Stewartville Invitational

Stewartville Invitational
1 Lin-Mar 200.0
2 New Hampton/Turkey Valley 184.0
3 GMLOS 178.0
4 Rochester Mayo 157.0
5 Medford 94.5
6 Stewartville 89.5
7 Westfield 83.5
8 NRHEG 76.0
9 St. Clair 52.0
10 Hopkins 47.0
11 Rochester John Marshall 33.0
12 Madelia/Truman-Martin Luther 0.0

Results on TrackWrestling

106
1st Place – Brandon O’Brien of Lin-Mar
2nd Place – Cohen Wiste of GMLOS
3rd Place – Alex Helgeson of Medford
4th Place – Ben Timmerman of Rochester Mayo
5th Place – Jaxon Williams of Hopkins
6th Place – Eli Kruse of St. Clair
1st: Brandon O’Brien (Lin-Mar) 18-3, So. over Cohen Wiste (GMLOS) 15-3, 8th. (Dec 7-5)
3rd: Alex Helgeson (Medford) 11-3, 8th. over Ben Timmerman (Rochester Mayo) 10-11, Fr. (Dec 12-9)
5th: Jaxon Williams (Hopkins) 17-10, . over Eli Kruse (St. Clair) 9-11, 7th. (Fall 2:40)
113
1st Place – Charley Elwood of Medford
2nd Place – Riku Kobayashi of Rochester Mayo
3rd Place – James Jacobsen of GMLOS
4th Place – Nikolas Petsinger of NRHEG
5th Place – Evan Hanson of Rochester John Marshall
6th Place – Cade Christianson of Westfield
1st: Charley Elwood (Medford) 14-0, 8th. over Riku Kobayashi (Rochester Mayo) 16-7, So. (Fall 0:58)
3rd: James Jacobsen (GMLOS) 11-6, 8th. over Nikolas Petsinger (NRHEG) 11-10, Fr. (Dec 9-7)
5th: Evan Hanson (Rochester John Marshall) 2-4, Fr. over Cade Christianson (Westfield) 1-5, 8th. (Fall 3:51)
120
1st Place – Bryce Parke of Lin-Mar
2nd Place – Wes Soltau of GMLOS
3rd Place – Keegan Bronson of Westfield
4th Place – Alex Kriener of New Hampton/Turkey Valley
5th Place – Ian Funk of Rochester Mayo
6th Place – Clay Stenzel of NRHEG
1st: Bryce Parke (Lin-Mar) 15-6, So. over Wes Soltau (GMLOS) 10-10, Fr. (Fall 1:46)
3rd: Keegan Bronson (Westfield) 8-9, . over Alex Kriener (New Hampton/Turkey Valley) 13-16, So. (Fall 3:48)
5th: Ian Funk (Rochester Mayo) 10-13, Fr. over Clay Stenzel (NRHEG) 4-10, Fr. (Dec 9-2)
126
1st Place – Mason Cleveland of New Hampton/Turkey Valley
2nd Place – Kain Wempen of Lin-Mar
3rd Place – Jack Klinder of St. Clair
4th Place – Corbin Ludemann of GMLOS
5th Place – Garron Hoffman of Medford
6th Place – Benjamin Zierdt-Thorson of Rochester John Marshall
1st: Mason Cleveland (New Hampton/Turkey Valley) 27-9, Sr. over Kain Wempen (Lin-Mar) 19-7, So. (TF-1.5 5:19 (17-2))
3rd: Jack Klinder (St. Clair) 12-12, So. over Corbin Ludemann (GMLOS) 4-12, 7th. (Fall 2:47)
5th: Garron Hoffman (Medford) 9-5, 8th. over Benjamin Zierdt-Thorson (Rochester John Marshall) 3-6, Sr. (Fall 2:30)
132
1st Place – Marshall Peters of Rochester Mayo
2nd Place – Ty Smidt of Stewartville
3rd Place – Donavon Felten of GMLOS
4th Place – Tate Hermes of Medford
5th Place – Brayden Anderson of New Hampton/Turkey Valley
6th Place – Samuel Gisaya of Lin-Mar
1st: Marshall Peters (Rochester Mayo) 19-6, So. over Ty Smidt (Stewartville) 7-3, Sr. (Fall 1:27)
3rd: Donavon Felten (GMLOS) 15-6, Fr. over Tate Hermes (Medford) 9-5, 8th. (MD 13-1)
5th: Brayden Anderson (New Hampton/Turkey Valley) 14-12, Jr. over Samuel Gisaya (Lin-Mar) 11-12, Jr. (Inj. 0:22)
138
1st Place – Jackson Hale of GMLOS
2nd Place – Carson Babcock of New Hampton/Turkey Valley
3rd Place – Blake Carr of Stewartville
4th Place – Reece Seery of Lin-Mar
5th Place – George Roesler of NRHEG
6th Place – Logan Burger of Rochester Mayo
1st: Jackson Hale (GMLOS) 16-2, Sr. over Carson Babcock (New Hampton/Turkey Valley) 20-8, So. (Fall 5:56)
3rd: Blake Carr (Stewartville) 13-2, So. over Reece Seery (Lin-Mar) 12-8, So. (Fall 3:19)
5th: George Roesler (NRHEG) 3-4, 7th. over Logan Burger (Rochester Mayo) 4-6, 8th. (Fall 1:21)
145
1st Place – Brody Olson of Stewartville
2nd Place – Cade Sheehan of Rochester Mayo
3rd Place – Willie Von Ruden of Medford
4th Place – Max Babcock of New Hampton/Turkey Valley
5th Place – Daniel Smith of GMLOS
6th Place – Thor Routh of NRHEG
1st: Brody Olson (Stewartville) 15-1, Sr. over Cade Sheehan (Rochester Mayo) 14-5, Jr. (Dec 7-6)
3rd: Willie Von Ruden (Medford) 11-1, Jr. over Max Babcock (New Hampton/Turkey Valley) 32-6, Sr. (SV-1 8-6)
5th: Daniel Smith (GMLOS) 16-6, So. over Thor Routh (NRHEG) 6-13, So. (Dec 9-2)
152
1st Place – Gage Baker of St. Clair
2nd Place – Christian Jacobsen of GMLOS
3rd Place – Abass Kemokai of Lin-Mar
4th Place – Rece Voigt of GMLOS
5th Place – Hunter Pesek of New Hampton/Turkey Valley
6th Place – Justin Higgins of Rochester John Marshall
1st: Gage Baker (St. Clair) 17-4, Sr. over Christian Jacobsen (GMLOS) 16-4, So. (Fall 2:13)
3rd: Abass Kemokai (Lin-Mar) 20-7, So. over Rece Voigt (GMLOS) 11-6, So. (Fall 4:51)
5th: Hunter Pesek (New Hampton/Turkey Valley) 10-6, Jr. over Justin Higgins (Rochester John Marshall) 6-4, . (M. For.)
160
1st Place – Clayton Taylor of New Hampton/Turkey Valley
2nd Place – Demetrius Patton of Hopkins
3rd Place – Noah Sayles of GMLOS
4th Place – Cale Collins of Rochester John Marshall
5th Place – A.J. Frost of Lin-Mar
6th Place – Ralph Roesler of NRHEG
1st: Clayton Taylor (New Hampton/Turkey Valley) 20-10, Sr. over Demetrius Patton (Hopkins) 21-6, . (Dec 9-7)
3rd: Noah Sayles (GMLOS) 16-4, So. over Cale Collins (Rochester John Marshall) 1-3, Fr. (MD 14-6)
5th: A.J. Frost (Lin-Mar) 9-11, Jr. over Ralph Roesler (NRHEG) 6-8, Fr. (Dec 8-7)
170
1st Place – Ryan Plummer of Lin-Mar
2nd Place – Wyatt Stochl of New Hampton/Turkey Valley
3rd Place – William Krueger of Rochester Mayo
4th Place – Tyler Jacobson of NRHEG
5th Place – Isiah Morse of GMLOS
6th Place – Zach Wetmore of Medford
1st: Ryan Plummer (Lin-Mar) 21-4, Jr. over Wyatt Stochl (New Hampton/Turkey Valley) 20-13, Sr. (Fall 3:40)
3rd: William Krueger (Rochester Mayo) 15-7, Sr. over Tyler Jacobson (NRHEG) 13-7, Sr. (Inj. 2:30)
5th: Isiah Morse (GMLOS) 8-13, So. over Zach Wetmore (Medford) 5-9, Jr. (Dec 7-2)
182
1st Place – Colton Krell of Westfield
2nd Place – Jacob Wempen of Lin-Mar
3rd Place – Max Schwickerath of New Hampton/Turkey Valley
4th Place – Ethan Meyer of Stewartville
5th Place – Sam Allen of Rochester Mayo
6th Place – Conner Okland of NRHEG
1st: Colton Krell (Westfield) 18-3, Jr. over Jacob Wempen (Lin-Mar) 24-1, Sr. (Dec 13-10)
3rd: Max Schwickerath (New Hampton/Turkey Valley) 23-10, Sr. over Ethan Meyer (Stewartville) 13-2, Sr. (MD 9-1)
5th: Sam Allen (Rochester Mayo) 4-6, So. over Conner Okland (NRHEG) 2-10, So. (Fall 1:40)
195
1st Place – Evan Rosonke of New Hampton/Turkey Valley
2nd Place – RJ Chakolis of Hopkins
3rd Place – Luke Gaffney of Lin-Mar
4th Place – Quincy Hill of Rochester Mayo
5th Place – Caden King of Stewartville
1st: Evan Rosonke (New Hampton/Turkey Valley) 33-2, Jr. over RJ Chakolis (Hopkins) 25-1, . (Dec 4-3)
3rd: Luke Gaffney (Lin-Mar) 11-11, Fr. over Quincy Hill (Rochester Mayo) 11-13, Sr. (For.)
5th: Caden King (Stewartville) 3-9, Fr. over () , . (Bye)
220
1st Place – Tanner Schultz of Lin-Mar
2nd Place – Dylan Nirk of Westfield
3rd Place – Carter Reicks of New Hampton/Turkey Valley
4th Place – Hayden Myers of Rochester Mayo
5th Place – Brennon Hoffman of Medford
6th Place – Makota Misgen of NRHEG
1st: Tanner Schultz (Lin-Mar) 20-2, Sr. over Dylan Nirk (Westfield) 14-4, Jr. (Dec 6-0)
3rd: Carter Reicks (New Hampton/Turkey Valley) 29-7, Sr. over Hayden Myers (Rochester Mayo) 3-7, So. (Fall 0:45)
5th: Brennon Hoffman (Medford) 6-7, So. over Makota Misgen (NRHEG) 2-9, 8th. (Fall 0:59)
285
1st Place – Clayton Luthe of GMLOS
2nd Place – Tristan Rieken of Westfield
3rd Place – Quinten Arndt of NRHEG
4th Place – Damon Hinrichs of Rochester Mayo
5th Place – Cleo Gehrls of Lin-Mar
6th Place – Carter Jannsen of Stewartville
1st: Clayton Luthe (GMLOS) 16-2, Sr. over Tristan Rieken (Westfield) 14-5, . (Dec 5-1)
3rd: Quinten Arndt (NRHEG) 14-5, Sr. over Damon Hinrichs (Rochester Mayo) 12-11, Sr. (Dec 8-2)
5th: Cleo Gehrls (Lin-Mar) 9-11, Jr. over Carter Jannsen (Stewartville) 7-9, Sr. (Dec 3-1)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.