High School Results – Friday, February 1, 2019

Annandale/Maple Lake 60 Monticello 19
Atwater-Cosmos-Grove City 49 Pierz 19
Benson 42 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 29
Blue Earth Area 45 Lake Crystal Wellcome Memorial Area 19
Caledonia-Houston 49 St. Charles 23
MAHACA 41 Border West 33
St. Croix Lutheran 51 Columbia Heights 11
St. Michael-Albertville 50 Cambridge-Isanti 19
Wabasso – Red Rock Central 39 St. James Area 34
Windom-Mountain Lake 40 Jackson County Central 25
Bemidji Quad
Aitkin 42 Moorhead 25
Saint Cloud Tech 40 Aitkin 24
Saint Cloud Tech 57 Moorhead 22
Bemidji 46 Moorhead 24
Bemidji 52 Saint Cloud Tech 15
Bemidji 63 Aitkin 16
Detroit Lakes Quad
Badger/Greenbush-Middle River 45 Fargo Davies, ND 30
Simley 71 Fargo Davies, ND 9
Detroit Lakes 61 Fargo Davies, ND 12
Simley 62 Badger/Greenbush-Middle River 10
Simley 54 Detroit Lakes 10
Dover-Eyota Triangular
Dover-Eyota 61 La Crescent 5
Dover-Eyota 72 Fillmore Central-Lanesboro-M-C 0
La Crescent 38 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 27
GMLOS Tri
GMLOS 48 Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 30
Plainview-Elgin-Millville 43 Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 31
Plainview-Elgin-Millville 48 GMLOS 27
Holdingford Huskers Pentangular
Holdingford 50 Spectrum 27
Sauk Rapids/Rice 58 Rush City/Braham 14
Holdingford 42 Rush City/Braham 36
Spectrum 41 Ortonville 19
Sauk Rapids-Rice 70 Ortonville 0
Spectrum 39 Rush City/Braham 36
Holdingford 44 Ortonville 30
Sauk Rapids/Rice 71 Spectrum 7
Lake City Quad
Rochester Century 45 St. Thomas Academy 36
Rochester Century 39 Wabasha-Kellogg 34
Lake City 57 Rochester Century 10
Lake City 60 St. Thomas Academy 19
Lake City 50 Wabasha-Kellogg 10
Marshall Tri
Marshall 69 New Ulm Area 12
Marshall 67 Quad County 9
New Ulm Area 51 Quad County 24
Mora Quad
Mora 60 C-E-C Lumberjacks 10
Pine City-Hinckley-Finlayson 44 C-E-C Lumberjacks 29
Mora 39 Hibbing 21
Hibbing 53 Pine City-Hinckley-Finlayson 18
Mora 72 Pine City-Hinckley-Finlayson 6
Paynesville Quad
Becker 52 Eden Valley-Watkins 22
Becker 57 Paynesville Area 15
Becker 47 Rocori 24
Eden Valley-Watkins 39 Paynesville Area 32
Rocori 39 Paynesville Area 36
Pequot Lakes/Pine River-Backus Quad
Roseau 36 Fergus Falls 27
Pequot Lks-Pine River-B 42 Roseau 24
Roseau 39 Sauk Centre-Melrose 12
Robbinsdale Armstrong Tri
Robbinsdale Armstrong 57 Pine Island 9
Zimmerman 54 Pine Island 17
Totino Grace Quad
Totino-Grace 51 Buffalo 18
Totino-Grace 74 Irondale 0
Orono 42 Buffalo 28
Buffalo 54 Irondale 27
Orono 52 Irondale 28
Wolves Invitational
1 Fosston-Bagley 151.0
2 Crosby-Ironton 142.5
3 Thief River Falls 141.0
4 Blackduck-Cass Lake Bena Bears 130.0
5 Virginia Area 121.5
6 Staples-Motley 120.5
7 Deer River 112.0
8 Walker-Hack-Akeley-Nevis 57.5
9 Nash-Kee- Greenway 48.0

Bookmark the permalink.

Comments are closed.