN) Fall Luke Hemmesch (ROC) 5:05
138 Carter Rettke (WHAN) Dec. Ryan Kunz (ROC) 8-2
145 Ben Hansen (ROC) Fall Drew Erickson (WHAN) 4:42
152 Mason Orth (ROC) Fall Nate Keiser (WHAN) 3:41
160 Colton Jacob (WHAN) Fall Ryan Rose (ROC) 4:56
170 Brock Humbert (ROC) Won by Forfeit
182 Austin Smith (WHAN) Fall Ben Primus (ROC) 1:41
195 Connor Andress (WHAN) Won by Forfeit
220 Nate Evens (ROC) Fall Kolby Hamblin (WHAN) 3:04
285 Double Forfeit

Round 2

Ogilvie 48 Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 36

Royalton-Upsala 56 Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village 18
106 Sam Costanzo (R-U) Fall John Bendix (IRON) 1:56
113 Charlie Dojan (IRON) D.C. Will Gorecki (R-U) 6-2
120 Nick Leibold (R-U) Default Carson Bockenhauer (IRON)
126 Wyatt Lahr (R-U) Dec. Michael Buffington (IRON) 13-6
132 Jacob Leibold (R-U) Fall Christopher Zuniga (IRON) 1:55
138 Brady Conrad (R-U) Fall Antonio Jensen (R-U) 5:37
145 Ashton Signer (IRON) Tech. Fall Chris Borash (R-U)
152 Gabe Gorecki (R-U) Tech. Fall Chris Curtis (IRON)
160 Jackson Held (R-U) Fall Zaid Alwaisi (IRON) 3:35
170 Aiden Olson (R-U) Fall Jaco McLellen (IRON) 2:14
182 John Labelle (IRON) Maj. Dec. Austin Wensmann (R-U) 11-3
195 Gage Louden (R-U) Fall Eric Bratsch (IRON) 1:02
220 Justin Howdahl (R-U) Won by Forfeit
285 Marvin Lamin (IRON) Fall Mason Novitzki (R-U) 4:56

Rocori 46 Rush City-Braham 27
106 Isaak Coolidge (RC/B) Fall Jack Major (ROC) :16
113 Gavin WInter (ROC) Fall Nate Fiedler (RC/B) :45
120 Carter Thelen (ROC) Won by Forfeit
126 Austin Mascho (ROC) Fall Landon Umbreit (RC/B) 2:29
132 Logan Niessen (RC/B) Dec. Luke Hemmesch (ROC) 8-2
138 Ryan Kunz (ROC) Fall Kyle Bestick (RC/B) 3:11
145 Mason Orth (ROC) Won by Forfeit
152 Anthony Hermanson (RC/B) Fall Ben Hansen (ROC) 3:35
160 Ryan Rose (ROC) Fall Isaiah Wessel (RC/B) 3:07
170 Daniel Mielke (RC/B) Won by Forfeit
182 Ben Primus (ROC) Fall Masyn Lundgren (RC/B) :42
195 Samson Hageman (RC/B) Won by Forfeit
220 Double Forfeit
285 Nate Evens (ROC) Fall Devin Shelito (RC/B) 3:06

Round 3

Rush City-Braham 46 Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 36

(Section 7A Dual)
Royalton-Upsala 63 Ogilvie 15
106 Sam Costanzo (R-U) Won by Forfeit
113 Will Gorecki (R-U) Dec. Rhett Hudoba (OG) 3-2
120 Nick Leibold (R-U) Won by Forfeit
126 Wyatt Lahr (R-U) Won by Forfeit
132 Jacob Leibold (R-U) Won by Forfeit
138 Brady Conrad (R-U) Won by Forfeit
145 Gabe Gorecki (R-U) all Ethan Warren (OG) 2:55
152 Hunter Anderson (OG) Dec. Chris Borash (R-U) 12-7
160 Aiden Olson (R-U) Won by Forfeit
170 Jackson Held (R-U) Won by Forfeit
182 Austin Wensmann (R-U) Fall Aydan Peterson (OG) 3:22
195 Gavin McLevis (OG) Fall Gage Louden (R-U) :48
220 Justin Howdahl (R-U) Fall Riley Lambert (OG) 1:09
285 Gabe Hoffman (OG) Won by Forfeit

Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village 32 Rocori 28
106 John Bendix (IRON) Dec. Jack Major (ROC) 9-4
113 Charlie Dojan (IRON) Maj. Dec. Gavin Winter (ROC) 9-0
120 Carter Thelen (ROC) Won by Forfeit
126 Austin Moscho (ROC) Maj. Dec. Michael Buffington (IRON) 11-1
132 Chris Zuniga (IRON) Dec. Luke Hemmesch (ROC) 5-1
138 Ryan Kunz (ROC) Fall Antonio Jensen (IRON) 4:45
145 Ben Hansen (ROC) Fall Ashton Signer (IRON) 5:13
152 Chris Curtis (IRON) Maj. Dec. Mason Orth (ROC) 12-0
160 Eric Bratsch (IRON) Dec. Ryan Rose (ROC) 7-6
170 Jacob McLellen (IRON) Won by Forfeit
182 Ben Primus (ROC) Fall Marion Prowell (IRON) :30
195 John Labelle (IRON) Won by Forfeit
220 Double Forfeit
285 Marvin Lamin (IRON) Dec. Nate Evens (ROC) 8-5

Round 4

Rocori 66 Ogilvie 18
106 Jack Major (ROC) Fall Hayden Bolling (RC/B) 4:25
113 Gavin Winter (ROC) Tech. Fall Rhett Hudoba (OG)
120 Chad Bauman (OG) Fall Carter Thelen (ROC) :18
126 Austin Mascho (ROC) Won by Forfeit
132 Luke Hemmesch (ROC) Won by Forfeit
138 Matthew Goebel (ROC) Won by Forfeit
145 Ryan Kunz (ROC) Won by Forfeit
152 Ben Hansen (ROC) Fall Hunter Anderson (OG) 3:59
160 Ryan Rose (ROC) Won by Forfeit
170 Zach Peterson (OG) Won by Forfeit
182 Bryce McLevis (OG) Won by Forfeit
195 Ben Primus (ROC) Fall Gavin McLevis (OG) 3:26
220 Nate Evens (ROC) Fall Riley Lambert (OG) :30
285 Gabe Hofman (OG) Won by Forfeit

(Section 7A Dual)
Royalton-Upsala 55 Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 6
106 Sam Costanzo (R-U) Fall Dawson McGee (WHAN) :28
113 Will Gorecki (R-U) Fall Dylan Johnson (WHAN) :35
120 Nick Leibold (R-U) Dec. Gavin Damar (WHAN) 9-4
126 Wyatt Lahr (R-U) Fall Alex Hein (WHAN) 3:56
132 Jacob Leibold (R-U) Maj. Dec. Carter Reittier (WHAN) 12-1
138 Brady Conrad (R-U) Fall Zack Stevensen (WHAN) 3:57
145 Chris Borash (R-U) Won by Forfeit
152 Double Forfeit
160 Jackson Held (R-U) Fall Colton Jacob (WHAN) 1:01
170 Aiden Olson (R-U) Won by Forfeit
182 Austin Smith (WHAN) Fall Austin Wensmann (R-U) 1:11
195 Gage Louden (R-U) Won by Forfeit
220 Double Forfeit
285 Double Forfeit

Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village 42 Rush City-Braham 33

Bookmark the permalink.

Comments are closed.