Rush City Invitational

Rush City Invitational
1 Deer River 173.0
2 Rush City-Braham 145.0
3 Ogilvie 138.0
4 Luck/Frederic/Grantsburg/Siren 130.0
5 Proctor-Hermantown 99.0
6 Virginia Area 97.0
7 Crosby-Ironton 95.0
8 Mille Lacs Raiders 92.0
9 Brooklyn Center-Concordia Acad 85.0
10 Rice Lake 47.0

Brackets/Results on TrackWrestling.com

106
1st Place – Nolan Johnson of Luck/Frederic/Grantsburg/Siren
2nd Place – Carter Schulz of Rice Lake
3rd Place – Zach Remer of Mille Lacs Raiders
4th Place – Caleb Johnson of Rush City-Braham
5th Place – Dillion Barna of Crosby-Ironton
6th Place – Charles Ikola of Deer River
1st Nolan Johnson (Luck/Frederic/Grantsburg/Siren) 3-0, Jr. over Carter Schulz (Rice Lake ) 2-1, So. (Dec 9-3)
3rd Zach Remer (Mille Lacs Raiders) 5-1, 7th. over Caleb Johnson (Rush City-Braham) 2-2, So. (Fall 3:55)
5th Dillion Barna (Crosby-Ironton) 3-4, 8th. over Charles Ikola (Deer River) 3-4, 8th. (Fall 4:36)
113
1st Place – Gavon Schroeder of Rush City-Braham
2nd Place – Connor Morcom of Virginia Area
3rd Place – Cory Popham of Luck/Frederic/Grantsburg/Siren
4th Place – Nathias Parks of Deer River
5th Place – Justin Plemel of Ogilvie
6th Place – Chase Calander of Mille Lacs Raiders
1st Gavon Schroeder (Rush City-Braham) 3-0, 8th. over Connor Morcom (Virginia Area) 3-1, 7th. (Fall 5:35)
3rd Cory Popham (Luck/Frederic/Grantsburg/Siren) 3-1, Fr. over Nathias Parks (Deer River) 2-4, 7th. (MD 9-1)
5th Justin Plemel (Ogilvie) 2-2, Fr. over Chase Calander (Mille Lacs Raiders) 2-4, 8th. (Fall 1:58)
120
1st Place – Jayce Ross of Deer River
2nd Place – Robert Laakso of Proctor-Hermantown
3rd Place – Cameron Wilkes of Mille Lacs Raiders
4th Place – Isaak Coolidge of Rush City-Braham
5th Place – Carter Logan of Virginia Area
6th Place – Johnson Bondo of Brooklyn Center-Concordia Acad
1st Jayce Ross (Deer River) 4-1, 8th. over Robert Laakso (Proctor-Hermantown) 2-1, So. (Fall 5:25)
3rd Cameron Wilkes (Mille Lacs Raiders) 3-1, Fr. over Isaak Coolidge (Rush City-Braham) 2-2, 8th. (Dec 5-3)
5th Carter Logan (Virginia Area) 3-2, Jr. over Johnson Bondo (Brooklyn Center-Concordia Acad) 2-4, So. (Dec 8-1)
126
1st Place – Taedon Nichols of Luck/Frederic/Grantsburg/Siren
2nd Place – John Paul Fitzpatrick of Crosby-Ironton
3rd Place – Trevor Michienzi of Deer River
4th Place – Nolan Campbell of Virginia Area
5th Place – Rhett Hudoba of Ogilvie
6th Place – Brett Helser of Rush City-Braham
1st Taedon Nichols (Luck/Frederic/Grantsburg/Siren) 3-0, So. over John Paul Fitzpatrick (Crosby-Ironton) 4-2, Fr. (Dec 6-4)
3rd Trevor Michienzi (Deer River) 5-1, Sr. over Nolan Campbell (Virginia Area) 4-2, Fr. (Dec 2-1)
5th Rhett Hudoba (Ogilvie) 2-2, So. over Brett Helser (Rush City-Braham) 1-3, . (Fall 2:03)
132
1st Place – Zak McPhee of Proctor-Hermantown
2nd Place – Marshall Michienzi of Deer River
3rd Place – Gavin Benz of Virginia Area
4th Place – Simeon Dossen of Brooklyn Center-Concordia Acad
5th Place – Luke Gould of Rush City-Braham
6th Place – Fletcher Peterson of Crosby-Ironton
1st Zak McPhee (Proctor-Hermantown) 3-0, 8th. over Marshall Michienzi (Deer River) 4-1, Sr. (SV-1 8-6)
3rd Gavin Benz (Virginia Area) 5-1, So. over Simeon Dossen (Brooklyn Center-Concordia Acad) 4-2, Sr. (TB-1 4-1)
5th Luke Gould (Rush City-Braham) 1-2, So. over Fletcher Peterson (Crosby-Ironton) 1-5, So. (For.)
138
1st Place – Tygh Gullickson of Deer River
2nd Place – Damion Tapio of Virginia Area
3rd Place – Carson Shockman of Rush City-Braham
4th Place – Gabe Castleman of Proctor-Hermantown
5th Place – Nate Borndale of Brooklyn Center-Concordia Acad
6th Place – Rayshawn Deacon of Rice Lake
1st Tygh Gullickson (Deer River) 4-0, Fr. over Damion Tapio (Virginia Area) 3-1, 8th. (Fall 4:57)
3rd Carson Shockman (Rush City-Braham) 3-1, Jr. over Gabe Castleman (Proctor-Hermantown) 2-2, Jr. (Dec 5-3)
5th Nate Borndale (Brooklyn Center-Concordia Acad) 3-2, Sr. over Rayshawn Deacon (Rice Lake ) 0-3, So. (For.)
145
1st Place – Ethan Warren of Ogilvie
2nd Place – Landyn Johnson of Luck/Frederic/Grantsburg/Siren
3rd Place – Clint Garritty of Brooklyn Center-Concordia Acad
4th Place – Erik Sundquist of Virginia Area
5th Place – Jacob Burress of Virginia Area
6th Place – Daniel Miller of Mille Lacs Raiders
1st Ethan Warren (Ogilvie) 3-0, Jr. over Landyn Johnson (Luck/Frederic/Grantsburg/Siren) 2-1, Sr. (Fall 1:14)
3rd Clint Garritty (Brooklyn Center-Concordia Acad) 7-1, Sr. over Erik Sundquist (Virginia Area) 4-3, So. (For.)
5th Jacob Burress (Virginia Area) 3-3, So. over Daniel Miller (Mille Lacs Raiders) 2-3, So. (Fall 1:49)
152
1st Place – Trey Fairbanks of Deer River
2nd Place – Alex McPhee of Proctor-Hermantown
3rd Place – Beau Burk of Ogilvie
4th Place – Gavin Fredericks of Luck/Frederic/Grantsburg/Siren
5th Place – Jefferson Johnson of Brooklyn Center-Concordia Acad
6th Place – Gavyn Holmes of Virginia Area
1st Trey Fairbanks (Deer River) 5-0, Sr. over Alex McPhee (Proctor-Hermantown) 2-1, Jr. (Fall 0:29)
3rd Beau Burk (Ogilvie) 3-1, Jr. over Gavin Fredericks (Luck/Frederic/Grantsburg/Siren) 2-2, So. (Fall 3:44)
5th Jefferson Johnson (Brooklyn Center-Concordia Acad) 2-4, So. over Gavyn Holmes (Virginia Area) 3-3, Jr. (For.)
160
1st Place – Daniel Mielke of Rush City-Braham
2nd Place – Ethan Benson of Mille Lacs Raiders
3rd Place – Jake Klancher of Crosby-Ironton
4th Place – Henry Ringdahl of Proctor-Hermantown
5th Place – Gus Thompson of Deer River
6th Place – Roberto Dominguez of Luck/Frederic/Grantsburg/Siren
1st Daniel Mielke (Rush City-Braham) 3-0, Sr. over Ethan Benson (Mille Lacs Raiders) 2-1, Sr. (Fall 5:40)
3rd Jake Klancher (Crosby-Ironton) 5-1, Jr. over Henry Ringdahl (Proctor-Hermantown) 1-2, Jr. (Fall 1:23)
5th Gus Thompson (Deer River) 1-4, 8th. over Roberto Dominguez (Luck/Frederic/Grantsburg/Siren) 0-3, Jr. (Dec 4-2)
170
1st Place – Carter Paulson of Rice Lake
2nd Place – Torien Hubbard of Rice Lake
3rd Place – Owen Heins of Ogilvie
4th Place – Owen Mooers of Proctor-Hermantown
5th Place – Charles Hart of Deer River
6th Place – Kao Raduenz of Brooklyn Center-Concordia Acad
1st Carter Paulson (Rice Lake ) 3-0, Sr. over Torien Hubbard (Rice Lake ) 2-1, Sr. (TF-1.5 3:02 (19-3))
3rd Owen Heins (Ogilvie) 2-1, 8th. over Owen Mooers (Proctor-Hermantown) 1-2, Sr. (Fall 2:35)
5th Charles Hart (Deer River) 2-3, Sr. over Kao Raduenz (Brooklyn Center-Concordia Acad) 1-4, Jr. (Fall 0:55)
182
1st Place – Michael Fitzpatrick of Crosby-Ironton
2nd Place – Jojo Thompson of Deer River
3rd Place – Hunter Anderson of Ogilvie
4th Place – Samson Hageman of Rush City-Braham
5th Place – Brad Lucas of Luck/Frederic/Grantsburg/Siren
6th Place – Forfeit Forfeit of Mille Lacs Raiders
1st Michael Fitzpatrick (Crosby-Ironton) 3-2, Jr. over Jojo Thompson (Deer River) 2-3, Fr. (Dec 4-3)
3rd Hunter Anderson (Ogilvie) 2-1, Sr. over Samson Hageman (Rush City-Braham) 2-2, Sr. (Fall 2:55)
5th Brad Lucas (Luck/Frederic/Grantsburg/Siren) 1-2, Sr. over Forfeit Forfeit (Mille Lacs Raiders) 0-3, Jr. (For.)
195
1st Place – Dominic Caroon of Luck/Frederic/Grantsburg/Siren
2nd Place – Hayden McGowan of Crosby-Ironton
3rd Place – Masyn Londgren of Rush City-Braham
4th Place – Austin Mundt of Deer River
5th Place – Landen Halvorson of Ogilvie
6th Place – Jakob Wind of Mille Lacs Raiders
1st Dominic Caroon (Luck/Frederic/Grantsburg/Siren) 3-0, Sr. over Hayden McGowan (Crosby-Ironton) 3-2, So. (Fall 0:57)
3rd Masyn Londgren (Rush City-Braham) 2-1, Jr. over Austin Mundt (Deer River) 3-3, So. (SV-1 5-3)
5th Landen Halvorson (Ogilvie) 1-2, Fr. over Jakob Wind (Mille Lacs Raiders) 0-3, So. (Fall 2:24)
220
1st Place – Gavin McLevis of Ogilvie
2nd Place – Bryan Enriquez Lopez of Brooklyn Center-Concordia Acad
3rd Place – Austin DeZeeuw of Crosby-Ironton
4th Place – Joe Bistodeau of Mille Lacs Raiders
5th Place – Michael Wright of Luck/Frederic/Grantsburg/Siren
1st Gavin McLevis (Ogilvie) 3-0, Jr. over Bryan Enriquez Lopez (Brooklyn Center-Concordia Acad) 2-2, Jr. (Fall 0:34)
3rd Austin DeZeeuw (Crosby-Ironton) 1-2, Sr. over Joe Bistodeau (Mille Lacs Raiders) 1-2, So. (Fall 1:00)
5th Michael Wright (Luck/Frederic/Grantsburg/Siren) 0-2, So. over () , . (Bye)
285
1st Place – Austin Sterling of Rush City-Braham
2nd Place – Riley Lambert of Ogilvie
3rd Place – David Lester of Mille Lacs Raiders
4th Place – Chynace Henry of Brooklyn Center-Concordia Acad
5th Place – Ryan Wenzel of Virginia Area
1st Austin Sterling (Rush City-Braham) 3-0, So. over Riley Lambert (Ogilvie) 1-1, Jr. (Fall 0:11)
3rd David Lester (Mille Lacs Raiders) 2-1, So. over Chynace Henry (Brooklyn Center-Concordia Acad) 0-2, 8th. (Fall 1:39)
5th Ryan Wenzel (Virginia Area) 1-3, Sr. over () , . (Bye)