Tomah Scramble

At Tomah High School in Tomah, WI

Tomah Scramble
1 Lancaster 420.5
2 Tomah 379.5
3 Baraboo 377.5
4 Caledonia 373.5
5 Westby 297.0
6 Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek 240.0
7 Mosinee 236.5
8 Royall 228.0
9 Richland Center 218.5
10 Mauston 205.0
11 GET/Mel Min 167.0
12 Regis/Altoona 166.0
13 Cashton 120.0
14 River Ridge 117.0

Brackets/Results on TrackWrestling.com

106
1st Place – Nolan McKittrick of Royall
2nd Place – Owen Denstad of Caledonia
3rd Place – Joe Esser of Lancaster
4th Place – Brock Hoskins of Westby
5th Place – Deaglan O’Connell of Regis/Altoona
6th Place – Landen Bloom of Tomah
7th Place – Bryce Armstrong-Baglien of Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
8th Place – Camdon Schultz of Baraboo
9th Place – Jordan Parker of River Ridge
10th Place – Kaleb Klinkner of Cashton
Final Round Pool A
Nolan McKittrick (Royall) 9-0, Jr. over Brock Hoskins (Westby) 7-5, So. (Fall 0:18)
Owen Denstad (Caledonia) 6-1, 8th. over Joe Esser (Lancaster) 4-6, Fr. (Fall 1:22)
Final Round Pool B
Landen Bloom (Tomah) 7-4, Fr. over Jordan Parker (River Ridge) 2-4, Fr. (Fall 0:16)
Bryce Armstrong-Baglien (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 5-2, Fr. over Kaleb Klinkner (Cashton) 0-8, Fr. (Fall 1:05)
113
1st Place – Remington Bontreger of Lancaster
2nd Place – Gavin Finch of Tomah
3rd Place – Kade Kmosena of Mosinee
4th Place – Simon Seymour of Caledonia
5th Place – Connor Mattison of Regis/Altoona
6th Place – Trevyn Thielmann of Richland Center
7th Place – Alexis Winecke of Baraboo
8th Place – Blake Hanson of Westby
9th Place – Brooks Johnson of GET/Mel Min
10th Place – Hannah Hininger of Mauston
11th Place – Sullivan Haskins of Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
12th Place – Damian Mellen of Cashton
Pool A Round 1
Remington Bontreger (Lancaster) 10-0, Jr. over Gavin Finch (Tomah) 9-2, Fr. (Dec 4-0)
Kade Kmosena (Mosinee) 3-2, Fr. over Simon Seymour (Caledonia) 4-3, Fr. (Fall 5:17)
Pool B Round 1
Connor Mattison (Regis/Altoona) 8-2, So. over Blake Hanson (Westby) 3-9, Fr. (Fall 2:53)
Trevyn Thielmann (Richland Center) 5-4, Fr. over Alexis Winecke (Baraboo) 5-6, So. (MD 9-0)
Pool C Round 1
Hannah Hininger (Mauston) 4-4, Fr. over Damian Mellen (Cashton) 1-7, So. (Fall 0:38)
Brooks Johnson (GET/Mel Min) 4-1, Fr. over Sullivan Haskins (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 2-3, So. (Fall 1:03)
Pool D Round 1
Pool A Round 2
Remington Bontreger (Lancaster) 10-0, Jr. over Simon Seymour (Caledonia) 4-3, Fr. (Fall 1:44)
Gavin Finch (Tomah) 9-2, Fr. over Kade Kmosena (Mosinee) 3-2, Fr. (Fall 1:23)
Pool B Round 2
Connor Mattison (Regis/Altoona) 8-2, So. over Alexis Winecke (Baraboo) 5-6, So. (Fall 1:35)
Trevyn Thielmann (Richland Center) 5-4, Fr. over Blake Hanson (Westby) 3-9, Fr. (Fall 5:27)
Pool C Round 2
Hannah Hininger (Mauston) 4-4, Fr. over Sullivan Haskins (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 2-3, So. (Dec 10-8)
Brooks Johnson (GET/Mel Min) 4-1, Fr. over Damian Mellen (Cashton) 1-7, So. (Fall 2:21)
Pool D Round 2
Pool A Round 3
Remington Bontreger (Lancaster) 10-0, Jr. over Kade Kmosena (Mosinee) 3-2, Fr. (Fall 3:08)
Gavin Finch (Tomah) 9-2, Fr. over Simon Seymour (Caledonia) 4-3, Fr. (Dec 6-0)
Pool B Round 3
Connor Mattison (Regis/Altoona) 8-2, So. over Trevyn Thielmann (Richland Center) 5-4, Fr. (MD 8-0)
Alexis Winecke (Baraboo) 5-6, So. over Blake Hanson (Westby) 3-9, Fr. (MD 11-2)
Pool C Round 3
Brooks Johnson (GET/Mel Min) 4-1, Fr. over Hannah Hininger (Mauston) 4-4, Fr. (Fall 0:46)
Sullivan Haskins (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 2-3, So. over Damian Mellen (Cashton) 1-7, So. (Fall 0:35)
Pool D Round 3
120
1st Place – Brandon Ross of Caledonia
2nd Place – Caleb Pollack of Tomah
3rd Place – Justin Maguire of Mauston
4th Place – Terrence Daniels of GET/Mel Min
5th Place – Blake Bennett of Mosinee
Round 1
Caleb Pollack (Tomah) 10-1, So. over () , . (Bye)
Brandon Ross (Caledonia) 7-0, So. over Justin Maguire (Mauston) 7-4, So. (Fall 3:03)
Terrence Daniels (GET/Mel Min) 2-3, So. over Blake Bennett (Mosinee) 2-6, Fr. (Fall 0:32)
Round 2
Caleb Pollack (Tomah) 10-1, So. over Terrence Daniels (GET/Mel Min) 2-3, So. (Fall 0:44)
Brandon Ross (Caledonia) 7-0, So. over Blake Bennett (Mosinee) 2-6, Fr. (Fall 0:32)
Justin Maguire (Mauston) 7-4, So. over () , . (Bye)
Round 3
Caleb Pollack (Tomah) 10-1, So. over Blake Bennett (Mosinee) 2-6, Fr. (Fall 1:03)
Brandon Ross (Caledonia) 7-0, So. over () , . (Bye)
Justin Maguire (Mauston) 7-4, So. over Terrence Daniels (GET/Mel Min) 2-3, So. (Fall 1:13)
Round 4
Caleb Pollack (Tomah) 10-1, So. over Justin Maguire (Mauston) 7-4, So. (Fall 1:11)
Brandon Ross (Caledonia) 7-0, So. over Terrence Daniels (GET/Mel Min) 2-3, So. (Fall 0:50)
Blake Bennett (Mosinee) 2-6, Fr. over () , . (Bye)
Round 5
Brandon Ross (Caledonia) 7-0, So. over Caleb Pollack (Tomah) 10-1, So. (Dec 3-2)
Justin Maguire (Mauston) 7-4, So. over Blake Bennett (Mosinee) 2-6, Fr. (Fall 1:36)
Terrence Daniels (GET/Mel Min) 2-3, So. over () , . (Bye)
126
1st Place – Tucker Ginther of Caledonia
2nd Place – Logan Turben of Westby
3rd Place – Jackson Whitney of Mauston
4th Place – Colin Niederkorn of GET/Mel Min
5th Place – Logan Johnson of Mosinee
6th Place – Benny Bemis of Tomah
7th Place – Connor Goorsky of Baraboo
8th Place – Michael Ihm of Lancaster
9th Place – Ashley Williams of River Ridge
Final Round Pool A
Tucker Ginther (Caledonia) 7-0, Fr. over Colin Niederkorn (GET/Mel Min) 3-5, So. (MD 15-3)
Logan Turben (Westby) 8-3, Sr. over Logan Johnson (Mosinee) 5-3, So. (Fall 3:33)
Final Round Pool B
Connor Goorsky (Baraboo) 6-6, Fr. over Ashley Williams (River Ridge) 1-4, Sr. (Fall 0:57)
Benny Bemis (Tomah) 5-1, Fr. over Michael Ihm (Lancaster) 3-7, So. (Fall 1:22)
132
1st Place – Chase Kmosena of Mosinee
2nd Place – Carter Lull of Lancaster
3rd Place – Trevor Lemke of Westby
4th Place – Braden Bemis of Tomah
5th Place – Isaac Blocker of Caledonia
6th Place – Kohl Linberg of GET/Mel Min
7th Place – Hunter Breaker of Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
8th Place – Ethan Palamaruk of Royall
9th Place – Thomas Tomesh of Regis/Altoona
10th Place – Aydin Schroeder of Mauston
11th Place – Vincent Tikkanen of Baraboo
12th Place – Levi Wehrle of River Ridge
13th Place – Tristan Huerth of Cashton
14th Place – Logan Olson of Richland Center
Pool A Round 1
Carter Lull (Lancaster) 4-1, Jr. over Trevor Lemke (Westby) 10-2, Jr. (Dec 6-5)
Chase Kmosena (Mosinee) 8-0, Jr. over Braden Bemis (Tomah) 6-5, Sr. (MD 10-0)
Pool B Round 1
Kohl Linberg (GET/Mel Min) 5-3, Sr. over Hunter Breaker (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 5-5, Fr. (Dec 10-7)
Isaac Blocker (Caledonia) 5-2, 8th. over Ethan Palamaruk (Royall) 2-7, So. (Fall 1:30)
Pool C Round 1
Thomas Tomesh (Regis/Altoona) 6-3, Fr. over Aydin Schroeder (Mauston) 3-3, Jr. (Fall 3:05)
Vincent Tikkanen (Baraboo) 2-3, So. over Levi Wehrle (River Ridge) 2-4, Fr. (Fall 3:40)
Pool D Round 1
Tristan Huerth (Cashton) 3-2, Jr. over () , . (Bye)
Logan Olson (Richland Center) 2-4, Fr. over () , . (Bye)
Pool A Round 2
Carter Lull (Lancaster) 4-1, Jr. over Braden Bemis (Tomah) 6-5, Sr. (Fall 5:54)
Chase Kmosena (Mosinee) 8-0, Jr. over Trevor Lemke (Westby) 10-2, Jr. (Dec 7-2)
Pool B Round 2
Isaac Blocker (Caledonia) 5-2, 8th. over Kohl Linberg (GET/Mel Min) 5-3, Sr. (Dec 15-13)
Hunter Breaker (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 5-5, Fr. over Ethan Palamaruk (Royall) 2-7, So. (Fall 1:53)
Pool C Round 2
Thomas Tomesh (Regis/Altoona) 6-3, Fr. over Vincent Tikkanen (Baraboo) 2-3, So. (Fall 0:50)
Aydin Schroeder (Mauston) 3-3, Jr. over Levi Wehrle (River Ridge) 2-4, Fr. (Fall 1:57)
Pool D Round 2
Tristan Huerth (Cashton) 3-2, Jr. over () , . (Bye)
Logan Olson (Richland Center) 2-4, Fr. over () , . (Bye)
Pool A Round 3
Chase Kmosena (Mosinee) 8-0, Jr. over Carter Lull (Lancaster) 4-1, Jr. (Dec 5-1)
Trevor Lemke (Westby) 10-2, Jr. over Braden Bemis (Tomah) 6-5, Sr. (M. For.)
Pool B Round 3
Kohl Linberg (GET/Mel Min) 5-3, Sr. over Ethan Palamaruk (Royall) 2-7, So. (Fall 1:40)
Isaac Blocker (Caledonia) 5-2, 8th. over Hunter Breaker (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 5-5, Fr. (MD 16-8)
Pool C Round 3
Thomas Tomesh (Regis/Altoona) 6-3, Fr. over Levi Wehrle (River Ridge) 2-4, Fr. (Fall 1:04)
Aydin Schroeder (Mauston) 3-3, Jr. over Vincent Tikkanen (Baraboo) 2-3, So. (Fall 2:52)
Pool D Round 3
Tristan Huerth (Cashton) 3-2, Jr. over Logan Olson (Richland Center) 2-4, Fr. (Fall 3:27)
138
1st Place – Brandon Jesse of Baraboo
2nd Place – Nate Boulton of Tomah
3rd Place – Gus Donovan of Richland Center
4th Place – Matthew Crosby of Lancaster
5th Place – Colin O’Neil of Cashton
6th Place – Cole Coppock of Mosinee
7th Place – Vincent Bellock of Mauston
8th Place – Dominick Hansen of Westby
Pool A Round 1
Brandon Jesse (Baraboo) 12-0, Jr. over Matthew Crosby (Lancaster) 6-4, Sr. (Fall 0:38)
Nate Boulton (Tomah) 9-2, Sr. over Gus Donovan (Richland Center) 7-3, Jr. (Dec 8-2)
Pool B Round 1
Cole Coppock (Mosinee) 3-4, Sr. over Vincent Bellock (Mauston) 5-5, So. (Fall 0:39)
Colin O’Neil (Cashton) 6-3, Fr. over Dominick Hansen (Westby) 0-6, So. (Dec 7-1)
Pool C Round 1
Pool D Round 1
Pool A Round 2
Brandon Jesse (Baraboo) 12-0, Jr. over Gus Donovan (Richland Center) 7-3, Jr. (Fall 1:44)
Nate Boulton (Tomah) 9-2, Sr. over Matthew Crosby (Lancaster) 6-4, Sr. (Dec 10-4)
Pool B Round 2
Colin O’Neil (Cashton) 6-3, Fr. over Cole Coppock (Mosinee) 3-4, Sr. (Fall 3:20)
Vincent Bellock (Mauston) 5-5, So. over Dominick Hansen (Westby) 0-6, So. (Dec 7-5)
Pool C Round 2
Pool D Round 2
Pool A Round 3
Brandon Jesse (Baraboo) 12-0, Jr. over Nate Boulton (Tomah) 9-2, Sr. (Dec 3-2)
Gus Donovan (Richland Center) 7-3, Jr. over Matthew Crosby (Lancaster) 6-4, Sr. (Dec 7-4)
Pool B Round 3
Cole Coppock (Mosinee) 3-4, Sr. over Dominick Hansen (Westby) 0-6, So. (Fall 1:08)
Colin O’Neil (Cashton) 6-3, Fr. over Vincent Bellock (Mauston) 5-5, So. (Dec 5-0)
Pool C Round 3
Pool D Round 3
138A
1st Place – Caeden Dobbratz of Royall
2nd Place – Liam O’Connell of Regis/Altoona
3rd Place – Ben Peterson of GET/Mel Min
4th Place – Dustin Sudbrink of Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
5th Place – Brayden Vogt of River Ridge
Round 1
Caeden Dobbratz (Royall) 5-1, Fr. over () , . (Bye)
Liam O’Connell (Regis/Altoona) 6-4, So. over Brayden Vogt (River Ridge) 2-3, Jr. (Fall 1:14)
Ben Peterson (GET/Mel Min) 3-1, Fr. over Dustin Sudbrink (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 4-6, Fr. (Fall 3:17)
Round 2
Ben Peterson (GET/Mel Min) 3-1, Fr. over Caeden Dobbratz (Royall) 5-1, Fr. (Fall 1:10)
Dustin Sudbrink (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 4-6, Fr. over Brayden Vogt (River Ridge) 2-3, Jr. (Fall 1:13)
Liam O’Connell (Regis/Altoona) 6-4, So. over () , . (Bye)
Round 3
Caeden Dobbratz (Royall) 5-1, Fr. over Dustin Sudbrink (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 4-6, Fr. (Fall 1:30)
Brayden Vogt (River Ridge) 2-3, Jr. over () , . (Bye)
Liam O’Connell (Regis/Altoona) 6-4, So. over Ben Peterson (GET/Mel Min) 3-1, Fr. (Fall 0:00)
Round 4
Caeden Dobbratz (Royall) 5-1, Fr. over Liam O’Connell (Regis/Altoona) 6-4, So. (Fall 0:57)
Ben Peterson (GET/Mel Min) 3-1, Fr. over Brayden Vogt (River Ridge) 2-3, Jr. (NC)
Dustin Sudbrink (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 4-6, Fr. over () , . (Bye)
Round 5
Caeden Dobbratz (Royall) 5-1, Fr. over Brayden Vogt (River Ridge) 2-3, Jr. (Fall 1:09)
Liam O’Connell (Regis/Altoona) 6-4, So. over Dustin Sudbrink (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 4-6, Fr. (Fall 0:37)
Ben Peterson (GET/Mel Min) 3-1, Fr. over () , . (Bye)
145
1st Place – Eli Davidson of Baraboo
2nd Place – Max Schmidt of Richland Center
3rd Place – Isaac Oyen of Lancaster
4th Place – Eric Mauss of Caledonia
5th Place – Dakota Bakkestuen of Westby
6th Place – Logan Boulton of Tomah
7th Place – Ben Dickensen of Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
8th Place – Harley Leverenz of Royall
9th Place – Tristan Iczkowski of Mosinee
10th Place – Hunter Knitt of Mauston
11th Place – Dylan Mason of GET/Mel Min
12th Place – Tyler Lenzendorf of River Ridge
Pool A Round 1
Eli Davidson (Baraboo) 11-1, Sr. over Isaac Oyen (Lancaster) 4-6, Jr. (Fall 1:55)
Max Schmidt (Richland Center) 9-1, Sr. over Eric Mauss (Caledonia) 3-4, Fr. (Fall 1:06)
Pool B Round 1
Ben Dickensen (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 3-3, Fr. over Harley Leverenz (Royall) 3-5, Sr. (Fall 3:15)
Dakota Bakkestuen (Westby) 8-3, Sr. over Logan Boulton (Tomah) 6-5, So. (Dec 3-0)
Pool C Round 1
Tristan Iczkowski (Mosinee) 6-2, Fr. over Hunter Knitt (Mauston) 4-5, Jr. (Fall 3:40)
Dylan Mason (GET/Mel Min) 3-5, Sr. over Tyler Lenzendorf (River Ridge) 1-5, So. (Fall 2:25)
Pool D Round 1
Pool A Round 2
Eli Davidson (Baraboo) 11-1, Sr. over Eric Mauss (Caledonia) 3-4, Fr. (Fall 1:30)
Max Schmidt (Richland Center) 9-1, Sr. over Isaac Oyen (Lancaster) 4-6, Jr. (Fall 0:29)
Pool B Round 2
Logan Boulton (Tomah) 6-5, So. over Harley Leverenz (Royall) 3-5, Sr. (Fall 5:45)
Dakota Bakkestuen (Westby) 8-3, Sr. over Ben Dickensen (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 3-3, Fr. (Fall 3:45)
Pool C Round 2
Tristan Iczkowski (Mosinee) 6-2, Fr. over Tyler Lenzendorf (River Ridge) 1-5, So. (Fall 2:38)
Hunter Knitt (Mauston) 4-5, Jr. over Dylan Mason (GET/Mel Min) 3-5, Sr. (Fall 3:05)
Pool D Round 2
Pool A Round 3
Eli Davidson (Baraboo) 11-1, Sr. over Max Schmidt (Richland Center) 9-1, Sr. (Fall 5:13)
Isaac Oyen (Lancaster) 4-6, Jr. over Eric Mauss (Caledonia) 3-4, Fr. (MD 11-0)
Pool B Round 3
Dakota Bakkestuen (Westby) 8-3, Sr. over Harley Leverenz (Royall) 3-5, Sr. (M. For.)
Logan Boulton (Tomah) 6-5, So. over Ben Dickensen (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 3-3, Fr. (Fall 3:27)
Pool C Round 3
Tristan Iczkowski (Mosinee) 6-2, Fr. over Dylan Mason (GET/Mel Min) 3-5, Sr. (M. For.)
Hunter Knitt (Mauston) 4-5, Jr. over Tyler Lenzendorf (River Ridge) 1-5, So. (Fall 0:47)
Pool D Round 3
152
1st Place – Logan Schneider of Lancaster
2nd Place – Tristan Grant of Cashton
3rd Place – Warrick Wolf of Richland Center
4th Place – Cole Myers of Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
5th Place – Brandon Dolata of Mauston
6th Place – Carter Stapleton of Baraboo
7th Place – Josh Palamaruk of Royall
8th Place – Thai Davis of Tomah
9th Place – Aiden Goetzinger of Caledonia
10th Place – Max Marley of GET/Mel Min
11th Place – Alex Hebel of Westby
Pool A Round 1
Logan Schneider (Lancaster) 10-0, Sr. over Warrick Wolf (Richland Center) 8-2, Sr. (Dec 2-1)
Tristan Grant (Cashton) 8-2, Sr. over Cole Myers (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 6-4, Sr. (Fall 4:22)
Pool B Round 1
Brandon Dolata (Mauston) 4-1, So. over Josh Palamaruk (Royall) 6-5, Jr. (Fall 2:42)
Carter Stapleton (Baraboo) 6-6, Jr. over Thai Davis (Tomah) 2-8, Sr. (Fall 4:15)
Pool C Round 1
Aiden Goetzinger (Caledonia) 5-2, Fr. over () , . (Bye)
Max Marley (GET/Mel Min) 3-4, Sr. over Alex Hebel (Westby) 5-7, Fr. (Dec 6-2)
Pool D Round 1
Pool A Round 2
Warrick Wolf (Richland Center) 8-2, Sr. over Cole Myers (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 6-4, Sr. (Fall 1:25)
Logan Schneider (Lancaster) 10-0, Sr. over Tristan Grant (Cashton) 8-2, Sr. (MD 14-2)
Pool B Round 2
Brandon Dolata (Mauston) 4-1, So. over Carter Stapleton (Baraboo) 6-6, Jr. (Dec 7-1)
Josh Palamaruk (Royall) 6-5, Jr. over Thai Davis (Tomah) 2-8, Sr. (Fall 3:17)
Pool C Round 2
Aiden Goetzinger (Caledonia) 5-2, Fr. over Max Marley (GET/Mel Min) 3-4, Sr. (Fall 5:25)
Alex Hebel (Westby) 5-7, Fr. over () , . (Bye)
Pool D Round 2
Pool A Round 3
Tristan Grant (Cashton) 8-2, Sr. over Warrick Wolf (Richland Center) 8-2, Sr. (Dec 10-9)
Logan Schneider (Lancaster) 10-0, Sr. over Cole Myers (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 6-4, Sr. (Fall 3:30)
Pool B Round 3
Brandon Dolata (Mauston) 4-1, So. over Thai Davis (Tomah) 2-8, Sr. (Fall 2:55)
Carter Stapleton (Baraboo) 6-6, Jr. over Josh Palamaruk (Royall) 6-5, Jr. (Dec 8-2)
Pool C Round 3
Aiden Goetzinger (Caledonia) 5-2, Fr. over Alex Hebel (Westby) 5-7, Fr. (Dec 3-2)
Max Marley (GET/Mel Min) 3-4, Sr. over () , . (Bye)
Pool D Round 3
160
1st Place – Isaac Denstad of Caledonia
2nd Place – Payton Kostka of Regis/Altoona
3rd Place – Sam Linzmeier of Tomah
4th Place – Frankie Van Houten of Baraboo
5th Place – Justice Vaaler of GET/Mel Min
6th Place – Ryan McCartney of Lancaster
7th Place – Zachery Harris of Cashton
8th Place – Jacob Hanratty of Royall
9th Place – Carlos Castro of Westby
10th Place – Breanna Wier of Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
Final Round Pool A
Payton Kostka (Regis/Altoona) 9-1, Jr. over Frankie Van Houten (Baraboo) 6-5, Sr. (MD 15-2)
Isaac Denstad (Caledonia) 7-0, Sr. over Sam Linzmeier (Tomah) 8-3, So. (Fall 5:33)
Final Round Pool B
Jacob Hanratty (Royall) 3-6, So. over Breanna Wier (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 3-6, Fr. (Fall 0:41)
Ryan McCartney (Lancaster) 7-3, Fr. over Zachery Harris (Cashton) 5-4, Sr. (Dec 4-0)
170
1st Place – Aiden Estes of Baraboo
2nd Place – Jack Strub of Caledonia
3rd Place – Thor Lass of Tomah
4th Place – Jameson Bender of Royall
5th Place – Dravan Robinson of Mauston
6th Place – Jeremiah Dressler of Lancaster
7th Place – Clay Nottestad of Westby
8th Place – Matt Mauer of Regis/Altoona
9th Place – Zach Zimmer of River Ridge
10th Place – Ethan Anderson of Cashton
Final Round Pool A
Aiden Estes (Baraboo) 12-0, Sr. over Thor Lass (Tomah) 6-5, Jr. (Fall 1:31)
Jack Strub (Caledonia) 6-1, Sr. over Jameson Bender (Royall) 5-4, Jr. (MD 14-5)
Final Round Pool B
Jeremiah Dressler (Lancaster) 7-3, Sr. over Zach Zimmer (River Ridge) 2-4, Sr. (Fall 0:30)
Clay Nottestad (Westby) 7-5, Jr. over Matt Mauer (Regis/Altoona) 5-5, Jr. (Dec 10-7)
182
1st Place – John Gunderson of Baraboo
2nd Place – Conor Vatland of Westby
3rd Place – Jairon Pierce of Tomah
4th Place – Jaydon Cherek of Mosinee
5th Place – Caden Weber of Regis/Altoona
6th Place – Ashton Roach of Royall
7th Place – Dalen Lemke of Caledonia
8th Place – Allen Cohen of Lancaster
9th Place – Dustin Branton of Mauston
10th Place – Kaden Moseley of Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
11th Place – Avery Morrow of River Ridge
Pool A Round 1
Conor Vatland (Westby) 10-2, Sr. over Jaydon Cherek (Mosinee) 5-3, Sr. (Fall 3:39)
John Gunderson (Baraboo) 12-0, Jr. over Jairon Pierce (Tomah) 8-3, Sr. (Fall 3:37)
Pool B Round 1
Caden Weber (Regis/Altoona) 9-2, Fr. over Ashton Roach (Royall) 5-3, Jr. (Fall 5:23)
Dalen Lemke (Caledonia) 3-4, Jr. over Allen Cohen (Lancaster) 3-7, Jr. (Fall 5:39)
Pool C Round 1
Dustin Branton (Mauston) 5-1, Jr. over () , . (Bye)
Kaden Moseley (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 5-5, So. over Avery Morrow (River Ridge) 3-3, So. (Fall 1:21)
Pool D Round 1
Pool A Round 2
Conor Vatland (Westby) 10-2, Sr. over Jairon Pierce (Tomah) 8-3, Sr. (Fall 0:25)
John Gunderson (Baraboo) 12-0, Jr. over Jaydon Cherek (Mosinee) 5-3, Sr. (Fall 0:54)
Pool B Round 2
Ashton Roach (Royall) 5-3, Jr. over Dalen Lemke (Caledonia) 3-4, Jr. (Fall 3:11)
Caden Weber (Regis/Altoona) 9-2, Fr. over Allen Cohen (Lancaster) 3-7, Jr. (M. For.)
Pool C Round 2
Dustin Branton (Mauston) 5-1, Jr. over Kaden Moseley (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 5-5, So. (Fall 0:45)
Avery Morrow (River Ridge) 3-3, So. over () , . (Bye)
Pool D Round 2
Pool A Round 3
John Gunderson (Baraboo) 12-0, Jr. over Conor Vatland (Westby) 10-2, Sr. (TF-1.5 0:00 (15-0))
Jairon Pierce (Tomah) 8-3, Sr. over Jaydon Cherek (Mosinee) 5-3, Sr. (Fall 0:48)
Pool B Round 3
Ashton Roach (Royall) 5-3, Jr. over Allen Cohen (Lancaster) 3-7, Jr. (M. For.)
Caden Weber (Regis/Altoona) 9-2, Fr. over Dalen Lemke (Caledonia) 3-4, Jr. (Dec 4-3)
Pool C Round 3
Dustin Branton (Mauston) 5-1, Jr. over Avery Morrow (River Ridge) 3-3, So. (Fall 1:30)
Kaden Moseley (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 5-5, So. over () , . (Bye)
Pool D Round 3
195
1st Place – Dustin Wolf of Lancaster
2nd Place – Luke Fischer of Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
3rd Place – Ben Florencio of Baraboo
4th Place – Luke Wohlrab of Royall
5th Place – Jed Kasten of Caledonia
6th Place – Hayden Jelinek of Richland Center
7th Place – Connor Perry of Tomah
8th Place – Ben Folwarski of Mosinee
9th Place – Ty Nottestad of Westby
10th Place – Cade Yates of Mauston
11th Place – Wyatt Harvey of River Ridge
Pool A Round 1
Dustin Wolf (Lancaster) 10-0, Sr. over Luke Wohlrab (Royall) 6-3, Sr. (Fall 1:54)
Luke Fischer (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 9-1, Jr. over Ben Florencio (Baraboo) 10-2, Sr. (Dec 7-0)
Pool B Round 1
Connor Perry (Tomah) 4-6, . over Ben Folwarski (Mosinee) 2-5, Jr. (Fall 2:30)
Jed Kasten (Caledonia) 6-1, Sr. over Hayden Jelinek (Richland Center) 6-3, Sr. (Fall 1:14)
Pool C Round 1
Ty Nottestad (Westby) 7-5, Fr. over () , . (Bye)
Cade Yates (Mauston) 4-4, Jr. over Wyatt Harvey (River Ridge) 2-4, So. (Fall 1:39)
Pool D Round 1
Pool A Round 2
Dustin Wolf (Lancaster) 10-0, Sr. over Ben Florencio (Baraboo) 10-2, Sr. (MD 12-3)
Luke Fischer (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 9-1, Jr. over Luke Wohlrab (Royall) 6-3, Sr. (Fall 4:33)
Pool B Round 2
Hayden Jelinek (Richland Center) 6-3, Sr. over Ben Folwarski (Mosinee) 2-5, Jr. (Fall 2:41)
Jed Kasten (Caledonia) 6-1, Sr. over Connor Perry (Tomah) 4-6, . (Fall 1:03)
Pool C Round 2
Ty Nottestad (Westby) 7-5, Fr. over Wyatt Harvey (River Ridge) 2-4, So. (Fall 4:42)
Cade Yates (Mauston) 4-4, Jr. over () , . (Bye)
Pool D Round 2
Pool A Round 3
Dustin Wolf (Lancaster) 10-0, Sr. over Luke Fischer (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 9-1, Jr. (MD 15-6)
Ben Florencio (Baraboo) 10-2, Sr. over Luke Wohlrab (Royall) 6-3, Sr. (Fall 1:24)
Pool B Round 3
Jed Kasten (Caledonia) 6-1, Sr. over Ben Folwarski (Mosinee) 2-5, Jr. (Fall 1:56)
Hayden Jelinek (Richland Center) 6-3, Sr. over Connor Perry (Tomah) 4-6, . (Fall 1:31)
Pool C Round 3
Ty Nottestad (Westby) 7-5, Fr. over Cade Yates (Mauston) 4-4, Jr. (Fall 1:47)
Wyatt Harvey (River Ridge) 2-4, So. over () , . (Bye)
Pool D Round 3
220
1st Place – Caden Straka of Lancaster
2nd Place – Tyson Fry of Baraboo
3rd Place – Dylan Nottestad of Westby
4th Place – Bo Prudlick of Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
5th Place – Colby Von Haden of Tomah
6th Place – Jake Morris of Richland Center
7th Place – Blake Laufenberg of River Ridge
8th Place – Thomas Obremski of Mosinee
9th Place – Owen Blocker of Caledonia
10th Place – Mason McCluskey of Royall
11th Place – Gabe Lamberty of GET/Mel Min
12th Place – Austin Culpitt of Cashton
Pool A Round 1
Caden Straka (Lancaster) 10-0, Sr. over Bo Prudlick (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 5-5, Jr. (Fall 0:17)
Tyson Fry (Baraboo) 6-1, Sr. over Dylan Nottestad (Westby) 9-3, So. (Dec 6-5)
Pool B Round 1
Jake Morris (Richland Center) 5-3, Sr. over Thomas Obremski (Mosinee) 4-4, Sr. (Fall 1:00)
Colby Von Haden (Tomah) 6-5, Sr. over Blake Laufenberg (River Ridge) 2-4, Sr. (Dec 5-4)
Pool C Round 1
Mason McCluskey (Royall) 6-3, Jr. over Gabe Lamberty (GET/Mel Min) 3-2, So. (Fall 1:36)
Owen Blocker (Caledonia) 5-2, Jr. over Austin Culpitt (Cashton) 2-6, Fr. (Fall 5:30)
Pool D Round 1
Pool A Round 2
Caden Straka (Lancaster) 10-0, Sr. over Dylan Nottestad (Westby) 9-3, So. (Fall 0:40)
Tyson Fry (Baraboo) 6-1, Sr. over Bo Prudlick (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 5-5, Jr. (Fall 0:58)
Pool B Round 2
Blake Laufenberg (River Ridge) 2-4, Sr. over Jake Morris (Richland Center) 5-3, Sr. (Fall 1:42)
Colby Von Haden (Tomah) 6-5, Sr. over Thomas Obremski (Mosinee) 4-4, Sr. (Fall 5:54)
Pool C Round 2
Mason McCluskey (Royall) 6-3, Jr. over Austin Culpitt (Cashton) 2-6, Fr. (Fall 0:19)
Gabe Lamberty (GET/Mel Min) 3-2, So. over Owen Blocker (Caledonia) 5-2, Jr. (Dec 3-2)
Pool D Round 2
Pool A Round 3
Caden Straka (Lancaster) 10-0, Sr. over Tyson Fry (Baraboo) 6-1, Sr. (MD 12-1)
Dylan Nottestad (Westby) 9-3, So. over Bo Prudlick (Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek) 5-5, Jr. (Fall 1:00)
Pool B Round 3
Colby Von Haden (Tomah) 6-5, Sr. over Jake Morris (Richland Center) 5-3, Sr. (M. For.)
Thomas Obremski (Mosinee) 4-4, Sr. over Blake Laufenberg (River Ridge) 2-4, Sr. (Fall 5:05)
Pool C Round 3
Owen Blocker (Caledonia) 5-2, Jr. over Mason McCluskey (Royall) 6-3, Jr. (Fall 3:02)
Gabe Lamberty (GET/Mel Min) 3-2, So. over Austin Culpitt (Cashton) 2-6, Fr. (Fall 3:28)
Pool D Round 3
285
1st Place – Alec Francis of Caledonia
2nd Place – Hayden Larson of Tomah
3rd Place – Myles Bender of Lancaster
4th Place – Riley Bauer of Regis/Altoona
5th Place – Isaiah Waggoner of Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
6th Place – Fredi Santos of River Ridge
7th Place – Ty Harbaugh of Westby
8th Place – Bronson Schultz of Baraboo
9th Place – Ben Pacheco of Royall
10th Place – Trent Forehand of Richland Center
Final Round Pool A
Alec Francis (Caledonia) 6-1, Sr. over Hayden Larson (Tomah) 8-3, Sr. (Fall 3:51)
Myles Bender (Lancaster) 8-2, Jr. over Riley Bauer (Regis/Altoona) 3-3, Sr. (Fall 5:07)
Final Round Pool B
Fredi Santos (River Ridge) 5-1, Jr. over Ty Harbaugh (Westby) 3-8, So. (Fall 1:06)
Ben Pacheco (Royall) 1-4, Sr. over Trent Forehand (Richland Center) 1-4, So. (Fall 1:45)