Maple Grove Crimson Invite

Maple Grove Crimson Invite
1 Blaine 170.5
2 Anoka 167.0
3 Albert Lea Area 151.0
4 Big Lake 103.5
5 Park 100.5
6 Eagan 99.5
7 Andover 95.0
8 Eastview 85.0
9 Fridley 82.0
10 Tartan 71.5
11 North Branch 55.0
12 Monticello 43.0
13 Roseville Area 34.0
14 Maple Grove 32.0
15 Irondale 29.5
16 Spectrum 12.0

Brackets/Results on TrackWrestling.com

106
1st Place – Nolan Reiter of Big Lake
2nd Place – Aivin Wasmoen of Albert Lea Area
3rd Place – Keiichi Kong of Tartan
4th Place – Brandon Lee of Tartan
5th Place – Nathan Delaria of Blaine
6th Place – La Moo of Roseville Area
1st Nolan Reiter (Big Lake) 9-0, Fr. over Aivin Wasmoen (Albert Lea Area) 6-1, Fr. (Fall 2:19)
3rd Keiichi Kong (Tartan) 5-1, Fr. over Brandon Lee (Tartan) 5-2, 7th. (Fall 4:00)
5th Nathan Delaria (Blaine) 8-5, 8th. over La Moo (Roseville Area) 3-3, So. (Fall 0:48)
113
1st Place – Christian Noble of Big Lake
2nd Place – Zachary Silvis of Park
3rd Place – Quinn McCalla of Monticello
4th Place – Landon Arends of Tartan
5th Place – Cash Sixberry of Big Lake
6th Place – Bryce Young of Blaine
1st Christian Noble (Big Lake) 7-0, So. over Zachary Silvis (Park) 7-2, So. (Dec 4-0)
3rd Quinn McCalla (Monticello) 5-4, So. over Landon Arends (Tartan) 4-3, So. (Dec 7-3)
5th Cash Sixberry (Big Lake) 2-1, So. over Bryce Young (Blaine) 6-7, Fr. (Fall 4:21)
120
1st Place – Jayden Mclearen of Big Lake
2nd Place – Cooper Larson of Blaine
3rd Place – Carter Ban of Anoka
4th Place – Elijah Paulson of Anoka
5th Place – Ben Schultz of Maple Grove
6th Place – Sabastian Kardor of Fridley
1st Jayden Mclearen (Big Lake) 6-0, Jr. over Cooper Larson (Blaine) 11-2, So. (Dec 4-2)
3rd Carter Ban (Anoka) 8-1, So. over Elijah Paulson (Anoka) 8-2, Fr. (Inj. 0:00)
5th Ben Schultz (Maple Grove) 5-6, 7th. over Sabastian Kardor (Fridley) 6-4, Sr. (Fall 3:47)
126
1st Place – Brendan Howes of Anoka
2nd Place – Terrence Lemley of Blaine
3rd Place – Nelson Anderson of Monticello
4th Place – Rocco Visci of Big Lake
5th Place – Drew Bergstedt of Eastview
6th Place – Caleb LaFromboise of Tartan
1st Brendan Howes (Anoka) 10-0, So. over Terrence Lemley (Blaine) 3-1, Sr. (Fall 2:44)
3rd Nelson Anderson (Monticello) 6-2, So. over Rocco Visci (Big Lake) 5-4, Jr. (For.)
5th Drew Bergstedt (Eastview) 7-1, So. over Caleb LaFromboise (Tartan) 3-3, So. (Fall 4:56)
132
1st Place – Luke Studer of Blaine
2nd Place – Michael Murphy of Eagan
3rd Place – Brad Howes of Anoka
4th Place – Josh Logan of North Branch
5th Place – Cade Iverson of Tartan
6th Place – Jason Nguyen of Fridley
1st Luke Studer (Blaine) 13-0, So. over Michael Murphy (Eagan) 6-1, Sr. (Inj. 4:00)
3rd Brad Howes (Anoka) 7-2, Jr. over Josh Logan (North Branch) 11-2, Jr. (Fall 5:39)
5th Cade Iverson (Tartan) 4-3, Sr. over Jason Nguyen (Fridley) 7-5, Jr. (Fall 3:59)
138
1st Place – Solomon Lankow of Park
2nd Place – Charlie Dojan of Irondale
3rd Place – Brandt Bombard of North Branch
4th Place – Jacob Whitaker of Anoka
5th Place – Cameron Davis of Albert Lea Area
6th Place – Roman Gilbert of Eastview
1st Solomon Lankow (Park) 10-0, Sr. over Charlie Dojan (Irondale) 10-1, Jr. (Dec 9-2)
3rd Brandt Bombard (North Branch) 7-4, So. over Jacob Whitaker (Anoka) 4-4, So. (Fall 3:51)
5th Cameron Davis (Albert Lea Area) 6-1, So. over Roman Gilbert (Eastview) 5-3, Sr. (Fall 5:25)
145
1st Place – Cole Glazier of Albert Lea Area
2nd Place – Chrystian Greseth-Clendening of Blaine
3rd Place – Mason Enderlein of Eastview
4th Place – Noah Kipp of Eagan
5th Place – Ashton LaBelle of North Branch
6th Place – Islam Ibrahim of Fridley
1st Cole Glazier (Albert Lea Area) 7-0, Fr. over Chrystian Greseth-Clendening (Blaine) 9-2, . (Fall 4:41)
3rd Mason Enderlein (Eastview) 6-1, Sr. over Noah Kipp (Eagan) 2-2, Sr. (Dec 9-4)
5th Ashton LaBelle (North Branch) 8-4, So. over Islam Ibrahim (Fridley) 6-6, Sr. (Fall 3:14)
152
1st Place – Derrick McMillian of Albert Lea Area
2nd Place – Henry Eggum of Albert Lea Area
3rd Place – Tyler Dehmer of Big Lake
4th Place – Caleb Brandenburg of Anoka
5th Place – Cole Frost of Eastview
6th Place – Brandon Mohrland of Tartan
1st Derrick McMillian (Albert Lea Area) 7-0, Fr. over Henry Eggum (Albert Lea Area) 3-1, So. (Fall 5:18)
3rd Tyler Dehmer (Big Lake) 5-3, So. over Caleb Brandenburg (Anoka) 5-4, Jr. (Fall 2:21)
5th Cole Frost (Eastview) 5-1, So. over Brandon Mohrland (Tartan) 3-3, Jr. (Fall 3:30)
160
1st Place – Caleb Talamantes of Albert Lea Area
2nd Place – Cole Lafreniere of Blaine
3rd Place – Ty Gage of Eagan
4th Place – Jordyn Greseth-Clendening of Blaine
5th Place – Luke Gerhard of Fridley
6th Place – Alex Hanrahan of Big Lake
1st Caleb Talamantes (Albert Lea Area) 7-0, Jr. over Cole Lafreniere (Blaine) 10-1, . (Dec 7-3)
3rd Ty Gage (Eagan) 6-1, Sr. over Jordyn Greseth-Clendening (Blaine) 8-5, So. (Dec 7-3)
5th Luke Gerhard (Fridley) 7-3, Jr. over Alex Hanrahan (Big Lake) 1-6, So. (Fall 5:02)
170
1st Place – Mitchell Nowlan of Andover
2nd Place – Michael Ude of Fridley
3rd Place – Rowan Jungling of Anoka
4th Place – Nathan Langer of Eastview
5th Place – Logan O’Neil of Eastview
6th Place – Jaden Williams of Eagan
1st Mitchell Nowlan (Andover) 9-1, Jr. over Michael Ude (Fridley) 8-3, Jr. (MD 9-0)
3rd Rowan Jungling (Anoka) 7-2, Sr. over Nathan Langer (Eastview) 4-4, Jr. (Dec 3-1)
5th Logan O’Neil (Eastview) 5-2, Jr. over Jaden Williams (Eagan) 4-3, Sr. (Dec 5-4)
182
1st Place – Danny Reynolds of Andover
2nd Place – Connor Meixell of Eastview
3rd Place – Mack Dungey of Roseville Area
4th Place – Sam Sonnek of North Branch
5th Place – Jeff Clough of Anoka
6th Place – Zeke Brown-Knot of Park
1st Danny Reynolds (Andover) 7-1, Sr. over Connor Meixell (Eastview) 5-1, Jr. (Fall 1:26)
3rd Mack Dungey (Roseville Area) 4-2, So. over Sam Sonnek (North Branch) 6-8, So. (Fall 3:43)
5th Jeff Clough (Anoka) 2-1, Jr. over Zeke Brown-Knot (Park) 3-5, Sr. (Fall 1:13)
195
1st Place – Krystiyan Mullen of Park
2nd Place – Isaac Atchison of Blaine
3rd Place – Johan Rodvik of Maple Grove
4th Place – Aidan Winter of Andover
5th Place – Bryce Fleisner of Anoka
6th Place – Jack Kelley of Eagan
1st Krystiyan Mullen (Park) 8-0, Sr. over Isaac Atchison (Blaine) 5-1, . (Fall 0:33)
3rd Johan Rodvik (Maple Grove) 7-2, Sr. over Aidan Winter (Andover) 7-2, Jr. (Dec 7-3)
5th Bryce Fleisner (Anoka) 5-3, Sr. over Jack Kelley (Eagan) 3-3, Jr. (Fall 5:15)
220
1st Place – Josh Franklin of Fridley
2nd Place – Antonio Davis of Park
3rd Place – Jesse Midas of Monticello
4th Place – Samuel Street of Anoka
5th Place – Nate Beberg of Andover
6th Place – Mehki Hexum of Blaine
1st Josh Franklin (Fridley) 9-1, Jr. over Antonio Davis (Park) 7-1, Sr. (Dec 6-2)
3rd Jesse Midas (Monticello) 6-1, Sr. over Samuel Street (Anoka) 4-5, Sr. (TF-1.5 4:35 (15-0))
5th Nate Beberg (Andover) 4-4, So. over Mehki Hexum (Blaine) 6-5, So. (Fall 3:39)
285
1st Place – Diego Villeda of Eagan
2nd Place – Tyler Nebelung of Anoka
3rd Place – Xavier Powers of Blaine
4th Place – Gerardo Maldonado of Tartan
5th Place – Vincent Johnson of Andover
6th Place – Andrew DeBoer of Spectrum
1st Diego Villeda (Eagan) 6-1, Jr. over Tyler Nebelung (Anoka) 9-1, So. (Fall 0:37)
3rd Xavier Powers (Blaine) 10-2, Jr. over Gerardo Maldonado (Tartan) 4-4, Sr. (Inj. 0:00)
5th Vincent Johnson (Andover) 6-3, Sr. over Andrew DeBoer (Spectrum) 1-2, Sr. (Fall 1:30)