Minnesota finishes 6th at Junior Freestyle National Duals

2019 USAW Junior Freestyle National Duals results. June 21-22 at Tulsa, OK.

Brackets/Results on TrackWrestling.com

Day 2

GOLD/SILVER Results
1st Place Match: Oklahoma Red defeated Illinois 32-31.
3rd Place Match: Ohio Red defeated Iowa 43-21.
5th Place Match: California Blue defeated Minnesota Blue 35-30.
7th Place Match: New Jersey defeated Ohio Blue 48-24.

BRONZE/COPPER Results
1st Place Match: Wisconsin defeated Kansas Blue 35-31.
3rd Place Match: Missouri defeated Oklahoma Blue 44-24.
5th Place Match: Nebraska Blue defeated Washington 38-31.
7th Place Match: Colorado defeated Michigan 51-21.

RED/BLUE Results
1st Place Match: Pennsylvania defeated Minnesota Red 38-27.
3rd Place Match: Georgia Black defeated Texas 36-32.
5th Place Match: Tennessee defeated North Dakota Blue 36-31.
7th Place Match: Alaska defeated Kentucky 51-20.

GREEN/YELLOW Results
1st Place – Arkansas
2nd Place – Indiana
3rd Place – South Dakota
4th Place – Kansas Red
5th Place – Nebraska Red
6th Place – North Dakota Red

PURPLE/GRAY Results
1st Place – California Red
2nd Place – Florida
3rd Place – Louisiana
4th Place – Georgia Red
5th Place – North Carolina

Day 1

A POOL Results
1st Place Match: Illinois defeated New Jersey 40-26.
3rd Place Match: Missouri defeated Michigan 43-23.
5th Place Match: Minnesota Red defeated Alaska 46-22.
7th Place Match: California Red defeated Kansas Red 44-24.

B POOL Results
1st Place Match: Oklahoma Red defeated Ohio Blue 48-17.
3rd Place Match: Washington defeated Colorado 42-23.
5th Place Match: Texas defeated Kentucky 48-14.
7th Place Match: Nebraska Red defeated Georgia Red 30-20.

C POOL Results
1st Place Match: Minnesota Blue defeated California Blue 40-26.
2nd Place Wrestleback: California Blue defeated Kansas Blue 41-22.
3rd Place Match: Kansas Blue defeated Wisconsin 35-32.
5th Place Match: Pennsylvania defeated North Dakota Blue 41-23.
7th Place Match: Louisiana defeated South Dakota 38-31.

D POOL Results
1st Place Match: Iowa defeated Ohio Red 33-30.
2nd Place Wrestleback: Ohio Red defeated Nebraska Blue 50-18.
3rd Place Match: Nebraska Blue defeated Oklahoma Blue 42-26.
5th Place Match: Georgia Black defeated Tennessee 36-32.
7th Place Match: Indiana defeated Florida 33-33.

Minnesota Blue Results

C POOL

Match #1 Quarterfinal
Minnesota Blue defeated Wisconsin 45-21
100 – Jore Volk (Minnesota Blue) over Shane Corrigan (Wisconsin) TF 10-0
106 – Blake West (Minnesota Blue) over Preston Spray (Wisconsin) TF 10-0
113 – Paxton Creese (Minnesota Blue) over Alec Hunter (Wisconsin) TF 12-2
120 – Ryan Henningson (Minnesota Blue) over Jaden Verhagen (Wisconsin) TF 10-0
126 – Ashton Clark (Minnesota Blue) over Bryce Jankowski (Wisconsin) Dec 5-2
132 – Caleb Gross (Wisconsin) over Tyler Jones (Minnesota Blue) TF 10-0
138 – Tyler Shackle (Minnesota Blue) over Logan Hatch (Wisconsin) TF 10-0
145 – Aidan Medora (Wisconsin) over Sebas Swiggum (Minnesota Blue) TF 10-0
152 – Chandler Mooney (Minnesota Blue) over Daniel Stilling (Wisconsin) TF 11-1
160 – Kevin Meicher (Wisconsin) over Willie Bastyr (Minnesota Blue) Dec 13-8
170 – Brady Spaeth (Wisconsin) over Quayin Short (Minnesota Blue) Fall 2:23
182 – Zach Glazier (Minnesota Blue) over Shane Liegel (Wisconsin) TF 13-2
195 – GRANT PARRISH (Minnesota Blue) over Samuel Mitchell (Wisconsin) Dec 13-10
220 – Daniel Striggow (Minnesota Blue) over Brett Wittmann (Wisconsin) Fall 1:55
285 – Tyler Kim (Minnesota Blue) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Semifinal
Minnesota Blue defeated Kansas Blue 47-19
106 – Blake West (Minnesota Blue) over Jake Barnes (Kansas Blue) TF 10-0
113 – Paxton Creese (Minnesota Blue) over Devon Weber (Kansas Blue) TF 10-0
120 – Grant Treaster (Kansas Blue) over Joseph Thompson (Minnesota Blue) Dec 13-8
126 – Keegan Slyter (Kansas Blue) over Jake Svihel (Minnesota Blue) Dec 14-12
132 – Mitchel Petersen (Minnesota Blue) over Preston Martin (Kansas Blue) TF 14-3
138 – Dallas Koelzer (Kansas Blue) over Adam Mickelson (Minnesota Blue) Dec 14-7
145 – Sebas Swiggum (Minnesota Blue) over George Weber (Kansas Blue) TF 10-0
152 – Cael Carlson (Minnesota Blue) over Joey Hancock (Kansas Blue) TF 11-1
160 – Colby Njos (Minnesota Blue) over Cayleb Atkins (Kansas Blue) TF 10-0
170 – Quayin Short (Minnesota Blue) over Nolan Craine (Kansas Blue) TF 15-3
182 – Zach Glazier (Minnesota Blue) over Cayden Atkins (Kansas Blue) TF 13-2
195 – Cade King (Minnesota Blue) over Kyle Haas (Kansas Blue) Dec 6-5
220 – Cade Lautt (Kansas Blue) over TOMMY JOHNSON (Minnesota Blue) Fall 1:13
285 – Tyler Kim (Minnesota Blue) over Tony Caldwell (Kansas Blue) Fall 2:11
100 – Jore Volk (Minnesota Blue) over Jordan Habben (Kansas Blue) TF 10-0

Match #3 1st Place Match
Minnesota Blue defeated California Blue 40-26
120 – Tristan Lujan (California Blue) over Joseph Thompson (Minnesota Blue) Dec 10-9
126 – Jake Svihel (Minnesota Blue) over Jason Miranda (California Blue) TF 10-0
132 – Henry Porter (California Blue) over Mitchel Petersen (Minnesota Blue) Fall 1:16
138 – Ryan Franco (California Blue) over Tyler Shackle (Minnesota Blue) Dec 10-6
145 – Sebas Swiggum (Minnesota Blue) over Cade Lucio (California Blue) TF 11-0
152 – Cael Carlson (Minnesota Blue) over Tyler Badgett (California Blue) Fall 3:40
160 – Colby Njos (Minnesota Blue) over Jace Luchau (California Blue) Dec 10-2
170 – Quayin Short (Minnesota Blue) over Ankhaa Enkhmandakh (California Blue) Dec 7-2
182 – Zach Glazier (Minnesota Blue) over Denzel Mabry (California Blue) TF 13-2
195 – GRANT PARRISH (Minnesota Blue) over Jonovan Smith (California Blue) Fall 1:51
220 – Daniel Striggow (Minnesota Blue) over Chris Island (California Blue) TF 11-0
285 – Victor Jaquez (California Blue) over Tyler Kim (Minnesota Blue) TF 16-6
100 – Jore Volk (Minnesota Blue) over James Gauntlett (California Blue) TF 10-0
106 – Andre Gonzales (California Blue) over Blake West (Minnesota Blue) Dec 11-4
113 – Salahdin Farukh (California Blue) over Unknown (Unattached) Forf

GOLD/SILVER

Match #1 Round 1
Ohio Red defeated Minnesota Blue 38-30
145 – Victor Voinovich (Ohio Red) over Sebas Swiggum (Minnesota Blue) TF 10-0
152 – Dylan Fishback (Ohio Red) over Cael Carlson (Minnesota Blue) Dec 16-9
160 – Colby Njos (Minnesota Blue) over Kevin Contos II (Ohio Red) TF 18-4
170 – Nevan Snodgrass (Ohio Red) over Quayin Short (Minnesota Blue) TF 11-0
182 – Zach Glazier (Minnesota Blue) over Ben Vanadia (Ohio Red) Dec 10-4
195 – Seth Shumate (Ohio Red) over GRANT PARRISH (Minnesota Blue) TF 12-0
220 – Ethan Hatcher (Ohio Red) over Daniel Striggow (Minnesota Blue) TF 11-1
285 – Alex Coleman (Ohio Red) over TOMMY JOHNSON (Minnesota Blue) Fall 1:33
100 – Jore Volk (Minnesota Blue) over Marlon Yarbrough (Ohio Red) TF 10-0
106 – Blake West (Minnesota Blue) over Brendan McCrone (Ohio Red) Fall 1:23
113 – Paxton Creese (Minnesota Blue) over Pablo Castro (Ohio Red) TF 14-4
120 – Joseph Thompson (Minnesota Blue) over Logan Agin (Ohio Red) Inj 1:54
126 – Jimmy Carmany (Ohio Red) over Jake Svihel (Minnesota Blue) Dec 16-13
132 – Michael Burnett (Ohio Red) over Mitchel Petersen (Minnesota Blue) TF 14-4
138 – Jake Niffenegger (Ohio Red) over Tyler Shackle (Minnesota Blue) TF 18-7

Match #2 Round 2
Minnesota Blue defeated New Jersey 38-32
152 – Chandler Mooney (Minnesota Blue) over Alex Strashinsky (New Jersey) Fall 1:30
160 – Colby Njos (Minnesota Blue) over Dante Stefanelli (New Jersey) TF 13-3
170 – Quayin Short (Minnesota Blue) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Christopher Foca (New Jersey) over Zach Glazier (Minnesota Blue) Dec 11-8
195 – Cade King (Minnesota Blue) over Michael Misita (New Jersey) TF 13-0
220 – Daniel Striggow (Minnesota Blue) over Niccolo Colucci (New Jersey) TF 16-5
285 – Tyler Kim (Minnesota Blue) over Michael Filieri (New Jersey) Dec 9-2
100 – Jore Volk (Minnesota Blue) over John Hildebrandt (New Jersey) TF 16-3
106 – Kelly Dunnigan (New Jersey) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Alex Almeyda (New Jersey) over Paxton Creese (Minnesota Blue) Dec 10-2
120 – Nick Kayal (New Jersey) over Ryan Henningson (Minnesota Blue) TF 16-6
126 – Jake Svihel (Minnesota Blue) over NICHOLAS DIGIACOMO (New Jersey) Fall 1:10
132 – Cj Composto (New Jersey) over Tyler Jones (Minnesota Blue) TF 15-4
138 – Anthony Clark (New Jersey) over Adam Mickelson (Minnesota Blue) TF 11-0
145 – Justin Cantor (New Jersey) over Sebas Swiggum (Minnesota Blue) Fall 1:56

Match #3 Round 3
Oklahoma Red defeated Minnesota Blue 38-32
160 – Luke Surber (Oklahoma Red) over Colby Njos (Minnesota Blue) Dec 10-4
170 – Gage Hockett (Oklahoma Red) over Quayin Short (Minnesota Blue) Dec 5-3
182 – Dustin Plott (Oklahoma Red) over Zach Glazier (Minnesota Blue) TF 14-3
195 – Cade King (Minnesota Blue) over Cabe Dickerson (Oklahoma Red) TF 16-6
220 – Konner Doucet (Oklahoma Red) over Daniel Striggow (Minnesota Blue) Dec 9-1
285 – Joshua Heindselman (Oklahoma Red) over TOMMY JOHNSON (Minnesota Blue) TF 12-2
100 – Jore Volk (Minnesota Blue) over Christian Forbes (Oklahoma Red) TF 10-0
106 – Blake West (Minnesota Blue) over Cooper Mahaffey (Oklahoma Red) Fall 0:33
113 – Cruz Aguilar (Oklahoma Red) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Joseph Thompson (Minnesota Blue) over Garrett Steidley (Oklahoma Red) TF 12-2
126 – Carter Young (Oklahoma Red) over Jake Svihel (Minnesota Blue) TF 14-3
132 – Mitchel Petersen (Minnesota Blue) over Reece Witcraft (Oklahoma Red) Fall 0:25
138 – Ryder Ramsey (Oklahoma Red) over Tyler Shackle (Minnesota Blue) TF 14-4
145 – Sebas Swiggum (Minnesota Blue) over Spencer Schickram (Oklahoma Red) Dec 11-8
152 – Brady DeArmond (Oklahoma Red) over Cael Carlson (Minnesota Blue) Fall 0:30

Match #4 5th Place Match
California Blue defeated Minnesota Blue 35-30
170 – Quayin Short (Minnesota Blue) over Alexander Hernandez (California Blue) Dec 16-14
182 – Zach Glazier (Minnesota Blue) over Ankhaa Enkhmandakh (California Blue) TF 10-0
195 – Cade King (Minnesota Blue) over Jonovan Smith (California Blue) TF 10-0
220 – Daniel Striggow (Minnesota Blue) over Chris Island (California Blue) TF 10-0
285 – Victor Jaquez (California Blue) over TOMMY JOHNSON (Minnesota Blue) TF 10-0
100 – Jore Volk (Minnesota Blue) over Ethan Grimminger (California Blue) TF 10-0
106 – Andre Gonzales (California Blue) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Salahdin Farukh (California Blue) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Christian Cabuag (California Blue) over Ryan Henningson (Minnesota Blue) Fall 0:33
126 – Jason Miranda (California Blue) over Ashton Clark (Minnesota Blue) Dec 8-6
132 – Henry Porter (California Blue) over Mitchel Petersen (Minnesota Blue) TF 11-0
138 – Ryan Franco (California Blue) over Adam Mickelson (Minnesota Blue) Dec 5-1
145 – Sebas Swiggum (Minnesota Blue) over Cade Lucio (California Blue) Dec 9-2
152 – Chandler Mooney (Minnesota Blue) over George Ruiz (California Blue) Fall 0:55
160 – Jace Luchau (California Blue) over Cael Carlson (Minnesota Blue) TF 12-2

Minnesota Red Results

A POOL

Match #1 Champ. Round 1
Minnesota Red received a Bye

Match #2 Quarterfinal
Michigan defeated Minnesota Red 37-30
106 – Brett Regnier (Minnesota Red) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Brendan Howes (Minnesota Red) over Nicholas Korhorn (Michigan) TF 10-0
120 – Brendan Ferretti (Michigan) over Jake Messner (Minnesota Red) Dec 16-8
126 – Nicolas Cantu (Minnesota Red) over Sam Freeman (Michigan) TF 10-0
132 – Chayse La Joie (Michigan) over Cole Becker (Minnesota Red) TF 14-1
138 – Eddie Homrock (Michigan) over Ryan Scherber (Minnesota Red) TF 10-0
145 – Cade Lundeen (Minnesota Red) over Matthew Grant (Michigan) Dec 10-4
152 – James Fotis (Michigan) over Solomon Lankow (Minnesota Red) TF 11-0
160 – Dane Donabedian (Michigan) over Adam Sylvester (Minnesota Red) TF 14-3
170 – Carter Marx (Minnesota Red) over Leonardo Galasso (Michigan) Fall 2:40
182 – Sage Serbenta (Michigan) over MacAron Kukowski (Minnesota Red) Fall 2:47
195 – JOEY JOHNSON (Minnesota Red) over John Brown (Michigan) TF 20-7
220 – Eric Hernandez (Michigan) over Luke Tweeton (Minnesota Red) Dec 8-3
285 – Donovan King (Michigan) over Kaleb Haase (Minnesota Red) TF 14-4
100 – Jacob Brya (Michigan) over Marshall Larson (Minnesota Red) TF 10-0

Match #3 Cons. Round 2
Minnesota Red received a Bye

Match #4 Cons. Round 3
Minnesota Red defeated California Red 36-35
120 – Richard Castro-Sandoval (California Red) over Zach Brown (Minnesota Red) Fall 3:23
126 – Nicolas Cantu (Minnesota Red) over William Giron (California Red) TF 13-3
132 – Cole Becker (Minnesota Red) over Eli Blackwell (California Red) TF 12-1
138 – Cade Lundeen (Minnesota Red) over Adrian Heras (California Red) Dec 8-3
145 – Tyler Okada (California Red) over Brody Ullyott (Minnesota Red) Fall 1:29
152 – Collin Hayes (California Red) over Solomon Lankow (Minnesota Red) Fall 4:03
160 – Gavin Osterhaus (Minnesota Red) over Hassan Khan (California Red) TF 12-1
170 – Carter Marx (Minnesota Red) over Kendall La Rosa (California Red) Dec 13-11
182 – MacAron Kukowski (Minnesota Red) over Nico Zavala (California Red) TF 12-2
195 – JOEY JOHNSON (Minnesota Red) over Shane Hansen (California Red) Fall 4:14
220 – Luke Tweeton (Minnesota Red) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Cohle S. Feliciano (California Red) over Kaleb Haase (Minnesota Red) Fall 4:55
100 – Marshall Larson (Minnesota Red) over Sammy Salazar (California Red) TF 11-0
106 – Zeth Romney (California Red) over Walker Bents (Minnesota Red) TF 10-0
113 – Justin Rodriguez (California Red) over Brendan Howes (Minnesota Red) Fall 2:12

Match #5 Cons. Semi
Missouri defeated Minnesota Red 57-9
126 – Sam Hrabovsky (Missouri) over Trevor Pearson (Minnesota Red) TF 10-0
132 – Trey Crawford (Missouri) over Cole Becker (Minnesota Red) TF 10-0
138 – Nathaniel Pulliam (Missouri) over Ryan Scherber (Minnesota Red) TF 10-0
145 – Cristian Dixon (Missouri) over Brody Ullyott (Minnesota Red) TF 13-3
152 – David Brooks (Missouri) over Solomon Lankow (Minnesota Red) TF 20-10
160 – Gavin Gross (Missouri) over Adam Sylvester (Minnesota Red) TF 13-3
170 – Greyden Penner (Missouri) over Carter Marx (Minnesota Red) TF 10-0
182 – Jackson White (Missouri) over MacAron Kukowski (Minnesota Red) Fall 5:41
195 – Clint Herrick (Missouri) over Brett Graham (Minnesota Red) TF 11-0
220 – Luke Tweeton (Minnesota Red) over Cole Gripka (Missouri) TF 12-2
285 – Mario Quezada (Missouri) over Kaleb Haase (Minnesota Red) Dec 7-6
100 – Cael Keck (Missouri) over Marshall Larson (Minnesota Red) Fall 0:45
106 – Peyton Moore (Missouri) over Brett Regnier (Minnesota Red) TF 10-0
113 – ANTONIO RIZZI (Missouri) over Walker Bents (Minnesota Red) TF 10-0
120 – Cayden Dotson (Missouri) over Zach Brown (Minnesota Red) Dec 11-10

Match #6 5th Place Match
Minnesota Red defeated Alaska 46-22
132 – Cole Becker (Minnesota Red) over William Poland (Alaska) TF 10-0
138 – Cade Lundeen (Minnesota Red) over Aidan Ehmann (Alaska) TF 12-0
145 – Wayne Newman (Alaska) over Brody Ullyott (Minnesota Red) TF 12-2
152 – Sterling Uhlenhake (Alaska) over Solomon Lankow (Minnesota Red) Fall 2:24
160 – Gavin Osterhaus (Minnesota Red) over Hayden Lieb (Alaska) TF 13-0
170 – Adam Sylvester (Minnesota Red) over Nathaniel Kisgen (Alaska) Inj 1:04
182 – Carter Marx (Minnesota Red) over Sean Michel (Alaska) TF 14-1
195 – JOEY JOHNSON (Minnesota Red) over Daniel Niebles (Alaska) Fall 1:31
220 – Luke Tweeton (Minnesota Red) over Kelton Mock (Alaska) Dec 17-8
285 – Kaleb Haase (Minnesota Red) over Unknown (Unattached) Forf
100 – Benjamin Pope (Alaska) over Marshall Larson (Minnesota Red) TF 14-4
106 – Andrew Dalrymple (Alaska) over Walker Bents (Minnesota Red) TF 10-0
113 – Brendan Howes (Minnesota Red) over Jeremy Bockert (Alaska) Fall 1:35
120 – Alex Logsdon (Alaska) over Jake Messner (Minnesota Red) Dec 14-8
126 – Nicolas Cantu (Minnesota Red) over Octavius McCleskey (Alaska) TF 10-0

RED/BLUE – Minnesota Red

Match #1 Round 1
Minnesota Red defeated Kentucky 58-9
145 – Cade Lundeen (Minnesota Red) over Jakerion Merritt (Kentucky) Dec 10-4
152 – Payne Carr (Kentucky) over Brody Ullyott (Minnesota Red) TF 10-0
160 – Gavin Osterhaus (Minnesota Red) over Colin Walls (Kentucky) TF 10-0
170 – Carter Marx (Minnesota Red) over Triston Brooks (Kentucky) TF 13-3
182 – MacAron Kukowski (Minnesota Red) over Benjamin Rush (Kentucky) TF 10-0
195 – JOEY JOHNSON (Minnesota Red) over Jesus Avila (Kentucky) Fall 2:16
220 – Luke Tweeton (Minnesota Red) over Blake Fox (Kentucky) TF 10-0
285 – Kaleb Haase (Minnesota Red) over Logan Deasel (Kentucky) Fall 1:34
100 – Marshall Larson (Minnesota Red) over Unknown (Unattached) Forf
106 – Walker Bents (Minnesota Red) over Jaine Stephens (Kentucky) TF 12-0
113 – Brendan Howes (Minnesota Red) over Donnie Stephens (Kentucky) TF 10-0
120 – Jake Messner (Minnesota Red) over Morgan Sallee (Kentucky) TF 18-8
126 – Nicolas Cantu (Minnesota Red) over Dylan Walls (Kentucky) TF 10-0
132 – Ryan Scherber (Minnesota Red) over Conner Mullins (Kentucky) TF 12-1
138 – Cole Becker (Minnesota Red) over Victor Zamora (Kentucky) TF 15-2

Match #2 Round 2
Minnesota Red defeated North Dakota Blue 40-25
152 – Noah Braun (North Dakota Blue) over Brody Ullyott (Minnesota Red) TF 10-0
160 – Gavin Osterhaus (Minnesota Red) over Joshua Irwin (North Dakota Blue) TF 12-0
170 – Carter Marx (Minnesota Red) over Brody Mohr (North Dakota Blue) Fall 1:13
182 – MacAron Kukowski (Minnesota Red) over Isaiah Huus (North Dakota Blue) TF 10-0
195 – JOEY JOHNSON (Minnesota Red) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Luke Tweeton (Minnesota Red) over Louis DeCoteau (North Dakota Blue) Dec 7-0
285 – Chase Dockter (North Dakota Blue) over Kaleb Haase (Minnesota Red) Dec 6-1
100 – Caleb Thoennes (Minnesota Red) over Wyatt Engwicht (North Dakota Blue) TF 10-0
106 – Walker Bents (Minnesota Red) over noah savageau (North Dakota Blue) Fall 0:00
113 – Brendan Howes (Minnesota Red) over Christian Tanefeu (North Dakota Blue) Fall 0:50
120 – Wilfried Tanefeu (North Dakota Blue) over Zach Brown (Minnesota Red) TF 10-0
126 – kyle burwick (North Dakota Blue) over Trevor Pearson (Minnesota Red) TF 10-0
132 – Cole Becker (Minnesota Red) over Laken Boese (North Dakota Blue) TF 16-6
138 – Ryan Ripplinger (North Dakota Blue) over Ryan Scherber (Minnesota Red) TF 10-0
145 – Drew Steidler (North Dakota Blue) over Solomon Lankow (Minnesota Red) Fall 2:13

Match #3 Round 3
Minnesota Red defeated Georgia Black 37-31
160 – Alex Whitworth (Georgia Black) over Adam Sylvester (Minnesota Red) TF 12-1
170 – Gavin Kane (Georgia Black) over Carter Marx (Minnesota Red) TF 10-0
182 – MacAron Kukowski (Minnesota Red) over Caleb Waddell (Georgia Black) Fall 1:45
195 – Vincent Baker (Georgia Black) over Brett Graham (Minnesota Red) TF 10-0
220 – Luke Tweeton (Minnesota Red) over Eli Daugherty (Georgia Black) Dec 14-7
285 – Kaleb Haase (Minnesota Red) over Ian Howell (Georgia Black) TF 14-4
100 – Dominic Ditomasso (Georgia Black) over Marshall Larson (Minnesota Red) Dec 9-3
106 – Walker Bents (Minnesota Red) over Christopher Fincher (Georgia Black) Fall 1:08
113 – Brendan Howes (Minnesota Red) over Riso Webb (Georgia Black) Fall 1:15
120 – Jake Messner (Minnesota Red) over Carson Throne (Georgia Black) TF 10-0
126 – Nicolas Cantu (Minnesota Red) over Nick Masters (Georgia Black) Fall 0:32
132 – Ryan Scherber (Minnesota Red) over Dakota Williamson (Georgia Black) TF 16-5
138 – Caden Mccrary (Georgia Black) over Cade Lundeen (Minnesota Red) TF 10-0
145 – Caleb Henson (Georgia Black) over Brody Ullyott (Minnesota Red) TF 10-0
152 – Jaxon Smith (Georgia Black) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 1st Place Match
Pennsylvania defeated Minnesota Red 38-27
138 – Lukas Richie (Pennsylvania) over Cade Lundeen (Minnesota Red) Dec 10-7
145 – Edward Scott (Pennsylvania) over Brody Ullyott (Minnesota Red) Fall 0:14
152 – Connor Kievman (Pennsylvania) over Solomon Lankow (Minnesota Red) TF 10-0
160 – Gavin Osterhaus (Minnesota Red) over Dylan Reinert (Pennsylvania) Dec 16-14
170 – Caden Wright (Pennsylvania) over Carter Marx (Minnesota Red) TF 10-0
182 – Onid Jarel Olavarria Montilla (Pennsylvania) over MacAron Kukowski (Minnesota Red) TF 10-0
195 – Austin Walley (Pennsylvania) over JOEY JOHNSON (Minnesota Red) TF 12-1
220 – Daishawn Tilghman (Pennsylvania) over Luke Tweeton (Minnesota Red) Dec 6-6
285 – Kaleb Haase (Minnesota Red) over Mark Chambers (Pennsylvania) Fall 2:13
100 – Caleb Thoennes (Minnesota Red) over Hunter Robison (Pennsylvania) TF 10-0
106 – Jacob Van Dee (Pennsylvania) over Brett Regnier (Minnesota Red) Fall 2:06
113 – Brendan Howes (Minnesota Red) over Steven Foster (Pennsylvania) TF 10-0
120 – Ryan Michaels (Pennsylvania) over Jake Messner (Minnesota Red) Fall 3:33
126 – Nicolas Cantu (Minnesota Red) over Benjamin Monn (Pennsylvania) TF 10-0
132 – Cole Becker (Minnesota Red) over TJ England (Pennsylvania) TF 11-0

Bookmark the permalink.

Comments are closed.